Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 945017 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5430 Dátum: 2018.02.01 15:56:39 »
pedig ahogy elnézzük a helyzetet egyre rosszabb lesz.  tegnap pl gipszkarton villanyszerelés csövezést csináltam mert ilyen kis melóra nem jönnek ki.
 YT-bon megnéztem hogy kell , reggel bementem a villanyszerelő boltba elmondtam a bajom és ott volt egy szerelő gyerek aki megmondta mi kell ( vezeték stb)
aztán faterral húztuk be.   ugyanolyan szar meló ez is mint a többi.  :whistling:
senki nem születik ezermesternek. mondjuk én szakmunkásképzőbe jártam így az "alapok " megvannak.  :)
Tesómék most költöztek új lakásba, 1 millió körül fizettek ki fal javítására meg festésére. Végén én mutattam meg a sógornak, hogy tud falat javítani hálóval meg glettel. Utána elment barkácsboltba, vett hálót, glettet, festéket, simítókanalat meg amit csak akarsz és nekiállt, hogy befejezze magának. Az 1 misivel nincs baja, csak azon füstölög, hogy ha magának csinálta volna, akkor anyagárban 300-ból megússza. Ugye azt várta, hogy kifizeti a lóvét és megcsinálják, nem pedig azt, hogy kifizeti, majd nyolcszor jönnek javítani és még mindig nincs kész.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5431 Dátum: 2018.02.01 21:20:17 »
Nem építenek, mert nincs rá fizetőképes kereslet. Két kisebbet hamarabb elad mint egy nagyot. Aki ekkorát akar, az házat kénytelen venni.
Vezető válási ok.
11. kerületben olyat láttam, hogy két egymás mellettit vett meg az illető és így nyitott egybe egy 110m2-est meg egy 65m-2-est. Így lett egy 175 m2-es lakása 6 szobával, két konyhával és két fürdővel. Ilyesmi nem játszik?
Adjal linket

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5432 Dátum: 2018.02.01 21:23:51 »
Adjal linket
Most nem tudok hirtelen, de összehozlak válóperes ügyvéddel. :D

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5433 Dátum: 2018.02.01 21:38:28 »
Régebbi kàvéfözö müanyag részeiröl miként lehet letakaritani, eltàvolitani a régi, szinte ràkövesedett kavémaradékokat? Vizköoldos forro vizben àztatàs vajon elégséges lehet, vagy van valami jobb megoldàs is esetleg?
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.01 21:40:25 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5434 Dátum: 2018.02.01 22:07:06 »
Régebbi kàvéfözö müanyag részeiröl miként lehet letakaritani, eltàvolitani a régi, szinte ràkövesedett kavémaradékokat? Vizköoldos forro vizben àztatàs vajon elégséges lehet, vagy van valami jobb megoldàs is esetleg?
20%-os ecettel próbálkozz. Nekem új állapotra hozta.
A vízkőoldó szerek általában egészségre ártalmas kemikáliák, kaja közelébe nem engedném.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5435 Dátum: 2018.02.01 22:16:17 »
Köszönöm a tippet. Meg fogom probàlni ecettel. Ilyen kàvéfözö, vizforralo, stb. vizkömentesitésére àrult dologra gondoltam, nem a mososzereknél kaphato folyadékra.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5436 Dátum: 2018.02.01 22:17:55 »
Jaja! 20%-os ecetet kell venni, kb 200Ft/1l és ebből egy adagot (a kávékiöntőben kb 4 adag kávé mennyisége) töményen lefőzni. Ezt követően sima vízzel kell annyiszor átfőzni a gépet, ameddig az ecetszag el nem illan. Mi egy Szarvasi Espresso gépet használunk, kb 2 évente kell megcsinálni ezt a módszert.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5437 Dátum: 2018.02.01 22:30:01 »
Köszönöm a tippet. Meg fogom probàlni ecettel. Ilyen kàvéfözö, vizforralo, stb. vizkömentesitésére àrult dologra gondoltam, nem a mososzereknél kaphato folyadékra.
Ecet a legjobb és legolcsóbb. Múltkor a mosógép szűrőjét tisztítottam és láttam, hogy alatta durván vastag vízkő van a fűtőszálon. De mint a reklámokban, szerintem legalább 2 miliméter kőzet rakódott rá. Éjszakára beleöntöttem 4 liter ecetet. Reggelre csillogóan fémtiszta volt a cucc. Utána  elindítottam rá egy 90 fokos programot, az a dobról is lepucolta a vízkő meg a lerakódás nagyját.  Mosogatógépbe is szoktam tenni néha 1 litert, meg a csapokat is leszerelem néha egy éjszakás beáztatásra. Van benne egy ilyen golyó, amire sajnos elég rendesen rakódik le vízkő. Vizes boltban vettem teflonszalagot meg egy végelzáró csavart a csőre, így a vizet is csak 1-1 percre kell lezárni, amíg le-fel szerelem. Ilyen háztartási célokra kb. egy 12 kartont elhasználunk félévente.

Mi egy Szarvasi Espresso gépet használunk...
Milyen a masina? Nézegetem a kávégépeket. Vennék valami jót... Napi 3-5 kávét iszok...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5438 Dátum: 2018.02.01 22:36:37 »
@bepi81
Ez a vizkömentesitési eljàràs amit leirtàl, ugye? En inkàbb a müanyag részekre idövel lerakodo kàvémaradékokat szeretném eltüntetni, letakaritani. De gondolom az ecet arra is jo lesz.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5439 Dátum: 2018.02.01 22:38:53 »
@bepi81
Ez a vizkömentesitési eljàràs amit leirtàl, ugye? En inkàbb a müanyag részekre idövel lerakodo kàvémaradékokat szeretném eltüntetni, letakaritani. De gondolom az ecet arra is jo lesz.
Arra is jó. Esetleg gyógyszertárból gumikesztyűt szerezz be, ha sikálod is, mert megmarad a bőrön a szaga.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5440 Dátum: 2018.02.01 22:39:11 »
Én citromsavval szoktam, nem lesz tőle büdös :) nem bántja a műanyagot, vízforraló, kávéfőző, bármi jöhet...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5441 Dátum: 2018.02.01 23:10:38 »
Köszönöm a tippeket. Gumikesztyüvel, ecettel, citromsavval fogok probàlkozni. De a masina belsö részének vizkömentesitése is szükséges lesz az ecetes oldattal.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5442 Dátum: 2018.02.02 09:14:15 »
Most nem tudok hirtelen, de összehozlak válóperes ügyvéddel. :D

köszi, de ügyvédet ismerek eleget, nekem linket küldjél inkább :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5443 Dátum: 2018.02.02 10:02:23 »
Tesómék most költöztek új lakásba, 1 millió körül fizettek ki fal javítására meg festésére. Végén én mutattam meg a sógornak, hogy tud falat javítani hálóval meg glettel. Utána elment barkácsboltba, vett hálót, glettet, festéket, simítókanalat meg amit csak akarsz és nekiállt, hogy befejezze magának. Az 1 misivel nincs baja, csak azon füstölög, hogy ha magának csinálta volna, akkor anyagárban 300-ból megússza. Ugye azt várta, hogy kifizeti a lóvét és megcsinálják, nem pedig azt, hogy kifizeti, majd nyolcszor jönnek javítani és még mindig nincs kész.

hát ez kemény. ha ilyen hibák voltak a falon akkor mit csináltak azok a melósok?   amikor elkezdtem a házfelújitást akkor az anyag-munkadíj arány nagyjából 1:1 volt
ma az anyag sokkal drágább de a munkadíj a duplája. a munka mínősége meg ugyanaz..  :devil:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5444 Dátum: 2018.02.02 13:20:38 »
Milyen a masina? Nézegetem a kávégépeket. Vennék valami jót... Napi 3-5 kávét iszok...
Mi is a jóöreg Szarvasi Espresso-t hasznátunk 15 éven át tavaly karácsonyig, míg a főnököm meg nem ajándékozott egy ilyennel.
A Szarvasit kb. 3-4 havonta vízkőmentesítettük, mert itt pesten és környékén brutál ilyen szempontból a víz. Kb. 3-4 évente cseréltük is, mert eléggé leamortizálódik ennyi idő alatt (pedig csak napi 2 kávét főztünk vele). Szerencsére minden év elején szokták akciózni a szarvasikat úgy 10ezer környékére. Millió fajta kávét ittunk de egyik sem volt hozzá fogható ízre, ezért maradtunk hűek a szarvasihoz.

Míg szembe nem jött ez a Jura F9. Azon túl, hogy ez az a fajta ami maga őröli frissen a kávét szemekből, tényleg olyanná lehet beprogramozni a kávét, ahogyan szereted:
- őrlés szabályozás: durva vagy finom örlés (durva => gyengébb kávé, finom => erősebb kávé)
- vízmennyiség szabályozás (külön be lehet állítani hogy a külön érintőgombokkal kérhető "nagy/hosszú", "normál" és "espresso/kicsi" kávék hány ml. vízből készüljenek)
- külön 1csésze és 2csésze gombok, ezekre is be lehet állítani presetet, hogy hány ml vízhez milyen erősségűt szeretnél
Nyilván van egy gyári preset amivel jön a gép, de ezeket felülbírálhatod a menüben. Ami alapból volt az nem ízlett (túl gyenge volt a mi ízlésünknek, a sok év szarvasi ugyebár) de simán be tudtuk programozni úgy, hogy a végtermék überelje azt amit addig megszoktunk.
Aztán van Capuccino és Latte üzemmód, habosítófej, amin szintén állítható a tej kívánt hőmérséklete, meg habosság mértéke stb. Frankón 3 rétegűre csinálja a Capuccino-t, mint a termékfotókon látszik. No nem mintha azt innánk folyton, de azért jó ha összejön a baráti kör és akkor jól is néz ki amit leteszel az asztalra.

Tud készen őrölt kávéból is készíteni, arra egy külön adagoló bemenete van. A víztartályába vettünk vízkőszűrőt, opcióként kb. 2300 Ft/darab és negyedévente írják hogy kell cserélni. Ha elfogy a szemeskávé vagy a víz a tartályból, esetleg megtelik a zacctartály akkor kiírja a kijelzőre és mondja mit kell csinálni. Nagyon "pedáns": minden bekapcsoláskor ha eltelt több mint 1 óra az utolsó használat óta átmossa önmagát, illetve kikapcsoláskor is megteszi ugyanezt, ne száradjon bele az előző kávékészítés maradványa.
Annyira jó, az 5 éves kislányunk megtanulta egyedül kezelni, ágyba hozza reggel nekünk a kávékat.  ;)
Használt a gép, de úgy van felújítva, hogy meg nem mondod róla, hogy nem új. Gondolom teljes külső burkolat csere is történik ilyenkor. Ahogy nézem ez az "F" sorozata a Jurának kifejezetten a kiscégeknek konyáiba készült, ahol naponta legalább tucatnyi kávé fogy el, dolgozók eltérő ízlésűeknek megfelelően gombnyomásra készülhetnek különféle fajta kávék.

« Utoljára szerkesztve: 2018.02.02 13:30:02 írta robi (Robi) »