Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945083 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5970 Dátum: 2019.04.02 23:05:14 »
Hát hallottam olyat, hogy őszre várják...
Várják...?  :lol:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5971 Dátum: 2019.04.04 18:29:35 »
Az akkori esetünkből tanulva csak úgy lehet igényes(ebb) munkát kapni, ha ott állnak a mesteremberek mögött, és ha kell fakanállal ütik a hátsójukat, és rászólnak, hogy ugyan javítsa ki, amit elcseszett vagy látszik rajta, hogy el fogja cseszni.
Mi családi vállalkozásként dolgozunk az építőiparban. Elég sok mindenkit ismerünk. Sajnos a jó munkaerő már kiment külföldre, vagy nyugdíjba ment, esetleg kihalt.
1 kezemen meg tudom számolni, hány hozzáértő szakival találkoztunk 1-1 szakmában.
Asztalost pl még nem láttam, aki jól dolgozott volna és lenne idénre kapacitása.
Jelenleg 15-18000ft ért dolgoznak a segédmunkások az építőiparban, mert akkora a hiány. Mi tisztességesen, leadózva éppen csak ki tudjuk termelni, mint mérnökök magunk után ezt az összeget, szakmunkával.
És mi a vége?
A megrendelőnek soha se jó semmi. Folyton alkudoznak. Aztán kérnek árajánlatot Megcsinálom Józsitól. Akinek persze minden szakmáról van bizonyítványa. Műszaki tartalom persze 0. Addig trükköznek az anyag/munkadíj aránnyal, hogy jónak tűnjön. Aztán ha valami nem úgy sikerül, akkor 2-300ezer minusszal ugyan, de megszöknek és soha többet nem veszik fel a telefont. Ekkor hívnak minket 1 félkész munkára, hogy akkor fejtsük meg, hogy hol maradt abba és folytassuk. Persze ilyenkor jön az, hogy óradíj, nade mennyi. 1 segédmunkás, aki 15-18ezret keres/nap nettó 5 órát dolgozik. Tehát legalább 3000ft/óráért lapátol, adogatja a téglát, stb... És ha te ennél 1 picivel többet kérsz, mert esetleg még gondolkodni is kell, és nem téglát kell pakolni, akkor jön az, hogy: "ne nézzen engem bolondnak...", "én szegény vagyok..." (80"-os TV a nappaliban, a ház végső összértéke 400milla... és még az előző házában lakik, amit nem adott el 300milláért). Mostanában átlag emberek nem is hívtak dolgozni minket, mert átlag ember vagy túléli, ha nem olyan a lakása, vagy nem építkezik, vagy a koma/rokon megcsinálja neki 2 sörért.
A válság után nem tudtak/nem akartak az emberek fizetni a kétkezű munkáért. Ez most bosszulta meg magát.

Minden hónapban azon kell morfondíroznunk, hogy megvehetjük-e azt a szerszámot még a munkánk hatékonyabbá tételéhez, lesz e annyi pénz a céges számlán, meg az adókat befizetni, járulékokat, na meg a kocsi utáni dolgokat, mert hogy gyalog mégse járhatsz dolgozni....
Laco 73 :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5972 Dátum: 2019.04.05 12:10:07 »
Mi családi vállalkozásként dolgozunk az építőiparban. Elég sok mindenkit ismerünk. Sajnos a jó munkaerő már kiment külföldre, vagy nyugdíjba ment, esetleg kihalt.
Igen ezt a nézőpontot is megértem, az én lakásfelújító csapatom pl Vácról jár. Látványra is szépen dolgoznak, ezért sem akarok másikat keresni. Talán kicsit a gipszkarton használatot sokallom.
Nekem is volt egy évet csúszó projektem ... najó, megkérdeztem Novemberben főnököt hogy mikorra kell, December vége volt a válasz. Dec elejére végülis kész lett, évet nem mondott :D
Szóval inkább az a bajom hogy Júliusban kezdtek, azt mondták 4 hét és még ott van a lakás 3/4 készen ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5973 Dátum: 2019.04.07 14:18:50 »
Határidők már régóta nincsenek az építőiparban. Mindenkinek az lenne a jó, ha 2-3 ütemben tudna végezni. A villanyszerelés pl ilyen, amit mi csinálunk. 1. ütemben beteszünk mindent a falba. 2. ütemben az új dolgokat amit menet közben kitalálnak, szintén elvégezzük, illetve a gépészet addigra alakul és amiatt is kell kicsit csövezni, kábelezni. 3. lépésben feltesszük a szerelvényeket, lámpákat.
Namost 1 üres 100nm-es átlag új lakást 2en 5-8 nap alatt megcsinálunk az első ütemre.  A második ütem az 2-3 nap max. Végül 2-3nap a 3. ütem is.
Ez a papírforma. Nade ezt szinte sose sikerül az elmúlt 10 évben. Mert mindig az van, hogy az építtető odacsődít 15-20 munkást és nem lehet férni egymástól. A munkaterület tele van anyaggal, szerszámmal. Ezért nem 3 ütem van, hanem 13. Minden nap mikor megérkezel, akkor alakul ki, hogy 10, vagy 15 munkás dolgozik melletted. Ha odamész reggel 7re, van 1 nyugis órád, vagy 2, de aztán szállingóznak a szakmák. 2-3 nap alatt kivéssük a nagyját, aztán elköszönünk, mert nem férünk el, nincs kialakulva, mit akar a házigazda. Aztán ha már nagyon hívnak, hogy haladni kéne, akkor megint 3-4 napra visszamegyünk, és kb így haladunk. a végeredmény 2x annyi munkanap, mint ami lett volna, mert nincs munkaszervezés. Hatékonyság kb 30%. Nem gondolkodnak az emberek előre. És persze csodálkoznak, hogy miért kerül annyiba a munka, mint amennyibe.
Ismerősnek dolgoztunk nemrég, ott 100nm-es üres ház fogadott minket. Itt a villany alapszerelés 5 nap alatt megvolt. 1 nap volt a módosítgatás. Most 1 nap alatt feltettük a kapcsolók konnektorok nagyját. Nemsoká jönnek a lámpák, de ő nem siet, amikor ráérünk, akkor vár, üres házzal. Ja és ő kőműves vállalkozó. Vajon honnan tudja, hogy az a jó, ha van munkaterület és mindenki békében dolgozhat?
Ja és mellesleg nem lassabban készül a háza, mint némelyik ház, ahol a látszat mindig megvan, hogy 10-15en dolgoznak, de valójában csak egymást tartják fel.
Laco 73 :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5974 Dátum: 2019.04.07 20:55:14 »
Ez a papírforma. Nade ezt szinte sose sikerül az elmúlt 10 évben. Mert mindig az van, hogy az építtető odacsődít 15-20 munkást és nem lehet férni egymástól. A munkaterület tele van anyaggal, szerszámmal.
Összeszokott csapattal dolgoztatok, ismerik egymást, beosztják egymás idejét, logisztikát, direkt nem szólok bele, nem állok a hátuk mögött, csak ha kérdeznek. A lakás 38nm. A gázerveket nem fogadták el, ami eredményezett egy két hónap csúszást. Onnantól persze borult minden. Csak ha ezeket nem tervezed bele akkor borul az időbeosztásod, a pénzmozgás, minden. Persze az ügyfél is akar hallani egy időintervallumot, lehetőleg minél kissebbet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5975 Dátum: 2019.04.08 07:19:59 »
Mindig megy az egymásra mutogatás, ezt bírom...

A tavaly nyári személyes tapasztalataimat leírtam már... akkor rúgtam ki őket amikor már nyilvánvaló kezdett lenni hogy eszük ágában sincs betartani a megállapodásukat. Ígérték hogy határidőben befejezik, a ~200nm-es ház feújitásán egyidőben minimum 4-5 ember fog dolgozni folyamatosan, ehhez képest 1-2 ember lézengett, és ha én vagy a főnökük nem voltunk éppen itt, akkor a cigizés ment egész nap a teraszon a munka helyett. Meg fél háromkor lelépés. Nem mondom hogy nem változtattam egyet s mást menet közben, de ők is jöttek pl. hogy a padlásfeljárót nem akarják a megbeszélt helyre rakni mert az úgy "túl bonyolult" pedig ők voltak kint korábban felmérni és megállapítani hogy mit lehet s mit nem - számos hasonló tételben nekem kellett engednem - ez bezzeg nem számít.
Utólag csomó minden elcseszett dolgot újra kellett csináltatnom, a csálén rakott burkolatot mai napig néznem kell.

Az, meg hogy a végén duplán akarták elcsalni az áfát a hab a tortán. Számla semmiről, de én bruttót fizessek... na tudjátok...
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.08 07:21:51 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5976 Dátum: 2019.04.08 09:01:38 »
A másik, múltheti sztorim: kerítés kapujának cseréje, szárnyasról toló-úszóra. Jött a vállakozó, kedvesen felmérte, pontos méreteket adott a terep előkészítéséhez (előbetonozás a tartóbakoknak, elektromos vezetékek behúzása a betonba stb.). Ezeket mind meg is csináltattam, hogy mire elkészül a kapuszárny addigra minden készen álljon, ne kelljen neki várni.

Ehhez képest nem hogy kapu gyártása el se kezdődött, hanem 2 hétre rá jött egy üzenet, hogy "bokros teendők miatt mégsem vállalom a munkát". Szó szerint idéztem. Milyen rendes. A vicc az egészben az, hogy tavaly ősszel még a felesége is elkísérte amikor a garázskaput jött felméri, és amikor beszerelték, rendesek voltak az emberei, sőt még ő maga (a vállalkozó főnök) jött csekkolni hogy minden stimmel-e. Tényleg elégedett voltam, és még akkor beszéltük meg, hogy idén tavasszal a kerítéskaput is cserélni akarjuk, már akkor örült a megbízásnak, és magyarázta a lehetőségeket. Nem hogy nem alkudtam, kaptak borravalót is rendesen.

Majd az lesz érdekes, hogy a pontos instrukciók szerint elkészült előkészítő munkák másik vállalkozónak jók lesznek-e, vagy bonthatunk és csinálhatunk mindent újra...  ezt a kárt majd hogy fogom behajtani és kin?
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.08 09:29:25 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5977 Dátum: 2019.04.08 11:43:46 »
A másik, múltheti sztorim: kerítés kapujának cseréje, szárnyasról toló-úszóra. Jött a vállakozó, kedvesen felmérte, pontos méreteket adott a terep előkészítéséhez (előbetonozás a tartóbakoknak, elektromos vezetékek behúzása a betonba stb.). Ezeket mind meg is csináltattam, hogy mire elkészül a kapuszárny addigra minden készen álljon, ne kelljen neki várni.

Ehhez képest nem hogy kapu gyártása el se kezdődött, hanem 2 hétre rá jött egy üzenet, hogy "bokros teendők miatt mégsem vállalom a munkát". Szó szerint idéztem. Milyen rendes. A vicc az egészben az, hogy tavaly ősszel még a felesége is elkísérte amikor a garázskaput jött felméri, és amikor beszerelték, rendesek voltak az emberei, sőt még ő maga (a vállalkozó főnök) jött csekkolni hogy minden stimmel-e. Tényleg elégedett voltam, és még akkor beszéltük meg, hogy idén tavasszal a kerítéskaput is cserélni akarjuk, már akkor örült a megbízásnak, és magyarázta a lehetőségeket. Nem hogy nem alkudtam, kaptak borravalót is rendesen.

Majd az lesz érdekes, hogy a pontos instrukciók szerint elkészült előkészítő munkák másik vállalkozónak jók lesznek-e, vagy bonthatunk és csinálhatunk mindent újra...  ezt a kárt majd hogy fogom behajtani és kin?
Végül melyik lesz?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5978 Dátum: 2019.05.09 19:13:45 »
Halihó!

Akkus fűnyírók terén valakinek tapasztalata akad e ?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5979 Dátum: 2019.05.09 19:44:34 »
Halihó!

Akkus fűnyírók terén valakinek tapasztalata akad e ?
Nekem most kellett nem nagy területre egy fűnyíróra beruháznom. Felmerült az akkus (Makita), de aztán elengedtem. Ok: nincs más Makita profi cuccom, amiben ugyanez az akksi van, mint a fűnyírójukban. Akkor jó szerintem, ha van 2-3 más akksis gép vagy akkoumulátor, mert ugyanazok vannak a fűnyíróhoz is. Mert így nem kell várni egy esetleges töltésre, szabadon gazdálkodhatsz az akksikkal.
Egyébként jó dolognak tartom. Mint az automata robot fűnyírókat is (azt főleg!) Tavasszal kiteszed, ősz végén elrakod és nincs vele dolgod. Volt ilyenünk anno (Husqvarna), évekig nagyon jól dolgozott és nagyon jó volt a fűnek is, szép volt. De a terület nagyon megnőtt, így traktor lett belőle. Szerintem érdemes azt is megfontolni.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5980 Dátum: 2019.05.09 20:04:22 »
Nekem most kellett nem nagy területre egy fűnyíróra beruháznom. Felmerült az akkus (Makita), de aztán elengedtem. Ok: nincs más Makita profi cuccom, amiben ugyanez az akksi van, mint a fűnyírójukban. Akkor jó szerintem, ha van 2-3 más akksis gép vagy akkoumulátor, mert ugyanazok vannak a fűnyíróhoz is. Mert így nem kell várni egy esetleges töltésre, szabadon gazdálkodhatsz az akksikkal.
Egyébként jó dolognak tartom. Mint az automata robot fűnyírókat is (azt főleg!) Tavasszal kiteszed, ősz végén elrakod és nincs vele dolgod. Volt ilyenünk anno (Husqvarna), évekig nagyon jól dolgozott és nagyon jó volt a fűnek is, szép volt. De a terület nagyon megnőtt, így traktor lett belőle. Szerintem érdemes azt is megfontolni.

Telek mérete nőni nem fog, kb 500nm  lesz a füvesített terület. Benzinmotoros van most, de döglődik... és utálom rángatni :lol: ugyanígy a 220 as kábelt sem ráncigálom magam után.... ezért merült fel valami komolyabb akkus fűnyíró lehetősége. Hitachi akkus fúrógépem van, de szerintem annak kicsi az esélye, hogy ugyanolyan akkus fűnyírót is találjak.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5981 Dátum: 2019.05.09 20:25:44 »
vegyél egy automatát aztán bízzad rá a füvet....

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5982 Dátum: 2019.05.09 20:29:17 »
vegyél egy automatát aztán bízzad rá a füvet....

És az utcafronton, hogy lesz?! .... kint dolgozik a robot ... jön egy Ricardó, felkapja azt elviszi :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5983 Dátum: 2019.05.09 20:42:09 »
És az utcafronton, hogy lesz?! .... kint dolgozik a robot ... jön egy Ricardó, felkapja azt elviszi :D
Jogos. Bár semmire sem tudja használni, mindenféle PIN kód és egyéb dolog védi, de hát attól még viszi kert néger  :cry:

Nálam is van kerítésen kívüli terület is, ezért nem tudtam ilyet venni.

A Hitachinak is van akksis fűnyírója! Keress rá!

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5984 Dátum: 2019.05.10 08:02:33 »
Jogos. Bár semmire sem tudja használni, mindenféle PIN kód és egyéb dolog védi, de hát attól még viszi kert néger  :cry:

Nálam is van kerítésen kívüli terület is, ezért nem tudtam ilyet venni.

A Hitachinak is van akksis fűnyírója! Keress rá!

Igen, néztem a Hitachit is, de azt meg picinek, gyengének tartom....  bár lehet az is elég, élőben kellene látni.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)