Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 958538 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5460 Dátum: 2018.02.03 20:53:32 »

Igen... éppen ezért most arra álltunk rá, hogy lehetőleg olyan ingatlant keresünk következő otthonunknak, ahol nagyjából max tisztasági festést kelljen csak csinálni, nagy átalakításokra/felújitásokra ne legyen szükség, legalábbis most a belátható közeljövőben ne. Azaz a fürdőszoba ne szocreál kategória legyen, nyílászárók cserélve, épület szigetelve, fűtés rendben, tető jó állapotban. Max amit még bevállalnánk az konyhabútor, de az is ikeás, mert magunk be tudnánk szerelni.
Detto

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5461 Dátum: 2018.02.03 21:09:21 »
A "kész" ingatlannal nem csak a kényelem jár együtt, hanem az eladásra felújítás minden hátránya. Haszon maximalizálás, rejtett hibák, rossz megoldások ... .

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5462 Dátum: 2018.02.03 21:18:34 »
Ezt most a kávégép által generált pára/gőzmennyiségre érted?
Igen... éppen ezért most arra álltunk rá, hogy lehetőleg olyan ingatlant keresünk következő otthonunknak, ahol nagyjából max tisztasági festést kelljen csak csinálni, nagy átalakításokra/felújitásokra ne legyen szükség, legalábbis most a belátható közeljövőben ne. Azaz a fürdőszoba ne szocreál kategória legyen, nyílászárók cserélve, épület szigetelve, fűtés rendben, tető jó állapotban. Max amit még bevállalnánk az konyhabútor, de az is ikeás, mert magunk be tudnánk szerelni.
Áááá, dehogy. A 3 gyerek annyi mosnivalót generál, hogy minden nap 2-3 mosás megy le, ami ~10 liter kipárolgott nedvesség per nap. Az ablakok alján mindig volt egy csík hideg időben, ahol a pára csapódott le, pedig elvileg sokcella, argon gáz, alacsony U érték. Beraktunk ventillátort meg mikroszellőzést a pára helyzet kezelésére, enyhült a helyzet, de azért itt-ott penészedett egy-egy sarok továbbra is. Kizárásos alapon vettünk egy szárítógépet, mert már csak a ruhákból történő párolgás maradt. Az ára kicsit borsos volt, erre értettem, hogy most nem fog beleférni a kávéfőző pár hónapig. Viszont azóta se pára, se penész. További előny, hogy nem két napig száradnak a ruhák, hanem egy órát és hogy a teregetett cucc sem foglalja a helyet.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5463 Dátum: 2018.02.03 21:28:40 »
Nálunk pont fordítva van. Annyira alacsony a páratartalom, hogy kimondottan jót tesz a levegőnek a száradó ruha. Sajnos utána vasalni kell.
 Amikor nincs teregetni való, akkor párologtatni kell.

Mennyi a szárítógép energia és vizigénye?
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.03 21:32:41 írta Agyarka »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5464 Dátum: 2018.02.03 21:40:24 »
Áááá, dehogy. A 3 gyerek annyi mosnivalót generál, hogy minden nap 2-3 mosás megy le, ami ~10 liter kipárolgott nedvesség per nap. Az ablakok alján mindig volt egy csík hideg időben, ahol a pára csapódott le, pedig elvileg sokcella, argon gáz, alacsony U érték. Beraktunk ventillátort meg mikroszellőzést a pára helyzet kezelésére, enyhült a helyzet, de azért itt-ott penészedett egy-egy sarok továbbra is. Kizárásos alapon vettünk egy szárítógépet, mert már csak a ruhákból történő párolgás maradt. Az ára kicsit borsos volt, erre értettem, hogy most nem fog beleférni a kávéfőző pár hónapig. Viszont azóta se pára, se penész. További előny, hogy nem két napig száradnak a ruhák, hanem egy órát és hogy a teregetett cucc sem foglalja a helyet.
Ja. Ebben a topikban régen én is ugyanezt írtam le - amióta szárítógép van, azóta nincs több penészedés sehol. Előbb egy becsődölt AEG gépünk volt, most egy 1 éve használtan vett Miele működik óramű pontossággal.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5465 Dátum: 2018.02.03 21:45:34 »
A "kész" ingatlannal nem csak a kényelem jár együtt, hanem az eladásra felújítás minden hátránya. Haszon maximalizálás, rejtett hibák, rossz megoldások ... .
Erre is figyelünk - lehetőleg ne eladásra felújított legyen, azaz az eladók életvitelszerűen lakjanak még benne (ezáltal a saját hibáik elszenvedésének folyamata is látható legyen).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5466 Dátum: 2018.02.04 08:46:51 »
Erre is figyelünk - lehetőleg ne eladásra felújított legyen, azaz az eladók életvitelszerűen lakjanak még benne (ezáltal a saját hibáik elszenvedésének folyamata is látható legyen).

pedig lesznek rejtett hibák, eltitkolt dzsindzsa megoldások, sőt lehet bontani is kell.  az előző már ezzel élt együtt
haver is ilyen "új" lakást vett, minden ami újnak látszik gyakorlatilag sz.r
már ha látom hogy hív mehetek a sufniba egy újabb szerszámért, létráért, vödörért. stb.
már ablakot cserél.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5467 Dátum: 2018.02.04 09:55:58 »
Ja. Ebben a topikban régen én is ugyanezt írtam le - amióta szárítógép van, azóta nincs több penészedés sehol. Előbb egy becsődölt AEG gépünk volt, most egy 1 éve használtan vett Miele működik óramű pontossággal.
Ezt nem is láttam. Nekünk AEG lett, T8DB... valami (néha úgy érzem, ezek a hülye tíőuskódok csak arra jó, hogy évente átírják, nehogy tudj róla review-t olvasni), 10 év garanciát adtak a motorra és 3 év minden másra. Viszont mi háromszor annyit használjuk, mint amire tervezték, úgyhogy ha 3 évig bírja, már jó vétel volt. Nálatok csökkent a szárító mellett a ruhatár? Mert nálunk azt vettük észre, hogy ugyanazt a 3-4 ruhát hordjuk körbe-körbe, mióta nem lóg a szárítókon a ruhatár fele.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5468 Dátum: 2018.02.04 10:14:08 »
Nem csökkent a ruhatár... ez szokás kérdése.  Vigyázni kell a matricás pólókkal meg a hímzett dekoros polókkal, pulcsikkal, ezek tönkre tudnak menni a szárítás során (sajna a pont a ToyotaClub-os hímzett pulcsim szívta meg).

Az AEG-re nekünk is annak idején 5 év garit adtak, de még gari időben (4-edik évben) adtuk el, mert tele lett vele a textíliánk. A Miele-t kb. 4 évesen vettük meg, klasszisokkal jobb, és még egy érdekesség (így 1 év távlatából), nem szöszöl!  Van neki egy külön "szösztelenítési" programja amivel a szárítás után a gép belsejében maradó szöszöket kimossa magából (7 perces mini-program), így ezzel tényleg 100%-os a végeredmény.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5469 Dátum: 2018.02.04 10:23:14 »
Mi kb. másfél éve vettünk automata KV gépet. Utánanéztem, olvastam, majd használt, de felújított mellet döntöttünk.  Jura E75  lett a kiválasztott.  Jó KV-t főz, megbízhatóan teszi a dolgát, amikor kell neki tisztítás, vagy vízkőtelenítés, szól.  A többit meg leírta Robi. 

A Jura gépek - azt mondják - az automata KVfőzők közül a legjobbak.

Épp tegnap írta ki, hogy nagytakarítást kér az F9. Elérte a 200db, lefőzést. Megnéztem, kávé típusonként külön számlálja őket, összesen ha van 200, akkor jelzi hogy tisztítát kell végezni. Nem akadályozza meg a kévé készítést ezzel, csak a kijelzőn pörög a felirat.
Ezért a ma reggeli kávék után nekiestem az első ilyen feladatnak. Kell hozzá kávégép tisztító tabletta, nem találtam ilyet, ezért a Metro áruházban vettem inkább port.
A feladat annyi, hogy a megfelelő gombot hosszan nyomvatartva elindítja a rutint: kéri hogy a zacc- és a csepegtető tartályt előbb ürítsük ki, majd kéri a tablettát (porból egy kúpos kanálnyit) az őrölt kávé adagolóba, majd gombot nyom. Innentől teljesen önálló, 15 percig elvan (mos, öblít, stb). Ezidő alatt 2 alkalommal kéri a zacc- és a csepegtető tartály ismételt ürítését, a bennük összegyűlő anyag kiöntésekor látható előbb a koszos, majd a tiszta lé.

Én ezt követően egy 1csészés próbafőzést végeztem rendes kávéból, amit kiöntöttem, hogy a tisztítóanyag maradványait ne igyuk meg.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5470 Dátum: 2018.02.04 10:57:31 »
Az AEG-re nekünk is annak idején 5 év garit adtak, de még gari időben (4-edik évben) adtuk el, mert tele lett vele a textíliánk.
De ez nem szárítógép, hanem egy kombi cucc. Hugoméknak is ilyen van, semmit nem szárít jól. Utánaolvasgatva egyértelműen látszott, hogy kombi gépekkel nem elégedett hosszú távon senki, így célgépet vettünk. Egyrészt amíg szárít, addig a mosógép mossa a következő adagot. Eddig minden tökéletesen szárazan jött ki, annyi idő alatt amennyit kalkulált rá. Tény, hogy a márka sokat vesztett a renoméjából az utóbbi években.

Vigyázni kell a matricás pólókkal meg a hímzett dekoros polókkal, pulcsikkal, ezek tönkre tudnak menni a szárítás során (sajna a pont a ToyotaClub-os hímzett pulcsim szívta meg).
Kombi esetén nem láttam ilyet, viszont a dedikált szárítógépen ezeket külön gyűjtöm és szintetikus szárítóprogramot indítva semmi baja nem lesz. Sőt... Amire azt cimkézik, hogy szárítógépbe nem rakható, annak se lesz semmi baja szintetikus programon. Olyankor alacsonyabb a hő és rövidebb a program.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5471 Dátum: 2018.02.04 11:50:38 »
Épp tegnap írta ki, hogy nagytakarítást kér az F9. Elérte a 200db, lefőzést. Megnéztem, kávé típusonként külön számlálja őket, összesen ha van 200, akkor jelzi hogy tisztítát kell végezni. Nem akadályozza meg a kévé készítést ezzel, csak a kijelzőn pörög a felirat.
Ezért a ma reggeli kávék után nekiestem az első ilyen feladatnak. Kell hozzá kávégép tisztító tabletta, nem találtam ilyet, ezért a Metro áruházban vettem inkább port.
A feladat annyi, hogy a megfelelő gombot hosszan nyomvatartva elindítja a rutint: kéri hogy a zacc- és a csepegtető tartályt előbb ürítsük ki, majd kéri a tablettát (porból egy kúpos kanálnyit) az őrölt kávé adagolóba, majd gombot nyom. Innentől teljesen önálló, 15 percig elvan (mos, öblít, stb). Ezidő alatt 2 alkalommal kéri a zacc- és a csepegtető tartály ismételt ürítését, a bennük összegyűlő anyag kiöntésekor látható előbb a koszos, majd a tiszta lé.

Én ezt követően egy 1csészés próbafőzést végeztem rendes kávéból, amit kiöntöttem, hogy a tisztítóanyag maradványait ne igyuk meg.

Igan a tisztítást (Cleaning)  felirattal kéri az összes Jura, már amelyiknek van mátrix kijelzője.  A tisztítást felfűtött kazánnal kell indítani.

Ettől eltérő lesz majd a vízkőtelenítési folyamat, amit kikapcsolt gép mellett a tisztító funkciókért felelős gombbal kell aktiválni, szintén hosszan nyomva a gombot.  Nálam átlagosan havonta, másfél havonta kell tisztítani a gépet, míg minden második  tisztítást követően kell vízkőteleníteni.

Én ezt  a tablettát használom, ez tisztít és keni is, ahol szükséges.  Nem feltétlen a linkelt helyen veszem, van, amikor itt olcsóbb, van, amikor másutt. Én a szállítási költség miatt, egyszerre három dobozzal rendelek, ez elég sokáig kitart.  Polcon elfér, enni nem kér.  Jószívvel ajánlom, ez való a Jurába igazán.

Ez meg itt a Jura vízkőtelenítő tablettája.  Használtam, de nem nagyon oldódik fel, meleg vízben sem, ezért áttértem erre a másik folyékony szerre, ami ár-érték és felhasználás egyszerűségének arányában veri a tablettát.

Szóval ez a tisztítószeres kombó nekem bejött, a KVgép meg teszi a dolgát. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5472 Dátum: 2018.02.04 12:14:12 »
De ez nem szárítógép, hanem egy kombi cucc.
Helyhiány miatt különgépet nem tudtunk venni, pedig azt szerettünk volna. Na majd az új lakhelyünkön  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5473 Dátum: 2018.02.04 12:31:56 »
Szóval ez a tisztítószeres kombó nekem bejött, a KVgép meg teszi a dolgát. :)
Örülök! A Metró áruházban van egy szekció ahol konyhaipari cuccokat kínálnak, ez a fajta kávéfőző-tisztító por ott van és vízkő-mentesítő cuccok is vannak, különféle alkalmazási területekre. Eddig 100% megelégedés mellett használtuk ezeket a termékeket a konyha egyéb területein (lásd pl. gril-tisztító). Mennyiségben is valamivel nagyobb kiszerelésűek mint a háztartási kiszerelések, de fajsúlyban az áruk nem sokkal nagyobb (sőt!)
Ezek nem pusztán háztartási minőségűek, sokkal szigorúbb minőségi, környezetvédelmi és műszaki-követelmény-ellenőrzésnek felelnek meg, így nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek ezeket is! (és ez nem a reklám helye volt)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5474 Dátum: 2018.02.04 12:47:08 »
Helyhiány miatt különgépet nem tudtunk venni, pedig azt szerettünk volna. Na majd az új lakhelyünkön  :hmmmm:
Trükköztem kicsit. Kamrába be egy mosógépszifon meg egy mosógépcsap kiállás és egymásra rakva a kettő. Azért is jobb így, mert kombival mosva 3 adagot 3x3 óra lenne minden, míg így hogy az egyik mos addig a másik szárít, ~4 óra alatt megvagyok. Legalább valami megtöri a monotonitást a home office-ban.