Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959342 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6270 Dátum: 2021.07.16 10:23:37 »
Miért nem kérdezted meg? Nekem is a szomszéd srác vitt sokat garázstetőre. ingyen
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6271 Dátum: 2021.07.16 15:59:27 »
Miért nem kérdezted meg? Nekem is a szomszéd srác vitt sokat garázstetőre. ingyen
Nem tudom, de lehet a szomszédod sem vitt volna, ha úgy kezded, hogy odarendelsz egy konténert, és az egészet belehajigálod  :hmmmm:
Én meg nem állok oda a konténerhez megkérdezni, hogy nem ad-e el  :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6272 Dátum: 2021.07.17 13:31:56 »
Én ki szoktam rakni az olyasmit amiről azt gondolom hogy másnak kellhet. Van hogy jófogásra is felmegy jelképes összegért.
Ritkán viszik el, ha nem vinné el senki 1 hét alatt akkor sajnos kuka. Szokott járni párhetente egy furgon aki trombitál az utcákba hogy elviszi a fémhulladékot, azt ki szoktam tenni nekik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6273 Dátum: 2021.09.04 10:36:14 »
Na indul a mandula szépen lassan:
https://www.palyazatihirek.eu/energiatakarekossag/4848-uj-atlag-jovedelem-alatt-elok-kaphatnak-100-os-tamogatast-napelemes-rendszer-kiepitesere

A 2.a és 2.b pontok alapján sztem egy kb. 100 négyzetméteres családi ház megújuló energiával történő fűtés korszerűsítése megvalósítható gépészet szintjén. Amit még ezen felül ki kell fizetni az az adminisztráció és egyéb járulékos költségek (pl. a felújítás kapcsán érintett felületek burokolása, festése stb. - de ha időben mozog az ember akkor akár az is kihozható az otthonfeújitási programból.)

Valószínű hogy efféle energetikai támogatások EU-szerte egyre meg fognak szaporodni.

A 2.a-t mondjuk nem nagyon értem (az infrapanelek hatékonysága gyenge). Bár lehet onnan indulnak ki hogy "mihez képest"...valszeg ebben a pontban az a cél hogy akinek semmilyen normális fűtési rendszere nincs az is jusson valamihez.

A 2.b például kifejezetten alkalmas azoknak akiknek van pl. egy fa- vagy vegyes tüzelésű kazán által meghajtott cirkó rendszere.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.04 10:38:57 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6274 Dátum: 2021.09.04 14:29:32 »
Ide tartozik, hogy nem kis részben e témának köszönhetően (a zöld energia nem olcsó...) a világpiacon szépen megy föl az áram ára. Ha itthon a lakossági ár ezzel partiban lenne, akkor több, mint a dupláját kéne fizetni a mostani áramszámla helyett. Ez az állapot nyilván nem sokáig tartható, és minél drágább az áram, annál jobban megéri spórolni rajta.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6275 Dátum: 2021.09.04 14:42:35 »
A gáz úgyszintén. Romániában már megint kormányválság van, ennek közepedte azzal dobálóznak a felek hogy legalább 40%-os lakossági gáz- és villanyár emelkedés fog jönni.

Mint a fenti pályázat is rámutat, elektromos energia tárolásra is igényelhető a támogatás. Magyarán hosszú távon mégis csak az elektrifikáció lesz a jó irány, minden egyéb megoldás egyre drágább lesz. És az ingatlanok értékébe ez tükröződni fog...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6276 Dátum: 2021.09.04 15:23:16 »
A gáz úgyszintén. Romániában már megint kormányválság van, ennek közepedte azzal dobálóznak a felek hogy legalább 40%-os lakossági gáz- és villanyár emelkedés fog jönni.

Mint a fenti pályázat is rámutat, elektromos energia tárolásra is igényelhető a támogatás. Magyarán hosszú távon mégis csak az elektrifikáció lesz a jó irány, minden egyéb megoldás egyre drágább lesz. És az ingatlanok értékébe ez tükröződni fog...

Lehet, hogy fog, de a közelmúltban több cikkben olvastam, hogy per pillanat közel sem annyira, mint amennyire várná az ember. A lokáció jóval fontosabb az értékben szvsz.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6277 Dátum: 2021.09.04 19:15:49 »
Persze, a hely a legfontosabb tényezője az ingatlan értékének, ez valószínűleg nagyon sokáig így lesz. De a hely értéke is változhat lassabban, pl ha egy forgalmas utat építenek a közelbe, akkor az mindkét irányba váloztathatja az ott lévő ingatlanok értékét...

Csak mondjuk az nem lesz mindegy, hogy ugyanabban az utcában lévő két kb. ugyanakkora ingatlan milyen energetikai rendszerrel rendelkezik, kvázi mennyi a rezsije... A különbség valószínűleg hatalmas lesz (töredéke, a megújuló javára).

Most még ez nem ingatlan-érték befolyásoló tényező, de az lesz, az tuti...
(Kb. annyira mint ahogy most az alapvető közmű ellátottság ár-befolyásoló tényező, lásd pl. szennyvíz csatorna)
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.04 19:36:30 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6278 Dátum: 2021.09.04 19:33:04 »
Persze, a hely a legfontosabb tényezője az ingatlan értékének, ez valószínűleg nagyon sokáig így lesz. De a hely értéke is változhat lassabban, pl ha egy forgalmas utat építenek a közelbe, akkor az mindkét irányba váloztathatja az ott lévő ingatlanok értékét...

Csak mondjuk az nem lesz mindegy, hogy ugyanabban az utcában lévő két kb. ugyanakkora ingatlan milyen energetikai rendszerrel rendelkezik, kvázi mennyi a rezsije... A különbség valószínűleg hatalmas lesz (töredéke, a megújuló javára).
Ebben én sem vagyok teljesen biztos, ha mindent figyelembe veszünk hosszútávon. Lesz különbség, de nem annyira nagy, mint ahogy hinnénk. Valahogy úgy, mint a dízeleknél, amit spórol az ember a tankoláson, elveszít a szervizen.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6279 Dátum: 2021.09.04 19:37:17 »
Neeem...

Mi házunkra a 4kWp-s napelem rendszert előző tulaj telepítette. Évente kb. 200ezer Ft jóváírást termel (mi fogyasztásunk nagy amúgy, kb. 20ezeret fizetünk /hó). Semmi "szervizelési" igénye, költsége nincs...
Napkollektort szinén vettük a házzal, annak sincs semmi problémája, magától teszi megbízhatóan a dolgát.

Most meg pályázni lehet ingyen rendszerekre...
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.04 19:55:45 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6280 Dátum: 2021.09.04 19:54:26 »
Meglátjuk. Én nem vagyok addig hajlandó rugózni a témán.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6281 Dátum: 2021.09.05 07:15:41 »
Most meg pályázni lehet ingyen rendszerekre...

A pályázati + pénzt azonnal benyeli a rendszer. kb mint  CSOK stb.
annyival drágább lesz minden a polgár meg szív.
Nekem se kell. havi 10e sincs a villany, a fűtés gázcirko, az auto meg megáll 6l alatt.
amúgy is minden elromlik. nem szeretném megtudni a napkollektoros ember órabérét mert a cirkós 20e/óra-ért jön ki.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6282 Dátum: 2021.09.07 22:03:05 »
A pályázati + pénzt azonnal benyeli a rendszer. kb mint  CSOK stb.
annyival drágább lesz minden a polgár meg szív.
Nekem se kell. havi 10e sincs a villany, a fűtés gázcirko, az auto meg megáll 6l alatt.
amúgy is minden elromlik. nem szeretném megtudni a napkollektoros ember órabérét mert a cirkós 20e/óra-ért jön ki.
Itt picit más.
Mivel 100% a támogatás, nem utófinanszírozás van, csak a regisztrál kivitelezőkkel készülhet el, így ez tényleg lehet ingyen pénz (némi pályázatírási költség adódhat).
Főleg azért, mert nem csak napelem (elektromos hálózat bővítés is), hanem napelem+ fűtés korszerűsítés (hőszivattyú vagy elektromos radiátor) teljes költségét is be lehet húzni. Eddig max 50%-ot adtak.

A Co kibocsátási kvóta kötelezettség miatt várható, hogy a pályázat folytatódik még. Még mindig megéri ezt dotálni.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.07 22:04:42 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6283 Dátum: 2021.09.08 09:27:33 »
Sőt. Előleg 30%-ot lehet kérni még minden kapavágás előtt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6284 Dátum: 2021.09.08 10:34:58 »
ezekre a támogatásokra a társasházak is jogosultak, vagy csak családi házak?  :hmmmm:

khm, beleolvastam, nálunk sajnos nem játszik... :(
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.08 10:37:55 írta csufár »