Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959661 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6540 Dátum: 2023.08.27 14:08:08 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6541 Dátum: 2023.08.27 16:43:20 »
Akik hőszivattyúval fűtenek, azoknak a H tarifa marad a legkedvezőbb innentől, napelrmmel is.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Lakás, háztartás
« Válasz #6542 Dátum: 2023.08.28 10:32:41 »
Gondolom azért kell megkeseríteni a napelemesek életét, és eme zöld energia támogatását / hasznosítását, mert ugye valamilyen erős - biztosan 30 évre titkosított - érdek fűződik Paks II. megépítéséhez... Azaz kb dögöljenek meg a tulajok, de nehogymár ők jól járjanak. El is hangzott, hogy innentől kezdve, hogy majd megszűnik az éves elszámolás vagy mi a szösz, megpecsételték a napelemek sorsát, azaz sosem fognak megtérülni.

Az már többször is elhangzott, hogy a mostani napelemek kapacitása / termelése eléri, vagy meg is haladja Paks I.-ét, szóval ha tényleg és komolyan izgatná a döntéshozókat a zöld energia hasznosítása...  :whistling: :innocent: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Lakás, háztartás
« Válasz #6543 Dátum: 2023.08.28 10:38:34 »
Egy hölgy ismerősöm vett egy tükrös gardrób szekrényt, amit persze 3 nagy dobozban, és vagy 40 különálló darabban szállítottak ki neki. És persze összeszerelést nem vállal a cég...

Kíváncsiságból rákerestem, és persze van ilyen bútor összeszerelő vállalkozás dögivel, na de az, hogy a minimum fizetendő összeg az kb a kiszállási díj + legalább 2 óra, és ez már lassan alsó hangon is 30-35e Ft... Jelen esetben a bútor árának 1/3-a...  :eek:

Micsoda biznisz van ebben... kicsit elbeszélgetnek a fiúk, elhúzzák az időt, és napi 2-3 összeszerelés, és megvan a 100e Ft tisztán.  :surrender: :eek: :hmmmm:

Van-e esetleg valakinek Budapesten ismerőse, aki akár csak hobbiból, de szívesen összeszerel ilyen bútorokat - és persze nem aranyáron dolgozik?  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6544 Dátum: 2023.08.28 10:51:09 »
Gondolom azért kell megkeseríteni a napelemesek életét, és eme zöld energia támogatását / hasznosítását, mert ugye valamilyen erős - biztosan 30 évre titkosított - érdek fűződik Paks II. megépítéséhez... Azaz kb dögöljenek meg a tulajok, de nehogymár ők jól járjanak. El is hangzott, hogy innentől kezdve, hogy majd megszűnik az éves elszámolás vagy mi a szösz, megpecsételték a napelemek sorsát, azaz sosem fognak megtérülni.

Az már többször is elhangzott, hogy a mostani napelemek kapacitása / termelése eléri, vagy meg is haladja Paks I.-ét, szóval ha tényleg és komolyan izgatná a döntéshozókat a zöld energia hasznosítása...  :whistling: :innocent: :hmmmm:
Nem teljesen.
A villamos hálózat fejlesztését valahogy elfelejtették az elmúlt 15-20 évben. A napelemek által megtermelt áram ugye nagyon egyenletlen időeloszlású. Annak a tárolása, fogadása nincs tisztességesen megoldva sok területen. Sok helyen kis területen nagyon sok áramot termelnek nappal és ez gondot okoz helyileg. De ezt nem térségenként vizsgálják és korlátozzák, hanem országosan, általánosan. A hiba itt van főleg.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6545 Dátum: 2023.08.28 11:18:05 »
Az OKé (vagyis persze nem OKé) hogy "elfelejtették" a hálózatot fejleszteni. A feldühítő inkább az, hogy évekig homokba dugták a fejüket miközben napelemszerelő vállalkozások százai orrba szájba azt reklámozták, hogy mennyire megéri napelemet telepíteni, éves szaldó elszámolással, mely tudható volt, hogy 2023 dec 31.-ig vehető igénybe. 200000 család dőlt be ennek a lehetőségnek, az elmúlt kb. 5 év alatt. A dömpinget mindenki láthatta, miért nem időben léptek?

Kellett volna hamarább gondolkozni ezen, és nem így huszárvágással visszamenőlegesen jogalkotni. Nincs pénz hálózatfejlesztésre? Rendben. Akkor már mondjuk 3 éve amikor látható volt bőven a dömping, azt kellett volna mondani hogy előbbre hozzák a határidőt 2023 dec 31.-ről mondjuk 2 évvel. Aki meg tisztességesen beruházott addig, az maradhatott volna szaldóban, az eredeti ígéret szerint, és technikailag belefért volna (hiszen most is van villany mindenhol, nemde?). És jogilag, és emberileg is rendben lett volna.

Az alapvető probléma - nem csak itt, ez csak egy eset a sokból - hogy megszerzett jogokat vesznek el. Hitegetnek hogy ezt kapsz meg azt csak írd alá itt, azt utólag nesze semmi fogd meg jól.
« Utoljára szerkesztve: 2023.08.28 11:19:49 írta robi (Robi) »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6546 Dátum: 2023.08.28 11:34:18 »
A történet másik aspektusa pedig, hogy ha igaz, akkor a fogyasztó által a napelemmel termelt áram átvételi ára is töredéke lesz a mostaninak, amelyet a szolgáltató természetesen piaci áron ad majd el másnak. Így nem, hogy hálózatfejlesztésre nem költenek, még extraprofit is keletkezik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6547 Dátum: 2023.08.28 11:46:14 »
Sőt, olyan is előfordulhat - ún. "bruttó elszámolás" esetén, hogy a megtermelt és betáplált áramra vonatkozó rendszerhasználati díjat nem minuszolják, azaz a rendszerhasználati díjat meg kell majd fizetni nem csak a vételezett, de a betáplált energia után is. Ami aztán végképp teljesen értelmetlenné teszi a dolgokat, révén, hogy jelenleg olyan abszurd a helyzet, hogy a rendszerhasználati díj jelentősebben magasabb, mint a konkrét energia díja (akármilyen irányba).

Ezért aki bruttózni fog az brutálisan rosszul jár, még ő fizethet (nem is keveset) azért, hogy átveszik tőle a termelést. Teljes nonszensz.

Szerencsére az inverterek (amennyiben az ingatlan hálózatába telepítésre került egy inverterhez kötött okos almérő) egy jó ideje le tudják szabályozni magukat hogy sose tápláljanak a hálózatba, csak annyit termeljenek amennyire a háztartásnak éppen szüksége van, azaz csak nullázzák le szolgáltatótól vételezést.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6548 Dátum: 2023.08.28 13:22:50 »
Egy hölgy ismerősöm vett egy tükrös gardrób szekrényt, amit persze 3 nagy dobozban, és vagy 40 különálló darabban szállítottak ki neki. És persze összeszerelést nem vállal a cég...

Kíváncsiságból rákerestem, és persze van ilyen bútor összeszerelő vállalkozás dögivel, na de az, hogy a minimum fizetendő összeg az kb a kiszállási díj + legalább 2 óra, és ez már lassan alsó hangon is 30-35e Ft... Jelen esetben a bútor árának 1/3-a...  :eek:

Micsoda biznisz van ebben... kicsit elbeszélgetnek a fiúk, elhúzzák az időt, és napi 2-3 összeszerelés, és megvan a 100e Ft tisztán.  :surrender: :eek: :hmmmm:

Van-e esetleg valakinek Budapesten ismerőse, aki akár csak hobbiból, de szívesen összeszerel ilyen bútorokat - és persze nem aranyáron dolgozik?  :szemez:

Üdv a való életben. Mi most újítunk fel, 1,7M-t fizettünk csak munkaerőért amibe kb. 80nm födém bontás/kihordás, majd újrabetonozás, szigetelés, kiegyenlítés stb. volt. Összesen 3-4 fő dolgozott kb. 12 napot, de két egymás utáni napokon nem ugyanazzal a brigáddal jött az ember mert hol az egyik, hol a másik nem tudott felkelni aznap (...). Munka minőségéről nem beszélnék, szerencsére ezek alsó rétegek így mindig miután levonultak volt mit korrigálnom utánuk.
Megtanultam padlófűtést lerakni, vízvezeték szerelést, villanyszerelést. Akik szakemberektől ilyenekre árat kértem, vagy vissza se jöttek vagy árat se adtak.
Szerencsére egy rendes tervezőm volt, aki papíron adott tervdoksit így az alapján haladok jómagam ahogy tudok.
Burkolni, glettelni festeni nem vagyok hajlandó, azokhoz nincs türelmem...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6549 Dátum: 2023.08.28 18:34:30 »
Jelenleg ott járunk, hogy egy aktatologató irodista, akire semmi szükség nincs 3000forintos órabért kap.
Ehhez képest 1 mester, aki ért valamihez, számlaképes, van rendes vállalkozása az 6-8000forintot kér óránként, hogy meg tudjon élni. Ez nem sok. A pénz ér ilyen keveset sajnos.
És azért van ennyire kevés szakmájához értő kétkezű magyar munkás, mert a fiatalok nagy része inkább elmegy aktát tologatni, csak ne kelljen összeporolni a nájki cipőjét.
1 normális segédmunkás napi bére pedig nettó 20-25ezer.
Arról meg nem tehetünk, hogy a nagy piacgazdaságban fillérekért adnak el termékeket, lásd az akciós bútort, ami olyan papírvékony, hogy senki se vállalja az összeszerelést. Ikea-s bútort kell venni, ahhoz lehet kérni összeszerelést. Sztem az se olcsó, de legalább jó az eredmény.
Laco 73 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6550 Dátum: 2023.08.28 18:59:14 »
A kondenzációs kazános ember 1 óra=30e ft. Szétszedi, takarítás. kész.  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6551 Dátum: 2023.08.28 19:30:07 »
Ma vittem a PCV-t Pilisvörösvárra. Ott 25e a rezsióradíj...
Tudom, ez rezsi, tehát a szerelő ennek töredékét kapja, de én is, akinek viszont ki kell fizetnie.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6552 Dátum: 2023.08.28 19:54:54 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6553 Dátum: 2023.08.29 06:24:59 »
Jelenleg ott járunk, hogy egy aktatologató irodista, akire semmi szükség nincs 3000forintos órabért kap.

Minden melós azt hiszi hogy az irodistákra semmi szükség. Tanult emberek, akiket a jelenlétért a napi 8 óráért fizetnek. Nyilván vannak üresjáratok. Ma egy sitthordó melós napi 20-25ezret kér és ha félrenézel megáll a munka. 5 évig építkeztem ha nem voltam felettük,  a már telefonnyomkodás ment. du kettőkor már pakolnak el.. sztem hagyjuk ezt elég volt belőlük..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6554 Dátum: 2023.08.29 09:21:30 »
Jelenleg ott járunk, hogy egy aktatologató irodista, akire semmi szükség nincs 3000forintos órabért kap.
Jó, hogy nem más szakmát írtál, mert pl. egy nővér, vagy egy tanár, akikre elég nagy szükség van, nem kap ennyit, ott nincs lazsálás, s a tanár még haza is viszi a munkáját.
Ellenpélda: elromlott egy fényerőszabályozós kapcsolónk itthon, és egy másik ötégős lámpából kettő nem ég kontakthiba miatt. Én hülye vagyok az elektromossághoz, de annyit értek hozzá, hogy ez tipikus babramunka, amit senki sem szeret. Lehet, hogy a kapcsoló javítható lenne, de tuti azt mondaná rá mindenki, hogy vegyek másikat, szerintem a lámpára is. (Néztem a neten, 17ezer egy ilyen kapcsoló. Nem én akartam, még az előző lakó rakatta be.) Nem fogok találni embert, aki erre kijöjjön, vagy ha igen elkér érte minimum harmincezer forintot, de lehet, hogy ötvenet. Számla nélkül persze.
« Utoljára szerkesztve: 2023.08.29 09:27:42 írta music »
music