Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959167 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5520 Dátum: 2018.05.16 20:56:22 »
Nekem a helyi lapszabászatban az volt a kedvencem, amikor ~30°-os szögben kértem a vágott élt, és konkrétan ***ott az ember, hogy mit gondolok én, hogy majd ő elállítja az asztalt ezért az 1 vágásért...

Mondtam, hogy végülis nem muszáj, de akkor én most mentem... Vicc a legtöbb közepes, vagy annál nagyobb cég hozzáállása.  :no:

Ha akkora a cucc hogy befér a ménesembe, levágatom neked a zasztalosokkal! Jó?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5521 Dátum: 2018.05.16 22:17:53 »
Hát a Whirpool nem nyugtat meg mint márka... Néztem pl. a legolcsóbb mikrosütőjüket. Hogy ez is Whirlpool vagy sem azt nem tudom, de egyrészt paramétereit tekintve nem nagy szám (Teszkóba ami van 12ezerért ugyanennyit tud), másrészt megfogdostam az áruházban: full-gagyi, sorjás műanyag, becsattanó ajtó. Nem látom értelmét kifizetni. Inkább megtartom a 14 éves Breville-nkat, az ennél erősebb, még mindig jól néz ki, hibátlan, és nagyobb teljesítményű. Nem beépíthető, ennyi az egész. Majd felteszem polcra, ahogy most is van. A beépíthetőnek szánt helyre  :lol:
Whirpool nem valami erős márka ez tény.
A mikro nekünk is pont úgy van  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5522 Dátum: 2018.05.17 01:25:38 »
yit tud), másrészt megfogdostam az áruházban: full-gagyi, sorjás műanyag, becsattanó ajtó. Nem látom értelmét kifizetni. Inkább megtartom a 14 éves Breville-nkat, az ennél erősebb, még mindig jól néz ki, hibátlan, és nagyobb teljesítményű.
19 évesen füstölt el a Whirlpool mikrosütőnk tápegysége ami nem csoda, akkor még 220V volt, most meg az ELMÜ elfogadhatónak tartja a 230+15% ot ( jogszabállyal persze nem tudják alátámasztani) és a túlfeszültség védők is 260V körül korlátoznak.
A mikrosütők ennyi idő után nem nagyon fejlődtek. A teljesítményük valószínűleg azért "csökkent" mert most már nem a felvett, hanem a leadott teljesítményt kell A hagyományosan vezérelt magnetron 1200W ból 800 at ad le. (Újabb technológiás inverteres 1050 ből 1000W).
Mechanikailag nagyon sok a gyenge anyagú (ajtó, nyomógombok). A belső felülete meg egyedül a Samsungnak kerámia, a többié zománcozott vagy rozsdamentes ( karcolódik).
A beépíthetők nagy részének az űrtartama kicsi.
Egyszóval nem könnyű jót taLálni.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5523 Dátum: 2018.05.17 11:00:19 »
Ha akkora a cucc hogy befér a ménesembe, levágatom neked a zasztalosokkal! Jó?

Köszönöm a felajánlást, ez már régebben volt, azóta felszerelkeztem mindenféle jóval, inkább megoldom magam.  ::)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5525 Dátum: 2018.05.25 15:30:30 »
Egyre több helyen veszem észre hogy zuhan a morál és a paraszt szint az új divat. A boltban, az utakon, az utcán, a fórumokon, kb. mindenhol.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5526 Dátum: 2018.05.25 15:35:46 »
ez egy speciális helyzet. nekem is a házam portája és a kapum elé parkoltak.
minden házban 5 autó van.
kemény munkámba és táblákba és pár ordítozásomba tellett hogy elkergettem a sok mamahoteles harmincast a házam elől hogy gyalogoljanak 20 métert az autóikhoz és ki tudjam pakolni a saját házam előtt a gyereket meg a 300 kiló térkövet.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5527 Dátum: 2018.05.28 10:31:19 »
https://index.hu/mindekozben/poszt/2018/05/24/annak_a_szep_zold_gyepnek_a_vedelme_sokakbol_ki_tudja_hozni_az_allatot/
 :eek:
Nálunk a balatonon rendszeresen a kapu elé sz*rt egy nagy kutya, amit a gazdája sétáltatott... Kiírtuk, párszor el lett vele beszélgetve, a sokadszorra már nem feltétlenül úriember stílusban de megértette.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5528 Dátum: 2018.05.29 18:45:26 »
Sok es egyre tobb az auto, ennyi az egesz...
Budapest nem olyan rossz, higgyetek el.
Itt van egy kulon iparag a tilosban parkolo autok elszallitasa. Negyed ora alatt barkit eltakaritanak az utbol

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5529 Dátum: 2018.05.29 22:35:51 »
Mivel lehet szegélylécet - ha így hívják egyáltalán, arra gondolok, ami a fal alján van, kb. 4-5 centi magas léc - csempéhez és/vagy falhoz ragasztani?
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5530 Dátum: 2018.05.29 23:17:03 »
Mivel lehet szegélylécet - ha így hívják egyáltalán, arra gondolok, ami a fal alján van, kb. 4-5 centi magas léc - csempéhez és/vagy falhoz ragasztani?
A parketta szegélylécét konzollal raktam fel. Fel kellett fúrni és odapattintani. Ha fix ragasztás kell, akkor a parkettaáruházban árulnak mindenféle színben passzoló pasztát. Konyhai munkalapot sziloval láttam feltenni.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5531 Dátum: 2018.05.31 19:44:21 »
Szilikon 2 oldalas ragasztó. Bontható, olcsó, egyszerű, gyors...  ;) Természetesen nem kell végig ragasztani..

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5532 Dátum: 2018.05.31 20:00:06 »
Túl hosszú élettartamot azért ne várj tőle. Fél-1 év múlva leesik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5533 Dátum: 2018.07.25 11:23:56 »
Nálam jelenleg 2x16A van de a napelemek miatt pár hónap múlva csak egyet használhatok ( pontosabban csak egyet éri meg). Most próbálom szabványosítás nélkül összevonatni és minél feljebb tornázni a max áramerősséget.
Aztán mi lett a vége a sztorinak?
Napelem nálunk is van, előző tulaj rakatta, versenypiaci szerződéssel rendelkező fogyasztási helynek minősül a ház, oda-vissza mérős. 3X16A van. Gondoltam kérem bővíteni 3x24A-re (ha van ilyen).
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.25 11:36:22 írta robi (Robi) »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5534 Dátum: 2018.07.25 15:01:53 »
Még nincs vége sajnos.
Az ELMÜ Hálózati Kft nem engedte leszerelni az egyik mérőórát, ragaszkodott a tipizált ( köznyelven szabványos) mérőhely kialakításához.
Megtörtént, azóta havonta, kéthavonta ellenőrizgetik, felüvizsgálják, utóellenőrzik, és még ki tudja milyen címmel rohamtempóban amortizálják. Eddigi tevékenysége az ELMÜ szakijainak : méretlen vezeték a tetőtartónál elvágva és szigetelőszalagozva ( feszültség alatt), új mérőszekrény egyik oldala eláll ami miatt a sarki zár tönkre ment ( a mérőóra vastagabb és lusták voltak a helyére rakni, így feszült a fedőlap) , a sokadik átszerelésnél az egyik ellenőr gipszkarton csavarral rögzítette az órát, ami kikandikál az új doboz hátlapján ( biztosan szórakozásból volt fele olyan hosszú a gyári csavar).
Most a legújabb az, hogy a felszerelt kétirányú mérőórát cserélik, mert annyira SMART, hogy pont 1 hónap után nem kommunikál a központjukkal. "Természetesen" a javításuk minden esetben kimerült a csatlakozók rángatásában illetve a leírt amortizálásban.
Mivel az ELMÜ jogilag különálló kft kből áll, és több alvállalkozót foglalkoztatnak, ezért megy az egymásra mutogatás, és a kárörvendés a konkurencia munkáján.

A napelem kivitelezővel is hadilábon állok, az 1 A4 oldalas hibajegyzékemben felsorolt hibákat ugyan példaértékűen kijavította, de a több mint fél éves csúszás miatt járó kötbéren most már több hónapja gondolkodik, addig pedig nem tudok fizetni, pedig soha életemben nem tartoztam senkinek. A szerződés kötéstől már több mint 12,5 hónap telt el, nem értem őket.

24A nincs, 20, 25, 32 a szabványos. Mivel gyakran változtatják érdemesebb egyszerre magasabbra váltani. 3x 32A be már szinte minden belefér, de aki vmikor otthon akar elektromos autót hatékonyan tölteni, annak legalább az egyiket még feljebb kellene bővíteni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.25 15:06:10 írta Agyarka »