Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 960132 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5505 Dátum: 2018.05.15 18:18:11 »
IKEA háztartási gépek valszeg tényleg nem túl jók, de cserébe qrva drágák. Néztem beépíthető rejtett páraelszívó náluk 100ezer. Vehetsz bárhol Cata márkájut, ugyanolyat, csak dupla teljesítménnyel (kétszer annyi légköbméter /h) fele annyi pénzért. Vicc.

A konyhabútoruk mellett egy dolog szól: pár nap alatt kihozzák amit megrendelsz. Minden (értsd: minden) konyhabútor elemből minden színből stb. van nekik raktáron. És elég sok jó variációt tud a konyhájuk. Az is tetszik hogy online tervezőjükben elég részletesen meg lehet tervezni az egészet tokkal vonóval és utolsó csavarig megmondja mennyibe fog kerülni.
Egyedül a munkalap kínálatukban nem találtunk nekünk tetszetőset, ezért IKEA korpuszok frontok stb. lenne minden, kivéve munkalap, azt máshonnan, rágyártva.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5506 Dátum: 2018.05.15 18:20:43 »
Adnak rá 10(!) év garanciát! Hol érdekel, kicserélik.
De ha ez minden 3. bőr ülőgarnitúra esetén fennállna, akkor nem adnának ennyi garanciát rá. Ők sem hülyék  ;)
Hát igen... csak hogy 3-4 évente modell-csere van. Már számtalanszor megjártuk (most épp a függöny-karnisokkal) hogy azt a fajtát már nem forgalmazzák. És nincs megoldás, mert az IKEA cuccok kizárólagosan csak IKEÁsok...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5507 Dátum: 2018.05.15 18:49:45 »
Adnak rá 10(!) év garanciát! Hol érdekel, kicserélik.
De ha ez minden 3. bőr ülőgarnitúra esetén fennállna, akkor nem adnának ennyi garanciát rá. Ők sem hülyék  ;)
Matracot, ülőgarnitúrát garanciáztatni elég szívás, elmegy vele egy nap akkor is ha minden simán megy.
IKEA matracunkat garanciában cserélték, példás ügyintézéssel. Viszont a régit már nem gyártották, az új meg finoman szólva nagyon gáz. Ősszel építek új ágyat rendes fából, akkor veszünk majd matracot is, ezek meg mennek.

A konyhabútoruk mellett egy dolog szól: pár nap alatt kihozzák amit megrendelsz. Minden (értsd: minden) konyhabútor elemből minden színből stb. van nekik raktáron. És elég sok jó variációt tud a konyhájuk. Az is tetszik hogy online tervezőjükben elég részletesen meg lehet tervezni az egészet tokkal vonóval és utolsó csavarig megmondja mennyibe fog kerülni.
Egyedül a munkalap kínálatukban nem találtunk nekünk tetszetőset, ezért IKEA korpuszok frontok stb. lenne minden, kivéve munkalap, azt máshonnan, rágyártva.
Bútorból rászoktam, hogy megtervezem, lapszabászatban levágatom és élfóliáztatom, megveszem a vasalatot és megcsinálom otthon. IKEA-ban nagyon klassz lábakat és fogantyúkat árulnak konyhabútorhoz, de egyébként mindent amit ott árulnak, simán meg lehet építeni otthon, jobb minőségben.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5508 Dátum: 2018.05.15 21:29:37 »
Bútorból rászoktam, hogy megtervezem, lapszabászatban levágatom és élfóliáztatom, megveszem a vasalatot és megcsinálom otthon. IKEA-ban nagyon klassz lábakat és fogantyúkat árulnak konyhabútorhoz, de egyébként mindent amit ott árulnak, simán meg lehet építeni otthon, jobb minőségben.
Erre én is rászoktam, de egy komplett konyhabútort, alsó/felső elemekkel, frontokkal készre megtervezni és levágatni a lapszabászaton egyrészt qrva nagy meló - ezt most bocs de kihagynám. Illetve a lapszabászatokat is elérte szakbarbárság az utóbbi években. Ugyanaz a lapszabászat itt az utca végén, ahova évekig jártam, eléggé zokon vette hogy milliméter pontosan adtam meg hogy hova kérek előfúrva 3mm lukakat. Komplett rajzot kaptt PC-n készítve tervezőprogrammal. Csak 2 db. hangfaltartóról volt szó. Amióta felpörgött a biznisz és sorbanállás van a pultnál a rendelés leadásakor (tényleg) azóta nem kedvelik a kekec ügyfelet aki pontosan ledokumentált tervet hoz. A sztenderd szokványos polcok meg futószalagos bútorelemek amik mindig ugyanazok, na csak azt szeretik. Nincs kedvem még ezekkel is vitatkozni - hidd el, bőven elég lesz levezényelni 4-6 hét alatt egy komplett 200nm-es családi ház felújítását július-augusztusban. Van az a szint ami alá nem süllyedek már.

Amúgy meg lehet rábeszélem a zasszonyt hogy addig nézze az IKEA munkalap kínálatát, míg ki nem választ onnan egyet azt' helló. Mert mást nem engedek.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5509 Dátum: 2018.05.15 21:40:01 »
Nekem a helyi lapszabászatban az volt a kedvencem, amikor ~30°-os szögben kértem a vágott élt, és konkrétan ***ott az ember, hogy mit gondolok én, hogy majd ő elállítja az asztalt ezért az 1 vágásért...

Mondtam, hogy végülis nem muszáj, de akkor én most mentem... Vicc a legtöbb közepes, vagy annál nagyobb cég hozzáállása.  :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5510 Dátum: 2018.05.15 22:07:07 »
Jaja ugyanez a hangnem itt is. Nulla alázat az ügyféllel szemben aki adja a pénzt bakker... és arra bezzeg nem emlékszik, hogy én akkor is nála vásároltam amikor ő még csak egy garázsban kezdte.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5511 Dátum: 2018.05.15 22:23:58 »
Erre én is rászoktam, de egy komplett konyhabútort, alsó/felső elemekkel, frontokkal készre megtervezni és levágatni a lapszabászaton egyrészt qrva nagy meló - ezt most bocs de kihagynám. Illetve a lapszabászatokat is elérte szakbarbárság az utóbbi években. Ugyanaz a lapszabászat itt az utca végén, ahova évekig jártam, eléggé zokon vette hogy milliméter pontosan adtam meg hogy hova kérek előfúrva 3mm lukakat. Komplett rajzot kaptt PC-n készítve tervezőprogrammal. Csak 2 db. hangfaltartóról volt szó. Amióta felpörgött a biznisz és sorbanállás van a pultnál a rendelés leadásakor (tényleg) azóta nem kedvelik a kekec ügyfelet aki pontosan ledokumentált tervet hoz. A sztenderd szokványos polcok meg futószalagos bútorelemek amik mindig ugyanazok, na csak azt szeretik. Nincs kedvem még ezekkel is vitatkozni - hidd el, bőven elég lesz levezényelni 4-6 hét alatt egy komplett 200nm-es családi ház felújítását július-augusztusban. Van az a szint ami alá nem süllyedek már.

Amúgy meg lehet rábeszélem a zasszonyt hogy addig nézze az IKEA munkalap kínálatát, míg ki nem választ onnan egyet azt' helló. Mert mást nem engedek.
Teljesen megértem, hogy költözés közben ez sok lenne, én anno 300m2-en csináltam ugyanezt. Házat hegyoldalban körbeásták, vanádium lemezeket nyomtak be pneumatikus masinával, aztán kívülről komplett szigetelés -3 méterről indulva. Utána belül tégláig vissza minden, vakolás lélegző vakolattal, aztán elektromos hálózat, koax, LAN, glettelés, festés, riasztó. Utána bútorok be és jöhetett az 50 m2 garázs. Tetőszigetelés, elektromosság, távirányítós kapuk, villamosság. Aztán a kertből a romok kiszórása, pár teherautó föld, gyepszőnyeg, öntözőrendszer, faültetés. Ez még a boldog békeidőkben volt ~13 éve, mikor volt elég melós. Azt már szinte rezignáltan vettük tudomásul, hogy a gyepszőnyeggel jött 5-600 narancsszínű meztelencsiga, ami elárasztotta a placcot. Mondjuk, hogy egy ideig nem vágyom rá... Jó nekem most lakásban. :D
Famegmunkálásra visszatérve: egyre jobban szeretek rendes fával dolgozni. Tervben van körfürész, felsőmaró, meg rendes csiszoló vásárlása is, csak a nagypincénket kell még kipakolni hozzá. A körfűrészhez elvileg van olyan lap amivel lehet pozdorját is tépésmentesen vágni. :) A felsőmaróval pedig lehet nagyon pontos lyukakat bemarni, akár zsanérhoz is. Ha a cégek nem akarják megoldani, akkor nem leszek erőszakos, nem költöm náluk a pénzt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5512 Dátum: 2018.05.16 08:39:36 »
Szerencsére nálunk ennyire nem vészes a helyzet, a ház maga tökjó állapotban van (van rajta működő napelem, és külön napkollektor is, szerkezetileg is tök rendben van, fűtés/nyílászárók rendben), a kert/medence is teljesen használható így gyakorlatilag csak belső munkálatok lennének: egy kis 1m-es elválasztó falacskát lebontani, másik helyen ugyanezt felhúzni (ytong de lehet még gipszkarton is elég), konyha-bombázás, tapétaleszedés, néhol beltéri ajtók cseréje, koax-lan kábelezés, parketta-csiszolás, festés. A kertet csak rendezni kell valamelyest, itt-ott benőtték a növények, meg díszkövek nem kellenek.

Nyilván lesz még sokminden más is, de most csak annyi a cél, hogy az extra-kosszal járó munkavégzés még beköltözés előtt fejeződjön be, illetve olyan minimális elvárás van, hogy beköltözéskor azért nagyjából minden rendeltetésének megfelelően legyen használható, lehetőleg iskolakezdés előtt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.16 08:54:34 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5513 Dátum: 2018.05.16 08:59:01 »
nem tudom ti hogy csináljátok de én 5 éve nem találok egy embert aki szépen tud vakolni (pl ajtókeret) pedig már napi 30 rugót kérnek
minden apámmal fejezünk be. 

Robi ,ha van kidobandó díszköved az érdekel.  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5514 Dátum: 2018.05.16 09:16:45 »
Hát az nálam is lutri hogy milyen lesz a munka minősége - március végén foglaltam le a csapatot július közepi munkakezdésre... remélem nem csúsznak meg és tényleg tudnak kezdeni. Igazság szerint már korábban is el lehetne kezdeni - az sincs kizárva hogy ha tényleg jóval korábban lehetne kezdeni, akkor egy másik brigádot kell verbuválnom az előtte lévő időre. Ezekkel még nem dolgoztattam, de referenciáik szerint jól végzik a munkát. Az örökös lehetetlen háromszög itt is előjön majd: jól dolgozni, olcsón és gyorsan - na ez a három feltétel egyszerre nem teljesülhet.  :cry:

Díszkő alatt nem térkövet értek, hanem azokat a szedett-vedett szikladarabokat, amelyekkel a virágos kerteket körbe szokták rakosgatni díszítés gyanánt. Én elhiszem, hogy ezek szépek is tudnak lenni, csak nem éppen gyerekbarát környezetet teremtenek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5515 Dátum: 2018.05.16 09:22:20 »
hát sok sikert a lakásfelújitáshoz  :flowers:

szikla vagy terméskő is jöhet, asszony sziklakertjébe.. a horvát tengerpartról hozok neki köveket egy szatyorral olyan súlya van hogy még.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5516 Dátum: 2018.05.16 09:25:18 »
Oké, ha lesz olyan, írók privit!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5517 Dátum: 2018.05.16 09:51:39 »
Hát az nálam is lutri hogy milyen lesz a munka minősége - március végén foglaltam le a csapatot július közepi munkakezdésre...
Nekem Januárban igértek Májusi kezdést, ezek szerint simán lehet számolni a 4 hónapos várakozással.
Sajnos nálam ahogy elnézem jelentős csúszás lesz most a kezdésben, kivételesen nem a kivitelező hibájából, földszinti lakás, sok cső nálam fut össze ami közös a házzal. A szennyvízvezeték cserés lesz, ázik a fal miatta, semmi értelme nélküle kezdeni a felújítást.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5518 Dátum: 2018.05.16 12:52:07 »
IKEA háztartási gépek valszeg tényleg nem túl jók, de cserébe qrva drágák. Néztem beépíthető rejtett páraelszívó náluk 100ezer. Vehetsz bárhol Cata márkájut, ugyanolyat, csak dupla teljesítménnyel (kétszer annyi légköbméter /h) fele annyi pénzért. Vicc.

A konyhabútoruk mellett egy dolog szól: pár nap alatt kihozzák amit megrendelsz. Minden (értsd: minden) konyhabútor elemből minden színből stb. van nekik raktáron.
De ha jövőre akarsz valamit pluszban és már kifutott akkor esélytelen.
Amúgy a gépeik átcímkézett whirpool termékek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5519 Dátum: 2018.05.16 19:57:16 »
Hát a Whirpool nem nyugtat meg mint márka... Néztem pl. a legolcsóbb mikrosütőjüket. Hogy ez is Whirlpool vagy sem azt nem tudom, de egyrészt paramétereit tekintve nem nagy szám (Teszkóba ami van 12ezerért ugyanennyit tud), másrészt megfogdostam az áruházban: full-gagyi, sorjás műanyag, becsattanó ajtó. Nem látom értelmét kifizetni. Inkább megtartom a 14 éves Breville-nkat, az ennél erősebb, még mindig jól néz ki, hibátlan, és nagyobb teljesítményű. Nem beépíthető, ennyi az egész. Majd felteszem polcra, ahogy most is van. A beépíthetőnek szánt helyre  :lol: