Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 961067 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4665 Dátum: 2016.09.08 20:11:59 »
Nem, mivel azok nem is halogének, Magyarországon! Errefelé magasnyomású nátriumlámpa (sárga fényű) vagy higanygőzös (fehér fényű) vagy LED-es van az utcákon, köztereken.
Pl a Parlamentet nátriumlámpákkal világítják meg, attól a jellegzetes sárgás fénye, ami visszatükröződik a Dunán, amikor a Budai oldalról nézzük.
ja, xar 3.ad osztályú osram fosokkal és kb 2havonta járnak cserélni...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4666 Dátum: 2016.09.08 20:35:48 »
Hát csak nem fogják engedni hogy az Ország első Házán ki legyen égve egy lámpa, wazzeg.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4667 Dátum: 2016.09.08 20:40:30 »
hah...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4668 Dátum: 2016.09.08 20:42:10 »
...
Szerinted télen kicserélik a köztéri világítás halogén fényforrásait??? vék áp dúd!!

Nem, mivel azok nem is halogének, Magyarországon! Errefelé magasnyomású nátriumlámpa (sárga fényű) vagy higanygőzös (fehér fényű) vagy LED-es van az utcákon, köztereken.
Pl a Parlamentet nátriumlámpákkal világítják meg, attól a jellegzetes sárgás fénye, ami visszatükröződik a Dunán, amikor a Budai oldalról nézzük.

Bizonyára nem, habár a szakma is út tunnya, te meg bizton átaludtál pár évet, amíg a nemlétező halogén közvilágításra még hazai fejlesztés is sikerrel zajlott. Esetleg a parlament környékén időugrás volt??? ::) ::)  Valóban kisebb ez az ország mint lehetne, de mégsem csak a budapesti Kossuth-tér a kiterjedése. A fenti sommás megállapításodra talán kellett volna még kicsit gyúrni!Télleg vék áp dúdc!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4669 Dátum: 2016.09.08 20:43:22 »
Hát csak nem fogják engedni hogy az Ország első Házán ki legyen égve egy lámpa, wazzeg.
Tűz volt a parlamenten-ben-nél?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4670 Dátum: 2016.09.08 22:00:11 »
Télleg vék áp dúdc!!
Kedves kolléga úr, már nem kezdő vagy itt köztünk, sokunkat ismersz, ennyi idő alatt tényleg átjöhetett volna, hogy nem mindenki penge azokban a dolgokban, amelyekben te az vagy.
Jelen esetben linkelgetés helyett sokkal hatékonyabb lett volna, ha az amúgy is fenntartással kezelendő wikipédia citálása helyett odaírod, hogy a halogénlámpa nagyon átmelegszik, nincs értelme hűtőbe tenni.
Ez az egész gyerekes bugyuta párbeszéd megúszható lett volna...

Robi, az említett bolt valóban ott van, ahol írod, a Delej utca azon végén, ahol az a kis park van, meg a Mol-kút.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4671 Dátum: 2016.09.08 23:09:53 »
Robi, az említett bolt valóban ott van, ahol írod, a Delej utca azon végén, ahol az a kis park van, meg a Mol-kút.
tudom,azért ajánlottam,..
vhogy aug.közepén jártam arra... (kiszedtem a szünetet az elejéről)
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.09 00:34:49 írta music »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4672 Dátum: 2016.10.03 14:23:56 »
Új mosogatógépet tényleg csak plecsnis szakember köthet be anélkül, hogy elvesztenéd a garanciát?
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4673 Dátum: 2016.10.03 14:29:28 »
Új mosogatógépet tényleg csak plecsnis szakember köthet be anélkül, hogy elvesztenéd a garanciát?
Eddig ilyent csak a gázkészülékeknél hallottam, na meg mostanában a klíma is ilyen lett. A gáz dolgot értem. A klímánál meg környezetvédelmi okokra hivatkoznak. Na de egy mosogatógép?!  A kifolyó a lefolyóba, konnektorba bedug és használja az ember.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4674 Dátum: 2016.10.03 14:35:36 »
Eddig ilyent csak a gázkészülékeknél hallottam, na meg mostanában a klíma is ilyen lett. A gáz dolgot értem. A klímánál meg környezetvédelmi okokra hivatkoznak. Na de egy mosogatógép?!  A kifolyó a lefolyóba, konnektorba bedug és használja az ember.
a főzőlap is ilyen már, sőt talán az elektromos sütő is.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4675 Dátum: 2016.10.03 14:52:20 »
Eddig ilyent csak a gázkészülékeknél hallottam, na meg mostanában a klíma is ilyen lett. A gáz dolgot értem. A klímánál meg környezetvédelmi okokra hivatkoznak. Na de egy mosogatógép?!  A kifolyó a lefolyóba, konnektorba bedug és használja az ember.

És hogy kerül belé az oldószer + a felületaktív anyag? Kő az a hálózatra illesztett sarokszelep es !? Kő az a befolyó.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4676 Dátum: 2016.10.03 15:30:23 »
a főzőlap is ilyen már, sőt talán az elektromos sütő is.
...több mint 10 éve már...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4677 Dátum: 2016.10.03 15:44:52 »
Új mosogatógépet tényleg csak plecsnis szakember köthet be anélkül, hogy elvesztenéd a garanciát?
Ez azért vicces, mert nem agysebészet bekötni, még csak különösebben szerszám sem kell hozzá. De gondolom ez cég policy, esetleg kérdezd meg más márkánál.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4678 Dátum: 2016.10.03 15:52:00 »
Kő az a hálózatra illesztett sarokszelep es !?
Ja, igazad van.
A szakszerűen előkészített sarokszelepre is csak szakember hajthatja rá a menetes gyűrűt. A kerti csapnál is kihívom a 3 diplomás atomfizikust minden hétvégén ehhez a feladathoz   :devil:
Megyek is, feljelentem magam, mert szakképesítés nélkül kicseréltem a WC tartályt. Sarokszelepestül, kifolyóstól, de még a lehúzó végén a csomót is tengerész/horgász diploma nélkül kötöttem meg!  Intézkedem a saját :death: :2guns: :hang: (tetszőleges sorrendben)

 ;) :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4679 Dátum: 2016.10.03 16:08:37 »
Ja, igazad van.
A szakszerűen előkészített sarokszelepre is csak szakember hajthatja rá a menetes gyűrűt. A kerti csapnál is kihívom a 3 diplomás atomfizikust minden hétvégén ehhez a feladathoz   :devil:
Megyek is, feljelentem magam, mert szakképesítés nélkül kicseréltem a WC tartályt. Sarokszelepestül, kifolyóstól, de még a lehúzó végén a csomót is tengerész/horgász diploma nélkül kötöttem meg!  Intézkedem a saját :death: :2guns: :hang: (tetszőleges sorrendben)

 ;) :D


Ugyan miért bántanád magad? ;) Amennyiben megy, akkor csináld meg magad és jóidő. A forgalmazó meg mennyen a p.csába!! A gáz egy "kicsit" több törődést és nagyobb odafigyelést, a "klíma" kicsit több és drágább szerszámokat, a villamos hálózat jó reflexeket igényel, de megoldható szabadidőben. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu