Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945055 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #60 Dátum: 2009.05.25 22:17:50 »
Ha mondjuk háromhavonta egyszer porszívózol alkalmanként fél órát, akkor az kb 0.8 kW x 4, azaz 4.2 kW. Ez kb 190 forint évente, ami havonta és lakásonként ~44 fillérrel dobja meg a számlát.  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #61 Dátum: 2009.05.25 22:34:41 »
A helyzet ennél azért bonyolultabb, mert nem mindenkinek olyan helyen van a parkolóállása, hogy ezt megtehetné.
Mindegy, ne ragozzuk, nekem jó így.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Lakás
« Válasz #62 Dátum: 2009.05.25 23:34:52 »
Írtam már korábban is. Gyertek hozzám porszívózni: egy ötvenesért az egész kocsit kitakaríthatjátok :D
Gabe 254.

tutinet

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #63 Dátum: 2009.05.26 00:43:59 »
Ha mondjuk háromhavonta egyszer porszívózol alkalmanként fél órát, akkor az kb 0.8 kW x 4, azaz 4.2 kW. Ez kb 190 forint évente, ami havonta és lakásonként ~44 fillérrel dobja meg a számlát.  :ph34r:

Hmmm....
Ha esetleg veszel a nejednek virágot még szülinapra meg névnapra meg anyák napjára pl. azt kiszámoltad mibe is kerül ?????
Nem idevág, de mégis. Mert kb. ez az a szint amit pl. én sose szoktam számolni ill. számon tartani, hogy mibe kerül. Pedig nem szórom szanaszét a pénzt.

Ennyire ne legyünk már kicsinyesek egy társasházi közös konnektoron emberek.

Music házánál ez is számít, ezért nem laknék ott. CSak azt nem tudom, hogy esetleg a gyerek megkérdezi, hogy "Apa miért nem dugod oda a porszívót, ahogy anya szokta a szobában és kiporszívózhatnád a kocsit", akkor arra mit válaszoltok.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #64 Dátum: 2009.05.26 01:01:11 »
Már mondtam, hogy hanyagoljuk a témát, nem ér annyit, meg ha látnád, hogy hogy is néz ki az egész, akkor Benned sem merülnének fel ilyen értelmetlen kérdések.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Lakás
« Válasz #65 Dátum: 2009.05.26 08:45:37 »
music: a saját érdekedben.. :lol: ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #66 Dátum: 2009.10.11 22:41:12 »
Nincs ellenvéleményem, jó dolognak tartom. Kicsit drága, de hosszútávon biztos megéri. Arról van véleményem, hogy mért nem terjed el, de az ide se fér be.  :lol: :lol: :lol:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #67 Dátum: 2009.10.11 22:46:35 »
Valoban, sajnos bitang draga.  :wacko: Viszont nagyon sok reszleteben lehet faragni a ktsegbol, ha az ember nemcsak besetal egy irodaba es ker egy komplett telepitest.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #68 Dátum: 2009.10.11 22:48:22 »
Lakás méretben jelenleg nem gazdaságosabb a gázfűtésnél (kb. ugyanannyi az üzemeltetése, de sokkal drágább a cucc (kb. 10x)). Intézményi méretekben azonban már megéri, sok ilyenről hallani az országban.

Annyit talán leírhatok itt is, hogy stratégiai tároló, újabb gázvezetékek helyett inkább erre kéne koncentrálni. Nekünk is, meg egész Európának is.

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #69 Dátum: 2009.10.11 22:52:05 »

Annyit talán leírhatok itt is, hogy stratégiai tároló, újabb gázvezetékek helyett inkább erre kéne koncentrálni. Nekünk is, meg egész Európának is.


No ez az amit én már nem mertem leírni.  :D :D :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #70 Dátum: 2009.10.12 09:13:39 »
Hosszabb távon valószínűleg mégiscsak meg fogja érni, mert a gáz (világpiaci) ára sem lesz alacsonyabb, és akkor nem beszéltünk a környezetet kevésbé károsító hatásairól.
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Lakás
« Válasz #71 Dátum: 2009.11.27 09:23:02 »
Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet kicserélni a redőny zsinórt ? Elszakadt   :censored: (nem gurtni vagy "szalag" mert nem fér el  :no: )
Nem akarom szétbarmolni és néhány fogás nem ártana tanácsnak pl: leengedett vagy felhúzott állapotban illetve, hogyan is
csévélem fel a zsinórt???
Fery

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Lakás
« Válasz #72 Dátum: 2009.11.27 12:31:21 »
Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet kicserélni a redőny zsinórt ? Elszakadt   :censored: (nem gurtni vagy "szalag" mert nem fér el  :no: )
Nem akarom szétbarmolni és néhány fogás nem ártana tanácsnak pl: leengedett vagy felhúzott állapotban illetve, hogyan is
csévélem fel a zsinórt???
Melyik oldalt szakad el, fent, vagy lent?
Fent sajna elég nehezen hozzáférhető, és mindenhol vág. Ha feltekered teljesen a redőnyt, akkor nem férsz el jól, viszont ilyenkor hozzá tudsz férni a tövéhez a zsinórnak, ami valahogy oda van rögzítve. Na ez a valahogyan nehezíti meg a dolgot. Ezt kell szétbarmolni, aztán neked is valahogy rögzíteni. Ha mázlid van, akkor valami csavar, vagy hasonló. Típusonként különböző. Aztán rá kell tekerni a zsinórt.
Én nem állnék neki az tuti. Nekünk is volt zsinóros, ki is dobtuk 3 év múlva. Most rendes szalagos van, azt is be lehet zsúfolni a sima keretes ablakban. Viszont ez is el fog szakadni 3 év múlva, mert súrlódik rendesen.
Laco 73 :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Lakás
« Válasz #73 Dátum: 2009.11.28 08:43:07 »
Ez akkor nekem szívás mert a "szakemberek" úgy alakították ki az ablak helyét, hogy kevés a hely mindkét oldalon ezért teljesen mindegy hová kerülne a "húzó"
csak a zsinór fér el :devil:! Leengedett állapotban van és felhúzás közben szakadt el, tehát az alja közelében.
Ma lesz időm és megnézem mit is tudok alkotni vele, ami akadályoz így első látásra a szúnyogháló ezt is fel tudom engedni, de lehet ki kell szerelnem, na majd meglátom...
Köszi a válaszodat! :yes:
Fery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #74 Dátum: 2009.11.28 14:35:05 »
Rejtet tokos, vagy külső????

-ha rejtett, akkor elvileg belülről, vagy alulról tudsz egy szerelőnyílást nyitni ( 2 v. 4 csavar) ha normál, akkor vagy kívül, vagy alul van 2 v. 4 csavar, ezzel a tok burkolatát le tudod szedni, és akkor könnyebb hozzáférni. ( ha fölötte van hely, akkor a tok alatt, már a sinben levő csavart kiszedve, az egész tokot le tudod szedni, itt kb 5cm-r enyúlik be a sinbe egy -általában alumínium öntvény, ami az egész redőnytokot tartja!
-A feltekerős szúnyoghálót nehogy kiszedd, mert egy örökkévalóság lesz visszatenni, megfelelően előfeszítve!

-teljesen feltekert állapotban rögzítsd a zsinórt v. gurtnit a csévetest aljához, lehetőleg legalább 1 majdnem teljes rátekerés legyen még -az irányra figyelj!
A leetresztődés során szépen kell tekerednie e zsinórnak. -hamár szétszedted, nézd meg, hol súrlódik, és próbáld megszüntetni, mert újra el fogja nyírni!
-lehetőleg legyen a közelben segítség, mert nem mindíg elég 2 kéz a redőnyszereléshez :D

-az index fórumon van redőnyös topic, én is ott okosítottam magam, mielőtt augusztusban kicseréltem a saját 50-éves redőnyeinket.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!