Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959911 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5100 Dátum: 2017.07.10 23:21:29 »
Nekem nem teljesen "tiszta", hogy a szomszédnak mi köze van a te betápodhoz. Minden lakásba alanyi jogon jár a 32A!
Én is ikerházban lakok (jogilag társasház). Külön villanyóra( bár egy szekrényben, ami ~1988-ban létesült, tehát a mai szabványnak BIZTOS nem felel meg)
Kétlakásos ház, köznyelvben ikerház dupla elválasztó falak nélkül.
Annak idején közösen bejött a 3 fâzis amit a házon belül osztottak meg, a szomszédhoz került 1, az elődünkhöz meg egy kétfázisú Mérőórák raktak, ami a rendszerből kivezetéskor 2 db egyfázisúvá alakult át. Nekem 3 fázis lenne az ideális, de az egyértelműen szabványosítás lenne a szomszédéval együtt, ami neki nem érdeke.
Az egyik mérőről átpakoltatom a fogyasztókat a másikra, ami a HMKE miatt oda vissza mérős lesz ( nem akarom az egyik órán leadni az áramot nettó 10,3 Ft ért és a másikon megvenni br. 43 ért). A műszaki felmérő ELMÜ sök ( a betáp vezetéket ill a szétosztást meg sem nézték) szerint az oda vissza mérős 16 ról 32 A re bővítése túl nagy átalakítás amihrz az egész házat szabványosítani kellene. Ez független attól, hogy a másik 16 A t leadom vagy sem. Amennyiben nem adom le, akkor a 32A feletti részre fizetni kell ( nem emlékszem az összegre, vmi 4e Ft/ A) . Nem egységes, az EON területén nincs hálózat fejlesztési díj.
Nem a lehúzás érdekel - költsék gyógyszerre -, hanem az, hogy a szomszédom is bele akarják rángatni. 1x 16A kenhetem a hajamra, még a megtermelt áramot sem fogom tudni rajta elhasználni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5101 Dátum: 2017.07.11 00:35:25 »
Márhogy megy be a telkeden az út és valaki kitalálta, hogy ő azt használni akarja?
Kicsit bonyolultabb. Egy zsákutca végében egy kocsibeállónyi helyen kialakítani engedtünk egy behajtót egy szomszédunknak akinek a másik utcából ( hegy aljáról) kellett volna hordani az épitőanyagot, csónakot miegymást. Cserébe mi is használhatjuk és rajtuk keresztül lemehetünk a másik útra és nem kell megkerülni a szölőhegyet. Ugyan az eredeti 40 éves papír erről nincs meg, de a ház épitési tervrajzán egyértelműen látszik, valamint az öregek néhány éve ismét irásba foglalták. A gyerekek házastársai azonban nem értik, miért járunk rajtuk keresztül. Sajnos időközben a trehány térképészek 4-5 m hosszabbítottak a zsákutcában, így a szomszéd által is feltételesen hasznát kapubejáró ( kisajátítás nélkül) közútnak van berajzolva, azaz a jelenleg érvényes térképpel már nem tudjuk igazolni a kölcsönös területhasználat és a szerződés jogosságát.
Szerencsére a tulaj Édesanyám gyerekkori barátja, úgyhogy jelenleg nem probléma, csak kellemetlen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5102 Dátum: 2017.07.11 09:37:24 »
Nálunk villany sütő és fözőlap van, és a feleségem annyira ragaszkodik ehhez, hogy amikor nézzük a lakásokat (még mindig keresünk), akkor az első kérdései között van, hogy milyen az villanyhálózat. A nyaralóban gáz van, nem is szereti, mindig panaszkodik, hogy ezzel nem tud olyan jókat főzni (mondjuk én elégedett vagyok vele  :cool2: )
Mi most 300 fokos sütő bépítésén gondolkozunk, igazán jókat sütni rendes hőfokkal lehet. Valószínűleg vésni kell majd hozzá egy kicsit.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5103 Dátum: 2017.07.11 10:01:49 »
Mi most 300 fokos sütő bépítésén gondolkozunk, igazán jókat sütni rendes hőfokkal lehet. Valószínűleg vésni kell majd hozzá egy kicsit.
Nem is mondom a feleségemnek, hogy már van ilyen...  :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5104 Dátum: 2017.07.11 10:06:53 »
a kerámia főzőlap vmi Juno (Electrolux) ez ha jól rémlik 6 vagy 7,2kW-os
Na megnéztem, típusa JHS 60040X és 6,4kW-os  rajta lévő címke szerint.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5105 Dátum: 2017.07.11 10:09:08 »
Nálunk villany sütő és fözőlap van, és a feleségem annyira ragaszkodik ehhez, hogy amikor nézzük a lakásokat (még mindig keresünk), akkor az első kérdései között van, hogy milyen az villanyhálózat. A nyaralóban gáz van, nem is szereti, mindig panaszkodik, hogy ezzel nem tud olyan jókat főzni (mondjuk én elégedett vagyok vele  :cool2: )
Nálunk a sütő iránti ragaszkodás van, de szerintem most már alakul a főzőlap iránti is, nemrég cseréltük, és 1000x jobb mint a régi fapad Ariston-unk. Még én is észrevettem, akinek fingja nincs a sütés-főzéshez.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5106 Dátum: 2017.07.11 10:39:55 »
Mi most 300 fokos sütő bépítésén gondolkozunk, igazán jókat sütni rendes hőfokkal lehet. Valószínűleg vésni kell majd hozzá egy kicsit.
Mi 2 évig rágódtunk hogy mire cseréljük a régi szettet. A legnagyobb problémája az alap-fapad, és még a középkategóriás modelleknek, hogy a sütési hőmérséklet beállítása nagyon pontatlan. Ugye az ember azt hinné, hogy ha a sütőn a tekerőt beállítja mondjuk 180 fokra, akkor ott annyi is lesz... aztán egyszer puszta kíváncsiságból vettem a Lidl-ben egy sütőhőmérőt, és nagy megdöbbenésünkre azt tapasztaltuk, hogy lazán 230 fok fölé szökik a hőmérséklet, mire a termosztát észbekap. Aztán utána szép lassan lekúszik 160 környékére, míg megint bekapcsol (nagy a termosztát hiszterézise - azaz nem hiba, hanem tulajdonság).
Emiatt gyakran az volt, hogy az étel látszólag megsült (külseje szépen megpirult stb.) de a belseje nem sült át rendesen, így kénytelen volt tovább sütni, ami miatt a külseje lett elég drámai.
A főzőlap is hasonló, 6 fokozata volt ugyan, de 1-es 2-es gyakorlatilag semmire se volt jó (max langyosítani valamit), 3-ason még csak-csak, 4-től felfele meg rettenetesen magas volt a hőfok, minden kifutott a lábasból, így gyakorlatilag a 6 fokozatból 4 használhatatlan volt.

Sokat vajúdtunk mi legyen, egy ideig az AEG BS 9314401-M és BP 9314001-M modelleket néztük, de időközben csalódnunk kellett az AEG-ben mint márka (nem kevés pénzért vett mosógép és hűtőszekrény igen gagyinak bizonyultak, szervizesek csak közölték hogy "ez ilyen, meg kell szokni"), ezért Miele felé orientálódtunk. Sajnos a Miele cuccok brutál drágák újonnan, de használtan egész jó áron lehet kifogni belőlük szinte új vagy alig használtakat, amelyeket nyugatról hoznak be (mint a használt autókat, ugyanúgy vannak ilyenekre is "szakosodottak").
Nem mondom hogy nincs bennük kockázat, de egy H 4640-es Miele sütő újonnan 8-900ezer ft, gyakorlatilag újszerű állapotban 180ezerért megvettük, minden gyári tartozékával (hússzonda, grill-forgató rotisserie, rács, tepsi stb.). 400 fokig megy, pirolízises. LCD kijelzőn 1 fokos pontossággal állítható be a hőmérséklet, ha kinyitod az ajtót sütés közben látod hogy mennyivel esik le az érték és kompenzál rögtön, időzítő, kedvenc-profilok mentése és elnevezése stb. Miután beüzemeltem rá 2 hétre kiírt egy ERR90-es hibakódot, az eladó az oxigénszenzort kitakarította benne (mert adott rá 3 hónap garanciát).
Egy KM 5722 főzőlapot is ugyanígy vettünk egy másik eladótól, az "szerencsére" 2 nap alatt tönkrement, és visszakaptuk a pénzt. Akkor vettük ezt a korábban említett Juno Elektrolux-ot (szintén használtan) ami nem indukciós ugyan, de csak 25ezer volt, cserébe hibátlan és rendesen működnek a fokozatai.

Az AEG L87695WD mosógépet pedig ugyanígy lecseréltük egy kb. ugyanolyan idős Miele WT 2670 WPM-re (fillérre ugyanannyiért). Valahova Hüvösvölgyre kellett értemenni, az eladó németből hozta, különféle panziókat és hoszpice házakat üzemeltet, ahol alapszabály, hogy minden mosógépet 3-4 évente cserélni kell, még akkor is, ha alig használták.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5107 Dátum: 2017.07.11 11:26:15 »
Nem is mondom a feleségemnek, hogy már van ilyen...  :whistling:
Ne tudd meg milyen pizzát tudsz vele csinálni. Vagy kenyeret. Kenyérsütőgép dagasztó programja keleszt-dagaszt, a 300-as sütővel karöltve lényegében a meló háromnegyedét leveszi a válladról.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5108 Dátum: 2017.07.11 11:35:31 »
Nálunk minden Bosch (kivéve a hűtő, mert akkor nem volt Bosch hűtő, nem tudom azóta van-e). A főzőlap valami 16 fokozatú (kijelző 1 1. 2 2. a pontok a köztes fokozatokat jelzik és 8. a vége). egészen finoman lehet beállítani. Amúgy 6.-7nél ritkábban megy magasabb fokozaton.
A sütő szintén Bosch, valami kifutó széria utolsó darabja volt, így féláron vette meg a feleségem 2009-ben valami 60 ezerért. Teljesen jó, szeretjük. Egy baja van, hogy a felső fűtőszál alatti rácselemek már esnek le róla (vékony fémrudak), és nem is tudom visszatenni, hegeszteni stb, de ettől teljesen ellátja a funkcióját.
Mosógépünk is Bosch. Egy hibája van, ami utálok, hogy amikor lejár a program addig sípol, ameddig nem nyitod ki (én csak diktátornak hívom), ami elég kellemetlen tud lenni. Ha például épp nézel egy filmet, vagy vacsorázol akkor nem esik jól. Elég lenne egy sípolás és kész. Ja és a 40 fokos programja 1:17 perc helyett (ennyit mutat a kijelzője) majdnem 2 óra alatt megy le. Viszont ha beidőzítem, akkor pontos. Vicces.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5109 Dátum: 2017.07.11 11:40:13 »
Ne tudd meg milyen pizzát tudsz vele csinálni. Vagy kenyeret. Kenyérsütőgép dagasztó programja keleszt-dagaszt, a 300-as sütővel karöltve lényegében a meló háromnegyedét leveszi a válladról.
Mi nem sütünk kenyeret, és pizzatésztát is 3-4 évente egyszer, szóval azért nem érdemes. De jól hangzik  :cool2: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5110 Dátum: 2017.07.11 11:58:05 »
Mosógépünk is Bosch. Egy hibája van, ami utálok, hogy amikor lejár a program addig sípol, ameddig nem nyitod ki (én csak diktátornak hívom), ami elég kellemetlen tud lenni. Ha például épp nézel egy filmet, vagy vacsorázol akkor nem esik jól. Elég lenne egy sípolás és kész. Ja és a 40 fokos programja 1:17 perc helyett (ennyit mutat a kijelzője) majdnem 2 óra alatt megy le. Viszont ha beidőzítem, akkor pontos. Vicces.
Na az AEG L87695WD-nél is ugyanez volt a fő bajunk, hogy a program tényleges hossza köszönő viszonyban sincsen azzal amit beállítasz, illetve azzal amit kiír. Képes azt hazudni hogy még 9 perc van hátra, de valójában még több mint fél órán át tekeri. Mosás-szárítással együtt volt, hogy 4 órán át küzdött, már számtalanszor megúntuk, és kivettük belőle hamarább a cuccot, ami úgyis csontszáraz volt. Még majdnem 1 óráig tekergette volna, de minek... Ami érdekes, hogy az első évben ez nem tűnt annyira fel, csak a rá következő időszakban. Szervizben már 2 alkalommal is járt, és azt hazudták hogy cseréltek benne egyet s mást de igazából semmi sem változott a használati élményben (szerencsére 5 éves gariidőn belül).

Ezzel szemben a Miele max 5 perces eltéréssel ki tudja írni előre hogy mikor lesz vége (mosással és szárítással együtt). A véget éréskori sípolás, állítható a hangereje menüből, illetve egy dedikált gombbal ki is kapcsolható mosás előtt (el tudod dönteni mosásonként hogy sípoljon ha véget ér vagy sem).
Az tetszik ezekben a Miele termékekben, hogy látszik: aki tervezte, az gondolkodott is.

Egyébként nagyon sajnálom hogy az AEG is átment full-gagyiba, korábban egy LAVAMAT 1246 EL típusú gépünk volt, az tényleg olyan volt mint egy svájci óra. Miele-szinten teljesített. Csak kinőttük, de mindvégig visszasírtuk míg a nagy AEG-vel szívtunk.

« Utoljára szerkesztve: 2017.07.11 12:06:35 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5111 Dátum: 2017.07.11 12:31:56 »
Ezzel szemben a Miele max 5 perces eltéréssel ki tudja írni előre hogy mikor lesz vége (mosással és szárítással együtt). A véget éréskori sípolás, állítható a hangereje menüből, illetve egy dedikált gombbal ki is kapcsolható mosás előtt (el tudod dönteni mosásonként hogy sípoljon ha véget ér vagy sem).
Az tetszik ezekben a Miele termékekben, hogy látszik: aki tervezte, az gondolkodott is.
Amúgy az összes többi programot pontosan tudja, csak ezt az egyet nem, amit leggyakrabban használunk. Ez régen nem volt így, valami hibára gyanakszom, de amúgy teljesen jó. A múltkor néztük valamelyik boltban az új Bosch gépeket, és már a Boschnál is van ez a hangbeállítási funkció (megmondtam a feleségemnek, csak olyat veszünk, ahol ez állítható).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5112 Dátum: 2017.07.11 14:11:30 »
sose használnék már gázt főzéshez (höhö, úgy mondom ezt, mintha annyit főznék), az indukciós melegítés takarékosabb, sokkal gyorsabb, főzni is jobb vele (nem éget pontszerűen, mint a gázláng) és nem tartozik hozzá egy ronda cső, ami körbemegy a konyhában. az otthoni lakásunkban is az volt, a mostaniban is az van.
a sima főzőlapot nem szeretjük annyira, mert az lassabb és pazarlóbb

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5113 Dátum: 2017.07.11 14:37:27 »
(megmondtam a feleségemnek, csak olyat veszünk, ahol ez állítható).
Én a helyedben ezt a kérdést rég übereltem volna, ha ennyire idegesítene. Szétszedném, megkeresném benne a kis csipogót, és vagy kikötném, vagy beragasztanám egy filctalppal (olyan fajtával amit a konyhaszék lábára kell ragasztani, egy olyat ha rányomsz egy csipogóra, szinte teljesen elnémul).
Mi a zenélő gyerekjátékokkal vagyunk így (pl. most buborékfújó, olyan otromba és hangos zenét nyom egy csipogón keresztül, hogy még azelőtt csíptem el a felé vezető drótot, hogy odaadtam volna a gyereknek...)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.11 14:38:59 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5114 Dátum: 2017.07.11 21:27:13 »
Én a helyedben ezt a kérdést rég übereltem volna, ha ennyire idegesítene. Szétszedném, megkeresném benne a kis csipogót, és vagy kikötném, vagy beragasztanám egy filctalppal (olyan fajtával amit a konyhaszék lábára kell ragasztani, egy olyat ha rányomsz egy csipogóra, szinte teljesen elnémul).
Mi a zenélő gyerekjátékokkal vagyunk így (pl. most buborékfújó, olyan otromba és hangos zenét nyom egy csipogón keresztül, hogy még azelőtt csíptem el a felé vezető drótot, hogy odaadtam volna a gyereknek...)
Gyerek egyik kibírhatatlan zenélő játékát egyszer kádba fojtottuk. Basszus, még a víz alatt is vernyogott. :ph34r: