Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 955487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5445 Dátum: 2018.02.02 13:58:08 »
Anno nekünk volt egy Jura Nespresso gép, nem tudom, korábban kik használták (használtan kaptuk Svájcból), menüben le lehetett kérdezni, mennyi kapszulát főzött le, 17e felett volt  :eek: ennek ellenére szépen működött :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5446 Dátum: 2018.02.02 14:23:42 »
Igen, ebben is van lefőzött kávé számláló, de a felújítás során úgy tűnik lenullázta a szerviz. Olvasgattam róla különféle fórumokon, tízezres nagyságrendben a lefőzött kávék darabszámba ezeknek nem számít soknak. Mert eleve kisüzemi használatra vannak kitalálva, háztartási használat ezeknek smafu... egy lakásban ez valszeg örökélet +1 nap, és jól is néz ki.

Ráadásul a Jura kávéfőzők között az kb. olyan mint a Toyota az autómárkák között  ;)  minőségben, pontosságban. Nem a gyorshaszonra hajtanak, jól kiforrott technikákkal operálnak. Ettől fogva nem olcsók.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5447 Dátum: 2018.02.02 20:32:41 »
mi egy alap melittát használunk, mindent tud, amit ezek szoktak (kávé hossza és erőssége állítható, szól ha karbantartást kér). az a jó benne, hogy ez az egyik legkisebb (úgy adták el, hogy A legkisebb) kombi kávéfőző, kábé úgy néz ki, mint egy régi számítógépház.
és megtaláltuk a kedvenc kávénkat is, 5000 forintos pelllini. egy dolgot csinálok extrát mellé, hogy forralt vizet töltök bele. így talán később krepál be, de az árát így is már régen behozta egy kapszuláshoz képest.
nálunk évente kábé ezer csésze fogy, kapszulás gépet nem éri meg használni. meg zavar is minket, hogy minden elkészített kávé szemetet termel.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5448 Dátum: 2018.02.03 11:49:08 »
Forralt és szűrt? Elvileg a szűrt vizet ajánlják a baristák, mintha valami ilyet olvastam volna. Párszor ennek megfelelően csináltam, még a Bialetti kotyogós korszakomban, de ráuntam hamar :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5449 Dátum: 2018.02.03 12:05:16 »
a forralt vízben kevesebb a vízkő, pusztán emiatt

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5450 Dátum: 2018.02.03 12:17:12 »
a munka mínősége meg ugyanaz..
Régen sok mekkelek dolgozott, most sajnos mégtöbb. Eljutottunk oda, hogy nagyitóval is nehéz találni jól dolgozó szakembert, és a sok kókler is pofátlanul tartja a markát.
A folyamatosan szigorodó műszaki előírásokat hírből sem ismerik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5451 Dátum: 2018.02.03 13:00:39 »
Mi kb. másfél éve vettünk automata KV gépet. Utánanéztem, olvastam, majd használt, de felújított mellet döntöttünk.  Jura E75  lett a kiválasztott.  Jó KV-t főz, megbízhatóan teszi a dolgát, amikor kell neki tisztítás, vagy vízkőtelenítés, szól.  A többit meg leírta Robi. 

A Jura gépek - azt mondják - az automata KVfőzők közül a legjobbak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5452 Dátum: 2018.02.03 13:02:03 »
A munka minősége rosszabb. Konkrét tapasztalat baráti körből, ugyanaz a szaki 2-3 évvel ezelőtt normálisan dolgozott. Most decemberben ugyanőt kérték fel a barátaink, azon túl, hogy 3 héttel később kezdett neki a kb. 1 hetes melónak, mint ahogy meg lett beszélve (ami kényes kérdés mert pont becsúsztak Karácsony elé a piszokkal), az elvégzett munka minősége is jelentősen romlott: csomó helyen a glettelés össze lett csapva, a felület sok helyen érdes, élek nem egyenesek. Korábban készséges és kedves volt, most meg visszaszájal ha észrevétellel élt az ember. Régen ott volt korán és késő estig maradt hogy be legyen fejezve a munka, most megjelenik 9-kor, és délután 3-kor már söpröget és pakol. És közben van ebédszünet is.

Fent az emeleten egy gardróbban zártszelvény polcok voltak (oda gyártva előző tulaj által), haverom kérte úgy vágják szét hogy még a pincébe műhely-asztal és szekrényként legyen használható (bejelölte nekik hogy hol vágják szét a vasat hogy még kiférjen az ajtón meg le lehessen vinni), mire hazajött, apró darabokban találta lent az egészet egy kupacba összedobva. Lesz@rták mit kért a megrendelő, így egyszerűbb volt lehordani - hogy ebben a formában már semmire sem használható, az már őket nem érdekli.

Borzasztó, most már nem becsülik meg a munkaadót, megtehetik, mert van elég meló máshol.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.03 13:04:51 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5453 Dátum: 2018.02.03 19:00:31 »
na ja. nálam az az öreg mester akart átcseszni az új tetővel (munkadíj triplája meg stb)  aki amikor ideköltöztem vele csináltattam meg a házat. akkor még normális volt. ez az átcseszés rohadtól jólesett. pedig adtam neki ingyen egy jó PC-t, meg rendberaktam az IT dolgait.
nem is vele csináltattam meg.

"most megjelenik 9-kor, és délután 3-kor már söpröget és pakol. És közben van ebédszünet is."

ősszel csináltattam egy a hőszigetelést elől a házon. napi 30 ezret! fizettem két manusnak és volt hogy kettőkor háromkor pakolnak!
mihelyst odaadtam a lovét már a segéd pakol összefele..na akkor szóltam. q. annyukat az összesnek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5454 Dátum: 2018.02.03 20:04:49 »
Múltkor fűtés szerelésre kértem ajánlatot, az ember lazán elkezdett számolni 20e órabérrel. Más szakik is 8-10 körül számolnak.
Nemrég villanyszerelő akart leakasztani rólam egy 100 ast, 2x1 m vezeték cseréért, plombabontásért és a lepapirozásáért, az sem zavarta, hogy a végeredménye rossz és szabálytalan lett volna, mert a betáp sem volt jó, ezért mindegy milyen elmenőt tett volna hozzá.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5455 Dátum: 2018.02.03 20:19:17 »
Mi is a jóöreg Szarvasi Espresso-t hasznátunk 15 éven át tavaly karácsonyig, míg a főnököm meg nem ajándékozott egy ilyennel.
A Szarvasit kb. 3-4 havonta vízkőmentesítettük, mert itt pesten és környékén brutál ilyen szempontból a víz. Kb. 3-4 évente cseréltük is, mert eléggé leamortizálódik ennyi idő alatt (pedig csak napi 2 kávét főztünk vele). Szerencsére minden év elején szokták akciózni a szarvasikat úgy 10ezer környékére. Millió fajta kávét ittunk de egyik sem volt hozzá fogható ízre, ezért maradtunk hűek a szarvasihoz.

Míg szembe nem jött ez a Jura F9. Azon túl, hogy ez az a fajta ami maga őröli frissen a kávét szemekből, tényleg olyanná lehet beprogramozni a kávét, ahogyan szereted:
- őrlés szabályozás: durva vagy finom örlés (durva => gyengébb kávé, finom => erősebb kávé)
- vízmennyiség szabályozás (külön be lehet állítani hogy a külön érintőgombokkal kérhető "nagy/hosszú", "normál" és "espresso/kicsi" kávék hány ml. vízből készüljenek)
- külön 1csésze és 2csésze gombok, ezekre is be lehet állítani presetet, hogy hány ml vízhez milyen erősségűt szeretnél
Nyilván van egy gyári preset amivel jön a gép, de ezeket felülbírálhatod a menüben. Ami alapból volt az nem ízlett (túl gyenge volt a mi ízlésünknek, a sok év szarvasi ugyebár) de simán be tudtuk programozni úgy, hogy a végtermék überelje azt amit addig megszoktunk.
Aztán van Capuccino és Latte üzemmód, habosítófej, amin szintén állítható a tej kívánt hőmérséklete, meg habosság mértéke stb. Frankón 3 rétegűre csinálja a Capuccino-t, mint a termékfotókon látszik. No nem mintha azt innánk folyton, de azért jó ha összejön a baráti kör és akkor jól is néz ki amit leteszel az asztalra.

Tud készen őrölt kávéból is készíteni, arra egy külön adagoló bemenete van. A víztartályába vettünk vízkőszűrőt, opcióként kb. 2300 Ft/darab és negyedévente írják hogy kell cserélni. Ha elfogy a szemeskávé vagy a víz a tartályból, esetleg megtelik a zacctartály akkor kiírja a kijelzőre és mondja mit kell csinálni. Nagyon "pedáns": minden bekapcsoláskor ha eltelt több mint 1 óra az utolsó használat óta átmossa önmagát, illetve kikapcsoláskor is megteszi ugyanezt, ne száradjon bele az előző kávékészítés maradványa.
Annyira jó, az 5 éves kislányunk megtanulta egyedül kezelni, ágyba hozza reggel nekünk a kávékat.  ;)
Használt a gép, de úgy van felújítva, hogy meg nem mondod róla, hogy nem új. Gondolom teljes külső burkolat csere is történik ilyenkor. Ahogy nézem ez az "F" sorozata a Jurának kifejezetten a kiscégeknek konyáiba készült, ahol naponta legalább tucatnyi kávé fogy el, dolgozók eltérő ízlésűeknek megfelelően gombnyomásra készülhetnek különféle fajta kávék.
Ez marha jól néz ki. Ha nem most vettünk volna szárítógépet, tuti berendelném. Sajnos a fal penészesedése miatt muszáj volt le kellett számolni a pára forrásokkal. Lehet szeptember körül lecsapunk egy ilyenre.



A munka minősége rosszabb. Konkrét tapasztalat baráti körből, ugyanaz a szaki 2-3 évvel ezelőtt normálisan dolgozott. Most decemberben ugyanőt kérték fel a barátaink, azon túl, hogy 3 héttel később kezdett neki a kb. 1 hetes melónak, mint ahogy meg lett beszélve (ami kényes kérdés mert pont becsúsztak Karácsony elé a piszokkal), az elvégzett munka minősége is jelentősen romlott: csomó helyen a glettelés össze lett csapva, a felület sok helyen érdes, élek nem egyenesek. Korábban készséges és kedves volt, most meg visszaszájal ha észrevétellel élt az ember. Régen ott volt korán és késő estig maradt hogy be legyen fejezve a munka, most megjelenik 9-kor, és délután 3-kor már söpröget és pakol. És közben van ebédszünet is.

Fent az emeleten egy gardróbban zártszelvény polcok voltak (oda gyártva előző tulaj által), haverom kérte úgy vágják szét hogy még a pincébe műhely-asztal és szekrényként legyen használható (bejelölte nekik hogy hol vágják szét a vasat hogy még kiférjen az ajtón meg le lehessen vinni), mire hazajött, apró darabokban találta lent az egészet egy kupacba összedobva. Lesz@rták mit kért a megrendelő, így egyszerűbb volt lehordani - hogy ebben a formában már semmire sem használható, az már őket nem érdekli.

Borzasztó, most már nem becsülik meg a munkaadót, megtehetik, mert van elég meló máshol.
Megteszik, mert megtehetik. Konkurencia nincs, mindenki melóst akar. Manapság gyakorlatilag csak azt tudod megcsinálni amit saját két kezeddel el tudsz végezni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5456 Dátum: 2018.02.03 20:29:24 »
Ez marha jól néz ki. Ha nem most vettünk volna szárítógépet, tuti berendelném. Sajnos a fal penészesedése miatt muszáj volt le kellett számolni a pára forrásokkal. Lehet szeptember körül lecsapunk egy ilyenre.
Ezt most a kávégép által generált pára/gőzmennyiségre érted?

Megteszik, mert megtehetik. Konkurencia nincs, mindenki melóst akar. Manapság gyakorlatilag csak azt tudod megcsinálni amit saját két kezeddel el tudsz végezni.
Igen... éppen ezért most arra álltunk rá, hogy lehetőleg olyan ingatlant keresünk következő otthonunknak, ahol nagyjából max tisztasági festést kelljen csak csinálni, nagy átalakításokra/felújitásokra ne legyen szükség, legalábbis most a belátható közeljövőben ne. Azaz a fürdőszoba ne szocreál kategória legyen, nyílászárók cserélve, épület szigetelve, fűtés rendben, tető jó állapotban. Max amit még bevállalnánk az konyhabútor, de az is ikeás, mert magunk be tudnánk szerelni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5457 Dátum: 2018.02.03 20:30:05 »
Később jött hivatalos Elmü szerelő ( Elmü alvállalkozó) akinek én adtam mérőműszert, szigetelő szalagot! használt a méretlen vezeték lezárására ( plomba nélkül) és a számozott elmenő vezetékeket nem fázissorrendben kötötte az órába.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5458 Dátum: 2018.02.03 20:35:24 »
Ja fázissorrenddel nekem is gondom volt, digitális fogyasztásmérőn is ott volt a hibajelzés. Még ők álltak nekem, hogy mit képzelek én, 3 fázisos motort akarok a lakásba járatni hogy ennyire fontos a fázissorrend? Jóaz úgy... ne kelljen már dolgozni...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5459 Dátum: 2018.02.03 20:53:04 »
Az óra jelzi, ha rosszul köti be, akkor elég megcserélni az áramkorlátozótól a bemenőket. Az viszont kifejezetten rosszindulat, hogy nem képes az L1 be az 1 sz vezetéket kötni és így tovább. Van fázissorrend mérőm is, de nem azért fizettem egy rakás pénzt, hogy utána még én dolgozzak vele.