Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 956450 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5910 Dátum: 2019.02.27 19:15:14 »
Újabb segítséget szeretnék kérni megbízható, ajánlott szakikkal kapcsolatban:
Most felmerült a családi ház (több szintes) kültéri falainak újra festése, illetve a másik pedig a bejárati ajtó cseréje lenne egy korszerűbb, masszívabb, jobban szigetelő, stb biztonsági ajtóra.

Tippeket előre is köszönöm.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5911 Dátum: 2019.02.28 07:24:17 »
A biztonságinak nevezett ajtókkal vigyázz...
Mi végül Nívót váladztottunk: https://biztonsagiajto.hu/ nem kínai bóvli. Itt gyártják Pest mellett, egyedileg a Te méretedben. És van benne anyag... Helyszíni felmérést tartanak, választhatsz opciókat, megrendeled fizetsz némi előleget. Ök szerelik be, tisztán dolgoznak.

A festésre kíváncsi vagyok én is...
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.28 07:42:37 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5912 Dátum: 2019.02.28 09:29:13 »
Újabb segítséget szeretnék kérni megbízható, ajánlott szakikkal kapcsolatban:
Most felmerült a családi ház (több szintes) kültéri falainak újra festése, illetve a másik pedig a bejárati ajtó cseréje lenne egy korszerűbb, masszívabb, jobban szigetelő, stb biztonsági ajtóra.

Tippeket előre is köszönöm.  ;)

kültéri fal szigetelés ok?  ma már díszvakolat van inkább nem kültéri festék.  attól függ mi az igényszint.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5913 Dátum: 2019.02.28 14:28:41 »
családi ház (több szintes) ... a bejárati ajtó cseréje lenne egy korszerűbb, masszívabb, jobban szigetelő, stb biztonsági ajtóra.
Családi házra inkább hőhídmentes kültéri ajtót keress!
A "biztonsági" ajtók az egész ajtót tekintve rossz hőszigetelők ( ajtó tok).
A biztonsági zárBETÉT 160e körül kezdődik, ami nélkül az ajtó hiába többszáz kg.
Családi háznál sok más, egyszerű módon be lehet jutni, azaz a biztonságos bejárati ajtó nem akadály.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5914 Dátum: 2019.02.28 16:43:33 »
kültéri fal szigetelés ok?  ma már díszvakolat van inkább nem kültéri festék.  attól függ mi az igényszint.

A szigetelés ok, a festéken kezd látszani már több helyen is némi lepattogzás. Valamikor a 2005-ös év előtt volt festve, mert azóta lakik itt a jelenlegi szomszédunk, és mi még az előzővel csináltattuk közösen, egyszerre.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5915 Dátum: 2019.02.28 16:49:58 »
Családi házra inkább hőhídmentes kültéri ajtót keress!
A "biztonsági" ajtók az egész ajtót tekintve rossz hőszigetelők ( ajtó tok).
A biztonsági zárBETÉT 160e körül kezdődik, ami nélkül az ajtó hiába többszáz kg.
Családi háznál sok más, egyszerű módon be lehet jutni, azaz a biztonságos bejárati ajtó nem akadály.

Bizony, egy családi házba egyszerűbb bejutni, van első és hátsó kert is, na de ne adjuk tippeket.  :D ;)
A külső fala(ka)t kellene lefesteni, lakás belsejében elfestegetek én magam is, ahogy a kerítés se okoz problémát, de itt azért már picit más a helyzet. Az is biztos, hogy olyan magasra felérő létránk sincsen, ahol még festeni kellene.

Viszont most hirtelen nem tudom melyik is lenne a nyerő ajtó a 2 tippből, tényleg csak egy ajtóra van szükség, és azt hiszem amikor egyszer már hívtam valakit pár évvel ezelőtt, akkor kijöttek és mondogattak ők valamit, hogy a mi ajtónk egyedi méret, így nem vállalják, bla bla bla, szóval akkor lehet a Nívót nézem majd meg.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5916 Dátum: 2019.02.28 16:56:19 »
Bizony, egy családi házba egyszerűbb bejutni, van első és hátsó kert is, na de ne adjuk tippeket.  :D ;)
A külső fala(ka)t kellene lefesteni, lakás belsejében elfestegetek én magam is, ahogy a kerítés se okoz problémát, de itt azért már picit más a helyzet. Az is biztos, hogy olyan magasra felérő létránk sincsen, ahol még festeni kellene.

Viszont most hirtelen nem tudom melyik is lenne a nyerő ajtó a 2 tippből, tényleg csak egy ajtóra van szükség, és azt hiszem amikor egyszer már hívtam valakit pár évvel ezelőtt, akkor kijöttek és mondogattak ők valamit, hogy a mi ajtónk egyedi méret, így nem vállalják, bla bla bla, szóval akkor lehet a Nívót nézem majd meg.  :hmmmm:

vegyél valami ilyesmit aztán festegethetsz kint is
https://www.obi.hu/allvanyok/hymer-al700-modulallvany-1-modul-munkamagassag-2-95-m/p/3878733

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5917 Dátum: 2019.02.28 18:19:27 »
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.28 18:22:51 írta Agyarka »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5918 Dátum: 2019.02.28 21:08:12 »
vegyél valami ilyesmit aztán festegethetsz kint is
https://www.obi.hu/allvanyok/hymer-al700-modulallvany-1-modul-munkamagassag-2-95-m/p/3878733

Nem rossz ötlet, köszi  :D - csak nem tudom festés után valaha is hasznát venném-e még ennek.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Lakás, háztartás
« Válasz #5919 Dátum: 2019.02.28 21:08:42 »
Hofstadter
Hörmann
Internorm

Köszönet a linkekért, lesz mit átgondolni, az biztos.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5920 Dátum: 2019.03.01 12:40:27 »
Családi házra inkább hőhídmentes kültéri ajtót keress!
A "biztonsági" ajtók az egész ajtót tekintve rossz hőszigetelők ( ajtó tok).
Igen, a kínaiaknál erre nem figyelnek. A Nívó ajtó ilyen szempontból rendben van (nagyon is).

A biztonsági zárBETÉT 160e körül kezdődik, ami nélkül az ajtó hiába többszáz kg.
Családi háznál sok más, egyszerű módon be lehet jutni, azaz a biztonságos bejárati ajtó nem akadály.
A 160ezres betét sem akadály, annak aki tényleg be akar jutni.
Minden idő kérdése. Aki be akar jutni felméri előbb a terepet, mennyi idő be, és kijutni. Ezért a bejárati ajtó szokott lenni a legtámadottabb felület, mert nyilván közlekedés szempontjából, meneküléskor van a legjobb helyen. Növelni kell a bejutáshoz szükséges időt, a lebukás veszélyét emelni kell - az elrettentő hatásokat, hogy kétszer is gondolják meg, érdemes-e betörni vagy sem. Sokan csak abból a szempontból nézik pl. a kamerarendszereket hogy "úgyse érdemes mert nem érsz semmit a felvétellel miután már ellopták a cuccot" - csak ez éppen így nem igaz, egyrészt igenis segíthetnek az elkövetők elfogásában, másrészt egy jó látványosan felhelyezett, éjjellátó kameraszett tényleg elrettentő hatású, már a felmérés ténye is rögzítve van...
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.01 12:44:53 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5921 Dátum: 2019.03.01 13:44:00 »
Igen, a kínaiaknál erre nem figyelnek. A Nívó ajtó ilyen szempontból rendben van (nagyon is).
A 160ezres betét sem akadály, annak aki tényleg be akar jutni.
Minden idő kérdése. Aki be akar jutni felméri előbb a terepet, mennyi idő be, és kijutni. Ezért a bejárati ajtó szokott lenni a legtámadottabb felület, mert nyilván közlekedés szempontjából, meneküléskor van a legjobb helyen. Növelni kell a bejutáshoz szükséges időt, a lebukás veszélyét emelni kell - az elrettentő hatásokat, hogy kétszer is gondolják meg, érdemes-e betörni vagy sem. Sokan csak abból a szempontból nézik pl. a kamerarendszereket hogy "úgyse érdemes mert nem érsz semmit a felvétellel miután már ellopták a cuccot" - csak ez éppen így nem igaz, egyrészt igenis segíthetnek az elkövetők elfogásában, másrészt egy jó látványosan felhelyezett, éjjellátó kameraszett tényleg elrettentő hatású, már a felmérés ténye is rögzítve van...

Pont ugyanez van autónál is. Minden autót el lehet lopni, kérdés, hogy megéri-e vele foglalkozni, vagy keressen egy másikat. Ott is ezt az elrettentő hatást kell elérni.
Amikor Suzukim volt, akkor azon a környéken elég sok autóról lelopták a kereket. Én vettem kerékőrt, nem azért mert azt ne lehetne leszedni, de annyival macerásabb, hogy inkább keres a parkolóban egy másikat...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5922 Dátum: 2019.03.01 15:00:36 »
A Nivó nak milyen tanúsítványa van hőszigetelésre? Nem láttam semmit az oldalukon hőszigetelésre és légtömörségre vonatkozóan.
A 160 ezres betéten és kategória társain a kulcs megszerzése nélkül nem lehet átjutni. Alternativ lehetséges útvonalak esetén értelmetlen ilyenre beruházni.
Azt is mérlegelni kell, hogy olcsóbb ajtózárat cserélni, mint többrétegű hőszigetelt üveget.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.01 15:05:36 írta Agyarka »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5923 Dátum: 2019.03.01 16:43:37 »
Nem rossz ötlet, köszi  :D - csak nem tudom festés után valaha is hasznát venném-e még ennek.  ;)
add el féláron. vagy tartsd meg. hidd el, sokkal olcsóbban jössz ki, mintha a munkát rendeled meg és a festőhengert gurigatni vagy egy szórópisztollyal fröcskölni nem egy szakmunka.
én biztosan megcsinálnám magamnak.
ha ráérnék  :whistling:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5924 Dátum: 2019.03.01 17:34:07 »
Pont ugyanez van autónál is. Minden autót el lehet lopni, kérdés, hogy megéri-e vele foglalkozni, vagy keressen egy másikat. Ott is ezt az elrettentő hatást kell elérni.
Amikor Suzukim volt, akkor azon a környéken elég sok autóról lelopták a kereket. Én vettem kerékőrt, nem azért mert azt ne lehetne leszedni, de annyival macerásabb, hogy inkább keres a parkolóban egy másikat...
:yes: