Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959634 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5145 Dátum: 2017.08.09 16:05:43 »
50-60 körül vannak árajánlatot a kb.  d=45 fenyőre elektromos vezetékek kerítések és háztető felett. Számlával és állítólag felelősség biztosítással. Az ár tartalmazza a felesleges hulladék elszállítását és a rönkrevágást.
Személyes referenciára lettem volna kiváncsi, mert a honlapján mindenki azt állít amit akar, facet meg nem használok.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5146 Dátum: 2017.08.09 16:23:40 »
És ez a szaki mennyiért csinálja?  ::)
Melyik szaki? :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5147 Dátum: 2017.08.09 16:55:05 »
Mi lehetne? Fel kell mászni, és fentről darabokban levágni és leengedni. Nyílván nem lehet ledönteni a fát. Nekem is ez a gondom, már 15 db-ot lebontottam ,de még van vagy 10 db  (Apám ültette őket a 60-as évek elején, a legtöbb kiszáradt, soha többé nem hagyok egy fát se magasra nőni!) :D
nana,rád nem jellemzö módon nem irtad le elözö kérdésben a konkrétumot!
most már kiderült...
pár hete inaskodtam havernál egy viharkáros akácos+fenyves soron... 12db fa kivágása kb 10cm maradék törzs meg gyökérzet otthagyással fél milla volt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5148 Dátum: 2017.08.09 18:15:59 »
nana,rád nem jellemzö módon nem irtad le elözö kérdésben a konkrétumot!
most már kiderült...
pár hete inaskodtam havernál egy viharkáros akácos+fenyves soron... 12db fa kivágása kb 10cm maradék törzs meg gyökérzet otthagyással fél milla volt.
A gyökerek kiszedését szerintem senki nem vállalja, max ha van buldózere, markolója :D
De amit írsz ,ezért nem szabad hagyni nagyon megnőlni, kertben, ahol van minden franc: kerítés, épület, vezetékek.És a ledöntött fa mindig sokkal hosszabb, mint amilyen magas volt :wacko:

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5149 Dátum: 2017.08.10 07:35:38 »
Melyik szaki? :hmmmm:

Amelyiket linkeltem.  :innocent:
LINK

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5150 Dátum: 2017.08.17 13:52:31 »
Ikeás háztartási gépekről vélemény?
- beépíthető mikró: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30303374/ (bőven elég a legkisebb, mert semmilyen extrafunkció nem kell, csak melegítgetni)
- beépíthető mosogatógép: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30331937/
Főleg a mosogatógép érdekelne, pl. mennyi időt vesz igénybe a legrövidebb programja.

Egy fontos érv szólna mellettük, 5 éves teljes körű gari van hozzájuk (nem pedig ún. "kiterjesztett", biztosító-alapú, ami a többi márkánál szokott lenni).
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.17 13:55:51 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5151 Dátum: 2017.08.17 14:13:02 »
Ikeás háztartási gépekről vélemény?
- beépíthető mikró: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30303374/ (bőven elég a legkisebb, mert semmilyen extrafunkció nem kell, csak melegítgetni)
- beépíthető mosogatógép: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30331937/
Főleg a mosogatógép érdekelne, pl. mennyi időt vesz igénybe a legrövidebb programja.

Egy fontos érv szólna mellettük, 5 éves teljes körű gari van hozzájuk (nem pedig ún. "kiterjesztett", biztosító-alapú, ami a többi márkánál szokott lenni).
whirpool gépek, legalábbis régebben az ikeás gépek mindig whirpool gépek voltak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5152 Dátum: 2017.08.17 14:32:09 »
Tudom, de abból is van a low end meg a jobbfajta (pl. legelső mosógépünk egy abszolút belépőszintű, 600rpm centrifugás whilpool volt - hát bár volt hangja centrifugáláskor, a ruhát úgy vetted ki belőle a végén, hogy még kézzel tudtál kicsavarni belőle vizet; attól még tette a dolgát és jó árban adták - na erre mondom azóta hogy nem azt kellett volna választani).

Kérdés, hogy kompromitálódna-e egy IKEA azzal, hogy gagyi gépeket árulna.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5153 Dátum: 2017.08.17 22:21:47 »
HYGIENISK manual
Ez alapján a legrövidebb program 41 perc (mosás 60C, öblítés), ha a 14 perces öblítés programot nem nézzük.
Tapasztalatom nincs velük.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5154 Dátum: 2017.08.17 22:36:22 »
Kérdés, hogy kompromitálódna-e egy IKEA azzal, hogy gagyi gépeket árulna.
Szerintem az IKEA alapvetően gagyi, szóval nem.
Az IKEA olcsón próbál minőség adni, de sehol sem a magas minőség szinonímája. Nyugat a fiatal egyetmisták, és fiatal házasok első bútora. Egy biztos egzisztenciával rendelkező család be sem megy, max a gyerek lakásába venni valamit. Az IKEA csak nálunk számít ilyen extra dolognak.

Kedvenc történeteim az ikeából:
2-3 éven belül a családban több helyre (3 vagy 4) vettünk ugyanolyan Beddinge kanapét, mindet én raktam össze. Mindegyikben ugyanott volt a hiba, hogy az egyik csavar és a lyuk "nem volt szemben", hanem fúrni kellett --> gagyi.

Volt egy ikea gardrobunk. Vásárlás után 2-3 évvel elmentem venni belső kosarakat, polcokat venni hozzá, közölték, hogy az a termék kifutott, és nincs hozzá tartozik (ez sem éppen a prémiumság jellemzője). Majd a vevőszolgálat felajánlotta, hogy másik gardrób cuccait vegyem meg hozzá. Megkérdeztem, hogy az jó-e hozzá. Mondta, hogy nem... No comment.

Ameddig megengedhetem magamnak, nem veszek ikeás vackot.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5155 Dátum: 2017.08.18 10:58:13 »
HYGIENISK manual
Ez alapján a legrövidebb program 41 perc (mosás 60C, öblítés), ha a 14 perces öblítés programot nem nézzük.
Tapasztalatom nincs velük.
Igen, közben ezt az adatot én is megtaláltam.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5156 Dátum: 2017.08.18 11:52:43 »
Kedvenc történeteim az ikeából:
2-3 éven belül a családban több helyre (3 vagy 4) vettünk ugyanolyan Beddinge kanapét, mindet én raktam össze. Mindegyikben ugyanott volt a hiba, hogy az egyik csavar és a lyuk "nem volt szemben", hanem fúrni kellett --> gagyi.
Nézd meg a 2004-2009 gyártott Corolla Versokat. Az összesnek ugyanolyan ferdén áll a műszerfal közepének tetején található kis rekesz fedele. Idővel tönkre is megy az összesben. Gagyi-e a Toyota ettől - avagy ettől gagyi-e a Toyota, ha gagyi?
Amúgy az IKEA valóban nem a csúcsminőség szimbóluma, de szerintem ezt senki sem állította. Illetve úgy fordítanám át a lentebb leírtakat, hogy a mosó(gató) gépek talán a Mielét leszámítva már sehol sem képviselnek a tartósság terén minőséget, aligha tudnák az IKEÁ-val egymást lejáratni.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5157 Dátum: 2017.08.18 11:57:52 »
2-3 éven belül a családban több helyre (3 vagy 4) vettünk ugyanolyan Beddinge kanapét, mindet én raktam össze. Mindegyikben ugyanott volt a hiba, hogy az egyik csavar és a lyuk "nem volt szemben", hanem fúrni kellett --> gagyi.

Volt egy ikea gardrobunk. Vásárlás után 2-3 évvel elmentem venni belső kosarakat, polcokat venni hozzá, közölték, hogy az a termék kifutott, és nincs hozzá tartozik (ez sem éppen a prémiumság jellemzője). Majd a vevőszolgálat felajánlotta, hogy másik gardrób cuccait vegyem meg hozzá. Megkérdeztem, hogy az jó-e hozzá. Mondta, hogy nem... No comment.
Nekünk is Beddinge kanapénk van, sőt a barátainknak is, mindkettőt én szereltem össze (extra ágyneműtartót is vettünk hozzá), minden csavar fúrás nélkül illeszkedett (kb. 8 évvel ezelőtt történt, lehet azóta változtattak a modellen). Az extrémebb terhelést viszont valóban nem bírja, a benne lévő ágyrács lécei párszor eltörtek (nem piszkabotok vagyunk, és való igaz, hogy paraszt módon szeretünk rásüppedni - na ezt nem szabad), illetve a miénkek még a kerete is elhajlott, azt meg kellett erősítenem egy hosszú szögvassal fél év után mert nem tetszett hogy hasa lett.
Aláírom, hogy nem egy prémium minőség, de gagyinak azért nem nevezném, mert ennél sokkal gyengébb minőségű bútoraink voltak és vannak is még (amiket az RS bútor, Mőbelix, különféle outletek és áruházak árulnak), ezekhez képest az Ikea messzemenően jobb nem sokkal drágábban, és gyakran praktikusabb is és jobban is néz ki.

A kifutó termékekkel sajnos igazad van, de minden másra is igaz ugyanez, a mai világban sajnos ezt el kell fogadni, nincs mit tenni.
Azt tudom, hogy még magasabb minőség is létezik (és több évtizedes gyártási ciklusokkal), kérdés, belefér-e a büdzsébe. A mi esetünkben úgy tűnik, nem nagyon...

Ameddig megengedhetem magamnak, nem veszek ikeás vackot.
Őszintén örülök, hogy ezt megteheted.

A gépek, elektronika az más, mint a bútor. Más az üzleti modell és másak a feltételek - ezért gondolkodtam el.
Nagy valószínűséggel Ikeás konyhabútort fogunk választani - mert ismeretségi körből azt tapasztaltuk, hogy egyáltalán nincsenek vele minőségi problémák, más gyártókkal szemben az árak sem vészesek, az különösen vonzó számomra hogy a konyhatervező programjukban teljesen önálló módon saját magunk meg tudjuk tervezni a konyhát a legapróbb részletekig, egész jó egyedi igények kiszolgálására; a várható költséget fillérre pontosan egy kattintásra megmutatja. A boltba a kész tervvel be kell menni, ott jóváhagyatni és mehet a megrendelés.
Ami meg szintén nagyon fontos szempont - minden más konyhabútor megoldással szemben - hogy a megrendelést követően maximum 5 munkanapon belül mindent ki tudnak szállítani, mert utolsó csavarig mindenből van a raktárban.
Eddig az összes más konyhabútor megoldás amit néztünk minimum 2 hónapos szállítási időt igényelt, szerződés kötéssel foglalózással stb., és többségük drágább volt - továbbá csak katalógus fotók alapján lehetett számos dolgot rendelni, a kiállított példányok csak leegyszerűsített elemekből állnak. Tervezni egyedül nem tudsz, rá kell szánni 2-3 órát ügyintézőnél a boltba hogy készüljön egy terv, aminek tervezési díja van, ami ha aztán nem rendeled meg a konyhát, ki kell fizetned. Az Ikeában szinte az összes konyhafajta ki van téve és valamennyi tartozék és opció kézzel megfogható, a végső döntést meghozni így sokkal könnyebb és kompromisszummentesebb, nyilván terveztetheted ügyintézővel itt is, de ha akarsz efgyedül is tudsz haladni otthon a gép előtt, nem kell a tömegben zajban szenvedni.

Konyhagépként amire szükségünk van az egy mosogatógép meg egy hűtő. Mindkettő beépített kéne legyen, sajnos hűtő nincs olyan az Ikea kínálatában amilyen kéne, de azt mondták a szekrénybe bármilyen 60cm-s szabvány méretű hűtőt be lehet tenni, és egy egyszerű adapterrel lehet hozzácsatolni a szekrényajtóhoz a hűtőajtót. Mosogatógépnél ez nem ilyen egyszerű szerintem, a frontlap ami eltakarja a gépet az pontosan kéne illeszkedjen és rá kéne rögzüljön a gépre, így fenntartásaim vannak, melyik lenne az, ami be tudna ugrani az ikeás bútorba.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5158 Dátum: 2017.08.18 12:21:36 »
Ezekkel a kattanós kanapékkal csak az a baj, hogy valakinek a falnál kell aludnia, ahonnan nehéz kimászni. Vagy kirakjátok a szoba közepére? :hmmmm:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5159 Dátum: 2017.08.18 13:43:43 »
Nálunk IKEA konyhabútor van, 5-6 éves, én raktam össze, meg vagyok vele elégedve.
Úgy, hogy én raktam össze anyagilag is előnyős.
Nálunk külön vett Whirlpool 6sense mosogatógép van, az előlap teljesen passzol rá, bár ahogy valaki írta ha valóban a Whirlpool az IKEA gyári beszállítója, akkor nem véletlen. Amúgy szerintem más márkáknál sem lehet gond, maximum az előlap magasságából kell levágni, de valószínüleg erre sincs szükség. A Whirlpoolhoz is adtak egy olyan elemet amivel több fokozatban ki lehetne tölteni a kezelőpult és az előlap közötti esetleges rést. Ha olyan mosogatógépet választ az ember, ahol az ajtó élében vannak a kezelőgombok (nekem nem tetszik), akkor pedig a telefrontnak passzolnia kell rá, mivel gondolom az mindegyiknél szabvány méret. 6 éve még 2 fajta IKEA előlap volt, a teli(kezelőszervek az ajtó élén) és az alacsonyabb (kezelőszervek az ajtó felső front részén).
2-3 éve módosítottak a konyhabútorokon (pl. lábrészen), a mostani megoldásokat nem ismerem.