Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959270 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5310 Dátum: 2017.10.05 09:56:28 »
én a kéménybélelés drágaságról írtam. Az én Tricox kéményem a kondikazánhoz kb  40-50e volt és gázszerelő apóssal együtt raktuk össze.  áttörtük a födémet és a tetősíkot. egyszerű volt.




Értem, bár akkor is meglehetősen magasra tarifáltan állapítottad meg /szerintem/ az árelőny mértékét, ha "ez egy ötkilós árelőny." 500 000 Ft-ot jelent, nopláne alsó hangon.Annak idején /2016/ a házikóra megkért ajánlat szerint a 11,76 méteres kitorkolási mérethez, az esetlegesen szükséges kéménykürtő diametrikus bővítéshez és a kosaras emelőhöz paritott ár volt ~576 000 Ft btto a kéménybélelésre adott árajánlat Pest magyében!
Alsó hangon...


« Utoljára szerkesztve: 2017.10.05 10:07:39 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5311 Dátum: 2017.10.05 10:33:37 »
Értem, bár akkor is meglehetősen magasra tarifáltan állapítottad meg /szerintem/ az árelőny mértékét, ha "ez egy ötkilós árelőny." 500 000 Ft-ot jelent, nopláne alsó hangon.Annak idején /2016/ a házikóra megkért ajánlat szerint a 11,76 méteres kitorkolási mérethez, az esetlegesen szükséges kéménykürtő diametrikus bővítéshez és a kosaras emelőhöz paritott ár volt ~576 000 Ft btto a kéménybélelésre adott árajánlat Pest magyében!

Kimaradt annyi az előzőből, hogy kazánnal együtt!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5312 Dátum: 2017.10.05 11:42:17 »
Kimaradt annyi az előzőből, hogy kazánnal együtt!!
Kazánnal együtt az nem olyan rossz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5313 Dátum: 2017.10.05 12:06:13 »
Kazánnal együtt az nem olyan rossz.
:yes: :yes:
Az igaz, hogy elhagytam 184 Ft a teljes összegből és a kazán típusa Immergas, de mit tegyünk slendrián valék.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5314 Dátum: 2017.10.05 13:03:07 »
semmi gond biztos így van a bélelés ára , nem vagyok ebben naprakész.  :hug:

egyet kérdeznék:  a régi FÉg és stb Gázcirkoknak kell áram? vagy még minden vezérlés mechanikus? bár a szivattyú..csak kérdem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5315 Dátum: 2017.10.05 14:33:39 »
semmi gond biztos így van a bélelés ára , nem vagyok ebben naprakész.  :hug:

egyet kérdeznék:  a régi FÉg és stb Gázcirkoknak kell áram? vagy még minden vezérlés mechanikus? bár a szivattyú..csak kérdem.
Kell a hálózati működtető delej minimum a szivattyúnak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5316 Dátum: 2017.10.06 13:01:20 »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5317 Dátum: 2017.10.06 14:01:58 »
Le vagyunk maradva! Nagyon!
Németekkel példálóznak (nem kevés támogatással és kampánnyal tolják), Skandinávokkal miért nem? (mondjuk ez a mi zöld politikánkon így sem, úgy sem változtatna) :)
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5318 Dátum: 2017.10.06 17:13:10 »
Azért jó, hogy írt példát, kellően megnyugtatott, hogy nem maradtam le semmiről. Mert az igaz ugyan, hogy mi lakásban lakunk, és feltehetőleg jóval kisebben, mint a példában szereplő ismeretlen méretű ház, ergo a kisebb napelem kisebb bekerülési költséggel is járna, tehát nem 4,3 milliós lenne az ára, na de milyen ház az már, aminek évi 11.000kWh a fogyasztása? Az havi majdnem ezer kWh...  :eek:  Vízforgatós medencéje van, vagy mosodát üzemeltet az alagsorban? És itt lenne 10 év a megterülés a mai árarányokkal számolva.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.06 17:14:56 írta music »
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5319 Dátum: 2017.10.06 17:34:41 »
A külföldi példára utaltam.
A Debreceni az valahogy sántít, ezért nem is foglalkoztam vele illetve lehetne, de ezek a hiányos információk nem visznek előrébb.
Nem tudom mit lehet ekkora fogyasztással üzemeltetni, legyen az Ő dolguk, hacsak nem elírás az adat.
Megnéztem évekre visszamenőleg a villany fogyasztásunkat a legtöbb 2655kWh volt.
Egyszer majd kiszámolom mennyibe kerülne és mekkora felület kell ahhoz, hogy biztonságosan szolgáltasson egy ilyen rendszer, ehhez a fogyasztáshoz.
Fery

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5320 Dátum: 2017.10.06 18:24:54 »
A külföldi példára utaltam.
A Debreceni az valahogy sántít, ezért nem is foglalkoztam vele illetve lehetne, de ezek a hiányos információk nem visznek előrébb.
Nem tudom mit lehet ekkora fogyasztással üzemeltetni, legyen az Ő dolguk, hacsak nem elírás az adat.
Megnéztem évekre visszamenőleg a villany fogyasztásunkat a legtöbb 2655kWh volt.
Egyszer majd kiszámolom mennyibe kerülne és mekkora felület kell ahhoz, hogy biztonságosan szolgáltasson egy ilyen rendszer, ehhez a fogyasztáshoz.

A cikk nem csak a debreceni példában sántít. Akinek van kedve ezzel a témával kapcsolatban kicsit komolyabban (érdeklődőbben) foglalkozni, küldök szívesen szakmai olvasni valót, amit az érdeklődők szintjén írtak, de minden részletre kitér. Most lemegyek vacsizni aztán linkelek pár cikket.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5321 Dátum: 2017.10.06 20:25:17 »
Jó étvágyat!  ::)
Jöhetnek az olvasmányok.  :yes:
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5322 Dátum: 2017.10.06 21:01:22 »
Az idoszakos tulterheles a megujulo energiak hasznositasanak a rakfeneje. Ez a gond a szellel es a napsutessel is. Nagyon koltseges a rendszert ugy atalakitani hogy fenntarthato legyen mert ehhez nagyon gyorsan felporgetheto eromuvek kellenek amik gyorsan ki is kapcsolhatok. Ez ma magyarorszagon nem all rendelkezesre

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5323 Dátum: 2017.10.06 21:13:59 »
Jó étvágyat!  ::)
Jöhetnek az olvasmányok.  :yes:

Indítónak egy eset amiből érdemes okulni.

Azután az alapok1.
Alapok2

Az érdeklődők a folytatásokra könnyedén rátalálnak, a többieket meg nem untatnám.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5324 Dátum: 2017.10.06 21:14:39 »
Az idoszakos tulterheles a megujulo energiak hasznositasanak a rakfeneje. Ez a gond a szellel es a napsutessel is. Nagyon koltseges a rendszert ugy atalakitani hogy fenntarthato legyen mert ehhez nagyon gyorsan felporgetheto eromuvek kellenek amik gyorsan ki is kapcsolhatok. Ez ma magyarorszagon nem all rendelkezesre

és máshol??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu