Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 956747 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5355 Dátum: 2017.10.16 17:15:03 »
Részvétem. De tényleg, mert hasonlóan jártunk mi is most szeptemberben. Az ügy pikantériája, hogy nem adták el másnak, csak simán elálltak tök értetlenül, és még mindig árulják.
Amikor a konkrét adás-vételire került volna sor, közölték: semmi közük a bankhoz, így a szerződésbe semmiféle bank-specifikus dolog nem kerülhet be. Reszeltük az ügyvéddel a szöveget már vagy 4-edik verzióig, míg egyszer csak közölték - őket nem érdekli ez az egész, leszünk szívesek úgy szerződni mint ha csak készpénzesek vagyunk, vagy menjünk a francba. És mennünk kellett. Tök értetlen, hogy egyes eladók mit képzelnek.
Pedig a vételi szándéknyilatkozatot (ahol kp. előleget is adtunk, amit visszafizettek) aláírták ők is, amiben kifejezetten le volt írva, hogy banki hitelből fogjuk kifizetni a vételár nagy részét. Tehát nem mondhatta, hogy nem tudta. A herce-hurca július elejétől szeptember közepéig tartott - nem lehetett dűlőre jutni a szerződés szövegezésén.

És nem egy olyan ingatlan ami pikk-pakk elkelne, április óta hírdeti, most is fent van. A környéken 2-3 hét alatt minden más elmegy...
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.16 17:17:39 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5356 Dátum: 2017.10.16 17:22:10 »
Ha biztosra akarsz menni: foglaló!  A klasszikus mondás szerint is pénz beszél, kutya ugat.
Hiába az írásos szándéknyilatkozat, az nem kötelez téged semmire, így az eladó sem veheti fixre a vásárlást.
Nem kétlem, hogy korrektül jártál el és az eladó sunyi disznó volt, de sajnos ez van. Ha kell a lakás, akkor foglaló és papír a rögzített árral. Onnan csak drágán van kibúvó (mindkét részről)
Pont a trükközés lehetősége miatt nem mennek bele, csak az adás-vételinél. Szándéknyilatkozatnál max előleget fogadnak el.
Olyannyira trükköznek, hogy még azt is kihasználják, hogy pl. az ingatlan.com-on a hirdetés árát (kb. 50ezret) visszakapja a hirdető, ha 1 éven át nem adta el. Ezért még a hírdetést sem veszik le és nem inaktiválják, még akkor sem, ha alá van írva a szerződés, csak majd akkor, amikor megkapták az utolsó fityinget a banktól.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5357 Dátum: 2017.10.16 19:51:50 »
Részvétem. De tényleg, mert hasonlóan jártunk mi is most szeptemberben. Az ügy pikantériája, hogy nem adták el másnak, csak simán elálltak tök értetlenül, és még mindig árulják.
Amikor a konkrét adás-vételire került volna sor, közölték: semmi közük a bankhoz, így a szerződésbe semmiféle bank-specifikus dolog nem kerülhet be. Reszeltük az ügyvéddel a szöveget már vagy 4-edik verzióig, míg egyszer csak közölték - őket nem érdekli ez az egész, leszünk szívesek úgy szerződni mint ha csak készpénzesek vagyunk, vagy menjünk a francba. És mennünk kellett. Tök értetlen, hogy egyes eladók mit képzelnek.
Pedig a vételi szándéknyilatkozatot (ahol kp. előleget is adtunk, amit visszafizettek) aláírták ők is, amiben kifejezetten le volt írva, hogy banki hitelből fogjuk kifizetni a vételár nagy részét. Tehát nem mondhatta, hogy nem tudta. A herce-hurca július elejétől szeptember közepéig tartott - nem lehetett dűlőre jutni a szerződés szövegezésén.

És nem egy olyan ingatlan ami pikk-pakk elkelne, április óta hírdeti, most is fent van. A környéken 2-3 hét alatt minden más elmegy...

A hasonlóság megáll abban, hogy az eladó haszonmaximalizálásra hajt. Na de ez tudott volt a vevő részéről, az elejétől fogva. Elállt az eladástól, mert tehette minden következmény nélkül!! " (ahol kp. előleget is adtunk, amit visszafizettek) "
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5358 Dátum: 2017.10.16 19:53:59 »
Pont a trükközés lehetősége miatt nem mennek bele, csak az adás-vételinél. Szándéknyilatkozatnál max előleget fogadnak el.
Olyannyira trükköznek, hogy még azt is kihasználják, hogy pl. az ingatlan.com-on a hirdetés árát (kb. 50ezret) visszakapja a hirdető, ha 1 éven át nem adta el. Ezért még a hírdetést sem veszik le és nem inaktiválják, még akkor sem, ha alá van írva a szerződés, csak majd akkor, amikor megkapták az utolsó fityinget a banktól.


Csak nem azért, mert akkor van vége az ügyletnek??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5359 Dátum: 2017.10.17 09:46:22 »
Részvétem. De tényleg, mert hasonlóan jártunk mi is most szeptemberben. Az ügy pikantériája, hogy nem adták el másnak, csak simán elálltak tök értetlenül, és még mindig árulják.
Amikor a konkrét adás-vételire került volna sor, közölték: semmi közük a bankhoz, így a szerződésbe semmiféle bank-specifikus dolog nem kerülhet be. Reszeltük az ügyvéddel a szöveget már vagy 4-edik verzióig, míg egyszer csak közölték - őket nem érdekli ez az egész, leszünk szívesek úgy szerződni mint ha csak készpénzesek vagyunk, vagy menjünk a francba. És mennünk kellett. Tök értetlen, hogy egyes eladók mit képzelnek.
Pedig a vételi szándéknyilatkozatot (ahol kp. előleget is adtunk, amit visszafizettek) aláírták ők is, amiben kifejezetten le volt írva, hogy banki hitelből fogjuk kifizetni a vételár nagy részét. Tehát nem mondhatta, hogy nem tudta. A herce-hurca július elejétől szeptember közepéig tartott - nem lehetett dűlőre jutni a szerződés szövegezésén.

És nem egy olyan ingatlan ami pikk-pakk elkelne, április óta hírdeti, most is fent van. A környéken 2-3 hét alatt minden más elmegy...
Szerintem itt is ez volt. Közölték, hogy ők egyben kérik az összeget. Mondtuk, hogy nem tudjuk egyben, mert kb a lakás összegének kicsivel több mint egyharmada hitelből menne. Ja és nekik 2 hónapon belül menjen végig. Már végigzongoráztunk a bankkal, hogyan tud menni, azt is, hogy ügyvédi letétszámlára kapják a pénzt és akkor egyben felvehetik. De nekik nem volt jó. Amúgy szerintem ez a lakás is eladó.
Lehet, hogy fél attól, hogy a bankkal kapcsolatba kerül, mert akkor nyoma van, hogy pénzt kapott stb. Lehet van okuk félni.

Mindegy, remélem találnak egy olyan vevőt, aki bár készpénzes, de mindenben kötöszködik és pokollá teszi az életüket.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5360 Dátum: 2017.10.17 11:38:46 »
nem kell túlgondolni, az emberi önzésnek nincsenek határai. valaki így gondolja és kész, megteheti. nem lett üzlet, kár érte, tovább kell lépni.
manapság a vevő van kiszolgáltatottabb helyzetben. pár éve, amikor mi vásároltunk, akkor mi diktáltunk. most akkor diktálhatnánk, ha el akarnánk adni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5361 Dátum: 2017.10.17 11:51:56 »
Disznóság az egész, mert emberileg nem voltak egyenesek. Magas lórol osztotta az észt a fószer, csak a saját érdekét hangoztatta, semmiféle vevőnek is méltányos és fair szempontot nem akart figyelembe venni - márpedig egy szerződés nem lehet egyoldalú, annak mindkét fél érdekét egyenlően kell biztosítania. Olyan dolgokon kötözködött, amelyeknek esélye 0,001%, de ha bekövetkeznek, akkor a vevő brutál rosszul jár, ő meg vigyorogva távozik. Fő paraméterekbe (ár, fizetési ütemezés birtokba adás menete stb.) egyetértés volt. A szerződés részleteit teljesen egyoldalúan értelmezte, és nem lehetett elmagyarázni neki a lényeget.

Szerintem a makacsságával egyszerűen hülye volt. Az elég nehezen eladható ingatlanára lett volna egy normális vevő, ezt most elcseszte, de új vevője még mindig nincs. És szerintem nem is lesz, mert akinek van ennyi pénze kp-ban, az tuti nem ilyen ingatlant fog venni, mint amit ő kínál.

Megérdemli a sorsát, ez van. Mi megpróbáltuk. Sőt még egy utólagos extra esélyt is adtunk neki, és mégis elutasított :innocent:
Egyszerűen hülye, buta, nem tudsz mit kezdeni vele. Azt hiszi, hogy 1987 van.

