Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 966233 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6255 Dátum: 2021.06.03 10:43:46 »
Tekintettel arra, hogy feltétel a (papíron) alacsony jövedelem és a korszerűtlen fűtés, fölöttébb érdekelne, hogy a majdani nyertes pályázók hány százaléka lesz sorolható a valóban rászorulók kategóriájába...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6256 Dátum: 2021.06.03 11:20:50 »
Tekintettel arra, hogy feltétel a (papíron) alacsony jövedelem és a korszerűtlen fűtés, fölöttébb érdekelne, hogy a majdani nyertes pályázók hány százaléka lesz sorolható a valóban rászorulók kategóriájába...

Ez így (jellemzően) karcsú peremfeltétel rendszer! Ugyanis a tzikkben van egyéb is, méghozzá kiemelten. De hát ismert, hogy amit nem akarok az nincs is ott ugye?
"Mint írják, azok a családok vehetik igénybe a 100%-os támogatási intenzitást, amelyek a jövedelme az országos átlagjövedelem alatt van, de fontos szempont az is, hogy az épület állapota legyen alkalmas a beruházás fogadására."
Sokkal tovamutató lesz szerintem az, ha a rászorultság kritériumainak megfelelő pályázó, a pályázat és kivitelezés lezárulta után tovább fogja használni a fatüzelésű cserépkályháját, sufniban a fatüzelésű dobkályhát, vagy pozőrként a fatüzelésű kandallóját, a lomb és avarégetésről nem is beszélve. Akkor lesz megpofozva a kaka!  Füsttel járó hőtermelést egyesegyedül a gyümölcsök  fagyveszély elhárítására kellene engedélyezni!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.03 11:33:25 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6257 Dátum: 2021.06.03 18:58:07 »
Szép lassan beindul a mandula... :clap:
Ez még csak kezdet...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10264
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6258 Dátum: 2021.06.03 19:53:27 »
Nemtom, mi azért már betároltuk a tűzifa felét a 2022-es télre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6259 Dátum: 2021.06.03 22:01:16 »
Tippem szerint pár éven belül érdemes résen lenni a pályázatok kapcsán...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6260 Dátum: 2021.06.04 09:09:18 »
Ez így (jellemzően) karcsú peremfeltétel rendszer! Ugyanis a tzikkben van egyéb is, méghozzá kiemelten. De hát ismert, hogy amit nem akarok az nincs is ott ugye?
"Mint írják, azok a családok vehetik igénybe a 100%-os támogatási intenzitást, amelyek a jövedelme az országos átlagjövedelem alatt van, de fontos szempont az is, hogy az épület állapota legyen alkalmas a beruházás fogadására."
Sokkal tovamutató lesz szerintem az, ha a rászorultság kritériumainak megfelelő pályázó, a pályázat és kivitelezés lezárulta után tovább fogja használni a fatüzelésű cserépkályháját, sufniban a fatüzelésű dobkályhát, vagy pozőrként a fatüzelésű kandallóját, a lomb és avarégetésről nem is beszélve. Akkor lesz megpofozva a kaka!  Füsttel járó hőtermelést egyesegyedül a gyümölcsök  fagyveszély elhárítására kellene engedélyezni!!!!
Kedves cartárs,
már megint az állandó kötekedés...ugyan, mutasd már meg, mi az, ami cáfolja az általam leírtakat a hozzászólásodban! Én nem látok semmi ellentmondást a kettő között.
Segítek: a két vastagbetűs mondat nem zárja ki egymást. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.04 09:14:28 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6263 Dátum: 2021.06.05 14:31:39 »
Idézet
Noha az LSC-k már mintegy 40 éve megjelentek a laboratóriumokban, rengeteg mérési adat értékelhetetlen, a technológia pedig nem nyerte el igazán az ipar érdeklődését.

Rengeteg kutatás, fejlesztés porosodik a polcokon, pusztán azért mert az olajlobbi elynomta az iparágak érdeklődését, legtöbbször a politika segítségével. A következő években robbanásszerű fejlődés várható, a környezetvédelem miatt már nem lehet elhallgattatni ezeket a hangokat.

Pár éven belül drasztikus árcsökkenés jön a napelemeknél. Egyáltalán nem utópia az, amiről szó van pár korábban linkelt cikkben.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6264 Dátum: 2021.06.07 12:14:48 »
Kedves cartárs,
már megint az állandó kötekedés...ugyan, mutasd már meg, mi az, ami cáfolja az általam leírtakat a hozzászólásodban! Én nem látok semmi ellentmondást a kettő között.
Segítek: a két vastagbetűs mondat nem zárja ki egymást. ;)

Nem cáfolja, hanem kiegészíti. El kell olvasni a tzikket is meg a rendeletet is. Persze a nemakarásnak... ! 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6265 Dátum: 2021.06.07 20:57:07 »
Kedves cartárs,
már megint az állandó kötekedés...ugyan, mutasd már meg, mi az, ami cáfolja az általam leírtakat a hozzászólásodban! Én nem látok semmi ellentmondást a kettő között.
Segítek: a két vastagbetűs mondat nem zárja ki egymást. ;)

audacter mentiare, semper aliquid haeret
Talán ennyit sikerül hiánytalanul elolvasni, kedves cartárs!   A hiányos információkra alapozott vádaskodás nem elegáns!!

Az emlegetett  szegényes kivitelű ingatlan(putri), nem lehet a sikeres pályázat tárgya MÓ!!
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.07 20:59:20 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6266 Dátum: 2021.06.09 23:17:14 »
Esküszöm, nem tudlak követni. Milyen putri?
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10264
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6267 Dátum: 2021.07.15 11:17:22 »
https://hvg.hu/gazdasag/20210715_Habitat_for_Humanity_Kimondta_a_kormany_a_vegiteletet_a_valyoghazakra?s=hk

A vályogház / vert falú ház egyébként nagyon szuper, ha jól megcsinálták, és nem kap vizet. Maximálisan környezetbarát, nyáron nagyon kellemesen hűvös és télen is jól szigetel. Sok helyen pont az ész nélküli felújítással tették őket tönkre  :cry:
A környéken nagyon régen az ment, hogy kivájták a pincét, és abból a földből (is) épült a lakóház. Az istálló az nem, mert a nagy párát nem bírta, azt téglából építették.
Annak idején még volt szerencsém viklis födémet is csinálni  ::)

Más:
Szemközti szomszéd házhoz hoztak pár napja 6 raklap betoncserepet. Kíváncsi voltam, mi lesz a régivel, ami egyébként tökjó állapotban volt. Hozattak egy batár konténert, és beledobálták a jó cserepeket, megy a szemétbe  :cry: Pedig több helyen láttam, hogy meghirdetik előre, hogy amikor bontják, egyből el is tudják vinni, még nagyon rakosgatni sem kell, csak szándék és gondolkodás meg szervezés kérdése. Neki így volt egyszerűbb, ja. De ezeket a cserepeket anno megcsinálták, csomó hővel kiégették. Most meg jó állapotban szétbarmolják, az ilyentől tudom a hajamat tépni. Erre mondják, hogy több pénze van, mint esze  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.15 11:23:09 írta vd1234 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6268 Dátum: 2021.07.16 08:45:24 »
Más:
Szemközti szomszéd házhoz hoztak pár napja 6 raklap betoncserepet. Kíváncsi voltam, mi lesz a régivel, ami egyébként tökjó állapotban volt. Hozattak egy batár konténert, és beledobálták a jó cserepeket, megy a szemétbe  :cry: Pedig több helyen láttam, hogy meghirdetik előre, hogy amikor bontják, egyből el is tudják vinni, még nagyon rakosgatni sem kell, csak szándék és gondolkodás meg szervezés kérdése. Neki így volt egyszerűbb, ja. De ezeket a cserepeket anno megcsinálták, csomó hővel kiégették. Most meg jó állapotban szétbarmolják, az ilyentől tudom a hajamat tépni. Erre mondják, hogy több pénze van, mint esze  :surrender:

Azért nem olyan egyszerű ez mester. Én is tetőcserekor meghirdettem ingyen elvihető 180nm tatai cserepet. Pár (nem középosztálybeli) ember  eljött,  a kertbe se akartam őket beengedni válogattak, nyűglődtek, szenvedtek,  alig fogyott. Aztán mikor még a harmada ott volt , hívtam konténert és beleqrtam az egészet. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10264
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6269 Dátum: 2021.07.16 09:49:27 »
Azért nem olyan egyszerű ez mester. Én is tetőcserekor meghirdettem ingyen elvihető 180nm tatai cserepet. Pár (nem középosztálybeli) ember  eljött,  a kertbe se akartam őket beengedni válogattak, nyűglődtek, szenvedtek,  alig fogyott. Aztán mikor még a harmada ott volt , hívtam konténert és beleqrtam az egészet.

Sajnos ismerem ezt az oldalát is Mester, azért írtam, hogy neki így volt egyszerűbb. Egyébként meg nincs két egyforma helyzet.
Mikor meghozták a cserepeket, néztem is a hirdetéseket, hátha meg is van hirdetve (volt, de nem ez), egy nap alatt át is hordtam volna, ha korrekt árat kér érte. Egyébként mondom, itt lakom szemben, szerintem ugyanolyan cserép is van a tetőnkön, meg sem kérdezte, érdekel-e, pedig lehet még a kertjébe is beengedett volna. A mi tetőnk kb. dupla felületű, szóval simán meg is vettem volna, de nem fogok odamenni könyörögni senkihez.
Amúgy meg nem az a gondom, hogy a selejteseket kidobják, hanem hogy a jókat is simán. Ha csak 1000 cserepet ad el, akkor is legalább 30 ezret kap érte, abból kb. már a konténer megvan. De biztos megteheti, hogy pocsékol, akkora első kertje van, hogy körbe lehet hugyozni, de azt is más nyírja... én nem engedhetem meg a pocsékolást, de ha tehetném, akkor sem pocsékolnék, az ilyentől feláll a hátamon a szőr  :censored: