Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 958359 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5580 Dátum: 2018.08.29 16:08:41 »
És úgy tűnik találtam is rá önálló szakikat, az első már holnap vonul is be a gépekkel  :D
Ezzel a szituval az a rossz - no, nem mintha tehetnél bármit is ellene... - hogy akármi guzmi van, azt fogják mondani, hogy az előzők miatt van, és azt sajnos nem lehet helyrehozni.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5581 Dátum: 2018.08.29 18:54:06 »
Ilyen guzmik nincsenek, mert figyeltem végig (és vélhetően ez az ami miatt egyre hűvösebb lett a kapcsolatunk az előző brigáddal), nem nagyon engedtem őket kóklerkedni (ahol tudtam, ahol meg nem, ott az új szakiknak sem lesz dolguk).
Villanyszerelést, gyengeáramot én csinálom, parkettaszegélyeket is, tehát baj nem lesz  ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5582 Dátum: 2018.08.30 09:39:11 »
Ilyen guzmik nincsenek, mert figyeltem végig (és vélhetően ez az ami miatt egyre hűvösebb lett a kapcsolatunk az előző brigáddal), nem nagyon engedtem őket kóklerkedni (ahol tudtam, ahol meg nem, ott az új szakiknak sem lesz dolguk).
Villanyszerelést, gyengeáramot én csinálom, parkettaszegélyeket is, tehát baj nem lesz  ;)
Akkor ezek szerint az sem célravezető ha ott állsz felettük miközben dolgoznak :D
Én spec a kapsz kulcsot, nem szólok bele és nem állok feletted megoldás híve vagyok.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5583 Dátum: 2018.08.30 10:18:27 »

Én spec a kapsz kulcsot, nem szólok bele és nem állok feletted megoldás híve vagyok.
És sose költözöl be  :clap:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5584 Dátum: 2018.08.30 11:29:33 »
És sose költözöl be  :clap:
Mi is ezt csináltuk, mivel Ajkán nem is tudunk mindennap ottlenni. De a villanyszerelőt leszámítva (aki valószínűleg akkor is lelépett volna, ha folyamatosan ott állok fölötte) bejött. Mondjuk hozzátartozik, hogy az egy kisváros, és könnyebb bárkinek a rossz hírét kelteni, szóval a tétje is nagyobb a mesterek részéről.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5585 Dátum: 2018.08.30 11:57:46 »
És sose költözöl be  :clap:
Az jobb ha ott lábatlankodok egész nap, elfogynak a szabik, őket zavarom majd a beköltözés után kezdhetek mindent elölről csak úgy hogy bent vannak a bútorok? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5586 Dátum: 2018.08.30 12:00:49 »
Mondjuk én irigylem azokat, akik napi 8 óra munka mellett tudnak építkezni, autót szerelni, családdal barátokkal lenni, és mellette minden újdonságnak/bútornak/alkatrésznek utánaolvasni/utánajárni, tanulni, aludni.
Sajnos én ilyen genetikai selejt lettem, csak napi 24 órát kaptam, amiből lejön napi 7-8 hogy legalább valami minimális szellemi teljesítményt tudjak nyújtani  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5587 Dátum: 2018.08.30 12:01:19 »
Akkor ezek szerint az sem célravezető ha ott állsz felettük miközben dolgoznak :D
Én spec a kapsz kulcsot, nem szólok bele és nem állok feletted megoldás híve vagyok.
Én is. Csakhát amikor egyet beszélünk meg, és másképp csinálják, önhatalmulag döntenek hogy az ajtó nem oda kerül hanem amoda mert "mi úgy szoktuk" meg "nem lehetett másképp" akkor már rajtuk tartom a szemem, mert mint kiderült, lehetett volna úgy is ahogy kértem eredetileg (különösen úgy, hogy előzetesen felmérték és azt mondták hogy persze), csak mondjuk pár órával több lett volna megcsinálni.

Azt meg szerettem volna előzni, hogy:
- visszabontassam és újracsináltassam velük az elcseszett részeket (legyen már jó elsőre) - nekik spórolva ezzel időt és felesleges munkát
- ne kelljen már szétverni megint a házat, meg a leglettelt, lefestett befejezett részeket újradolgozni (ezzel is nekik téve szívességet)

Tehát van egy meló, jönnek felmérni, vállalják hogy meg lehet csinálni, aztán utána nem csinálják úgy ahogy vállalták, hanem pocsékabban (nem minőségben, hanem kivitelezés milyenségében. hol a luk, hol a nyílás, hol a padlásfeljáró stb.)
Most ilyenkor vagy nem értik mi a feladat, vagy hülyének néznek.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.30 12:03:04 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5588 Dátum: 2018.08.30 12:03:16 »
Tehát van egy meló, jönnek felmérni, vállalják hogy meg lehet csinálni, aztán utána nem csinálják úgy ahogy vállalták, hanem pocsékabban.
Most ilyenkor vagy nem értik mi a feladat, vagy hülyének néznek.
Arra építenek, hogy úgysem bontatod vissza velük, ami be is jön, mert szerintem az emberek 95%-a tényleg nem bontatja vissza, hanem elfogadja.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5589 Dátum: 2018.08.30 12:52:17 »
És ezzel tökéletesen megválaszoltad azt, hogy miért nem elfogadható a "kapsz kulcsot, nem szólok bele és nem állok feletted" megoldás. Nekem nem mindegy milyen lesz a végeredmény, pláne annyi pénzért, amennyiért egy új autót lehetne venni.

Létezik olyan szaki akit ott merek hagyni, sőt, ezt a brigádot is ott hagytam eleinte, de aztán ahogy nap végén láttam hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogyan megegyeztünk, majd finom jelzéseim ellenére sem tapasztaltam javulást, kénytelen voltam tételesen ellenőrizni a részfeladatokat.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.30 13:19:30 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5590 Dátum: 2018.08.30 13:33:25 »
Arra építenek, hogy úgysem bontatod vissza velük, ami be is jön, mert szerintem az emberek 95%-a tényleg nem bontatja vissza, hanem elfogadja.
Nekünk is volt pár éve ilyen szitu. Aztán amikor pár nap után be lett dobva, hogy "ok, várhattok még vele, de a beton folyamatosan köt, pár nap múlva még nehezebb lesz felverni, még több időtök megy majd rá el, és a melónak ez a része nem lesz fizetve nektek, mivel ti szúrtátok el." Másképp csináltak valamit a megegyezetthez képest, aztán mikor szólva lett nekik akkor tolták-tologatták, meg elmorogták, hogy "mit akarunk, jó lesz az úgy is". A tulajok jó része ilyenkor rájuk hagyja és örül ha legalább szarul, de kész lett. Persze a végén a megrendelő a hülye, meg a megrendelő az aki lehúzta őt és nem fizette ki azt a két napját amit azért kellett letolnia, mert elsőre nem csinálta meg rendesen.
Lépcső betonozás: másnap reggel akarták kiönteni a zsaluzott, vasalt cuccot. Csak azért vettem észre, hogy a vasalás hiányos, mert mindennap végigfényképeztem mindent. Lépcsőnél ugye teljes szál vasakat szokás használni hosszanti irányba. A kőműves csapat úgy döntött, hogy szerintük elég lesz ha a vasak vége érintkezik, úgyhogy odapakolásztak maradékot, amit találtak. Szakmailag, ha muszáj, akkor lehet toldani a vasat, de az nem úgy fest, hogy a két vég egymás közelében van, hanem 10-20 cm átfedésnek kell lenni. Kőművesék magasról letojták. Megtehették,  mert mire a lépcső elkezd szétesni évek múlva, ők már utólérhetetlenek. Ráadásul nem állsz neki igazságügyi szakértővel szétbontatni és megvizsgáltatni.
Kőművesék meg spóroltak (volna) vele 10 perc munkát és haza tudtak volna csórni 10 szál vasat. Ha nem figyel rájuk az ember, akkor bármit meg tudnak tenni, lebetonozva senki nem mondja meg, hogy a vasalás milyen lett.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5591 Dátum: 2018.08.30 15:43:49 »
Mondjuk én irigylem azokat, akik napi 8 óra munka mellett tudnak építkezni...
Teljesen egyetértek. Ezt az egészet én sem mertem volna bevállalni klasszikus alkalmazotti jogviszony mellett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5592 Dátum: 2018.08.30 16:15:58 »
Az alap probléma, hogy amennyire kiderül, itt jónéhányan azért többet-kevesebbet konyítanak ezekhez a dolgokhoz. Tőlem teljesen távol állnak, az elektromosságtan ellen pedig be vagyok oltva, (gondolom, ebben a minőségemben nagyon nem én vagyok az egyetlen), szóval a hozzám hasonlóakkal bármit meg lehet csinálni, és ehhez vannak szokva. Az igénytelenséget mindig könnyebb megszokni...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5593 Dátum: 2018.08.30 16:19:46 »
Na így vagyok én az autóval amúgy...  :yawn:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5594 Dátum: 2018.08.30 17:36:01 »
Az alap probléma, hogy amennyire kiderül, itt jónéhányan azért többet-kevesebbet konyítanak ezekhez a dolgokhoz. Tőlem teljesen távol állnak, az elektromosságtan ellen pedig be vagyok oltva, (gondolom, ebben a minőségemben nagyon nem én vagyok az egyetlen), szóval a hozzám hasonlóakkal bármit meg lehet csinálni, és ehhez vannak szokva. Az igénytelenséget mindig könnyebb megszokni...
Na én mindennel így vagyok: autó, építkezés. A családban az első dugókulcs készletet is én vettem, amikor motorizálódtunk, addig a hatlapfejű anyát a háztartás egyetlen fogójával tekertük le, hatlapfej átmenőcsavar anyával már megoldhatatlan probléma volt :D
Ez bizalmi dolog. Összességében 10 alkalomból 2x vagyok elégedetlen a kapott szolgáltatással, ez bele kell hogy férjen, vagy én is beállok Magyarország 10 millió DJ, ügyvéd, villanyszerelő, KRESZ prof, építőipari vállalkozói közé és mindent jobban fogok tudni ... vagyis csak azt hiszem.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer