Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 958541 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5700 Dátum: 2018.10.26 12:26:41 »
kétezer km-t, de inkább úgy mondom, hogy napi bő egy órát. és egy hónapja szinte be se csuktam a tetejét, 6-7 fokban még simán lehet a városban karistolni vele nyitott tetővel, felveszek egy sapkát, felhúzom az ablakokat és megtöltöm meleggel, mint egy fürdőkádat :)

továbbra sem merek úgy fordulni vele, hogy a határon legyen. kénytelen leszek elvinni egy nagy üres parkolóba, mert ez így nem mehet tovább :D
Átmegyek egyéb autók topicba a válasszal. :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5701 Dátum: 2018.10.26 17:03:21 »
tetőteret építek be.
behúztam szinte az össszes villany kábelt a csőbe stb. a dzsuva munkát megcsináltam.
kihívtam a villanyszerelőt , bekötések konnektorok és 1 db megszakitó berakás.
4 óra munka =40+Áfa
nem kértem számlát. tízrugós órabér.  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5702 Dátum: 2018.10.26 17:29:50 »
tetőteret építek be.
behúztam szinte az össszes villany kábelt a csőbe stb. a dzsuva munkát megcsináltam.
kihívtam a villanyszerelőt , bekötések konnektorok és 1 db megszakitó berakás.
4 óra munka =40+Áfa
nem kértem számlát. tízrugós órabér.  :surrender:
Nálam is így lesz a felújítás. Egy méteren a villanycső bevésése, a cső, a habarcsos berögzítés és a kábel behúzás 8000 forint+ÁFA. Hát köszi. :wacko:  Konnektorok bekötése, meg a dobozba becsavarozása 5000ft+ÁFA/db. 12 konnektor bekötése egy szobában 80k lenne számlával.  :wacko: :wacko:
Inkább megcsinálok minden vésést meg konnektor bekötést, elég ha az automatasornál beköti a felcimkézett kábeleket.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5703 Dátum: 2018.10.26 18:22:05 »
atyám,  ezek az árak?  :censored:
nekem egy 11 méter hosszú 44 nm szoba van 2*4 db konnektorral +2 csillárkapcsoló bekötés
akkor még jól jártam hogy behúztam vagy 40-50méter madzagot + beraktam a gipszkartonba a kötödobozokat?
 :helpsmilie:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5704 Dátum: 2018.10.26 19:40:40 »
Nálam is így lesz a felújítás. Egy méteren a villanycső bevésése, a cső, a habarcsos berögzítés és a kábel behúzás 8000 forint+ÁFA. Hát köszi. :wacko:  Konnektorok bekötése, meg a dobozba becsavarozása 5000ft+ÁFA/db. 12 konnektor bekötése egy szobában 80k lenne számlával.  :wacko: :wacko:
Inkább megcsinálok minden vésést meg konnektor bekötést, elég ha az automatasornál beköti a felcimkézett kábeleket.
Ezt a konnektor bekötést hogy kell érteni?? Ott van a vezeték a dobozban, odaállok szembe, blankolás, bekötés, aljzat becsavarozás, fedél rápattintás/rácsavarozás? Mert ez nagyon ráérősen 5-10 perc (ha nincs elhegesztve valami nagyon ott). Ennyiért 5000 + ÁFA ? A tudást meg kell fizetni, ez igaz, de 2 óra munkáért 80... hát izé. Vagy az anyag is benne van ebben...?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5705 Dátum: 2018.10.26 20:17:48 »
atyám,  ezek az árak?  :censored:
Gipszkartonnál azért olcsóbb, mert ott nincs vésés meg rávakolást. Azt 5ropi/méter árban megúszod.

Ezt a konnektor bekötést hogy kell érteni?? Ott van a vezeték a dobozban, odaállok szembe, blankolás, bekötés, aljzat becsavarozás, fedél rápattintás/rácsavarozás? Mert ez nagyon ráérősen 5-10 perc (ha nincs elhegesztve valami nagyon ott). Ennyiért 5000 + ÁFA ? A tudást meg kell fizetni, ez igaz, de 2 óra munkáért 80... hát izé. Vagy az anyag is benne van ebben...?
Nem, ez annyiból áll amit mondasz. A szerelvénydobozban lévő kábelt beleköti a konnektorba és beszereli a helyére. Lassan svájci árak vannak.  :whistling:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5706 Dátum: 2018.10.26 20:56:28 »
Ertitek mar, miert 1M egy negyzetmeter a jobb helyeken? :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5707 Dátum: 2018.10.26 21:27:57 »
Ertitek mar, miert 1M egy negyzetmeter a jobb helyeken? :)
A lokáció miatt elsősorban. Az a hab a tortán, hogy egy milliós m2 árazású helyen a mester ceruzája kétszer vastagabban fog.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5708 Dátum: 2018.10.26 22:34:29 »
blankolás, bekötés, aljzat becsavarozás, fedél rápattintás/rácsavarozás?
Kevesen használnak tömör rézvezetéket, mert a sodrott könnyebben behúzható. A sodrott vezetéket viszont csak érvéghüvellyel szerelhető szabályosan.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5709 Dátum: 2018.10.26 22:38:13 »
A lokáció miatt elsősorban. Az a hab a tortán, hogy egy milliós m2 árazású helyen a mester ceruzája kétszer vastagabban fog.
Nem mondod :)
Most kaptunk ajanlatot egy lakas felujitasara. 260ezer per nm. Murray kolleganak van igaza. En is mindent meg fogok csinalni amit tudok a ket kicsi kezemmel...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5710 Dátum: 2018.10.26 23:01:43 »
Ezt a konnektor bekötést hogy kell érteni?? Ott van a vezeték a dobozban, odaállok szembe, blankolás, bekötés, aljzat becsavarozás, fedél rápattintás/rácsavarozás? Mert ez nagyon ráérősen 5-10 perc (ha nincs elhegesztve valami nagyon ott). Ennyiért 5000 + ÁFA ? A tudást meg kell fizetni, ez igaz, de 2 óra munkáért 80... hát izé. Vagy az anyag is benne van ebben...?
Nekem egy konnektorért plusz a két gép garanciájáért akart az első ember 80ezret elkérni...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5711 Dátum: 2018.10.27 06:57:09 »
Kevesen használnak tömör rézvezetéket, mert a sodrott könnyebben behúzható. A sodrott vezetéket viszont csak érvéghüvellyel szerelhető szabályosan.
Falba/csatornába mindig tömört használtam, oda egyenként szerintem nem számottevően nehezebb behúzni, ráadásul a sodrott drágább is - mondjuk ez utóbbi őket gondolom messziről nem érdekli.
Na ez az érvéghüvely dolog: valóban így kell, ha már kényelmes a csapat és nem tömörrel vitte. Ez akkor 3 vezetéknél kényelmesen még 5 perc. Azért kíváncsi vagyok, hogy ha kivennék szúrópróba szerűen 1-2 konnektort, raktak-e rá ennyiért vagy sem, mivel enélkül is működni fog. Utóbbira tippelek, van alapja sajnos... A házunkban az előző tulajnál szétválasztották a felső és az alsó szintet (külön mérhetőség miatt), és valahol felcserélték a földet a védőfölddel. Az alsó szintet ezért nem tudom Fi relével (életvédelmi relével, avagy hibaáram védelmi kapcsolóval) biztosítani, amíg egyszer ki nem bogozom. Nem tűnik fel az ilyen, amíg nem jön egy alak a Fi reléjével... vagy amíg nem hal meg valaki miatta szerencsétlen esetben.

Nekem egy konnektorért plusz a két gép garanciájáért akart az első ember 80ezret elkérni...
Bocsánat, kihagyhattam valamit, mennyi lett végülis?

...
Nem, ez annyiból áll amit mondasz. A szerelvénydobozban lévő kábelt beleköti a konnektorba és beszereli a helyére. Lassan svájci árak vannak.  :whistling:
Nem volna zavaró, ha svájci fizetés is társulna mellé... Mielőbb meg kell tanítanom a fiamnak egyet s mást úgy látom, kárára nem fog válni, sőt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.27 07:14:11 írta vd1234 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5712 Dátum: 2018.10.27 08:11:24 »
Ez akkor 3 vezetéknél kényelmesen még 5 perc.
Van az 15s / vezeték, főleg hogy csak 1x kell elővenni, mert minden konnektort ugyanolyan keresztmetszetű anyaggal szerel. Ráadásul darabjánál meg lehet spórolni br. 5 Ft -ot.-(
A sodrott vezeték hő leadása is jobb, ezért picit jobban bírja a tartós terhelést. Mondjuk erről kevés helyen irnak, ahogyan arról is, hogy 3 fázis esetén jobb, ha a 0 egy mérettel vastagabb.

A házunkban az előző tulajnál szétválasztották a felső és az alsó szintet (külön mérhetőség miatt), és valahol felcserélték a földet a védőfölddel.
Gondolom 0 és földet akatál írni ( kék és zöld -sárga). Magyarországon egyébként a föld valójában segédföld, mert az óra előtt össze kell kötni a 0 val. A felcserélésnek akkor lehet veszélye, ha vki szabálytalanul kesztyű nélkül végez FAM szerelést ( naná, nehezebb benne fogni és bemelegszik!), és nyugodtan megfogja a feszültség alá került földet, úgy, hogy van hova átütnie.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.27 08:15:08 írta Agyarka »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5713 Dátum: 2018.10.27 08:15:06 »
Nem mondod :)
Most kaptunk ajanlatot egy lakas felujitasara. 260ezer per nm. Murray kolleganak van igaza. En is mindent meg fogok csinalni amit tudok a ket kicsi kezemmel...

hát most mondjam azt hogy 40 évesen tanultam meg maltert keverni meg kulimunkát csinálni?
egy házon kívül belül iszonyat munka van.

fűtést apóssal csináltam ő fűtésszerelő most raktunk be +3 radiátort a tetőtérbe + becsöveztük.
az a fúrószár amivel átfúrtam a födémen 7200 Ft volt. 4 lukat fúrtam vele..
kemény meló volt én voltam az inas.  olyan anyagárak vannak a fűtésboltban hogy sírtunk. és egymás kezéből tépjük ki az anyagot mert mindenki építkezik.

a villanyos ráadásul 2 konnektort elrontott jöhet vissza..remek :cry:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5714 Dátum: 2018.10.27 09:33:37 »
Van az 15s / vezeték, főleg hogy csak 1x kell elővenni, mert minden konnektort ugyanolyan keresztmetszetű anyaggal szerel. Ráadásul darabjánál meg lehet spórolni br. 5 Ft -ot.-(
A sodrott vezeték hő leadása is jobb, ezért picit jobban bírja a tartós terhelést. Mondjuk erről kevés helyen irnak, ahogyan arról is, hogy 3 fázis esetén jobb, ha a 0 egy mérettel vastagabb.
Gondolom 0 és földet akatál írni ( kék és zöld -sárga). Magyarországon egyébként a föld valójában segédföld, mert az óra előtt össze kell kötni a 0 val. A felcserélésnek akkor lehet veszélye, ha vki szabálytalanul kesztyű nélkül végez FAM szerelést ( naná, nehezebb benne fogni és bemelegszik!), és nyugodtan megfogja a feszültség alá került földet, úgy, hogy van hova átütnie.
Nem véletlenül írják ezt a hőleadás dolgot kevés helyen, mivel emiatt még nem gyullad ki vezeték. Ha meg akkora áram haladna át rajta, akkor édesmindegy, hogy tömör vagy sodrott az a vezeték.
Nem, földet és védőföldet akartam írni, szerintem érthető, de rendben, legyen 0 és védőföld :) A 0 az elméletileg földpotenciál, galvanikus összeköttetés van, ezért is érheti az embert halálos áramütés, ha hozzáér a fázishoz. Szabályos közönként van földelés (földelőszonda etc.) az oszlopoknál, de a legkorrektebb akkor lenne, ha leverne a tulaj egyet az óraszekrénynél és rácsatlakozna... Tudok ilyen helyről, de nem sokról.
Valóban, ettől valószínűleg még nem halna meg senki, attól viszont igen, hogy ilyen nemtörődöm módon szereltek. Volt olyan, hogy kivettem a falból a védőföldelt süllyesztett csatlakozó aljzatot és csak a 0 meg a fázis volt bekötve. Természetesen arról ment a vasaló  :censored: