Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945627 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5475 Dátum: 2018.02.04 14:45:10 »
Nálunk sajna ez sem játszott, a mosógép fölötti részt korábban lestoppolta más háztartási gép.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5476 Dátum: 2018.02.12 09:20:22 »
A fürdőszobánkban kiszakadt az ikea lillangen szekrény zsanérja a fémkeretes ajtóból. Próbáltunk másik szekrényt nézni, végigjártuk csomó áruházat, (Ikea, Kika, Obi, Praktiker, Abra), de ez a méret már nem létezik (az aktuális lillangen 10 centivel keskenyebb).
Az az ötlet, hogy mivel ebbe a lakásba méretezett bútort már nem feltétlenül vennék, mert mégiscsak a lakáscsere a cél, hogy megpróbálom megmenteni ezt a szekrényt. Azt az ötletem, hogy kellene rá venni egy homokfúvott plexi lapot ajtónak (eddig is homokfúvott plevi volt, fémkerettel).
A kérdés csak az, hol tudok méretrevágatni és venni ilyen plexit, illetve az ajtó csukódását hogyan tudnám megoldani, a klasszikus ajtózsanér láthatóan nem jó megoldás.
ötlet?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5477 Dátum: 2018.02.12 09:40:00 »
Nehéz lesz tanácsot adni, több infó kéne. Fotó esetleg a szakadásról? Ha már úgyis itt hagynátok költözés okán, elképzelhető hogy egy valamilyen javítással megúszhatnátok, talán egy kis dizájn kompromisszumot lenyelve erre a kis rövid időre.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5478 Dátum: 2018.02.12 09:54:31 »
Nehéz lesz tanácsot adni, több infó kéne. Fotó esetleg a szakadásról? Ha már úgyis itt hagynátok költözés okán, elképzelhető hogy egy valamilyen javítással megúszhatnátok, talán egy kis dizájn kompromisszumot lenyelve erre a kis rövid időre.
ez a fajta a szekrény, a kis polcok nélkül az oldalán: http://www.ikea.com/hu/hu/images/products/lillangen-zaropolc-feher__0419338_PE576279_S4.JPG
Az ajtó kerete fém, és az ajtópánt/zsanér ebből a fémkeretből szakadt ki, jó darabot vitt is magával, így az nem igazán menthető. Az ajtót levittem a pincébe, de majd lövök róla képet.
Design kompromisszum sima ügy, ezért gondoltam a plexire. Valami kell, mert ajtó nélkül nyitott a szekrény, és ez nem annyira jó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5479 Dátum: 2018.02.12 09:58:23 »
Mondi, mindeképp azt ajánlom hogy mentsd meg ezt az ajtót , rakd máshova a zsanért vagy találj más felfogatási pontot

rohadt drága a méretrevágott plexi , én összetörtem egy zuhanykabin oldalfal 25*200 cm darabot olyan árat mondtak rá kézzel csinálva hogy hagytam is .
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5480 Dátum: 2018.02.12 10:01:57 »
A fürdőszobánkban kiszakadt az ikea lillangen szekrény zsanérja a fémkeretes ajtóból. Próbáltunk másik szekrényt nézni, végigjártuk csomó áruházat, (Ikea, Kika, Obi, Praktiker, Abra), de ez a méret már nem létezik (az aktuális lillangen 10 centivel keskenyebb).
Az az ötlet, hogy mivel ebbe a lakásba méretezett bútort már nem feltétlenül vennék, mert mégiscsak a lakáscsere a cél, hogy megpróbálom megmenteni ezt a szekrényt. Azt az ötletem, hogy kellene rá venni egy homokfúvott plexi lapot ajtónak (eddig is homokfúvott plevi volt, fémkerettel).
A kérdés csak az, hol tudok méretrevágatni és venni ilyen plexit, illetve az ajtó csukódását hogyan tudnám megoldani, a klasszikus ajtózsanér láthatóan nem jó megoldás.
ötlet?
Tudsz dobni róla egy fotót? Esetleg Google Drive-ra fel tudod tenni hogy hogy néz ki, aminek a linkjét PM-ben átdobod? Az itthoni bútorok többségét magam építettem, az ilyen javítások nem megoldhatatlanok. Ha plexi vagy polikarbonát lap kell, az se gond, szinte mindent meg lehet csináltatni előfúrva, élcsiszolva, akár mintával. Viszont lehet hogy a mostani menthető. Akár barkácsboltból is beszerezhető alkatrész, de sok esetben az IKEA alsó szintjén ingyen adják pótlásként. Ami meg nincs nekik, azt a Svéd központ postán kiküldi neked egy hét alatt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5481 Dátum: 2018.02.12 10:14:37 »
Tudsz dobni róla egy fotót? Esetleg Google Drive-ra fel tudod tenni hogy hogy néz ki, aminek a linkjét PM-ben átdobod? Az itthoni bútorok többségét magam építettem, az ilyen javítások nem megoldhatatlanok. Ha plexi vagy polikarbonát lap kell, az se gond, szinte mindent meg lehet csináltatni előfúrva, élcsiszolva, akár mintával. Viszont lehet hogy a mostani menthető. Akár barkácsboltból is beszerezhető alkatrész, de sok esetben az IKEA alsó szintjén ingyen adják pótlásként. Ami meg nincs nekik, azt a Svéd központ postán kiküldi neked egy hét alatt.
oké, este lemegyek a pincébe és lefotózom. köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5482 Dátum: 2018.02.12 11:02:35 »
A fürdőszobánkban kiszakadt az ikea lillangen szekrény zsanérja a fémkeretes ajtóból. Próbáltunk másik szekrényt nézni, végigjártuk csomó áruházat, (Ikea, Kika, Obi, Praktiker, Abra), de ez a méret már nem létezik (az aktuális lillangen 10 centivel keskenyebb).
Az az ötlet, hogy mivel ebbe a lakásba méretezett bútort már nem feltétlenül vennék, mert mégiscsak a lakáscsere a cél, hogy megpróbálom megmenteni ezt a szekrényt. Azt az ötletem, hogy kellene rá venni egy homokfúvott plexi lapot ajtónak (eddig is homokfúvott plevi volt, fémkerettel).
A kérdés csak az, hol tudok méretrevágatni és venni ilyen plexit, illetve az ajtó csukódását hogyan tudnám megoldani, a klasszikus ajtózsanér láthatóan nem jó megoldás.
ötlet?

Amennyiben a funkcionalitás a lényeg, akkó' zongora zsanér. Szinte bárhol megvásárolható
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5483 Dátum: 2018.02.12 12:56:28 »
Amennyiben a funkcionalitás a lényeg, akkó' zongora zsanér. Szinte bárhol megvásárolható
erre én is gondoltam, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5484 Dátum: 2018.02.12 23:19:53 »
ez a fajta a szekrény, a kis polcok nélkül az oldalán: http://www.ikea.com/hu/hu/images/products/lillangen-zaropolc-feher__0419338_PE576279_S4.JPG
Az ajtó kerete fém, és az ajtópánt/zsanér ebből a fémkeretből szakadt ki, jó darabot vitt is magával, így az nem igazán menthető. Az ajtót levittem a pincébe, de majd lövök róla képet.
Design kompromisszum sima ügy, ezért gondoltam a plexire. Valami kell, mert ajtó nélkül nyitott a szekrény, és ez nem annyira jó.
Esetleg használtan? Valaki mondta, hogy a használt Ikea cuccoknak facebook csoportja is van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5485 Dátum: 2018.02.13 18:57:22 »
Bútorlap + kivetőpántos zsanér?

Nem bonyolítanám az életem plexivel + vékonyka fém kerettel. Bútorlap méretre vágva, élfóliázva, zsanérokkal megvan 5e -ből...  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5486 Dátum: 2018.02.16 13:14:10 »
Bútorlap + kivetőpántos zsanér?

Nem bonyolítanám az életem plexivel + vékonyka fém kerettel. Bútorlap méretre vágva, élfóliázva, zsanérokkal megvan 5e -ből...  ::)
Egy ismerős asztalos járt nálunk (más miatt), azt mondta vág rá egy ajtót és megoldja rendesen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5487 Dátum: 2018.02.22 18:35:09 »
Képről felismeri vki ezt az alu profilt ?
Műszaki adatlapot szeretnék hozzá, hogy megtudjam, adott terheléssel mekkora az áthidaló képessége.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5489 Dátum: 2018.02.23 08:42:24 »
Köszi!
Most már legalább a típusát tudom, bővítésnél még jól jöhet.
Azt sajnos nem tudom, hogy Bp-i 43 fokos tető milyen hó és szélteher kategóriába esik, de a szarufák távolsága alapján még a legnagyobb terhelésre is bőven megfelelő tartó.
Azt viszont tudom, hogy egy korábbi felújítás miatt nem egyforma szélességűek a szarufáim, és a nem egyenletes teherelosztás sem jó ötlet.