Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 1002319 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #675 Dátum: 2011.06.20 09:13:29 »
Mi szoktunk ávizet venni (főleg nyáron mondjuk), ennek két oka van. Egyrészt szeretjük az enyhén szénsavas vizet, másrészt pedig normális íze van, nem mint az érdi csapvíznek...
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #676 Dátum: 2011.06.20 10:08:43 »
gyerekek, a magyar csapvíz ásványvíz minőségű! gyertek el egyszer Belgiumba. nem véletlen, hogy itt találták fel a sört. konkrétan ihatatlan volt a legtöbb természetes vizük az újkorig, és a csapvíz ma is borzasztó. csak fürdésre használják

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #677 Dátum: 2011.06.20 10:28:57 »
A budapesti csapvíz ízével nekünk semmi gondunk. Azonban a zuhanyozás után, a csempén ott maradó vízkő gondolkodtatott el azon, hogy jobb lenne ásványvízre áttérni iváskor, minthogy vesekő legyen a vége pár évtized múlva.

Azért időnként egy-egy pohár csapvíz becsúszik.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #678 Dátum: 2011.06.20 10:29:51 »
nem mindenhol jó a csapvíz. pl otthon meg tudom inni de anyáméknál már nem.. pedig azon nőttem fel.. :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #679 Dátum: 2011.06.20 10:35:08 »
gyerekek, a magyar csapvíz ásványvíz minőségű! gyertek el egyszer Belgiumba. nem véletlen, hogy itt találták fel a sört. konkrétan ihatatlan volt a legtöbb természetes vizük az újkorig, és a csapvíz ma is borzasztó. csak fürdésre használják
Azért nem lehet általánosítani. Anyósom Dunaújváros mellett lakik, ittam nála nem olyan rég vmi ismeretlen teát, isteni volt. Hazamentem, vettem én is egy dobozzal. Az otthoni vízzel szó szerint ihatatlanul rossz volt. Nála teljesen más az íze ugyanannak a teának.  :no:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #680 Dátum: 2011.06.20 10:37:53 »
Itt meg lehet nézni kerületenként az ivóvíz összetételét. A vizmuvek.hu oldalon pedig szerintem nemcsak a Budapestit, hanem a többit is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #681 Dátum: 2011.06.20 14:25:54 »
Én csapvízen nőttem fel, és a családom is évtizedek óta ezt issza.
Ja, csak akkor még nem nagyon használtak hormonokat és szívgyógyszereket olyan mennyiségben, mint most. Mondjuk én nyugodtan iszom a csap vizet, de egy gyereknek ez még szerintem többet számít.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #682 Dátum: 2011.06.20 14:53:32 »
Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat!
Azt hiszem sikerült találni pár olyan modellt ami majd megvásárlásra kerülhet, ha meglesz, akkor beszámolok, hogy milyen lett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #683 Dátum: 2011.06.20 18:38:45 »
privatot megkaptad Trotter?
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #684 Dátum: 2011.06.20 19:09:53 »
Igen, köszönöm szépen, válaszoltam is, igaz csak most..  Délután csak megnéztem mobilról, azon meg kínszenvedés az írás, a virtuális billenytűzet nagyon kicsi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #685 Dátum: 2011.06.20 22:33:43 »
Ha tudnád, mit okoz a szénsav, rögtön leszoknál róla. ;) Én is szeretem, de nagyon jól megvagyok nélküle...
Még egy tévhit...
Mértékkel fogyasztva az 500-1000 mg/l ásványi anyagot tartalmazó vizeket korlátozás nélkül lehet inni. Az aranyszabály: ha egy ásványvízben túl sok a kalcium, az a vesekő- és epekőképződést erősíti, a sok nátrium magas vérnyomást okozhat. Vásárlás előtt érdemes a cimkét elolvasni. Nekünk van 1-2 márkánk amit már kiszúrtunk, hogy számunkra megfelelő értékekkel rendelkeznek, és az áruk/ízük is igen baráti.
Nem tévhit.
Egyrészt: a szénsav nem ásványi anyag.  :nono:
Másrészt a szénsav növeli a vérnyomást.
Továbbá tényleg érdemes megnézni a cimkét összetétel-ügyileg. Nemcsak a kálcium, hanem a magnézium-tartalom is fontos. A kőképződéshez először is hajlam kell, másrészt egyéb tényezők együtállása is. Tehát, ha önmagában egy ásványvíz magas Ca tartalmú, még nem lesz kőképző (pl. olyan kötési formában van jelen a vízben, ami nem szívúdik fel a bélrendszerből).
Az is aranyszabály, hogy időnként érdemes váltani a márkák/típusok között.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #686 Dátum: 2011.06.20 22:40:42 »
A budapesti csapvíz ízével nekünk semmi gondunk. Azonban a zuhanyozás után, a csempén ott maradó vízkő gondolkodtatott el azon, hogy jobb lenne ásványvízre áttérni iváskor, minthogy vesekő legyen a vége pár évtized múlva.

Azért időnként egy-egy pohár csapvíz becsúszik.
Nem akarlak elkeseríteni, de ha a csapvízből visszamaradó vízkő miatt tértél csak át ásványvízre, akkor megsúgom, hogy az ásványvízben sokkal több "vízkő", azaz ásványi anyag van.
A fővárosi csapvízben átlagban olyan 150 mg/l, ezt a "leggagyibb" ásványvíz is minimum duplán felülmúlja.
Tégy egy próbát: önts egy kis csapvizet, illetve ugyanannyi ásványvizet valami sötét felületre és hagyd megszáradni. Majd nézd meg, hogy melyik hagyott nagyobb fehér foltot.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #687 Dátum: 2011.06.20 22:51:53 »
Én csapvízen nőttem fel, és a családom is évtizedek óta ezt issza.
Ja, csak akkor még nem nagyon használtak hormonokat és szívgyógyszereket olyan mennyiségben, mint most. Mondjuk én nyugodtan iszom a csap vizet, de egy gyereknek ez még szerintem többet számít.
Szerintem amikor Mondi gyerek volt, akkor a "női tabletták" hormontartalma minimum tízszerese volt a mostaniaknak.  :yes: És a vizek kezelése sem volt ennyire szabályozott.
Persze a mérleg másik oldala, hogy ma viszont jóval több ilyen tablettát adnak el.
De itt is van egy kis félrecsúszás az információban: a hormontartalom főleg a felszíni vízekben nőtt meg jelentősen, ergo azoknál a vízműveknél jelenhetett meg a kimutathatósági határ fölött, ahol ilyen volt a vízkivételi mód. A rétegvizet nyerőknél nem.
Ha már hormontartalom: sokkal nagyobb gondot okoz az élelmiszerekbe bekevert, ellenőrizetlen szójatartalom, pl. De még lehetne sorolni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #688 Dátum: 2011.06.20 22:57:59 »
Itt meg lehet nézni kerületenként az ivóvíz összetételét. A vizmuvek.hu oldalon pedig szerintem nemcsak a Budapestit, hanem a többit is.
Ezek csak "reklám"-adatok. Amit a vízmű kimenő főcsapjánál vett mintából mérnek. Egészen más az, ami otthon a konyhában kifolyik (pl. a csővezetékek milyensége).
Ami a rossz ízt adja, az nagyrészt a klór, ammónia, vas, réz, nitrát, nitrit. Mondjuk akár ebben a sorrendben.
Szerintem Trotter is inkább az íz miatt szeretné azt a szűrőt.  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #689 Dátum: 2011.06.20 23:13:08 »
gyerekek, a magyar csapvíz ásványvíz minőségű! gyertek el egyszer Belgiumba. nem véletlen, hogy itt találták fel a sört. konkrétan ihatatlan volt a legtöbb természetes vizük az újkorig, és a csapvíz ma is borzasztó. csak fürdésre használják
Ez tényleg így van. Ráadásul ott még az ásványvíznek is elég rossz íze van...
music