Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 944792 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Lakás
« Válasz #75 Dátum: 2009.11.28 18:25:54 »
Az index-fórumig még nem jutottam el  ::) de ez is nagy segítség volt (persze még midig nem kezdtem hozzá  :wacko:)
Látszott az írásodból, hogy már túl vagy a szerelésen  ;)
Köszönöm így már jobbak az esélyeim :clap:
Fery

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #76 Dátum: 2009.11.29 20:35:48 »
A mai napon kipurcant a porszívónk. Szerintetek milyet és miért?

- porzsákos
- portartályos
- vízszűrős

Eddig portartályos volt, de kicsit szerencsétlen konstrukció. Mert nem tudják rendesen tömíteni az illesztéseket, és a felülről kivehető tartály miatt takaríthatatlan volt a belseje. Szóval portartályos verzióból valami könnyebben tisztíthatót választanék mindenképp. A vízszűrősökről olvasni pro is és kontra is, a porzsák meg állandó vesződség.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #77 Dátum: 2009.11.29 20:42:19 »
A porzsák nélkülit nem javaslom...
Az tök jó, hogy van egy naaagy tartály, ahova a dzsuvának mennie kéne, de valójában egy kerek szűrőre (ami a motort védi ugye) és a körülötte lévő szűrő-szűrőre fog menni az egész és egyetlen lakásporszívózás után lehet szétkapni az egészet takarítás miatt, különben szart se szív...  :double fuck:


Ilyenünk van
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #78 Dátum: 2009.11.29 20:45:04 »
Köszönöm. Amúgy milyen márkájú ez a gép (csak úgy kíváncsiságból)?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #79 Dátum: 2009.11.29 20:47:11 »
Ja bocs, Fagor VCE-600. Nem a típussal van baj, hanem az egész ötlettel (porzsák nélküliség).
Ha kell, le tudom fotózni a belső kialakítását (olyan képet neten hirtelen nem találtam).
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #80 Dátum: 2009.11.29 20:49:00 »
Ja, azt hittem, hogy ajánlanád a típust, de ezexerint elrettentő példa... :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #81 Dátum: 2009.11.29 22:09:13 »
Nekünk egy ilyen van, én nagyon szeretem.
A lényeg rajta a kis műanyag tartály a nyelén, amit itt twister előszűrőnek hívnak, ilyen, mint ami ezen van. Ebbe összegyűlik a nagyja, főleg a porcicák, csak a resztli megy a porzsákba, ennek három jó következménye van:
- ha esetleg beszippantottál vele valamit, amit nem kellett volna, sokkal könnyebben megtalálod az átlátszó tartályban;
- a műanyag tartály kb. 1 porszívózás alatt telik meg, és nagyon könnyen üríthető, egy mozdulattal lecsavarod és kiöntöd;
- amit mindenki utál, a porzsákürítést, csak évente kb. 1-2-szer kell abszolválni.
Ezenkívül 400W a szívásteljesítménye, ami elég magas. Sose az a lényeg, hogy mennyi a motor teljesítménye, praktikusan a szívóerő számít.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.29 22:12:35 írta music »
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #82 Dátum: 2009.11.29 22:16:23 »
Lehet, hogy a tietek jobb (a mienk is ilyen többszűrős rendszerű, hamar szétszedhető darab), de nekem mégsem egyszerű (nem tudom összerakni szétszedés után, egyszerűen túl nagy a rész, amit át kéne fogni a kezemmel).
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #83 Dátum: 2009.11.29 22:23:56 »
Pedig tényleg egyszerű, és nagyon kézre áll, nem lehet olyan kicsi kezed, hogy ne tudnád leszedni... ;)
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #84 Dátum: 2009.11.29 22:24:31 »
A mienkben batár nagy az a rész. Na holnap lefotózom.  :)
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #85 Dátum: 2009.11.30 08:25:35 »
A porzsákos megoldások után, most egy vízszűrőset vettem, itt a felszívott dzsuvát egy víztartályon vezeti keresztül, ebbe kicsapódik a por nagyja, meg a nagyonfinomja, ami a szűrőkön úgyis átjönne. - egy mozdulattal ki lehet önteni a levet, és a szőrőt is pillanatok alatt ki lehet mosni, - ráadásul nem kell megvárni, amíg a szűrő megszárad  - mint a száraz porzsáknélkülinél.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #86 Dátum: 2009.11.30 08:43:14 »
Nekünk egy ilyen van, én nagyon szeretem.
Ilyen volt anno a koliban. 2honap alatt esett darabjaira, persze ez a kollegiumi igenybevetel miatt is volt.  :flowers:

Mi ilyet vettunk 1 eve. Szivas teljesitmeny/ar aranyban eleg jo.
Az eddigi hatranya amit eszrevettem, hogy a metalszinu festesen a gegecso muanyag boritasa nyomot hagy. Azt siman le lehet dorzsolni.
Elektrolux porszivok is nagyon jok, de viszonylag dragak.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Lakás
« Válasz #87 Dátum: 2009.11.30 09:40:38 »
... ha szabad belevau?  ::)
A vízfilteres nekem bevált, nem bántam meg (kicsit macerás a tisztítása, de hatékony gép)
Már csak ilyen rendszerűt vennék, ha beadná a kulcsot. Ja a típ.: TARGA
Már négy gépet használtunk más rendszerűt, ezt megelőzően egy DeLonghi takarítógépet, most is működik.
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #88 Dátum: 2009.11.30 21:13:53 »
A mi gépünk egy Karcher DS 5600 vízszűrős porszívó. A Metro áruházban vettük, 60ezer volt.

Minden pénzét megérte. A tisztítása pofon egyszerű, a víztartály olyan mint egy négyszögletes vödör, semmilyen egyéb bonyadalom nélkül.
Működési elve:


Ez már a második vízszűrős rendszerű gépünk, az elsőnk egy ilyen volt (Vortex Aqua - noname):

Ez egy übergáz gép volt, mert a tartálya bár nagyon dizájnos volt, míg kiöblítettem, kezdhedtem takarítani a fürdőszobát a szétlocssant szenyvíztől. Most is árulják, más fantázianév alatt, harmad annyiba kerül, gyengébben is szív, és ugyanott kapható.

Minden esetre, a vízszűrős porszívó az összes közül a legjobb, mert tényleg nagyon hatékony a szűrője, nem csökken soha a teljesítménye (mert nincs elduguló porzsák), és nem csak a port fogja meg, hanem a baktériumokat, atkákat - allergiásoknak mindenképp csak ez az elvű jöhet szóba.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #89 Dátum: 2009.12.01 09:06:08 »
Nekünk egy ilyen van, én nagyon szeretem.

Pont egy ilyen ment tönkre nálunk most. Nem hibáztatom, mert a parkettázás előtt felporszívóztuk vele a betont, és a sok finom por bement a motorba, csapágyakba, mindenhová. Ehhez képest még húzta több mint 2 évig. Arra is rájöttem, hogy ott rontottam el, hogy belül nem porzsákot használtam, hanem a portartályt, de ez már késő bánat. Mi is nagyon szerettük, mert kicsi, könnyű, szív mint gép, markolatszabályzós, stb.

Az Indexen találtam egy porszívós topikot, ott az újabb Samsungokat meg egy Electroluxot ajánlják, mindegyik portartályos és állítólag nem gond őket tisztítani. Még emésztem az infokat, holnap veszünk valamit, mert muszáj.

Mindenkinek köszönöm a hoizzászólásokat!