Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959171 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5610 Dátum: 2018.09.03 18:45:13 »
En kabe hat eve az erkelyt festettem festekszoroval. De mi az a hplv?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5611 Dátum: 2018.09.03 19:21:09 »
Elektromos ketyere ami tényleg ki tudja fújni a diszperzit minőségű festéket is.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5612 Dátum: 2018.09.04 10:35:31 »
Elektromos ketyere ami tényleg ki tudja fújni a diszperzit minőségű festéket is.

Hmmm... ez most felkeltette a figyelmem.
Tudnátok konkrét típust ajánlani beltéri falfestéshez, ami bevált és jó?
Dulux, Polifarbe és egyéb "egyrétegű" festékekhez.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5613 Dátum: 2018.09.04 11:38:13 »
Ez az eset úgy fest mintha Pistike kitalálta volna hogy holnaptól parkettás lesz, aztán vagy fizetnek neki a trehány melóért vagy nem.
Pontosan az volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5614 Dátum: 2018.09.04 19:04:17 »
Elektromos ketyere ami tényleg ki tudja fújni a diszperzit minőségű festéket is.
Akkor megeloztelek :) de belso falat jobb szerintem hengerezni, mert ha sima a felulet akkor az is eleg gyors

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5615 Dátum: 2018.09.04 19:05:21 »
Hmmm... ez most felkeltette a figyelmem.
Tudnátok konkrét típust ajánlani beltéri falfestéshez, ami bevált és jó?
Dulux, Polifarbe és egyéb "egyrétegű" festékekhez.
Erosen higitani ķell ahhoz, hogy ki tudja fujni ugyhogy szerintem az mindenkepp tobbretegu lesz...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5616 Dátum: 2018.09.05 10:02:57 »
Hmmm... ez most felkeltette a figyelmem.
Tudnátok konkrét típust ajánlani beltéri falfestéshez, ami bevált és jó?
Dulux, Polifarbe és egyéb "egyrétegű" festékekhez.
Pl. Wagner. Valamennyit tényleg higítani kell rajta, amit egy ilyen viszkozitás mérővel tudsz beállítani. Viszont én még nem dolgoztam olyan festékkel amit ne két rétegben kellett volna felhengerezni. Profi festőktől láttam már, hogy tudnak egy rétegben fedni, de nekem nem megy. Bolt szerint van olyan festő aki 6-8k-s Extolt vesz és tudomásul veszi, hogy egy festés alatt el is használódik.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5617 Dátum: 2018.09.05 10:07:53 »
Akkor megeloztelek :)
Na gyere csak és álljunk oda a rajtvonalhoz....  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5618 Dátum: 2018.09.05 11:15:19 »
Na gyere csak és álljunk oda a rajtvonalhoz....  :devil:
vasárnap érkezik :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5619 Dátum: 2018.09.05 11:42:59 »
Pl. Wagner. Valamennyit tényleg higítani kell rajta, amit egy ilyen viszkozitás mérővel tudsz beállítani. Viszont én még nem dolgoztam olyan festékkel amit ne két rétegben kellett volna felhengerezni. Profi festőktől láttam már, hogy tudnak egy rétegben fedni, de nekem nem megy. Bolt szerint van olyan festő aki 6-8k-s Extolt vesz és tudomásul veszi, hogy egy festés alatt el is használódik.

Köszönöm az ajánlásod!
Természetesen én sem úgy értettem az "egyrétegűt", csak a fajtájára próbáltam utalni.
A hengerezéssel nem tudok igazán szép munkát csinálni, gondolom sz@r a technikám. Kipróbálnék egy ilyen gépet, hátha...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5620 Dátum: 2018.09.05 13:33:37 »
vasárnap érkezik :D
Az jó, akkor mindenképp gyorsabb leszek addig is. :devil: [rohog]


Köszönöm az ajánlásod!
Természetesen én sem úgy értettem az "egyrétegűt", csak a fajtájára próbáltam utalni.
A hengerezéssel nem tudok igazán szép munkát csinálni, gondolom sz@r a technikám. Kipróbálnék egy ilyen gépet, hátha...
Hengerezéshez kell egy jó henger, egy megfelelő nyél, meg helyes testtartás. Az első kettő megoldható, a harmadikat mindig elszúrom, de csak akkor veszem észre ha már fáj valamelyik izmom miatta. Aztán kell egy jól előkészített fal. Ezt házi festésnél szereti elbliccelni az ember. Ha nem volt előtte lekaparva és glettelve, akkor lehet hogy lerántod a régi réteget. Pláne ha sokszor volt festve. Ha nem veszed észre, csak száradás után, akkor ráadásul még ronda is.
Ha gyenge minőségű a henger, akkor hullatja a szőrét. Beleszárad, ronda lesz. Normális méretű és minőségű hengerre úgy kell lasszóval vadászni. Szinte mindenhol ezeket az egyszer használatos kis gyösz méreteket árulják. 10 éve is voltak ilyen fújós csodák, de akkor még munkára alkalmatlan volt. Azt nem kétlem, hogy a gyártók rá fognak kapni a géphez való higított festékekre, mert ezen a módon majd a 16 litert 20 literre vizezhetik és dupla árat kérhetnek a "kész" folyadékért. :whistling: Szlogen az lesz, hogy ezt elég csak a gépbe betölteni és dolgozni vele.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5621 Dátum: 2018.09.05 15:52:24 »
Az jó, akkor mindenképp gyorsabb leszek addig is. :devil: [rohog]



utána már csak a hosszabb egyenesekben, jó gumikon érkezik :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5622 Dátum: 2018.09.05 21:05:54 »
Pl. Wagner. Valamennyit tényleg higítani kell rajta, amit egy ilyen viszkozitás mérővel tudsz beállítani.
Na ezen elgondolkozom. Egy hosszú előszoba meg egy konyha maradt festetlenül (no meg a garázs). És van még csomó más is ami nem fal: ajtók, fakerítések stb...
Holnap megnézem mekkora konkrét felületekról van szó, lehet lövök egyet...
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.05 21:10:35 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5623 Dátum: 2018.09.05 23:11:00 »
Na ezen elgondolkozom. Egy hosszú előszoba meg egy konyha maradt festetlenül (no meg a garázs). És van még csomó más is ami nem fal: ajtók, fakerítések stb...
Holnap megnézem mekkora konkrét felületekról van szó, lehet lövök egyet...
Vegyel egy tizezer forintosat. Ha nekiallsz es lenyomod egyben, akkor lehet hogy harom napon belul tonkremegy, visszaviszed, szo nelkul kicserelik...en jartam mar igy, amikor tesommal egy szobat korbekarpitoztunk egy olcso tuzogeppel...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5624 Dátum: 2018.09.06 20:24:52 »
Ez a mentalitás nem jellemző rám. Bocsi, de nem.  :no:

Illetve ami 10ezres kategória és elvileg falfestéket szór... Ráadásul még egy csomó minden másra kellesz azt követően is, hogy belül elkészül a ház.
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.06 20:32:15 írta robi (Robi) »