Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 944708 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #45 Dátum: 2009.05.23 08:44:42 »
Idézet
Ehhez még annyi kapcsolódik, hogy régebben kevésbé voltunk (európai, amerikai, stb. emberek) finnyásak a melegre, nem volt sehol légkondi.
Ez azért nemcsak finnya. Még emlékszem a gyermekkorom - és nem vagyok még olyan öreg... - balatoni nyaralásaira: a két hétből általában 6 esős és 8 napozós nap volt. Ha a Balaton vize 25 fok fölé emelkedett, az már rendkívüli volt. Magyarul relatíve jól vissza tudott hűlni a természet is, meg az építményeink is. Mert ez a fő baj a tartós meleggel: egy-egy éjszaka nem elég arra, hogy a falak, a járdák, az utak, kiengedjék magukból a hőt, és akkor másnap már 1 fokkal melegebbről indul a folyamat, és aztán ez idővel szépen összeadódik.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #46 Dátum: 2009.05.23 10:38:10 »
Viszont azt a kültéri egységes mobil splitet nem tudom elképzelni  ::) Melyik részében van a gáz kompresszálása, hogy megy ki a meleg kívülre ...
Tessék. Ez csak egy példa a sok közül.
Nem győzött meg. A gáz áramlása milyen csőben történik, ami flexibilis? Hogyhogy a kültéri rész kisebb, mint a beltéri? Elporlasztja a kondenzvizet...
Szerintem ez még nagyon új "ötlet", lehet, hogy nem válik be. Nem adnék érte pénzt. Esetleg pár év múlva, ha már kiforrt (vagy életképes marad).
Nálunk a cégnél több helyen is van, brutálisan hűt, de tényleg. Bécsben voltam néhány hete egy szakmai látogatáson, az összes irodai teret ilyenekkel hűtötték, igen hatékonyan. Bérelték az irodákat, naná, ha elmennek, simán viszik magukkal.
Az ormányossal van a baj, na az a pénzkidobás - olyat nem szabad venni. Azt olcsóbb gyártani, azért van vele elárasztva a piac...
Ha fixen telepített split-et nincs mód rakni, akkor milyen más javaslatod van?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #47 Dátum: 2009.05.23 11:02:13 »
Idézet
Ehhez még annyi kapcsolódik, hogy régebben kevésbé voltunk (európai, amerikai, stb. emberek) finnyásak a melegre, nem volt sehol légkondi.
Ez azért nemcsak finnya. Még emlékszem a gyermekkorom - és nem vagyok még olyan öreg... - balatoni nyaralásaira: a két hétből általában 6 esős és 8 napozós nap volt. Ha a Balaton vize 25 fok fölé emelkedett, az már rendkívüli volt. Magyarul relatíve jól vissza tudott hűlni a természet is, meg az építményeink is. Mert ez a fő baj a tartós meleggel: egy-egy éjszaka nem elég arra, hogy a falak, a járdák, az utak, kiengedjék magukból a hőt, és akkor másnap már 1 fokkal melegebbről indul a folyamat, és aztán ez idővel szépen összeadódik.

Ez így van. Gyerekkoromban minden télen annyi hó volt, hogy az úttestek mindig fehérek voltak. Ha ma ilyen előfordul, akkor rendkívüli helyzetet hírdetnek, olyan ritka.
Anno nyáron ha 32 fok felé ment kint a hőmérséklet, az volt a rendkívüli...

tutinet

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #48 Dátum: 2009.05.23 11:57:29 »
Nemhogy megszűnt, nem olyan régen hozták, ezzel akarják védeni a városképet. Ebben még lenne is logika, csak azt nem értem, hogy olyan falra miért nem lehet tenni, ami az utcáról nem látszik.  :surrender:

Ezt senki nem tartja be és nem is foglalkoznak vele. Most akkor szenvedjen az ember a nyáron vagy a "városképnek" örüljön ????? Inkább vesz klímát, nézz meg egy lakótelepet vagy akár az új építésű házakon is rengeteg klíma van. A tetőre, padlástérbe nem lehet tenni, túl hosszú lenne az oda és visszavezető cső, ami lerontaná a hatásfokot és nem tudna jól működni. A kültérinek amúgy is nyitott helyen kell lennie a zárt tér nem jó neki. Az a jó, ha a kültéri és a beltéri minél közelebb van egymáshoz, rövidek a csövek.


35-37 fokos melegben az ember tojik a városképre, főleg egy panelban. Aki ilyen törvényt hoz az lakhana ott pár hétig. Ez is olyan, mint az állami munkahelyeken a rövidnadrág tiltása. Igen de amelyik munkahelyen nincs klíma ???? Klímás A8-as Audiból könnyű osztani az észt.......

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #49 Dátum: 2009.05.23 16:53:02 »
Nálunk a lakógyűlésen szóbakerült, és le is szedették azzal, aki a falra rakta  :excl:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #50 Dátum: 2009.05.23 17:46:38 »
Nálunk a cégnél több helyen is van, brutálisan hűt, de tényleg.
Ha fixen telepített split-et nincs mód rakni, akkor milyen más javaslatod van?
Akkor mondhatnál pár szót arról, hogy gyakorlatban hogy megy ez a rakosgatás, szétszedés-összerakás, mert ez nekem ufo.  ::)
Pl szétzsereléskor hová megy a gáz?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #51 Dátum: 2009.05.23 18:37:27 »
Nálunk a cégnél több helyen is van, brutálisan hűt, de tényleg.
Ha fixen telepített split-et nincs mód rakni, akkor milyen más javaslatod van?
Akkor mondhatnál pár szót arról, hogy gyakorlatban hogy megy ez a rakosgatás, szétszedés-összerakás, mert ez nekem ufo.  ::)
Pl szétzsereléskor hová megy a gáz?
Most kötözkötsz velem? Nézz utána a neten, tele van leírásokkal, hogyan működik a bontható kötés a kültéri egységnél.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #52 Dátum: 2009.05.23 20:23:00 »
Most kötözkötsz velem? Nézz utána a neten, tele van leírásokkal, hogyan működik a bontható kötés a kültéri egységnél.
Gondoltam két mondatban leírhatnád, nincs kedvem órákig kutakodni. Annyira azért nem keltette fel a figyelmem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Lakás
« Válasz #53 Dátum: 2009.05.23 22:02:06 »
Ne gondolkozz, guglizz.
 [rohog]

tutinet

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #54 Dátum: 2009.05.23 22:48:43 »
Nálunk a lakógyűlésen szóbakerült, és le is szedették azzal, aki a falra rakta  :excl:

Ha jól emlékszem te írtad,  hogy nálatok még a porszívót se lehet rákötni 10 percre a közös konnektorra.
Meg ez a leszedetés. És hová rakták utána a kültérit ? Mert azt nem képzelik, hogy valaki 100 rugóért egy klímát és egyszerűen leszereli.

Itt se laknék az tuti. :no:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #55 Dátum: 2009.05.24 09:37:16 »
Ha jól emlékszem te írtad,  hogy nálatok még a porszívót se lehet rákötni 10 percre a közös konnektorra.
Meg ez a leszedetés. És hová rakták utána a kültérit ? Mert azt nem képzelik, hogy valaki 100 rugóért egy klímát és egyszerűen leszereli.

Itt se laknék az tuti. :no:
Miért is? Mert nem keverik össze a közösségi tulajdont a magántulajdonnal, és betartatják a házirendet, a törvényeket?
Olcsó poén lenne azt írni, hogy ezért tart itt az ország. Próbálnád meg ugyanezt - pl. használni a közös áramot - tőlünk kicsit nyugatabbra...

A klímát pedig az erkélyre rakta, (mert van nekije...) csak meg akarta úszni az odatevést, mert a kompresszor elvesz némi helyet.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 09:39:07 írta music »
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #56 Dátum: 2009.05.24 13:15:56 »
Miért is? Mert nem keverik össze a közösségi tulajdont a magántulajdonnal, és betartatják a házirendet, a törvényeket?
Olcsó poén lenne azt írni, hogy ezért tart itt az ország. Próbálnád meg ugyanezt - pl. használni a közös áramot - tőlünk kicsit nyugatabbra...

A klímát pedig az erkélyre rakta, (mert van nekije...) csak meg akarta úszni az odatevést, mert a kompresszor elvesz némi helyet.

A közös vízxcsapból meg kocsit szoktam mosni néha meg locsolni.
Mert én a közös konnektorról bármikor porszívózhatok de a többi lakó is és olyan antennát teszek a tetőre, amilyet akarok vagy olyan klímát a falra amilyet akarok.
Miért is ne ???

Az antenna telepítéskor (nekem 3 db. is van) ki sem kértem a lakók hozzájárulását, ez úgy gondolom természetes, hogy felrakhatom. Egyébként is én építettem ki a földi adók vételét lehetővé tevő rendszert, kábelezést a házban a lakóknak.

A közös víz és áram benne van a közös költségben, amit fizetünk.
Nálatok a közös áram minek van , ha pl. te nem porszívózhatsz róla ?

A közös tulajdonról meg a törvények betartásáról a hazudozó politikusokat kell megkérdezni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 13:31:20 írta tutinet »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #57 Dátum: 2009.05.24 16:02:42 »
Nálunk a teremgarázs tele van rakva konnektorokkal úgy, hogy minden két autóra jut egy. Még sem használja senki agyba-főbe, azt a félévenkénti egyszeri porszívózást meg ki lehet bírni. Az udvar is tele van rakva kerticsapokkal, nyáron néha a gyerekek locsolják egymást meg a felfújható medencéjüket töltik fel belőle. Nem egy nagy mennyiség, 80 valahány lakásra leosztva.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #58 Dátum: 2009.05.24 17:55:05 »
Nálunk a teremgarázs tele van rakva konnektorokkal úgy, hogy minden két autóra jut egy. Még sem használja senki agyba-főbe, azt a félévenkénti egyszeri porszívózást meg ki lehet bírni. Az udvar is tele van rakva kerticsapokkal, nyáron néha a gyerekek locsolják egymást meg a felfújható medencéjüket töltik fel belőle. Nem egy nagy mennyiség, 80 valahány lakásra leosztva.
Dettó itt is ugyanez.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #59 Dátum: 2009.05.25 12:50:43 »
A teremgarázs, pláne ennyi konnektorral azért más. Nálunk nincs teremgarázs, csak kocsibeállók vannak. Odáig is kéne minimum 15méter drót a lépcsőháztól. Egyébként a nálunk lévő  36 lakásban kb. 25-ben nyugdíjas lakik vagy egyedülálló, vagy házaspár. Nekik nagyon nem mindegy, mennyi a közös költség.
music