Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 957001 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6225 Dátum: 2021.02.18 16:21:27 »
Sanxing SX631
Ma bekerült, és P1 ontja is ki magából az adatot a leírás szerint. Még plombálás előtt a mérőszekrényből egy MÜ16-os csővel álltam a házba, ebbe előre befűztem a 6 eres riasztókábelt amire rákrimpeltem az RJ12 csatit és így egyből csak helyére kellett pattintani amikor jöttek.
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.18 16:33:42 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6226 Dátum: 2021.02.18 21:05:39 »
A többség.
Már több, mint fél tucatnyi szakembert hívtam a házba hogy adjon ajánlatot az ingatlanban lévő hidraulikájának cseréjéhez, tegyen javaslatot az energiarendszer korszerűsítésére. Ezekből egyetlen egy volt az, aki azt mondta, hogy hőnyereség/hőveszteség számítással kell nekiindulni a munkához.

Mindenki más csak annyit látott a feladatban, hogy felszedi a parkettát, feltöri a betont, lerak szigetelést, gondolom valami univerzális recept szerint lerakja a padlófűtés csövet, lebetonozza, és ha akarom tud ajánlani valakit aki leburkolja. Volt aki megemlítette hogy homlokzat szigetelést kellene tenni, rákérdeztem szerinte mennyit, kapásból mondta ránézésre hogy mivel ez 40 centis fal, elég ide az 5 centi.
Kb. ilyen a szakmai színvonal azon a szinten, amit a mezei ember el tud érni manapság.
q

Első nekifutásra javaslom, hogy a felület fűtés gyártóját /Rehau, Uponor stb./ kérdezd meg, hogy mennyiért végeznék el a szükséges méretezést. Az általános gyakorlat szerint beszámítják a rendszer árába, ha tőlük veszed . Jellemzően vannak minősített kivitelező partnereik is. Egyéb épületfizikai méretezésre, energetikai felmérésre tudok ajánlani tervező kollégát preewee-ben, ha érdekel. Éppen rá is
ér, ráadásul lelkes toyota tulaj.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6227 Dátum: 2021.02.26 19:06:08 »
Rendszerben gondolkodok, és nem szigetszerű megoldásokban. Az egészet rendszer szinten szeretném hogy méretezve legyen a különféle hőleadó típusok együttes hatását figyelembe véve, és természetesen az ingatlan aktuális, és várható adottságait.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6228 Dátum: 2021.02.27 21:29:41 »
Rendszerben gondolkodok, és nem szigetszerű megoldásokban. Az egészet rendszer szinten szeretném hogy méretezve legyen a különféle hőleadó típusok együttes hatását figyelembe véve, és természetesen az ingatlan aktuális, és várható adottságait.

Mit gondolsz, miért ajánlottam az épületgépész mérnök segítségét? Értem én ha magad szeretnéd abszolválni a feladatot, csak jelezd, mert nem tudom fenntartani a végtelenségig a szabad kapacitást, amit a kérésemre biztosítottak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6229 Dátum: 2021.02.27 21:38:09 »
Köszönöm de nem magam fogom abszolválni, mint írtam sikerült találnom olyan embert aki megfelel az elvárásoknak, és dolgozik a feladaton.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6230 Dátum: 2021.02.28 20:11:17 »
Köszönöm de nem magam fogom abszolválni, mint írtam sikerült találnom olyan embert aki megfelel az elvárásoknak, és dolgozik a feladaton.

 :clap: :clap:

Biztosan, a ***búkra írtad, azért nem értesülhettem.

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

reggel12

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6233 Dátum: 2021.03.10 12:30:43 »
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek a konyhában lerakva laminált padló? Hogyan vált be, megéri-e? Tapasztalat és elégedetség?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6234 Dátum: 2021.03.10 13:03:56 »
Mi most állunk konyha felújítás előtt, minden opciót körbejártunk, még a vinylt is amiből van már manapság olyan amit a laminálthoz hasonlóan kell lerakni és szép mintás (nem látszik rajta hogy vinyl).

Attól is függ a döntés hogy milyen típusú felhasználása van nálatok a konyhának: ha nincs "nagy üzem" meg komoly igénybevétel akkor egy jobb minőségű, és főleg jól lerakott laminált padló jó lehet. Pl. egy amerikai stílusú konyha ami egybe van a nappalival az lehet ilyen.

Mi szerencsére elköltöztünk az amerikai konyhás lakásból mert ez a fajta összenyitás nagyon nem jött be, minden konyhai tevékenységgel bent voltunk a nappaliban és az kellemetlen volt (sistergő kukta, órákon át a sütés/főzés, mindez a szagokkal és párával együtt, csörömpölő mosogatás stb.). Dolgozó emberek révén van hogy csak este ért rá a háziasszony másnapra kaját készíteni, ekkor meg már nem esett jól a fotelben ülve a rotyogást hallgatni.
Na ilyenfajta intenzitáshoz szerintem nem való a laminált padló. Egy kés vagy olló ha leesik hegyével lefelé az bizony nyomot hagy. Van hogy kifolyik a forró lé, ha azonnal nem törlöd fel akkor kárt okozhat, főleg ott ahol az illesztések lazábbak lettek.

Diégós, prémium minőségű, vastagabb laminált parketta került a hálószobába. Rosszul lett letéve szerintem, pedig parkettázásra szakosodott brigád rakta le. Ők betonozták le kiegyenlítővel saját maguknak hogy úgy legyen jó ahogy ők mondják. Került rá a legvékonyabb alátétfólia és arra a parketta, aztán a falakhoz a szegélyléc. Gyönyörűen nézett ki amikor kész volt. Aztán kiderült mi nem tetszik:
- az összerakott gardrób szekrény a falhoz közel helyezve, lenyomta a parkettát 2mm-el, így rés van a szegélyléc és a parketta között. Csúnya. Képzeld egy konyhapult súlya alatt. Bemegy a víz ha kifolyna.
- annak ellenére hogy vastagabb, kicsit hüppög a felület. Nem szeretjük ezt, mi a régi retró parkettának a statikáját szerettük ami szilárdan és elmozdíthatatlan volt a lépteink alatt. Ez persze ízlés kérdése.
- az ajtó előtti rész nyilván a legjobban igénybe vett. Itt kb. 2 év után be is szakadt az illesztés két parkettaelem között így az egyikre amikor rálépünk lesüllyed kb 2mm-t a mellette lévőhöz képest. Na képzeld ezt egy konyhában.

Hát köszi ezek után nálunk biztos nem lesz a konyhában parketta. De még a nappali és ebédlőben sem. Lehet már kapni olyan járólapot ami nagyon klassz, olyan mintha parketta/hajópadló lenne. Optikailag és tapintásra is olyan érzetet kelt. Arról nem is beszélve, hogy a padlófűtésre a parketta kevésbé alkalmas.
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.10 13:07:12 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6235 Dátum: 2021.03.10 19:10:15 »
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek a konyhában lerakva laminált padló? Hogyan vált be, megéri-e? Tapasztalat és elégedetség?
Korábbi tapasztalatok miatt sehova nem raknék, idővel a széleknél feldagad. Új lakás nemrég lett kész, klikk vynil lett lerakva. Light Oak fantázianevű szín, lényegében szürke tölgyet imitál. 3mm a felső rétege, erezetmintás, klasz érzés rajta mezitláb, olyan mintha fán sétálnál. Az ára viszont horror.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6236 Dátum: 2021.03.11 12:58:29 »
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek a konyhában lerakva laminált padló? Hogyan vált be, megéri-e? Tapasztalat és elégedetség?

nekünk volt egy olyan lakásunk, ahol végig laminált padló volt, a konyhában és a wc-ben is (a fürdőben azért nem :) ). emlékeim szerint más technológiával kellett lerakni a vízhatlanság miatt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6237 Dátum: 2021.03.11 13:07:53 »

- az összerakott gardrób szekrény a falhoz közel helyezve, lenyomta a parkettát 2mm-el, így rés van a szegélyléc és a parketta között. Csúnya. Képzeld egy konyhapult súlya alatt. Bemegy a víz ha kifolyna.


nyomd ki parkettafugázóval vagy valamilyen tömítővel, nem fog látszani többet.

nálunk olyan xarok a falak, hogy szinte hullámzanak  az egyenes padlószegélyek mögött. a parkettás persze nem csinálta meg a tömítést, hetekig küzdöttem, mire eltüntettem a lyukakat. de most már frankó.

reggel12

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6238 Dátum: 2021.03.12 20:56:04 »
Készítet valaki már kefíres lángost? Mert a hétvégén tervezzük a készítését, sütését! :-)
Kefires lángos hozzávalók:

    1 kg finomliszt
    6 dl kefir
    4 db tojás
    5 dkg élesztő
    2 dl tej
    1 teáskanál só
    1 evőkanál kristálycukor
    étolaj a sütéshez
    Ízlés szerint tejföl és reszelt trappista sajt

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #6239 Dátum: 2021.03.12 21:11:40 »
Készítet valaki már kefíres lángost? Mert a hétvégén tervezzük a készítését, sütését! :-)
Kefires lángos hozzávalók:

    1 kg finomliszt
    6 dl kefir
    4 db tojás
    5 dkg élesztő
    2 dl tej
    1 teáskanál só
    1 evőkanál kristálycukor
    étolaj a sütéshez
    Ízlés szerint tejföl és reszelt trappista sajt

Szoktunk lángost, de ezt még nem. Lehet kipróbáljuk majd, köszi  :yes:
Viszont tuti, hogy zsírban sütjük meg  ::)