Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959014 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5550 Dátum: 2018.08.27 16:52:55 »
Na gyerekek.

Úgy jártam, hogy Július 3.-án kiadtam a családi ház felújítását egy generál kivitelező csapatnak. Qrva drágán, de örültem hogy vállalták. Ígértek mindent meg főleg azt hogy elképesztően elégedett leszek, mert ők egy prémium kategóriás brigád, nem dolgoznak akárhol és akárkinek. Augusztus 20.-ára feltakarítva csitti-fitti beköltözhető állapotba adják át az ingatlant. Csak belső felújításokról volt szó.

Ma még mindig úgy álltak, hogy bokáig a kosz, ecsetelgetés meg glettelgetés itt-ott, fuga nincs a WC-kbe meg a zuhanyba se. És számos minőségi észrevétel, melyeket igyekeztem mind időben jelezni hogy ne kelljen sokat visszabontani (kvázi nekik segítve ezzel is). Olyan brigád amúgy, olyan 1.0-ás figurákkal, akik a szart meg a hugyt nem húzzák le maguk után a WC-n, meg lelépnek fél munkaidőben.

Elképesztő milyen emberek vannak. Ja és mindent csak okosba'! Átutalni nem lehet, meg számla se legyen, ha lehet. Csak kápé.

Ma kitettem őket, ennyi volt. Majd egyenként keresek szakikat befejezni azt ami maradt.
Nem lepődtem meg. Nincs - oké, nagyon kevés - szakmájához értő, tényleges szakmunkás van az országban. Mert az ilyenek már régen külföldre mentek. A maradékot meg leírtad, ilyen. Nekem tavaszra kell összeszerveznem asztalost, vill.szerelőt, festőt. Tehát félévem van. Mégsem vagyok nyugodt (ingatlan fejlesztésekkel is foglalkozó cégcsoporton belül vagyok és mégis gondot jelent  :whistling: )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5551 Dátum: 2018.08.27 17:04:55 »
Egy kis odafigyeléssel meg némi önfegyelemmel meg tudták volna oldani - csomót segítettem nekik de ahelyett hogy erre bazírozzanak, kekeckedésnek vették és dafke rosszul kezdték el csinálni a dolgokat. Közben meg szembe nyalnak, hátba köpnek. Legalább emberileg lettek volna őszinték.

Szerencsénkre a nehezén túl vagyunk, azaz a brutál munkákat megcsinálták (falbontás, másik fal felhúzás, vésések, festés nagyrésze). Itt a végén ahelyett hogy összekapják magukat, látva hogy mekkora késésben vannak, elkezdtek komolytalankodni. És mindent kidumálni és plussz pénzeket kérni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.27 17:09:21 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5552 Dátum: 2018.08.27 18:10:20 »
Nem lepődtem meg. Nincs - oké, nagyon kevés - szakmájához értő, tényleges szakmunkás van az országban. Mert az ilyenek már régen külföldre mentek. A maradékot meg leírtad, ilyen. Nekem tavaszra kell összeszerveznem asztalost, vill.szerelőt, festőt. Tehát félévem van. Mégsem vagyok nyugodt (ingatlan fejlesztésekkel is foglalkozó cégcsoporton belül vagyok és mégis gondot jelent  :whistling: )
Sajnos, tényleg így van, a közös képviselőnk minden évi rendes közgyűlésen elmondja, hogy értsük meg, nincs ember. Még szar se. Pedig sokszor többszázezres-milliós tételekről lenne szó, hiába.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5553 Dátum: 2018.08.27 19:00:03 »
Na gyerekek.

Úgy jártam, hogy Július 3.-án kiadtam a családi ház felújítását egy generál kivitelező csapatnak. Qrva drágán, de örültem hogy vállalták. Ígértek mindent meg főleg azt hogy elképesztően elégedett leszek, mert ők egy prémium kategóriás brigád, nem dolgoznak akárhol és akárkinek. Augusztus 20.-ára feltakarítva csitti-fitti beköltözhető állapotba adják át az ingatlant. Csak belső felújításokról volt szó.

Ma még mindig úgy álltak, hogy bokáig a kosz, ecsetelgetés meg glettelgetés itt-ott, fuga nincs a WC-kbe meg a zuhanyba se. És számos minőségi észrevétel, melyeket igyekeztem mind időben jelezni hogy ne kelljen sokat visszabontani (kvázi nekik segítve ezzel is). Olyan brigád amúgy, olyan 1.0-ás figurákkal, akik a szart meg a hugyt nem húzzák le maguk után a WC-n, meg lelépnek fél munkaidőben.

Elképesztő milyen emberek vannak. Ja és mindent csak okosba'! Átutalni nem lehet, meg számla se legyen, ha lehet. Csak kápé.

Ma kitettem őket, ennyi volt. Majd egyenként keresek szakikat befejezni azt ami maradt.

Igy van. Mi komoly dilemmaban vagyunk a kovetkezo lakasunk kapcsan, tudnank ujat is epiteni de minden epitesz ova int tole. Nem az a gond, hogy nincs penz, hanem hogy nincs kinek kifizetni. Soha nem latott  hiany van az epitoiparban. Nagy fejlesztesek is csusznak. Kozeptavon sibcs kilatas a javulasra. Ugyhogy valszeg veszunk inkabb egy mar meglevot...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5554 Dátum: 2018.08.27 20:51:39 »
Nekem az emberi oldalával van problémám, főleg. Brutál munkadíjat kértek (két és félszeresét a normálnak) és elég szar munkát tettek le. És csúsznak, és ami legjobban idegesít, hogy lépten-nyomon hazudnak.
Pl:
- mikor jön a parkettás kolléga?
- délre itt lesz
(du.4 körül megjelenik)
- meddig tudsz ma haladni a parkettával?
- itt pótlom ezt a kis részt, aztán elkezdem a csiszolást úgy este 7-ig tervezem, de holnap reggel jövök folytatom
(ott voltam fél 6-ig lássam hogy milyen ez a csiszolás, elkezdte, dícsértem hogy de jó lesz aztán ott hagytam dolgozni. Másnap reggel azt látom hogy ott állt meg a géppel ahol én elköszöntem tőle)
- mikor jön a parkettás kolléga? azt ígérte itt lesz ma reggel... dél van...
- juj bocsi közbejött neki valami, de vasárnap egész nap itt tud lenni!
(vasárnap senki a háznál)
- helló, szia, nem jött ma a parkettás kolléga, történt valami?
- á, Robi, nagyon fáradtak vagyunk, nekünk is kell egy kis pihenés.
- hát jó, ti tudjátok...

Mindezt megértem és elfogadom ha ez a beszélgetés 3-4 ezelőtt zajlik le, az átadási határidő előtt. Nem pedig utána több mint 1 héttel.
És ez nem az egyetlen szakág.... burkoló ugyanez, gépész ugyanez.

És mindez sokmillió forintos nagyságrend mellett.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.27 21:03:20 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5555 Dátum: 2018.08.27 21:06:07 »
a minap hívta fel a figyelmemet egy szakértő arra, hogy nem véletlenül szaporodtak meg a felújítandó ingatlanok hirdetései. akinek van egy csepp esze, csak olyat vesz ma meg, amivel rövid távon nem kell foglalkozni, mert úgysincs rá esély...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5556 Dátum: 2018.08.27 21:09:47 »
Nekem az emberi oldalával van problémám, főleg. Brutál munkadíjat kértek (két és félszeresét a normálnak) és elég szar munkát tettek le. És csúsznak, és ami legjobban idegesít, hogy lépten-nyomon hazudnak.



Tavasszal lesz 3 éve , hogy elkezdtünk építkezni.... tavaly télen beköltöztünk de még kívül sok meló van.

Szerinted mennyi hajam hullott ki az idő alatt? Pedig próbáltam Én is megválogatni kit engedek ide dolgozni.... ha most kellene nekifognom, inkább Én is vennék valami újépítésű kész házat.  :wacko:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5557 Dátum: 2018.08.27 21:14:56 »
akinek van egy csepp esze, csak olyat vesz ma meg, amivel rövid távon nem kell foglalkozni, mert úgysincs rá esély...
Rengeteg szempontnak kell egy ingatlannak megfelelni amikor megveszed, az sajnos elég komolyan rontja az esélyeidet, ha a szűrőt még arra is ráállítod, hogy ne kelljen hozzányúlni.

Ez most itt nem csak handabanda duma, friss gyakorlati tapasztalatból írok. Egy éven át szívtunk a házkereséssel heti 2-3 házat néztünk meg a környéken (tavaly majdnem vettünk is egyet csak az eladó átcseszett, arról korábban írtam itt).

Aligha létezik olyan ingatlan, ami 100%-ban megfelel akár rövid távon is a vevőnek olyan állapotban, ahogyan azt első pillantásban látta. Minimum tisztasági festésre szükség van - amit egy garzon esetén egy fiatal család szívesen megold maga, de már melósan és sokgyerekesen 500 négyzetmétert nem hiszem, hogy nekifogna egyedül.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.27 21:25:49 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5558 Dátum: 2018.08.27 21:20:28 »
ha most kellene nekifognom, inkább Én is vennék valami újépítésű kész házat.  :wacko:
Néztük ezeket is, sajnos több probléma van velük. A preferált környékünkön amiket építenek mind ikerház, amit korábbi egy háznak szánt telekre szuszakolnak be, kert nulla. Gépkocsi beállási lehetőség max 1 darab van, hiába szeretnék kettőt, a magas beépítettség miatt nem engedik (mert ennyire kicentizik!). Ahhoz képest hogy milyen gagyik, brutál drágák (nincs pince, alapozás max fél méter falazó téglából kirakva, tartófalak meg emelet is csak szimplán 30-as ytongból). Szobák kicsik, és ez a "mediterrán" őrület miatt az emeletek tulajdonképpen csak beépített tetőterek, teli ferde falakkal. Néztem hogyan épül egy ilyen, mert pont az ovi melletti telken készült egy az idén, fázisról fázisra nézhettem minden nap. Hát kösz, ilyenbe nem költöznék, az biztos.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5559 Dátum: 2018.08.27 21:29:16 »
Néztük ezeket is, sajnos több probléma van velük. A preferált környékünkön amiket építenek mind ikerház, amit korábbi egy háznak szánt telekre szuszakolnak be, kert nulla. Gépkocsi beállási lehetőség max 1 darab van, hiába szeretnék kettőt, a magas beépítettség miatt nem engedik (mert ennyire kicentizik!). Ahhoz képest hogy milyen gagyik, brutál drágák (nincs pince, alapozás max fél méter falazó téglából kirakva, tartófalak meg emelet is csak szimplán 30-as ytongból). Szobák kicsik, és ez a "mediterrán" őrület miatt az emeletek tulajdonképpen csak beépített tetőterek, teli ferde falakkal. Néztem hogyan épül egy ilyen, mert pont az ovi melletti telken készült egy az idén, fázisról fázisra nézhettem minden nap. Hát kösz, ilyenbe nem költöznék, az biztos.
Nyilván a környezet sokban behatárolja mit lehet, vagy éri meg. Itt Mi helyben először az össze létező eladó ingatlant megnéztük, de egyik sem felelt meg.... ezért nekifogtunk új házat építeni.  Sokkal drágább, de nagyjából olyan lesz amit akartunk.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5560 Dátum: 2018.08.27 21:34:21 »
Nekünk sikerült találnunk egyet ami jórészt megfelel az igényeinknek, sőt egyéb, kevésbé fontos szempontokat túl is teljesít. És az ára is jó volt, csak rendbe kell tenni - ennyi az egész.
Valahol meg kell kötni a kompromisszumot - mi arra szavaztunk, hogy inkább beköltözés előtt legyen szívás ha kell, de ha egyszer már bent élünk, akkor legyen az amit csufár is mond, azaz legalább bent ne kelljen már szinte semmihez nyúlni.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5561 Dátum: 2018.08.27 21:47:10 »
Nekünk sikerült találnunk egyet ami jórészt megfelel az igényeinknek, sőt egyéb, kevésbé fontos szempontokat túl is teljesít. És az ára is jó volt, csak rendbe kell tenni - ennyi az egész.
Valahol meg kell kötni a kompromisszumot - mi arra szavaztunk, hogy inkább beköltözés előtt legyen szívás ha kell, de ha egyszer már bent élünk, akkor legyen az amit csufár is mond, azaz legalább bent ne kelljen már szinte semmihez nyúlni.

Igen, Mi is így csináltuk volna, ha felújítunk.... :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5562 Dátum: 2018.08.27 21:47:55 »
nekünk van még kis időnk, de muszáj váltani, a meglevő lakást kinőttük, ha hazaköltöztünk, akkor nagyobb kell. és három gyerekkel ez ma budapesten komoly kihívás. feleségem konkrétan úgy ismeri a preferált kerületek internetes hirdetéseit, hogy amikor a minap egy szép kis utcában karistoltunk és megláttunk egy házon egy "eladó" táblát, akkor felsikított, hogy "ezt nem hirdetik!" :)

pontosan tudom, hogy mennyi ellentmondásos szempont egymással való összehangolása szükséges ilyenkor, szívunk is vele folyamatosan, mert hát az anyagi lehetőségeink nem végtelenek és csomó éhes szájat is etetni kell :)

minekünk az új ház építése nem opció, marad a keresgélés. csak az a gond a jó házakkal, ami a jó kocsikkal: gyorsan elkelnek és gyakran ki sem kerülnek a nyilvánosság elé :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5563 Dátum: 2018.08.27 21:56:35 »
Július 3.-án kiadtam a családi ház felújítását egy generál kivitelező csapatnak.
Eddig jutottam, amikor kimentem popcornt készíteni....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5564 Dátum: 2018.08.27 21:58:37 »
Ez igaz is, mert mi is úgy kellett döntenünk hogy volt rá fél nap. Másik vevő jön a pénzzel, viszi előled. Nem te statikussal megnézetni stb. Lutri is van benne nem kevés.