« Utoljára szerkesztve: 2017.10.17 11:54:51 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5362 Dátum: 2017.10.17 12:35:05 »
nem kell túlgondolni, az emberi önzésnek nincsenek határai. valaki így gondolja és kész, megteheti. nem lett üzlet, kár érte, tovább kell lépni.
manapság a vevő van kiszolgáltatottabb helyzetben. pár éve, amikor mi vásároltunk, akkor mi diktáltunk. most akkor diktálhatnánk, ha el akarnánk adni.
Igazad van, már továbbléptünk, nem agyalunk rajta, keresünk tovább.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5363 Dátum: 2017.10.23 08:15:22 »
Nem vesszük meg a lakást, amit szerettünk volna, mert nem volt korrekt az eladó... Még a múlt héten történt, már elegendtem.
A lakást meg volt hirdetve, megnéztük, mondtunk rá egy árat. Az nekik kevés volt, mondtak egy másikat. Ezt elfogadtuk, sőt írásban is adtunk vételi ajánlatot, ahogy azt kell (az általuk mondott áron!).
Abban maradtunk, hogy megnézzük a hiteleket stb, és utána megyünk ügyvédhez, mert már a szerződésbe bele kell írni a bankot. Egyeztettünk az ügyvéddel, összerakta a szerződéstervezetet, meglett a bank stb, szóval minden szépen elindult. Épp akartunk az ügyvéddel időpontot egyeztetni (ami mindenkinek jó), amikor benyögték, hogy jött egy jobb ajánlat és eladták másnak...

Fő a korrektség! Ők mondták az árat, amit elfogadtunk, és ezt írásban is megerősítettük. De a telefont nem bírja felemelni (se a tulajdonos, sem az ingatlanos p*csa), hogy jött egy jobb ajánlat, de ti voltatok az elsők. Lehet megadtuk volna a magasabb árat is (szerintem igen), de így nem tudtunk mit tenni, aljas gerinctelen módon intézték...

Én is jártam így, odamentünk már ügyvéddel, megegyeztünk, konkrétan meg volt a pacsi is, kezdtünk papírozni, amikor betoppant egy másik vevő, rámígért és nyert.  Kevés híjja volt, hogy csúnyát tegyek. Semmi erkölcs, semmi tartás, semmi becsület. Rongyos 100E HUF-ért.  Még elfele beszóltam, hogy ráígérek még egy százast.  Felcsillant az eladó szeme, majd folytattam, de nem magának, oszt otthagytuk.  :) A röhej, az, hogy az új vevőt látásból ismertem is (egy épületben dolgoztunk) és amennyire tudom, mégsem vette meg a kecót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5364 Dátum: 2017.10.23 12:05:48 »
Én is jártam így, odamentünk már ügyvéddel, megegyeztünk, konkrétan meg volt a pacsi is, kezdtünk papírozni, amikor betoppant egy másik vevő, rámígért és nyert.  Kevés híjja volt, hogy csúnyát tegyek. Semmi erkölcs, semmi tartás, semmi becsület. Rongyos 100E HUF-ért.  Még elfele beszóltam, hogy ráígérek még egy százast.  Felcsillant az eladó szeme, majd folytattam, de nem magának, oszt otthagytuk.  :) A röhej, az, hogy az új vevőt látásból ismertem is (egy épületben dolgoztunk) és amennyire tudom, mégsem vette meg a kecót.
Jó a csattanó :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5365 Dátum: 2017.10.23 17:26:47 »
nekem is volt ilyen még mikor a panelt vettük, írjuk a foglalót , telefon, a nő telefonba ráígért egy százast. eladó tartja felém a telefont: tartjuk?
nem tartottuk.. :devil:

aztán a sors úgy hozta hogy a drága ráígérő fölötti lakást vettük meg.  párszor eláztattuk.. ,mondjuk nem direkt..  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5367 Dátum: 2017.11.15 08:21:02 »
https://www.penzcentrum.hu/otthon/hoszigeteles-belulrol-mese-habbal-nehany-ev-alatt-a-hazad-is-oda-lehet.1061095.html

Összeollózott slendrián munka, a hitelt nyújtó megrendelésére. Megértem, mert haza csahol!
Inkább kezdhetett volna a (verivel) kezivel mást, Valentin.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.15 08:26:02 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5368 Dátum: 2017.11.17 14:24:11 »
Egy kis vízszerelési tanácsra lenne szükségem:
A wc-knél ilyen schell szelep van: http://www.szaniteronline.hu/images/super/schell_022380699.jpg
Ez valamennyire ereszti a vizet elzárt (nem nyomott) állapotban is, és lehet is hallani a susogását. Lehet ezen valahogy állítani, vagy hívjak szerelőt és cserélje le? Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5369 Dátum: 2017.11.17 17:25:39 »
Egy kis vízszerelési tanácsra lenne szükségem:
A wc-knél ilyen schell szelep van: http://www.szaniteronline.hu/images/super/schell_022380699.jpg
Ez valamennyire ereszti a vizet elzárt (nem nyomott) állapotban is, és lehet is hallani a susogását. Lehet ezen valahogy állítani, vagy hívjak szerelőt és cserélje le? Köszönöm!

Egy csavarhúzóval menni fog neked is!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu