Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 944949 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5985 Dátum: 2019.05.10 09:12:09 »
Igen, néztem a Hitachit is, de azt meg picinek, gyengének tartom....  bár lehet az is elég, élőben kellene látni.
Az akksis sosem lesz motoros teljesítményű egyik típusban sem.

Kb ez a teteje teljesítményben: Makita
"... melyekkel akár* 540nm-es területet is lenyírhatsz, egyetlen töltéssel.
Ajánlott felhasználás:
• 270 - 540 m² terület nyírására."
Mondjuk azt, hogy az 500 nm necces lesz, kettő akksit használ egyszerre, gyors töltővel 1 óra alatt lehet feltölteni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5986 Dátum: 2019.05.10 15:22:18 »
Használ valaki hibrid villanybojlert? Lassan kell cserélni és szimpatizálok a hőszivattyús megoldásokkal. Ahogy nézem, a felár csak 60-70k pl. az Ariston esetében.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5987 Dátum: 2019.05.10 15:36:32 »
A hőszivattyú kívül hűt, belül fűt. Télen nem gazdaságos azért fűteni körülötte, hogy legyen honnan elvonnia a hőt. Még ha nem is közvetlenül veszi fűtött helyiségből a hőt, a szomszédokkal akkor is hűti.

Melegvízre a leggazdaságosabb a kollektor.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5988 Dátum: 2019.05.10 15:40:15 »
A nem gazdaságos kérdés esetemben irreleváns, a fűtésnek az egyenletben nincsen költsége.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5989 Dátum: 2019.05.10 17:09:18 »
Sziasztok!
Van valakinek felesleges DeLonghi M31 porszívója amit csak kerülget mert sok helyet foglal és kidobás helyett, akár donor gépnek felhasználható lenne? :)
Egy a környezetemben lévő családnak szeretnék segíteni, egy kicsit kitolni a vásárlás idejét.
Mikrohullámú sütőt már adtam nekik, meg néhány apróságot... (tisztességes emberek, most Ők szorulnak támogatásra) :innocent:
Fery

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5990 Dátum: 2019.05.10 17:20:23 »
a fűtésnek az egyenletben nincsen költsége.
Honnan veszi a környezeti meleget úgy, hogy számodra nincs költsége?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5991 Dátum: 2019.05.10 20:07:01 »
Honnan veszi a környezeti meleget úgy, hogy számodra nincs költsége?
A fűtésből, aminek számomra nincsen költsége. Ezért írtam, hogy irreleváns számomra ez a tétel. Meg ugye az érdekelt, hogy van-e már valakinek, tehát a használati tapasztalat.
Egyébként nem tudom, hogy ki hogyan fűt, nálunk 5 hónapon keresztül olyan a klíma, hogy nem fűtünk. Ezek a ketyerék tudnak villanyüzemben és tisztán hőszivattyúsan is menni. Ha 5 havi villamos melegítést megspórol az ember, az már nyereség.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5992 Dátum: 2019.05.10 21:38:21 »
Az akksis sosem lesz motoros teljesítményű egyik típusban sem.

Kb ez a teteje teljesítményben: Makita
"... melyekkel akár* 540nm-es területet is lenyírhatsz, egyetlen töltéssel.
Ajánlott felhasználás:
• 270 - 540 m² terület nyírására."
Mondjuk azt, hogy az 500 nm necces lesz, kettő akksit használ egyszerre, gyors töltővel 1 óra alatt lehet feltölteni.
Sokat végiglapoztam... van aminél 1000nm -t írnak...
De van némi időm még, ma volt tereprendezés... eztán térkövezés és öntözőrendszer telepítés....... szerintem egy hónap mire füvet vetek, és arra még 1 hónap mire vághatom is :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5993 Dátum: 2019.05.10 21:48:54 »
ha egyszer eljutok odáig, hogy kertem lesz, én nem fogok füvesíteni. megveszem készen és lerakatom...nem ugyanolyan...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5994 Dátum: 2019.05.10 22:21:58 »
ha egyszer eljutok odáig, hogy kertem lesz, én nem fogok füvesíteni. megveszem készen és lerakatom...nem ugyanolyan...
Mikor még 12. kerületben laktam, elsőre gyepszőnyegeztettünk.
1. Jött a gyepszőnyeggel elképzelhetetlen mennyiségű meztelencsiga. 3 év kellett hogy eltűnjenek. Volt olyan hétvége, hogy 5 befőttesüveg tele lett velük.
2. Szép volt, de marha drága.
3. Rettentő érzékeny volt mindenre.
4. Két év után bűnrondán nézett ki. Pedig volt öntözőrendszer és kertész telepítette, kezelte.
Utána ásás és vetés volt fűmagról. 1 év kellett mire tényleg jól nézett ki, de érdemes volt kivárni. Amit előtte nagyon érdemes megtenni, az a minőségi föld kiszállítása, majd a tápanyagról történő folyamatos gondoskodás.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5995 Dátum: 2019.05.11 01:23:23 »
A fűtésből, aminek számomra nincsen költsége.
Mivel a fűtésből veszed el a meleget, azt ugyanúgy pótolni kell. Ezzel az energiával direktben is melegítheted a vizet.

A lakóteret én is klímával fütöm, de azt nem állítom, hogy nincsen költsége, mert az áram megtermelése és a klíma is pénzbe került. A szaldó eltörlése és a teljesítmény adó megemelése esetén pedig + költsége is lesz.
A hőszivattyús bojler hő utánpótlása a klíma üzemóráját növeli, azaz energiát fogyaszt és amortizál.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5996 Dátum: 2019.05.11 07:57:37 »
Mikor még 12. kerületben laktam, elsőre gyepszőnyegeztettünk.
1. Jött a gyepszőnyeggel elképzelhetetlen mennyiségű meztelencsiga. 3 év kellett hogy eltűnjenek. Volt olyan hétvége, hogy 5 befőttesüveg tele lett velük.
2. Szép volt, de marha drága.
3. Rettentő érzékeny volt mindenre.
4. Két év után bűnrondán nézett ki. Pedig volt öntözőrendszer és kertész telepítette, kezelte.
Utána ásás és vetés volt fűmagról. 1 év kellett mire tényleg jól nézett ki, de érdemes volt kivárni. Amit előtte nagyon érdemes megtenni, az a minőségi föld kiszállítása, majd a tápanyagról történő folyamatos gondoskodás.

egyetértek! drága és érzékeny.  van valami fű amit hallomm hogy porszívóznak állandóan.. az a műfű?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5997 Dátum: 2019.05.11 08:32:52 »
amiket én látok, ott gyönyörű. nyilván nem olcsó, de olyan saját kezűleg vetett gyepet még sosem láttam, ami megközelítette volna...

csak jussunk el odáig, hogy kapjunk valami kertes házat...
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.11 08:34:33 írta csufár »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5998 Dátum: 2019.05.11 19:36:16 »
Az előző tulaj által rám hagyott benzines AL-KO fűnyírót épp ma röffentettem be először. Csekkoltam az olajat - rendben. Öntöttem bele benzint max-ig, majd egyszer meghúztam azt a bigyót a madzaggal, és egyből pöcc-röff indult is. Klassz volt vele körbetologatni... ha egyik felső kart is felszorítod, magától megy, nem is kell tolni.  [rohog]
Fűmag ide is kell, mert a tér felét mi is tereprendeztük.
Szomszéd vett gyepet tavaly, tényleg szép volt még ősszel is, de mára már úgy néz ki mint egy közönséges fű. Igaz van kutyája. Kertész barátom szerint pénzkidobás, mert csak az elején szép. A legolcsóbb fűmag bőven jó lesz (szerinte is).
Csiga az itt is van, engem annyira nem zavar, a zasszonyt igen. Inkább a macskákat kergetném el valahogy...  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.11 19:40:34 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5999 Dátum: 2019.05.11 20:05:55 »
Mivel a fűtésből veszed el a meleget, azt ugyanúgy pótolni kell. Ezzel az energiával direktben is melegítheted a vizet.

A lakóteret én is klímával fütöm, de azt nem állítom, hogy nincsen költsége, mert az áram megtermelése és a klíma is pénzbe került. A szaldó eltörlése és a teljesítmény adó megemelése esetén pedig + költsége is lesz.
A hőszivattyús bojler hő utánpótlása a klíma üzemóráját növeli, azaz energiát fogyaszt és amortizál.
Köszönöm a jószándékot, de: fix a fűtési költségem. Azért ignorálom ezt a tételt, mert fix, ha többet használ a rendszer, akkor se fizetek többet.
Abban az esetben, ha magyarországi mozgó költségem lenne az elhasznált mennyiség után, akkor is van 5 hónap amikor nem fűtök, tehát legalább ekkora időtávon spórolni lehetne vele. Ugye ezek normál és hőszivattyús módot is tudnak.
Amúgymeg tényleg csak a használati tapasztalata érdekelt volna olyantól akinek már van.

Az előző tulaj által rám hagyott benzines AL-KO fűnyírót épp ma röffentettem be először. Csekkoltam az olajat - rendben. Öntöttem bele benzint max-ig, majd egyszer meghúztam azt a bigyót a madzaggal, és egyből pöcc-röff indult is. Klassz volt vele körbetologatni... ha egyik felső kart is felszorítod, magától megy, nem is kell tolni.  [rohog]
Fűmag ide is kell, mert a tér felét mi is tereprendeztük.
Szomszéd vett gyepet tavaly, tényleg szép volt még ősszel is, de mára már úgy néz ki mint egy közönséges fű. Igaz van kutyája. Kertész barátom szerint pénzkidobás, mert csak az elején szép. A legolcsóbb fűmag bőven jó lesz (szerinte is).
Csiga az itt is van, engem annyira nem zavar, a zasszonyt igen. Inkább a macskákat kergetném el valahogy...  :hmmmm:
Sógor vetett fűmagot tavaly tavasszal, miután megkísérelte a gyepszőnyeget. Mostanra lett tényleg szép neki. Annyiban szokatlanul járt el, hogy az ajánlott mennyiség négyszeresét szórta ki, de neki lett igaza, marha jól néz ki. Macskára szerintem nincs (humánus) megoldás... Szvsz az ausztráloknak van igaza. :whistling: