Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 944959 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #90 Dátum: 2009.12.01 12:16:25 »
...a parkettázás előtt felporszívóztuk vele a betont...
Mi is össze-vissza szívtunk ilyeneket a  Karcher DS 5600-al, sőt, van egy feltétem, amin keresztül a fúrógép által generált fali port be lehet szippantani úgy a porszívóba, hogy egy szál se kerül a földre - nos, a vízszűés másik előnye, hogy nem tud eldugulni a motor soha, mert a legkissebb szemeket is felfogja a víz.
Ráadásul lehet kapni illatos pálcikákat a vízbe - a kimenő levegő kellemesen friss illatú lesz porszívás után.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #91 Dátum: 2009.12.06 18:12:21 »
Olvastam valahol, hogy nyikorgó ajtózsanérokra jó megoldás a hajlakk. Gondoltam, kipróbálom. Tényleg, egy napig tök csöndben is volt mindegyik, de másnapra azért már csak olyan 60%.os volt az eredmény. A semminél persze több, de azért mégsem végleges megoldás.
Igaz, legalább nem "mászik ki", és keni össze a környezetét.
music     

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #92 Dátum: 2009.12.06 18:22:37 »
Olvastam valahol, hogy nyikorgó ajtózsanérokra jó megoldás a hajlakk. Gondoltam, kipróbálom. Tényleg, egy napig tök csöndben is volt mindegyik, de másnapra azért már csak olyan 60%.os volt az eredmény. A semminél persze több, de azért mégsem végleges megoldás.
Igaz, legalább nem "mászik ki", és keni össze a környezetét.

Ezt még nem hallottam, eddig a grafitos zsírt részesítettem előnybe, de egyszer egy próbát megér.  :lol: :flowers:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #93 Dátum: 2009.12.24 11:01:50 »
No, végre megjött a porszívó, ilyen ni. Hosszas fórumozgatás után maradtam ennél a típusnál. Az olcsóbb verziók is hasonlóan jók állítólag, a markolati teljesítményszabályzás miatt vettem ilyet (megszoktam és szvsz igen jó dolog), meg ebben már 12-es HEPA van.

Nos, igencsak jó gépezet. Mivel csak korlátozottan tudtunk eddig takarítani, ezért gyorsan végigfutottam a lakást, mintegy 1l port összeszippantva. Ennek 99,99%-a a portartályban landolt és a motor előtti szűrőn éppen csak hogy látszik némi por. Sokkal erősebben szív az előző 7060-asnál is, a szőnyegeket kivéve nem kell maxon járatni, igazából nem is lehet, mert úgy alig lehet tolni, annyira erősen szív. Klassz. Ráadásul az előző porszívó tartozékai (már a fejek) is gond nélkül használhatók hozzá (pl. parkettafej ehhez alapból nem járt). Egyelőre nékémtéccik.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Lakás
« Válasz #94 Dátum: 2009.12.24 11:07:38 »
És milyen takarítani a portartályt? :ph34r: Mert az én készülékemmel az a legnagyobb macera. Egyébként ez is nagyon szív. :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #95 Dátum: 2009.12.24 11:17:39 »
Kihúzod, leveszed a tetejét, kiborítod és kész. Mivel nincsen benne szűrő, ezért enyire egyszerű. Nyilván az elektrosztatikus finompor kicsit rátapad, de azt meg letörlöd, lemosod ha zavar. Egyelőre nekem még nem kellett.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Lakás
« Válasz #96 Dátum: 2009.12.24 11:21:41 »
Ha hosszabb távon is beválik, jelezd kérlek! Én már nagyon gondolkodom, hogy lecseréljem a magamét. Sajna azonban fogalmam sincs, hogy milyenre, ezért hajlandó lennék a "majmolásra". :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #97 Dátum: 2009.12.24 11:28:32 »
Ok, beszámolok majd. :)

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Lakás
« Válasz #98 Dátum: 2009.12.24 21:21:02 »
No, végre megjött a porszívó, ilyen ni. Hosszas fórumozgatás után maradtam ennél a típusnál. Az olcsóbb verziók is hasonlóan jók állítólag, a markolati teljesítményszabályzás miatt vettem ilyet (megszoktam és szvsz igen jó dolog), meg ebben már 12-es HEPA van.

Nos, igencsak jó gépezet. Mivel csak korlátozottan tudtunk eddig takarítani, ezért gyorsan végigfutottam a lakást, mintegy 1l port összeszippantva. Ennek 99,99%-a a portartályban landolt és a motor előtti szűrőn éppen csak hogy látszik némi por. Sokkal erősebben szív az előző 7060-asnál is, a szőnyegeket kivéve nem kell maxon járatni, igazából nem is lehet, mert úgy alig lehet tolni, annyira erősen szív. Klassz. Ráadásul az előző porszívó tartozékai (már a fejek) is gond nélkül használhatók hozzá (pl. parkettafej ehhez alapból nem járt). Egyelőre nékémtéccik.


Nekem a korábbi SC6560 van úgy 2 éve használjuk, hát én nem venném meg mégegyszer. Rendszeresen túlmelegszik, rendszeres tisztitás mellett is. A hepa szűrőt takaró műanyag a kifújt melegtől gyakorlatilag annyira kitágult hogy simán leesik. Egyszer volt szervizbe mert égett szaga volt, kicseréltek benne valamit, meg a szűrőt kicserélték azóta nem rögziti a kábelt (megoldom egy csipesszel  :D). Érdemes sűrűn mosogatni a portartály utáni szivacsot. Azzal együtt meg már nem olyan easy hogy csak kiöntöm a port a tartályból aztán használhatom újra, mert várhatod míg megszárad. Anyukám hasonló teljesítményű Bosch porzsákos porszívója hosszútávon szimpatikusabb.
 

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #99 Dátum: 2009.12.24 22:09:51 »
Hát ma porszívóztam folyamatosan kb. egy órát és csak langyos lett a külseje. De majd beszámolok pár hónap múlva is, amikor több tapasztalatom lesz.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Lakás
« Válasz #100 Dátum: 2009.12.25 20:46:04 »
Sajnos egy pár hónapja beleejtettem a kádba valamit, amitől megsérült a zománcréteg. Mostanra eljutott oda, hogy a rozsdafolt kb körömnagyságú. (tudom, tudom, de eddig folyton elfelejtettem)
Szóval kérek szépen tippeket, hogy mivel, hogyan kezeljem, hogy a helyzet ne romoljon tovább. A lehetőségeim egy közeli Obira korlátozódnak.
Köszönöm szépen!
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #101 Dátum: 2009.12.25 21:17:57 »
Körömlakk?  :ph34r:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #102 Dátum: 2009.12.25 22:06:30 »
Sajnos egy pár hónapja beleejtettem a kádba valamit, amitől megsérült a zománcréteg. Mostanra eljutott oda, hogy a rozsdafolt kb körömnagyságú. (tudom, tudom, de eddig folyton elfelejtettem)
Szóval kérek szépen tippeket, hogy mivel, hogyan kezeljem, hogy a helyzet ne romoljon tovább. A lehetőségeim egy közeli Obira korlátozódnak.
Köszönöm szépen!

2 decis kádzománcot veszel, meg a papírboltban egy 8-as ecsetet, és ügyesen befoltozod. ( előtte a rozsdát óvatosan távolítsd el. )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Lakás
« Válasz #103 Dátum: 2009.12.25 22:20:15 »
Visszavonom, hogy "ugy ismerlek, hogy vigyazol a dolgaidra"  :D
Furodj dezsaba  :clap:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Lakás
« Válasz #104 Dátum: 2009.12.26 07:57:30 »
A kád fölé fel volt akasztva egy darab mészkő, ami kéztörléskor beleesett...
Gabe 254.