Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 956765 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5595 Dátum: 2018.08.30 18:34:12 »
Azért gyerekek. Nem kell lángésznek lenni hogy az ilyeneket észrevegyük:
- ajtótok a fal vastagságához képest melyik oldalra kerül (szobához közelebb, vagy az előszobához közelebb). Most ne menjünk a részletekbe (hogy blokk-tokos stb.), csak simán.
- padlás feljáró lehajtható létra merre nyílik le: előre, vagy hátra? (oldalról nézve: jobbra, vagy balra)
- egy luk a fal közepére került (ahogyan kértem, vagy sem)? (egy centissel mindenki tud mérni)
- a frissen kialakított fali doboz a konnektornak hova tűnt? Csak nem elglettelték? (üresen, még bent sincs a kábel, kivésték, betették a dobozt, majd szépen csinosan elglettelték)
- a zuhanyzóban a lámpa helye megvan-e (lóg-e a kábel vagy a csöve a plafonon) mielőtt nekifog glettelni, festeni?
stb stb
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.30 18:58:01 írta robi (Robi) »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5596 Dátum: 2018.08.31 15:35:40 »
Azért gyerekek. Nem kell lángésznek lenni hogy az ilyeneket észrevegyük:
- ajtótok a fal vastagságához képest melyik oldalra kerül (szobához közelebb, vagy az előszobához közelebb). Most ne menjünk a részletekbe (hogy blokk-tokos stb.), csak simán.
- padlás feljáró lehajtható létra merre nyílik le: előre, vagy hátra? (oldalról nézve: jobbra, vagy balra)
- egy luk a fal közepére került (ahogyan kértem, vagy sem)? (egy centissel mindenki tud mérni)
- a frissen kialakított fali doboz a konnektornak hova tűnt? Csak nem elglettelték? (üresen, még bent sincs a kábel, kivésték, betették a dobozt, majd szépen csinosan elglettelték)
- a zuhanyzóban a lámpa helye megvan-e (lóg-e a kábel vagy a csöve a plafonon) mielőtt nekifog glettelni, festeni?
stb stb
Jah ilyen bajaim nekem nincsenek. Igaz hogy panel, volt olyan hogy menet közben derült ki, vagy én csesztem el (tanulókör):
-Fürdőszoba két fala között nem volt meg a 90 fok. Franc se tudja hogy volt az elmúlt 40 évben ott a kád. A fal másik oldala meg gyárilag volt girbe gurba (élére állított téglák, jó vastagon felglettelve), glettet nem bírta volna, ha elkezdi leszedni a glettet akkor beomlik a vékony tégla.
Nos vagy lebontják a maradék falakat és újrahúzzák itong-ból, vagy raknak rá egy réteg gipszkartont. Megbeszéltük, végül a gipszkarton mellett döntöttem. Persze ha előre tudom akkor újratervezés és minden fal ki és minden fal újrahúzás, újraméretezés, stb.
-Konyhabútor: első nap kijött vizes szaki hogy hol legyen a mosogató kiállás. Konyhabútorról annyit tudtam hogy 200cm-es fér az ajtó meg az ablak közé, tegye középre. No de jobban utánanézve kiderült hogy a kész bútorok úgy néznek ki hogy 40-es fiókos, 80-as mosogató és egy 80-as munkaasztal. Kénytelen leszek egy 60-80-60-as egyedit csináltatni.
-Konyhában vinyl padló lesz ... ott nem csak a padló kerül 3x annyiba mint a laminált, de az alátét (csak így vállalnak garanciát) és a szegély is (ezt végül nem vettük meg).
De amúgy jó lesz, az ethernet kábelek is el lesznek vezetve az álmennyezetben, vettem egy 190cm hosszú kádat, tolóajtók kicsit drágák, meg a szegély helyett L profilt fogok alájuk rakatni hogy ne 3 centis rés legyen az ajtó és a fal között (WC-s helyiséghez veszélyes a kevésbé záródó ajtó, de a huzat mindig a budi felől húz a konyha felé).
Csak legyen már kész :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5597 Dátum: 2018.08.31 15:41:22 »
Eredetileg mi is vinyl padlót szerettünk volna az iroda meg műhely-labor helyiségekbe, aztán lebeszéltek róla mert nagyon precíz előkészítés kell neki (tükörsima felületre lehet csak lerakni normálisan), és hát szívták a fogukat. Így most utólag értem miért...

Diégóba vettünk végül egy átlagnál jobb kopásállóságú laminált parkettát, nem volt vészes az ára sem.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5598 Dátum: 2018.08.31 16:52:34 »
Eredetileg mi is vinyl padlót szerettünk volna az iroda meg műhely-labor helyiségekbe, aztán lebeszéltek róla mert nagyon precíz előkészítés kell neki (tükörsima felületre lehet csak lerakni normálisan), és hát szívták a fogukat. Így most utólag értem miért...

Diégóba vettünk végül egy átlagnál jobb kopásállóságú laminált parkettát, nem volt vészes az ára sem.
Nekem északi fekvésű földszinti lakás, nincsenek szomszédaim (ház sarka, szeméttároló), ablak előtt egy nagy fenyőfa. Légkondi nem kell nyáron, de legalább télen hideg. Amennyire csak lehet alá akartam szigetelni a dolgokat. Vinyl megy a konyha-étkező részbe a vízállósága miatt (fürdőbe már nem ilyen megy). Alá párnafa-hungarocell megy, OSB lap és társai. Nem olcsó. Az még hagyján volt hogy a laminált 2e/nm helyett 6e/nm a parketta, de az alá való gyári kiegyenlítő sem 500/nm 4mm vastagsággal, hanem valami 1500/nm 1mm vastagsággal. A szilikon csíkos szegély is 800 helyett 1500 folyómétere.
Előkészítéssel nem lesz szerintem gond, lakásfelújítás előtt volt egy szennyvíz cső csere, úgyhogy a beton alap is fel lett bontva.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5599 Dátum: 2018.09.03 09:50:18 »
Nálunk is van fejlemény az lakásfelújítás ügyben. Jött a parkettás péntek délután, azt mondta péntek estig lerakja a konyhát, szombaton az nagyszobát és majd később az előszobát (a későbbi a mi kérésünk volt, mert ott még csomó pakolás lesz). Egy 55 négyzetméteres panellakásról van szó, tehát nem egy ódon kastély hatalmas terekkel és minden speciális megoldásokkal. A parketta vízálló laminált, de csak akkor vízálló ha rendesen, hézagmentesen teszik le, ami elvileg meg is oldható mert szépen összepattan.
Emberünk pénteken délután 4 órától esti 9ig csak a konyha felével végzett (csak lerakás, semmi szegélyléc ilyesmi), szombat reggeltől estig pedig sikerült a konyhát lerakni. De hogy hogyan azt nem kommentálnám. 2 mm hézagok a szegélylécnél, több helyen süpped a parketta ha rálépsz (nincs rendesen aládolgozva, alátámasztva), a parketták nincsenek kötésben (kezdte a végéről és a második sort nem féllel kezdte hanem ugyanúgy egésszel, így mindig egyvonalban vannak az illesztések), és a sarkoknál, ajtófélfánál olyan hézagokat hagyott, amire nincs az a szegélyléc, ami elég lenne rá...
Szombat este kitettük az embert...
Elég sok parkettát tönkretett, így most venni kell néhány csomaggal újat, és mivel kifutó ezért nem lesz könnyű beszerezni, de még a boltban az utolsó adagból megvettem ami kellett (odatelefonáltam, elteszik nekem).
És ebből mindenképp veszteséggel jössz ki, időben mindenképpen, de pénzben is, mert ha nem is fizetsz neki (én biztosan nem fogok) akkor is meg kell venni, amit elszúrt...

A feleségem amúgy nagyon ügyesen tárgyalt vele, és kultúráltam, de határozottan küldtel el. Mondjuk ő mindenkinek előre megmondta, hogy ha nem olyan lesz, amit megbeszéltünk akkor visszabontatja, és nem viccel, tényleg megcsinálja. Szóval nálunk a mesterekkel mindig ő tárgyal, ő alkudja ki az árat és ő bontat vissza ha kell. Egyébként ez látszott is, hogy amit én mondok a palinak az teljesen lepereg róla (tegye kötésbe stb), amit a feleségem azt komolyan veszi. Pl nem volt ott szombaton reggel 8-ra ahogy ígérte, a feleségem felhívta (fél 10 körül)... a pali 3 percen belül ottvolt és sűrűn kérte az elnézéseket...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5600 Dátum: 2018.09.03 09:59:33 »
Akkor ezzel a szakival sem sikerült jól kijönnöd  :no:
Én is felhívtam a kivitelezőmet (a lakásban szerintem már vagy 2 hete nem mentem be): várjuk a gázmívektől az engedélyeztetést, addig a csövet sem festhetik le és a parkettázást is csak azután kezdik hogy mindennek fix helye van, felkerültek a radiátorok, kazán. Addig haladnak a fürdő burkolással, festésekkel.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5601 Dátum: 2018.09.03 10:22:34 »
Nálunk is van fejlemény az lakásfelújítás ügyben. Jött a parkettás péntek délután, azt mondta péntek estig lerakja a konyhát, szombaton az nagyszobát és majd később az előszobát (a későbbi a mi kérésünk volt, mert ott még csomó pakolás lesz). Egy 55 négyzetméteres panellakásról van szó, tehát nem egy ódon kastély hatalmas terekkel és minden speciális megoldásokkal. A parketta vízálló laminált, de csak akkor vízálló ha rendesen, hézagmentesen teszik le, ami elvileg meg is oldható mert szépen összepattan.
Emberünk pénteken délután 4 órától esti 9ig csak a konyha felével végzett (csak lerakás, semmi szegélyléc ilyesmi), szombat reggeltől estig pedig sikerült a konyhát lerakni. De hogy hogyan azt nem kommentálnám. 2 mm hézagok a szegélylécnél, több helyen süpped a parketta ha rálépsz (nincs rendesen aládolgozva, alátámasztva), a parketták nincsenek kötésben (kezdte a végéről és a második sort nem féllel kezdte hanem ugyanúgy egésszel, így mindig egyvonalban vannak az illesztések), és a sarkoknál, ajtófélfánál olyan hézagokat hagyott, amire nincs az a szegélyléc, ami elég lenne rá...
Szombat este kitettük az embert...
Elég sok parkettát tönkretett, így most venni kell néhány csomaggal újat, és mivel kifutó ezért nem lesz könnyű beszerezni, de még a boltban az utolsó adagból megvettem ami kellett (odatelefonáltam, elteszik nekem).
És ebből mindenképp veszteséggel jössz ki, időben mindenképpen, de pénzben is, mert ha nem is fizetsz neki (én biztosan nem fogok) akkor is meg kell venni, amit elszúrt...

A feleségem amúgy nagyon ügyesen tárgyalt vele, és kultúráltam, de határozottan küldtel el. Mondjuk ő mindenkinek előre megmondta, hogy ha nem olyan lesz, amit megbeszéltünk akkor visszabontatja, és nem viccel, tényleg megcsinálja. Szóval nálunk a mesterekkel mindig ő tárgyal, ő alkudja ki az árat és ő bontat vissza ha kell. Egyébként ez látszott is, hogy amit én mondok a palinak az teljesen lepereg róla (tegye kötésbe stb), amit a feleségem azt komolyan veszi. Pl nem volt ott szombaton reggel 8-ra ahogy ígérte, a feleségem felhívta (fél 10 körül)... a pali 3 percen belül ottvolt és sűrűn kérte az elnézéseket...
Részvétem... Ilyenkor nincs kártérítés?
A vízálló laminált szerintem legenda, láttam lerakva. Parkettás boltban lett megvéve jó minőségű padló, rendes vízzáró ragasztót is kapott a lamellákba, tisztességesen lett lerakva. 5 év után oldalról nézve jól látható a sarkoknál a felázás. Igazából még egyet se láttam amin 5.8 év után nem látszott meg a kora. Most hajópadlón gondolkozom.
UI: Laminált parkettát hogy a frászba lehet tönkretenni? Ha hozzávaló szerszámot használsz és nem direktben vered a kilós kalapáccsal, akkor sitty-sutty lerakod. Alatta előkészíted, hogy az alap amire rakod rendben legyen, betartod a rétegrendet, megveszed hozzá a szerszámokat, meg jó ha van egy körfűrészed. Lamellákat kinyomod vízzáró pasztával, aztán összekattintod és a helyére ütöd. Ha megvan minden szerszám és az előkészítés is lelkiismeretes, akkor kb. legózás.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5602 Dátum: 2018.09.03 10:47:04 »
Részvétem... Ilyenkor nincs kártérítés?
A vízálló laminált szerintem legenda, láttam lerakva. Parkettás boltban lett megvéve jó minőségű padló, rendes vízzáró ragasztót is kapott a lamellákba, tisztességesen lett lerakva. 5 év után oldalról nézve jól látható a sarkoknál a felázás. Igazából még egyet se láttam amin 5.8 év után nem látszott meg a kora. Most hajópadlón gondolkozom.
UI: Laminált parkettát hogy a frászba lehet tönkretenni? Ha hozzávaló szerszámot használsz és nem direktben vered a kilós kalapáccsal, akkor sitty-sutty lerakod. Alatta előkészíted, hogy az alap amire rakod rendben legyen, betartod a rétegrendet, megveszed hozzá a szerszámokat, meg jó ha van egy körfűrészed. Lamellákat kinyomod vízzáró pasztával, aztán összekattintod és a helyére ütöd. Ha megvan minden szerszám és az előkészítés is lelkiismeretes, akkor kb. legózás.
Kétféle vízálló van: van a durván vízálló, amit akár fürdőbe is lehet tenni, ez 1-2 éve van a piacon (5000 ft/nm körül vannak ezek). Van a másik, ami korlátozottan vízálló, ez olyan, amit konyhába ajánlanak. Meglátjuk, ebben a lakásban nem fogunk lakni, időnként fogjuk használni, és majd lehet, hogy kiadjuk. De ehhez kell, hogy jól legyen lerakva.
tönkretétel: direktben verte vas kalapáccsal, és dekopír fűrésszel vágott, ami ugye nem erre való... Meg amúgy szerintem a többi szerszáma sem volt igazán jó...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5603 Dátum: 2018.09.03 11:34:03 »
Kétféle vízálló van: van a durván vízálló, amit akár fürdőbe is lehet tenni, ez 1-2 éve van a piacon (5000 ft/nm körül vannak ezek). Van a másik, ami korlátozottan vízálló, ez olyan, amit konyhába ajánlanak. Meglátjuk, ebben a lakásban nem fogunk lakni, időnként fogjuk használni, és majd lehet, hogy kiadjuk. De ehhez kell, hogy jól legyen lerakva.
tönkretétel: direktben verte vas kalapáccsal, és dekopír fűrésszel vágott, ami ugye nem erre való... Meg amúgy szerintem a többi szerszáma sem volt igazán jó...
Magyarán szólva ezzel foglalkozik és nem veszi meg a szerszámokat. Hasonló, mint az otthon szerelt autó. Kis magyar valóság.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5604 Dátum: 2018.09.03 11:41:13 »
Mondi ezt a lamináltat a mókus egyedül csinálta? segédje nem volt? mert ezt egyedül nem is lehet két ember pattintja össze a nútot két végén..
nálunk is faterral raktuk le.
a többi nem meglepő..

szegény fater holnap jön bontjuk a falat, rakjuk be az ajtót a tetőtérbe.
hétvégén ajtót festettem kirakom a bakra erre esik.  :devil: :devil:a JBQA-t . még ötször eljátszotta. ,, :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5605 Dátum: 2018.09.03 12:49:17 »
Mondi ezt a lamináltat a mókus egyedül csinálta? segédje nem volt? mert ezt egyedül nem is lehet két ember pattintja össze a nútot két végén..
nálunk is faterral raktuk le.
a többi nem meglepő..
Ott volt a fia is, de az sok vizet nem zavart...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5606 Dátum: 2018.09.03 17:35:40 »
Tettem már én is tönkre laminált parkettát. A saját ellendarabját ( levágott maradék) tettem a nútjába és gumikalapáccsal akartam a helyére ütni. Korábban bevált, mert teljes felületén felfeküdt. Ennél a Diego-snál inkább a parketta ment szét. Később jöttem rá, hogy egy egész sort kell egyben a helyére forgatni, majd leterhelni a következő sor bepattintásáig. Az utolsó sort több napig kellett lesúlyozni.
A széleken távtartónak a saját vastagságú kisebb darabok megfelelőek.
Az aládolgozás minősége a választott alátét függvénye. Van olyan amelyiknél csak pár mm megy el, de rosszabb alapon érdemesebb nagyobb tűrésűt alkalmazni. Olcsóbb mint az aljazatkiegyenlítő.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5607 Dátum: 2018.09.03 17:46:33 »
Kétféle vízálló van: van a durván vízálló, amit akár fürdőbe is lehet tenni, ez 1-2 éve van a piacon (5000 ft/nm körül vannak ezek). Van a másik, ami korlátozottan vízálló, ez olyan, amit konyhába ajánlanak. Meglátjuk, ebben a lakásban nem fogunk lakni, időnként fogjuk használni, és majd lehet, hogy kiadjuk. De ehhez kell, hogy jól legyen lerakva.
tönkretétel: direktben verte vas kalapáccsal, és dekopír fűrésszel vágott, ami ugye nem erre való... Meg amúgy szerintem a többi szerszáma sem volt igazán jó...
:eek:
Nem akarok hülyeséget mondani, de van kétféle szerszám hozzá. Ebből az egyiket helyettesítheted egy darab 20 centis fadeszkával, így összesen a 2500 forintos fémkampós cucc az amit muszáj megvenni. Ez az eset úgy fest mintha Pistike kitalálta volna hogy holnaptól parkettás lesz, aztán vagy fizetnek neki a trehány melóért vagy nem.

Kétféle vízálló van: van a durván vízálló, amit akár fürdőbe is lehet tenni, ez 1-2 éve van a piacon (5000 ft/nm körül vannak ezek). Van a másik, ami korlátozottan vízálló, ez olyan, amit konyhába ajánlanak. Meglátjuk, ebben a lakásban nem fogunk lakni, időnként fogjuk használni, és majd lehet, hogy kiadjuk. De ehhez kell, hogy jól legyen lerakva.
tönkretétel: direktben verte vas kalapáccsal, és dekopír fűrésszel vágott, ami ugye nem erre való... Meg amúgy szerintem a többi szerszáma sem volt igazán jó...
Lehet egyedül is rakni. Szólózásnál bepattintod, aztán ráteszel egy darab deszkát az oldalára és oldalirányban finoman a helyére pattintod egy finom ütéssel.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5608 Dátum: 2018.09.03 17:52:20 »
Mondjuk én irigylem azokat, akik napi 8 óra munka mellett tudnak építkezni, autót szerelni, családdal barátokkal lenni, és mellette minden újdonságnak/bútornak/alkatrésznek utánaolvasni/utánajárni, tanulni, aludni.
Sajnos én ilyen genetikai selejt lettem, csak napi 24 órát kaptam, amiből lejön napi 7-8 hogy legalább valami minimális szellemi teljesítményt tudjak nyújtani  ::)
Sajnos rákényszerül az ember. Egyrészt a fizetésünkhöz képest horror áron dolgoznak, másrészt egyre kevesebben dolgoznak rendesen. Sajnos gyakran jobban járok, ha vmihez megveszem a szerszámot, megtanulom, mintha szívok a szakítás. Ez ugyan általában jóval lassabb, de sajnos vannak projekteim amik az utózöngék ( kötbér, szla követelés, hibák kijavítása) miatt jóval tovább tartanak mintha naponta csak 1 csavart húztam volna meg.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5609 Dátum: 2018.09.03 18:01:53 »
Magyarán szólva ezzel foglalkozik és nem veszi meg a szerszámokat. Hasonló, mint az otthon szerelt autó. Kis magyar valóság.
Előbb hülyeséget beszéltem. Az ütőfa meg a behúzóvas együtt nem ötezer, csak 3k. Körfűrészből egy T36-os fűrészlap kell egy csumpi géppel. Egy Lidl féle gép pl. 15k alatt megvan. Teljesen kész vagyok amikor azt látom, hogy vannak szakik akiknél amatőr lakásfelújítóként is jobb munkát tudok végezni. Az meg csak hab a tortén amikor kiderül, hogy felszereltebb is az ember. :eek:


Sajnos rákényszerül az ember. Egyrészt a fizetésünkhöz képest horror áron dolgoznak, másrészt egyre kevesebben dolgoznak rendesen. Sajnos gyakran jobban járok, ha vmihez megveszem a szerszámot, megtanulom, mintha szívok a szakítás. Ez ugyan általában jóval lassabb, de sajnos vannak projekteim amik az utózöngék ( kötbér, szla követelés, hibák kijavítása) miatt jóval tovább tartanak mintha naponta csak 1 csavart húztam volna meg.
Így van. Annyiban tud gyorsulni az ember, hogy gépesít, ahol tud. Pl. egy HPLV festékszóró drágának tűnik, de aztán utánaszámoltam, hogy 3 nap megtakarítás. Inkább megveszem, hogy gyorsabb legyek, aztán megcsinálom az egészet magam. Így a festés 100k anyagár, míg a szakival 1,1 millió. Hát köszi, még kamillázok...