Mindenféle > OFF-topic

Lakás, háztartás

<< < (1222/1331) > >>

robi (Robi):

--- Idézetet írta: robi (Robi) - 2019.12.09 13:48:08 ---...A Home Assistant-ba szépen...
--- Idézet vége ---
Na még tiszta szerencse hogy a kínából megrendelt Sonoff Mini-k meg LoraTap SC500W-k mind megjöttek még mielőtt ez a vírusos pokol elszabadult volna. Most legalább bőven jut idő okosítani az otthont.

A Sonoff Mini egy kis aprócska modul ami ugyanazt tudja mint a Sonoff Basic csak sokkal kompaktabb kivitelű, és külső wifi antennácskája van. A LoraTap SC500W pedig ugyanaz, csak kétgangos. Ügyesen be lehet helyezni őket egy már meglévő elektromos kötődobozba, így lehet pl. a meglévő csillárokat stb. úgy bevenni az okosotthon automatizációi közé, hogy a meglévő fali kapcsolókat sem kell lecserélni. Át kell kötni a dolgokat úgy, hogy a fali kapcsoló valójában ezt a modult kapcsolgatja, a lámpához menő szálak pedig a modulból indulnak el.

Párszáz forintos tételek az érzékelők mint BH1750 fényerősség, VEML6070 UV sugárzás mérés. Ezekből egyet-egyet beragasztottam egy fehér színű átlátszó, autós helyzetjelző búrába, vízhatlanul. Egy kis hulladék alumínium darabból kapott egy konzolt és feldrótoztam a kémény déli oldalára (a legmagasabb pontra, hogy utcai fények, fák árnyéka ne zavarjon be). Egy kb. 6 méteres kábellel lehoztam a jelet és egy Wemos D1 modulra csatlakoztattam. Így most 30 másodpercenként frissülő fényerősség, UV besugárzás és index értékek kerülnek a rendszerbe.
Az UV index az OMSZ oldalán látható értéktartományok alapján beszinezve jelenik meg egy újrahasznosított Samsung S5 Mini telón a konyhában amit a falra szereltem. Amikor az érték már sárga, naptejet fel kell kenni mielőtt kimennek a gyerekek.
Még amikor a kertet rendeztük tavaly behúztam egy pár UTP kábelt a pince és a medence gépészeti aknája közé, mert sejtettem, hogy majd akarni fogok valamit ezen a fronton azzal is. Egy kis DS18B20 hőmérő szondát beépítettem a vízforgató áramkörébe, és simán beküldtem a jelét a pinyóba, ahol egy másik Wemos D1 modul továbbítja a medence vizének hőmérsékletét a rendszerbe. Erre egyelőre nem reagál semmi automatika, de anya gyakran akarta előre tudni hány fokos a víz mielőtt beengedte a népséget oda. Most az UV index mellett fogja látni ugyanazon a kis kijelzőn.

Innentől kezdve a redőnyök nem a földrajzi helyből kikalkulált naplementekor mennek le, hanem a valós fényerőtől függően. Amikor kint 1400 lux alá kerül legalább 5 percig a fényerősség, akkor a rendszer szépen lehúzza a redőnyöket. Nyilván van eltérés szép és borult időjárás esetén.
+1 spékelés: ha valaki a nappaliban felkapcsolja a lámpát és kint már 2000 lux alatt van, akkor az utcafronti redőny magától lemegy. Asszony nem szereti ha belátnak.

Fery:
Ez tetszik, átgondoltnak tűnik  ;)
Egyre jobban bővül a rendszered!

Xtrem:
Van valakinek ismerőse, aki térkövezéssel, betonozással foglalkozik?
Amiket kaptam árajánlatokat azok eléggé horrornak tűntek, 22-25e Ft / m2, és persze ebben a térkő benne sincsen...  :eek: :hmmmm:
Egy 40-50 m2-es füves rész betonozása és térkövezése nehogy már 1M Ft-ba kerüljön...  :hmmmm: :eek: ::)

robi (Robi):
Hát sajnos ilyenek az árak. Azon túl, hogy ekkora mennyiségű betont már a helyszínen kevernek ki (azaz ki kell vinni keverőt, oda kell dömperezni vagy 5 m3 anyagot), némi tereprendezés kell előtte + illik bevasalni az egész felületet ha nem szeretnéd azt hogy pár év múlva a fagy szétnyomja vagy ha kocsival ráálsz akkor megereszkedjen a kerekek alatt. És akkor még vízelvezetést nem csináltál.
Ez a feladat még előttünk is áll, előző tulaj nem betonozott csak murvára tette a térkövet, olyan is lett. Fel kell szedni, lebetonozni vasalattal, újra lerakni.

Agyarka:

--- Idézetet írta: Xtrem - 2020.07.27 22:17:53 ---Egy 40-50 m2-es füves rész betonozása és térkövezése nehogy már 1M Ft-ba kerüljön...  :hmmmm: :eek: ::)

--- Idézet vége ---
Számolj utána! Rendes munkánál az alap a fagyhatárnál kezdődik. Azaz 0,8 m x50m2 = 40m3. Ami kitermelés után 30% al nagyobb térfogatú lesz=52m2. Ezt szerencsés esetben szét lehet dobni a kertben, rosszabb esetben konténerek horror áron. Ezt a mennyiséget a térkő vastagságával csökkentve vissza is kell tölteni ami durván 45-46 m3 különböző töltőanyagot jelent. Legalulra geotextilia + dréncső+ szűrőréteg. Fölé nagyméretű zúzott kő, aztán homokos sóder vagy rendszeres tehergépjármű igénybevételre CKT beton. Legfelülre megy 5 cm apró szemű sóder amibe lehet fektetni a térkövet. A fugázáshoz a Rompox is elég drága, ráadásul ekkora felületre az elhelyezkedés függvényében kellhet felületi csapadékvíz elvezetés, ami a B125 Hauratonból is drága mulatság, a C250 ből meg mégdrágább.
A zúzott kőnek alakos kötése van, tömörítve jól terhelhető, megbírja a vonatot is.A kavics megfelelően nem tömöríthető.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése