Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959055 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5745 Dátum: 2018.10.31 19:22:00 »
Én konkrétan 210ezret fizettem fél napnyi fűtés-szerelésért.


Robi, mocsok disznók ezek mind! 
nekem elment a tízrúgós órabérű villanyszerelő két konnektor nem megy és nem jön vissza a rohadék!
odaadtad a pénzt utána neked helló! 
még jóhogy nálam após fűtésszerelő és mi csöveztük be a házat és raktuk össze a rendszert.
ide mégegyszer egy tróger agysebészt se hívok !
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5746 Dátum: 2018.10.31 19:59:47 »
No, ha már háztartás, ez nemrég lett kész:

Kakaós és fahéjas.
A tésztát nem sikerült rendesen alátenni, de szerintem el fog fogyni :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5747 Dátum: 2018.10.31 20:21:41 »
Na akkor olyan hazat veszek, ami mar kesz, sz#pjon vele mas :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5748 Dátum: 2018.11.01 08:54:29 »
Na akkor olyan hazat veszek, ami mar kesz, sz#pjon vele mas :)
Igy-igy! Ezért tettem szert egy kétévesre. [emoji106]

Tapatalkkal küldve


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5749 Dátum: 2018.11.01 11:04:13 »
Na akkor olyan hazat veszek, ami mar kesz, sz#pjon vele mas :)
Azért a kompromisszumkészségedet ne hagyd otthon majd ha mész keresni. Nem lesz könnyű - ezek az újépítésűek elég gyatrák, legalábbis errefelé (minőségben is, de leginkább szoba beosztásban, praktikumban. Dizájnra mennek, meg arra, hogy cipőkanállal kapjanak rá építési/átadási engedélyt hatóságilag).

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5750 Dátum: 2018.11.01 14:25:59 »
Azért a kompromisszumkészségedet ne hagyd otthon majd ha mész keresni. Nem lesz könnyű - ezek az újépítésűek elég gyatrák, legalábbis errefelé (minőségben is, de leginkább szoba beosztásban, praktikumban. Dizájnra mennek, meg arra, hogy cipőkanállal kapjanak rá építési/átadási engedélyt hatóságilag).
Harom eve figyeljuk a piacot...egy honap alatt eladtuk a lakast, de venni ma nehezebb, kulonosen ha az emer naccsalados....

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5751 Dátum: 2018.11.01 15:37:14 »
Igy-igy! Ezért tettem szert egy kétévesre. [emoji106]
A hosszú és tartós házasság titka, hogy nem állsz neki építkezni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5752 Dátum: 2018.11.01 15:56:54 »
Azért a kompromisszumkészségedet ne hagyd otthon majd ha mész keresni. Nem lesz könnyű - ezek az újépítésűek elég gyatrák, legalábbis errefelé (minőségben is, de leginkább szoba beosztásban, praktikumban. Dizájnra mennek, meg arra, hogy cipőkanállal kapjanak rá építési/átadási engedélyt hatóságilag).
Nekem szerencsém volt. 2016-ban épült családi ház, ráadásul az a statikus srác adta el, akik építették (a cégétől vette meg, ahol dolgozik, konkrétan részt vett az építésében). Ha saját családját be merte költöztetni, ott nagy gond nem lehet. Minden teljesen befejezve, udvar, kerítés, nyári konyha, terasz. Csak a nappaliban cserélem ki a padlót (egyszerűen nem tetszik) és egy komplett festés kell. Beépített szekrények, függönyök, komplett gépesített konyha (a mosogató gép garanciában cserélve lett, konkrétan 10 hónapos), kamra, mosókonyha full polcokkal. Extraként kb másfél szezonnyi felhasogatott tűzifa a nappali nagy cserépkályhájához.
A gyors eladás oka: hamarabb jött a második baba és szűkös így nekik a ház - és találtak kettő utcával arrébb egy nagyobbat.

A hosszú és tartós házasság titka, hogy nem állsz neki építkezni.
Nagy igazság. Nálam már a 2.0 feleség szoftver fut. Egyet építettem, ott is hagytam.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.01 15:59:07 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5753 Dátum: 2018.11.01 16:07:14 »
Nekem szerencsém volt.
A szerencséd nem az említett témakörben van, hanem abban, hogy minden igényeiteket képes-e kielégíteni ebben az állapotában. Nem-e túl nagy, van-e elég hely, megfelelő-e a beosztás, elfér-e a kocsi, stb. Ha ezek is mind klappolnak, akkor nagy a szerencse, valóban. Gratula.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5754 Dátum: 2018.11.01 16:54:25 »
A szerencséd nem az említett témakörben van, hanem abban, hogy minden igényeiteket képes-e kielégíteni ebben az állapotában. Nem-e túl nagy, van-e elég hely, megfelelő-e a beosztás, elfér-e a kocsi, stb. Ha ezek is mind klappolnak, akkor nagy a szerencse, valóban. Gratula.
Nem, nem tökéletes, természetesen nem olyan, mint amilyet rajzoltam volna.
De kész van, elérhető áron volt és így a némi kompromisszumot el tudtuk fogadni. Főleg, hogy tényleg csak be kell költözni.
A másik, hogy telket venni is nehéz már és nagyon drága (nyugat-Mo). A maradék keret pedig akkor is kompromisszumokat szült volna, ha mi építtetjük. Ha valaki megteheti, hogy olyan anyagi háttérrel vág neki, hogy szabadon engedheti a fantáziáját, annak gratulálok! (nem irigységből, hanem tényleg!)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5755 Dátum: 2018.11.01 17:43:52 »
"Nagy igazság. Nálam már a 2.0 feleség szoftver fut. Egyet építettem, ott is hagytam."

öt éve újitom fel a házat (ma 8 órát gipszkartonoztam ) és nem értem az összefüggést.

az asszony tisztel a kemény munkámért  és ő szól ha pihenni kell.  Őérte és a családért teszem.
nekem nem kell új alom.   Isten ments. 
Krisztus születése (2001)  óta vagyunk együtt.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5756 Dátum: 2018.11.01 17:54:52 »

öt éve újitom fel a házat (ma 8 órát gipszkartonoztam ) és nem értem az összefüggést.

Mint minden általánosítás, ez sem mindenkire igaz, minden tiszteletem a Tiéd!
De ha fogadást kellene kötni, hogy melyikből van több Mo-on, én nem a Te példádra fogadnék!  :yes:  ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5757 Dátum: 2018.11.01 18:30:15 »
A hosszú és tartós házasság titka, hogy nem állsz neki építkezni.
egész fiatal koromban építkeztünk, újítottam fel lakást magamnak, felügyeltem nagy renovációt a családomnak (nagyra kell gondolni: volt benne egy 720 nm körüli tűzfal is :D), aztán megházasodtam.  építkezni talán majd akkor fogunk, ha  gyerekek elköltöztek. pedig a feleségem mérnök :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5758 Dátum: 2018.11.01 18:32:53 »
Nem, nem tökéletes, természetesen nem olyan, mint amilyet rajzoltam volna.
De kész van, elérhető áron volt és így a némi kompromisszumot el tudtuk fogadni. Főleg, hogy tényleg csak be kell költözni.
A másik, hogy telket venni is nehéz már és nagyon drága (nyugat-Mo). A maradék keret pedig akkor is kompromisszumokat szült volna, ha mi építtetjük. Ha valaki megteheti, hogy olyan anyagi háttérrel vág neki, hogy szabadon engedheti a fantáziáját, annak gratulálok! (nem irigységből, hanem tényleg!)
hát igen. nekünk budán kell családi ház három gyerekkel. és nem kerülhet százötven millióba. nem egyszerű :) lakás meg nagyjából egyáltalán nincs

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5759 Dátum: 2018.11.01 19:53:43 »
Mint minden általánosítás, ez sem mindenkire igaz, minden tiszteletem a Tiéd!
De ha fogadást kellene kötni, hogy melyikből van több Mo-on, én nem a Te példádra fogadnék!  :yes:  ;)

tudom, és így van.  nálam is volt egy két nehéz időszak. nehéz ez.  :yes: :helpsmilie:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002