Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945021 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Lakás, háztartás
« Dátum: 2009.05.21 11:56:58 »
Mindenről van itt szó, de a lakásokról nem. Itt egy új topik!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.10 20:10:21 írta music »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #1 Dátum: 2009.05.21 12:02:31 »
Nincs valakinek kapcsolata nagytudású klímásokkal? Olyan klímát keresek, ami mobil-split.
Azaz mobil-lkíma lakásba, de nem azt a nagy ormányos 100-as csöveset, hanem azt, aminek rendes kültéri egysége van, és a kapcsolat közöttük egy kétújnyi csővel van csak megoldva.

Tehát nem-ilyet:


hanem ilyet:


Sajnos mindenütt csak az ormányos típus van, egy helyen találtam split-et, dupla annyiért mint egy normál split - irreálisan magas áron.
Ha valakinek van valami tippje, írja ide. Köszi!

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Lakás
« Válasz #2 Dátum: 2009.05.21 12:43:59 »
De jó kis téma! Pont aktuális!  :clap:

A szitu az, hogy albérletben lakom és a tv-vel van némi problémám. A kábelt nem tudom bevezetni, mert csak hűségnyilatkozattal hozzák be ingyen, egyébként közel 30k és nem tudom meddig fogok ott lakni.

Parabolaantenna nem nagyon jöhet szóba, mert a tulaj nem engedi fúrni a falat.

Tehát van-e olyan megoldás, amivel tudnék tv-t nézni normálisan úgy, hogy az előző feltételek ne akadályozzanak. Jelenleg sima szobaantennával próbálkozom, de nagyon gyenge a kép.

Ötletek?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Lakás
« Válasz #3 Dátum: 2009.05.21 12:48:51 »
Ha rakhatnál antennát, akkor lenne egy jó, és nagyon költséghatékony ötletem :) akit érdekel ingyen tv, írjon pü-t :)
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Lakás
« Válasz #4 Dátum: 2009.05.21 12:49:58 »
Robi, annyit tudok ezugyben h én is tavaly vettem ormányos klimát és énis néztem ezeket de a fickok akik a meloban csinálták a klimát  a szerverszobaban
azt mondtak h ez nem jo. ha úgyis fúrni kell a falat akkor meg nem jobb a split?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #5 Dátum: 2009.05.21 13:12:38 »
Parabolaantenna nem nagyon jöhet szóba, mert a tulaj nem engedi fúrni a falat.
Erkély nincs? Létezik nagyon jó erkélykonzol, amit csak rá kell csavarozni az erkély korlátjára, vagy valamijére.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #6 Dátum: 2009.05.21 13:14:55 »
Robi, annyit tudok ezugyben h én is tavaly vettem ormányos klimát és énis néztem ezeket de a fickok akik a meloban csinálták a klimát  a szerverszobaban
azt mondtak h ez nem jo. ha úgyis fúrni kell a falat akkor meg nem jobb a split?
Az orrmányos valóban nem jó, azért kerülöm. Nem hatékony, zabálja a villanyt, alig hűt valamit.
A mobil-split hatékonysága megközelíti a normál split-ét. Normál split nem jöhet szóba, mert a kültéri egység rögzített elhelyezése macerás. A szerelése aranyárban van. A mobilitás viszont kulcsfontosságú.

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Lakás
« Válasz #7 Dátum: 2009.05.21 13:48:53 »

Erkély nincs? Létezik nagyon jó erkélykonzol, amit csak rá kell csavarozni az erkély korlátjára, vagy valamijére.

De van, csak hogyan viszem be a lakásba a vezetéket?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #8 Dátum: 2009.05.21 14:09:53 »

Erkély nincs? Létezik nagyon jó erkélykonzol, amit csak rá kell csavarozni az erkély korlátjára, vagy valamijére.

De van, csak hogyan viszem be a lakásba a vezetéket?

Ablakkábellel, én egy ilyet pont most használok is.

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Lakás
« Válasz #9 Dátum: 2009.05.21 14:43:43 »

Ablakkábellel, én egy ilyet pont most használok is.


Hmm, ez érdekes.... Na most én abszolút nem értek ehhez az egész parabolaantennás sztorihoz. Milyen castornákat lehet így egyáltalán befogni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Lakás
« Válasz #10 Dátum: 2009.05.21 15:00:54 »
Csak halkan mondom: óvatosan a kültéri egységekkel, mert törvény írja elő, hogy homlokzatra nem tehető!!!
music     

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Lakás
« Válasz #11 Dátum: 2009.05.21 15:08:28 »
Csak halkan mondom: óvatosan a kültéri egységekkel, mert törvény írja elő, hogy homlokzatra nem tehető!!!

Nekem jó bárimilyen megoldás, amivel minél több csatornát tudok jó minőségben nézni. Ha bármi mást tudsz, ne tartsd magadban!  :helpsmilie:
Jó lenne a kábeltévé, nem szórakoznék, csakhát így albérletben...  :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #12 Dátum: 2009.05.21 15:46:18 »
Csak halkan mondom: óvatosan a kültéri egységekkel, mert törvény írja elő, hogy homlokzatra nem tehető!!!
Egyetértek, ez is az egyik ok, ami miatt nem teszek fixen telepített split klímát, bár ha csak ez lenne a probléma, ahogy elnézem a szomszédaimat, nem hiszem hogy túl sokat gondolkodnék.
A mobilklíma kültéri egysége is mobil, azaz nem fixen rögzített. Szó szerint ki van 'lógatva' az ablakon, konkrétan én lazán kitenném az erkélyre. A mobilitás azért fontos, mert ha levonul a melegidő, összetekerem az egészet és levágom a pinyóba a következő nyárig.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Lakás
« Válasz #13 Dátum: 2009.05.21 15:54:27 »

Ablakkábellel, én egy ilyet pont most használok is.


Hmm, ez érdekes.... Na most én abszolút nem értek ehhez az egész parabolaantennás sztorihoz. Milyen castornákat lehet így egyáltalán befogni?
Mondjuk előfizetsz UPC Direct-re, vagy DigiTV-re, vagy T-Home-ra, vagy HelloHD-ra, vagy OlcsóTV-re. Veszel egy ilyen ablakkábelt, ha megrendelted valamelyik műholdast az említettek közül, amikor jön a szerelő, a kezébe nyomod, mondva, hogy ezzel rakja össze, és ne fúrja szét az ablakkeretet. Nem fog neki örülni, mert nem így szokta, de másképp nem lesz neki üzlet. Menni fog, nálam is megy.
Vagy kis_andras-t megkeresed PÜ-ben.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #14 Dátum: 2009.05.21 20:10:40 »
Nálunk tavaly szereltek splitklímát, a kültéri az erkélyen van.
Nem volt olcsó, cserébe kegyetlenül hűt, marha csendes (kívül és belül is!) és alig pörgeti a villanyórát.

Viszont azt a kültéri egységes mobil splitet nem tudom elképzelni  ::) Melyik részében van a gáz kompresszálása, hogy megy ki a meleg kívülre ...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety