Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945635 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5565 Dátum: 2018.08.27 22:08:17 »
Nem lepődtem meg. Nincs - oké, nagyon kevés - szakmájához értő, tényleges szakmunkás van az országban. Mert az ilyenek már régen külföldre mentek. A maradékot meg leírtad, ilyen. Nekem tavaszra kell összeszerveznem asztalost, vill.szerelőt, festőt. Tehát félévem van. Mégsem vagyok nyugodt (ingatlan fejlesztésekkel is foglalkozó cégcsoporton belül vagyok és mégis gondot jelent  :whistling: )
Saját lakás felújításánál inkább nem gyilkolom az idegeimet. Vakolás megy, glettelés megy, festés megy, villanyszerelést az automata sorig megoldom, hahópadló lerakása szintén, bútorépítés szintén. Csakhát meló mellett gáz.
Mondjuk a szaki keresés is egy horror, de az is hogy milyen selejteket lehet kifogni. Az meg csak hab a tortán, hogy a festő aki számlát se ad, 250.000ft/nap pénzért dolgozik. :wacko:
Basszus, felveszem tevékenységi körbe a festést. Jobban fizet mint az IT. :1eye:

Szerencsénkre a nehezén túl vagyunk, azaz a brutál munkákat megcsinálták (falbontás, másik fal felhúzás, vésések, festés nagyrésze). Itt a végén ahelyett hogy összekapják magukat, látva hogy mekkora késésben vannak, elkezdtek komolytalankodni. És mindent kidumálni és plussz pénzeket kérni.
Tesóméknál így lett az egymilliós festés 2,5 a végére. De akkor legalább nem fizetted ki amit nem csináltak meg?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5566 Dátum: 2018.08.27 22:12:52 »
Naná, hogy nem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5567 Dátum: 2018.08.28 09:18:32 »
Gondolom ő lehet a www.computherm.hu mert rendeltem tőle egy termosztátot, de ha már nem szerel, mindegyis. (egy termosztátot én is be tudok kötni, a rendszert kéne csak rendesen átnézni majd, de akkor keresek mást)
Nekem innen a fórumról N.R. (akibor) adott egy korrekt gázszerelőt, aki DonPrego-nál is járt. Előkerítsem?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5568 Dátum: 2018.08.28 09:27:53 »
Na gyerekek.

Úgy jártam, hogy Július 3.-án kiadtam a családi ház felújítását egy generál kivitelező csapatnak. Qrva drágán, de örültem hogy vállalták. Ígértek mindent meg főleg azt hogy elképesztően elégedett leszek, mert ők egy prémium kategóriás brigád, nem dolgoznak akárhol és akárkinek. Augusztus 20.-ára feltakarítva csitti-fitti beköltözhető állapotba adják át az ingatlant. Csak belső felújításokról volt szó.

Ma még mindig úgy álltak, hogy bokáig a kosz, ecsetelgetés meg glettelgetés itt-ott, fuga nincs a WC-kbe meg a zuhanyba se. És számos minőségi észrevétel, melyeket igyekeztem mind időben jelezni hogy ne kelljen sokat visszabontani (kvázi nekik segítve ezzel is). Olyan brigád amúgy, olyan 1.0-ás figurákkal, akik a szart meg a hugyt nem húzzák le maguk után a WC-n, meg lelépnek fél munkaidőben.

Elképesztő milyen emberek vannak. Ja és mindent csak okosba'! Átutalni nem lehet, meg számla se legyen, ha lehet. Csak kápé.

Ma kitettem őket, ennyi volt. Majd egyenként keresek szakikat befejezni azt ami maradt.
Mi lakást újítunk fel Ajkán. A feleségemnek van ott egy lakás, ami eddig ki volt adva, de most felújítjuk, mert akarjuk majd használni.
Én is tudnék mesélni. Nálunk eltűnt a villanyszerelő úgy, hogy még nem volt kész azzal amit ígért (kapcsolók, lámpák felszerelése, + néhány apróság). Most vagy megoldom, vagy előkerítem (Ajka nem túl nagy város és ha éjjel sokáig nyomom a csengőjét elő fog jönni, különösen, hogy kicsit gyereke van...), vagy sz**ok rá és megoldom egyedül.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5569 Dátum: 2018.08.28 10:29:52 »
Köszi a rémsztorikat, én is pont a közepén tartok :D
Bár eddig nincs okom panaszra, árak (még) nem szálltak el, úgy tűnik rendesen dolgoznak.
Július elején kezdtek, 4 hetes melót mondtak, már az összerakás fázisban járunk. Még le kell tenni a járólapokat, fugázni, lámpákat, kapcsolókat beszerelni, radiátorokat feltenni (engedélyeztetésre várunk). Most kezdődött a "közbejött nekik egy régi, befejezésre váró meló" téma, elmúlt két hétben belassultak a dolgok, de egyelőre nem aggódom, ma be lett szerelve a 3 fázis.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5570 Dátum: 2018.08.28 10:34:53 »
Július elején kezdtek, 4 hetes melót mondtak
Na ez már eleve gyanús lenne...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5571 Dátum: 2018.08.28 11:05:45 »
Na ez már eleve gyanús lenne...
Sajnos ez az általános metódus. Nekünk két éve ugyanezt adta elő a festő, aki egyébként nagyon korrekt munkát végzett. Egy helyen csúszása volt külső körülmény miatt és amiatt a másik 4 melójának az ütemezése is borult. Viszont nem akarta magát égetni, úgyhogy elkezdte őket, aztán ment a zsonglőrködés.
Mondjuk utolsó nap behaltam rajta. Panaszkodott, hogy lerobbant a kocsija. Kiderült hogy buszsofőrtől vett olcsó gázolajat és a tank aljáról is mehetett a kosz, amitől lerohadt a magasnyomású pumpa. Egyrészt az is meglepett, hogy egyesek milyen természetességgel vesznek lopott cuccot, másrészt meglepett, hogy egy felnőtt ember nem képes mérlegelni a dolog kockázatait.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5572 Dátum: 2018.08.28 11:05:45 »
Na ez már eleve gyanús lenne...
38nm. Első héten a falakat elbontották, a víz és fűtéscsöveket lefektették, elektromos hálózatot is elkezdték kiépíteni. Szal pörgött a munka.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5573 Dátum: 2018.08.28 15:11:29 »
Nálam az volt a konkrét helyzet, hogy meg lett beszélve egy kezdési időpont, de lehetőség nyílt 8 nappal korábban átadni nekik munkára, aminek nagyon örültek, és éltek is vele (bontani kellett sokmindent). Aztán rá késtek még 7 napot és még mindig nem látszik a vége.

Mint írtam, az össze-vissza hazudozással lett tele a tököm első sorban. Az lett ígérve, hogy itt minden nap minimum 4-5 ember fog dolgozni. Volt néhány nap amikor 6-an is voltak, volt olyan is amikor valóban 4-en, de az idő döntő többségében 2 ember volt. Nem mindig ugyanazok, mert rotálták őket az egyszerre futó munkáik között, volt amikor a segédmunkás csak ült és bambult maga elé mert nem tudott mit kezdeni magával órákon át. Ha valóban itt a 4 ember és rendesen dolgozik, akkor tényleg be tudják fejezni. Az hogy 2 ember spaknizgat meg hengert görget az ide kevés...

Nem én kértem hogy egyszerre 3 helyen dolgozzanak, bocsánat. Vállaltak valamit, amit ha akartak volna, tudtak is volna teljesíteni, de lesz@rtak magasról.

És nem, nem értek egyet azzal hogy ez kell legyen az általános metódus, meg ilyen a helyzet meg stb. Ha én így dolgoznék, ezzel a hozzáállással, nem kapnék többet melót. Azt a pénzt amit ezek itt majd' 2 hónap alatt elvittek, azért mi keményen megdolgoztunk 5 évig. Ha meg vannak minőségi észrevételeim, azokat ne pökhendiség fogadja. Kicsit több tiszteletet érdemlek meg, úgy gondolom.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.28 15:37:44 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5574 Dátum: 2018.08.28 15:53:44 »
És nem, nem értek egyet azzal hogy ez kell legyen az általános metódus, meg ilyen a helyzet meg stb. Ha én így dolgoznék, ezzel a hozzáállással, nem kapnék többet melót. Azt a pénzt amit ezek itt majd' 2 hónap alatt elvittek, azért mi keményen megdolgoztunk 5 évig. Ha meg vannak minőségi észrevételeim, azokat ne pökhendiség fogadja. Kicsit több tiszteletet érdemlek meg, úgy gondolom.
Teljesen igazad van. A probléma ott van, hogy nem foghatóak meg, nincs pl. egy online elérhető értékelőrendszer a korábbi munkáik feltüntetésével mint referencia. Bemondani bárki képes azt, hogy ők elit brigád.
Nálunk 2003 körül volt egy nagyfelújítás, ott egy munkafelügyelő volt a nyakukra ültetve és naponta végig volt fotózva az ingatlan. Kellett is, mert volt hogy a fotókon tűnt fel, hogy nem a kivitelezési terv szerint dolgoztak.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.28 15:55:20 írta Silent »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5575 Dátum: 2018.08.28 19:01:38 »
Na ma végleg eltakarodtak. Jól jártam végül, olyan értelemben, hogy általuk is elismerten kb. 85%-os állapotban hagyták a házat, de a pénz csak 75%-át kapták meg.
(lehet hogy ezen belül nekik nagyobb nyereségük van mint a szokványos, mert simán feltételezhető hogy az anyag áfájával trükköztek, legalábbis a jelek szerint, de ez nem én ügyem - legfeljebb gyógyszerre költik)

Ahogy nézem, a hátra lévő 15%-nyi munka a maradék pénz harmadából kijön  ;)  És úgy tűnik találtam is rá önálló szakikat, az első már holnap vonul is be a gépekkel  :D

« Utoljára szerkesztve: 2018.08.28 19:09:30 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5576 Dátum: 2018.08.28 19:11:49 »
Nekem innen a fórumról N.R. (akibor) adott egy korrekt gázszerelőt, aki DonPrego-nál is járt. Előkerítsem?
Akadt már egy közben, jövő héten jönne (ez pont nem sürgős szerencsére), ha nem válik be jelentkezem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5577 Dátum: 2018.08.28 20:24:25 »
...az első már holnap vonul is be a gépekkel  :D
:clap:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5578 Dátum: 2018.08.29 09:47:31 »
Na ma végleg eltakarodtak.

öt éve újitom fel a házat.
minden mester helybéli volt anno jóban voltunk a munkát nagyjából megcsinálták.  tetőcsere stb
ma már rám se köszönnek az utcán. csak a sokmillás melók.
a sok tróger meg van őrülve a pénztől.
most építem be  a padlásteret.  a 70 éves apámmal (festő) és 75 éves apóssal csinálom (gáz, víz fűtés)  + a 14 éves fiam a segéd
én többé be nem engedek ide senkit.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5579 Dátum: 2018.08.29 09:50:08 »
Nálam az volt a konkrét helyzet, hogy meg lett beszélve egy kezdési időpont, de lehetőség nyílt 8 nappal korábban átadni nekik munkára, aminek nagyon örültek, és éltek is vele (bontani kellett sokmindent). Aztán rá késtek még 7 napot és még mindig nem látszik a vége.

Mint írtam, az össze-vissza hazudozással lett tele a tököm első sorban. Az lett ígérve, hogy itt minden nap minimum 4-5 ember fog dolgozni. Volt néhány nap amikor 6-an is voltak, volt olyan is amikor valóban 4-en, de az idő döntő többségében 2 ember volt. Nem mindig ugyanazok, mert rotálták őket az egyszerre futó munkáik között, volt amikor a segédmunkás csak ült és bambult maga elé mert nem tudott mit kezdeni magával órákon át. Ha valóban itt a 4 ember és rendesen dolgozik, akkor tényleg be tudják fejezni. Az hogy 2 ember spaknizgat meg hengert görget az ide kevés...

Nem én kértem hogy egyszerre 3 helyen dolgozzanak, bocsánat. Vállaltak valamit, amit ha akartak volna, tudtak is volna teljesíteni, de lesz@rtak magasról.

És nem, nem értek egyet azzal hogy ez kell legyen az általános metódus, meg ilyen a helyzet meg stb. Ha én így dolgoznék, ezzel a hozzáállással, nem kapnék többet melót. Azt a pénzt amit ezek itt majd' 2 hónap alatt elvittek, azért mi keményen megdolgoztunk 5 évig. Ha meg vannak minőségi észrevételeim, azokat ne pökhendiség fogadja. Kicsit több tiszteletet érdemlek meg, úgy gondolom.
Itt azért még messze nem tartok.
De jah, van egy olyan érzés hogy amíg részletekben vittem neki a megbeszélt összegeket, és tudta fizetni a melósok havi bérét minden rendben volt. Most, hogy már csak a átadás utáni százalék maradt, inkább bevállalja az új melókat és görget maga előtt.
De minőségi kifogásaim nincsenek, költségek nem szálltak el (vagyis még munkakezdés előtt újraterveztük a padló szigetelést, miután egy csőrepedés miatt kibontották a padlót.
Én is készletről vettem a dolgokat, hogy ne arra várjunk hogy megjön a spanyol márvány Dél-Amerikából.
Szóval még nem aggódok.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer