Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959667 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5115 Dátum: 2017.07.11 22:30:13 »
Ex sógorom egyszer egy idegesítően zenélő játékot vett valamelyik gyerekemnek. Később neki lettek gyerekeik ... visszaajándékoztam  :D :tt2:

Csak az vesz ilyet ajándékba, akinek nincsenek gyerekei  :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5116 Dátum: 2017.07.12 09:58:54 »
Ex sógorom egyszer egy idegesítően zenélő játékot vett valamelyik gyerekemnek. Később neki lettek gyerekeik ... visszaajándékoztam  :D :tt2:

Csak az vesz ilyet ajándékba, akinek nincsenek gyerekei  :yes:
Már fenem a bankkártyámat. A delikvensnek aki hozta, mostanában születik gyereke. Hasonló mennyiségű zajos játékot és filcet fogok visszaajándékozni. :devil:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5117 Dátum: 2017.07.12 10:46:14 »
Csak az vesz ilyet ajándékba, akinek nincsenek gyerekei  :yes:
Dehát a nagyitól kapták  :cry: :cry: :cry:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5118 Dátum: 2017.07.12 11:31:16 »
Dehát a nagyitól kapták  :cry: :cry: :cry:
Ők meg már rég elfelejtették, hogy milyen is az  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5119 Dátum: 2017.07.12 12:08:19 »
Dehát a nagyitól kapták  :cry: :cry: :cry:
Ne aggódj, nem biztos hogy örökbefogadtak, lehet csak eszébe jutott mennyit könyörgött mindig, hogy rakd végre rendbe a szobádat. :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5120 Dátum: 2017.07.12 12:16:54 »
Ne aggódj, nem biztos hogy örökbefogadtak, lehet csak eszébe jutott mennyit könyörgött mindig, hogy rakd végre rendbe a szobádat. :D
Na azért tényleg sokat könyörgött!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5121 Dátum: 2017.07.13 01:06:52 »
(nem nagyon) instant karma :tt2:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5122 Dátum: 2017.07.14 00:51:09 »
Na az AEG L87695WD-nél is ugyanez volt a fő bajunk, hogy a program tényleges hossza köszönő viszonyban sincsen azzal amit beállítasz, illetve azzal amit kiír. Képes azt hazudni hogy még 9 perc van hátra, de valójában még több mint fél órán át tekeri. Mosás-szárítással együtt volt, hogy 4 órán át küzdött, már számtalanszor megúntuk, és kivettük belőle hamarább a cuccot, ami úgyis csontszáraz volt. Még majdnem 1 óráig tekergette volna, de minek... Ami érdekes, hogy az első évben ez nem tűnt annyira fel, csak a rá következő időszakban. Szervizben már 2 alkalommal is járt, és azt hazudták hogy cseréltek benne egyet s mást de igazából semmi sem változott a használati élményben (szerencsére 5 éves gariidőn belül).

Ezzel szemben a Miele max 5 perces eltéréssel ki tudja írni előre hogy mikor lesz vége (mosással és szárítással együtt). A véget éréskori sípolás, állítható a hangereje menüből, illetve egy dedikált gombbal ki is kapcsolható mosás előtt (el tudod dönteni mosásonként hogy sípoljon ha véget ér vagy sem).
Az tetszik ezekben a Miele termékekben, hogy látszik: aki tervezte, az gondolkodott is.

Egyébként nagyon sajnálom hogy az AEG is átment full-gagyiba, korábban egy LAVAMAT 1246 EL típusú gépünk volt, az tényleg olyan volt mint egy svájci óra. Miele-szinten teljesített. Csak kinőttük, de mindvégig visszasírtuk míg a nagy AEG-vel szívtunk.
Nekünk elég sok AEG termékünk van, de egyikkel sincs gondunk. A mosógépünk már 5 éves, az is kiírja a hátralévő időt, és az annyi is szokott lenni pár perc eltéréssel.
A sütőnk - ez viszont Whirlpool - az már elég öreg és megörökölt, de az a sütőóra szerint szépen aláteljesít: általában 10-15 fokkal, de egyszer a beállított 230 helyett csak 190-re fűtött föl.
Erről a használt Miele cégről tudsz többet mondani - akár priviben, ha nem való nyilvánosság elé?
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.14 21:05:35 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5123 Dátum: 2017.07.14 11:42:48 »
A régi AEG-kre életemet bíznám most is, de újakat már csak úgy vegyél, hogy tucatminőség. A prémium feeling csak a dizájnban van meg, a belsőség ugyanolyan gagyi mint az ugyanazon cégcsoport alacsonyabb kategóriájú cucca, ami jóval olcsóbb is. Vélhetően a gazdasági világválságot így akarták átvészelni - aztán maradtak is így...

Pl a mosógép a leírt hibán kívül 4-ik évben rozsdásodni kezdett az éleknél, ahol a műanyag műszerfalkeret találkozik a fémmel. Eléggé döbbenetes...
A hűtőgép (csilivili inox kivitel, Led-es belső világítás, LCD kijelzős érintőgombos stb.) olyan erős hangot ad ki a kompresszora, mintha valami méhkas lenne a füled mellett, két szobával arrébb is hallani. Szerviz kétszer is volt kint, egyszer nem hallottak semmit, másodszor meg legyintve kérdezték hogy ennyi miatt kihívtuk? Hát ez ilyen, mit akarunk még, szokjuk meg wazze...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5124 Dátum: 2017.07.14 14:08:49 »
Nekünk elég sok AEG termékünk van, de egyikkel sincs gondunk. A mosógépünk már 5 éves, az is kiírja a hátralévő időt, és az annyi is szokott lenni pár perc eltéréssel.
A sütőnk az már elég öreg és megörökölt, de az a sütőóra szerint szépen aláteljesít: általában 10-15 fokkal, de egyszer a beállított 230 helyett csak 190-re fűtött föl.
Erről a használt Miele cégről tudsz többet mondani - akár priviben, ha nem való nyilvánosság elé?

nekem a miele porszívóm 9 évig bírta. alapgép volt, olcsó így sem volt, és amikor bexart, elvittem a szervizbe. ahol megvizsgálták és motorcserét ajánlottak, de kissé azért szégyenkezve, mert 65ezer forint lett volna.  nem csináltattam meg, vettem egy szürke kärchert :)  (aminek egy év után eltört a csöve, de jól körbetekertem duct tape-pel és azóta jó :) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5125 Dátum: 2017.07.14 21:27:43 »
A régi AEG-kre életemet bíznám most is, de újakat már csak úgy vegyél, hogy tucatminőség. A prémium feeling csak a dizájnban van meg, a belsőség ugyanolyan gagyi mint az ugyanazon cégcsoport alacsonyabb kategóriájú cucca, ami jóval olcsóbb is. Vélhetően a gazdasági világválságot így akarták átvészelni - aztán maradtak is így...
Ebben annyi igazság feltétlenül van, hogy amióta az Electrolux csoporthoz tartozik, azóta romlott a minősége, de még ezzel együtt sem vagyok biztos a tucatságban. Épp a jó AEG-s (és a szintén jó korábbi Zanussi-s) tapasztalatok miatt, a családba egy újabb mosógép került ebből a brandből, de mivel a cél az volt, hogy a lehető legolcsóbb legyen, amire bárhol van 5 év gari, Zanussi lett. Érezhetően gagyibb az AEG-hez képest. Az AEG olyan finoman jár, gyorsít és fékez, hogy észre sem lehet venni. Az új Zanussi pontosan úgy  nyökög, nagyot rúg a centrifuga bekapcsolásánál, etc. (és nem, nem a ferdeség a baj, ki lett vízszintezve...), mint az előző. Lehet, hogy az AEG nem a régi, de az olcsó márkák meg mégannyira sem.
5 éve, mikor ezt a gépet vettük, mert az előző kezdte a vizet maga alá is kiengedni, kérdeztem a szerelőt, mit igen, mit nem érdemes venni. Azt mondta, szinte mindegy, amire a legtöbb garancia van, mert akkor legalább addig védve vagy.
A Mieléről azt olvastam, hogy egyrészt, azért a magas árért cserébe jobb kidolgozást, minőséget is kapsz, másrészt, az egyszerűbb módon van (még) összerakva, javítható nem is drágán, nem kell rögtön 50ezerért panelt cserélni benne. Az más kérdés, hogy nem mindenki akar így javítani...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5126 Dátum: 2017.07.14 22:18:25 »
Hát hiába az 5 éves gari, ha a szerviz széttárja a kezét... mert ilyenekre hogy rozsdásodik, meg hangossá válik, meg hogy egyre megbízhatatlanabb a kijelzett hátramaradó idő arra nem vonatkozik, vagy legalábbis nincs meg a szükséges szakértelem ahhoz, hogy ezeket a hibákat meg is oldják.
Tucattermék lett, lehet hogy finoman teker stb. újonnan, de nem tartós és javítani is csak alkatrész csereberéléssel próbálkoznak, eszükbe se jut a tényleges hibát feltárni - vélhetően nem is kapnak erre vonatkozó oktatást. Kábé úgy rakosgatják mint a szomszéd gyerek az asztali pécét. Ilyen színvonalon megy az 5 évre kiterjesztett garancia, tapasztalatból írom.
(mert hogy az 5 éves gari valójában nem is az, csak egy biztosítás, amiben egy független szervizzel a biztosító csak azt vállalja, hogy feltámasztja a gépet ha leáll vagy kapsz egy másikat ha teljesen behal - ennek semmi köze a gyári garanciához, ami csak az első évben érvényes)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.14 22:23:42 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5127 Dátum: 2017.07.17 22:25:43 »
Nekünk a Bosch nagyon bevált, a mosógép és a mosógatógép is. 8 éves mindkettő (2009-ben vettük őket), és a mosógépnek pár hete ki kellett cseréltetni az ajtónyitó kilincsét, márkaszervízzel, munkadíjjal és borravalóval (számlával, garanciával) 15 ezer forint volt. Az időzítőjét leszámítva (amit írtam fentebb), hibátlan, csendes, finoman jár.
A nyaralóba egy Samsung van, közel sem mos olyan szépen (azonos mosószerekkel), épp tegnap mutatta a feleségem a különbséget két fehér ágyneműhuzat között, az egyiket a Bosch-ban mostuk, a másikat a Samsungban. Nekem nincs erre szemem, de még én is láttam a különbséget. Nem is jár olyan szépen, meg az egész sokkal gagyibb benyomást keltt.  A Samsung valami 70 ezer körüli gép volt pár éve, de bevezető akcióban 50 és 60 között vettük. Nyaralóba elmegy, otthonra nem kéne. (oké a bosch újan valami 100 ezer körül volt).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5128 Dátum: 2017.07.19 23:27:16 »
Bosch/Siemens mosogatóknak a belső elrendezését nem szeretem. (Van kettő a családban, jól ismerem.) Nálunk az kiesik.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5129 Dátum: 2017.07.20 14:59:00 »
Pedig valaki épp mesélte, hogy csak a Siemens-nél van az egyetlen jó megoldás, hogy az evőeszközöket nem külön tartóba kell rendezgetni, hanem egy, a mosótér tetején lévő széles kihúzható tálcán lehet frankón szétszórni őket, és hogy ez mennyivel jobb mint a tartóval való szenvedés...
Nekünk nincs (még), így csak gyűjtöm az infót. Így ha van vélemény e témába, írjatok.