Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 960983 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4530 Dátum: 2016.07.11 20:57:00 »
nem,csak ismerösök...szerzödéssel...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4531 Dátum: 2016.07.11 21:33:31 »
Eközben Svájcban: Nekünk a bérleti díjon felül van még kb 15% költség, amit a rezsire fordít a tulaj. Benne van a fűtés, a hideg-meleg víz, a villany, a közös költség, a lépcsőháztakarítás, a házkörüli fűnyírás, minden. Kivéve a szemét, arra matricát kell vennünk. Az én nevemre nem jön semmilyen csekk, az utóbbi sok év tapasztalatából kiszámolt az ember egy átlagot, és minden évben van egy kompenzációs számla tételenként. (víz, villany) Tavaly mindkettőből 'alulhasználtunk" így, visszakaptunk több, mint száz frankot.

A bérleti díj úgy alakul, hogy beköltözéskor két-három hónap lakbér, két-három havi rezsiáltalány, és két-három havi parkolóbérlet ELŐRE. Továbbá az aktuális havi lakbér előre. Tehát mindig 60-120 napnyi pénz előre bent van. Felmondani csak évente kétszer lehet, 3hónapos felmondási idővel. Én pl. csak márc31.-én, és szept31.-én adhatom vissza a kulcsot, ha szóltam dec31-ig, vagy jún30.-ig. Ha ápr 3.-án szólok, akkor is szept31-ig fizetni kell. Törvény, ilyen a hivatalos formanyomtatvány. Védi a bérbeadót. (Tök korrekt amúgy)

kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4532 Dátum: 2016.07.11 21:38:38 »
ez igen...ami itt folyik az kizsigerelés...
vadkelet...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4533 Dátum: 2016.07.11 21:56:41 »
Eközben Svájcban: Nekünk a bérleti díjon felül van még kb 15% költség, amit a rezsire fordít a tulaj. Benne van a fűtés, a hideg-meleg víz, a villany, a közös költség, a lépcsőháztakarítás, a házkörüli fűnyírás, minden. Kivéve a szemét, arra matricát kell vennünk. Az én nevemre nem jön semmilyen csekk, az utóbbi sok év tapasztalatából kiszámolt az ember egy átlagot, és minden évben van egy kompenzációs számla tételenként. (víz, villany) Tavaly mindkettőből 'alulhasználtunk" így, visszakaptunk több, mint száz frankot.

A bérleti díj úgy alakul, hogy beköltözéskor két-három hónap lakbér, két-három havi rezsiáltalány, és két-három havi parkolóbérlet ELŐRE. Továbbá az aktuális havi lakbér előre. Tehát mindig 60-120 napnyi pénz előre bent van. Felmondani csak évente kétszer lehet, 3hónapos felmondási idővel. Én pl. csak márc31.-én, és szept31.-én adhatom vissza a kulcsot, ha szóltam dec31-ig, vagy jún30.-ig. Ha ápr 3.-án szólok, akkor is szept31-ig fizetni kell. Törvény, ilyen a hivatalos formanyomtatvány. Védi a bérbeadót. (Tök korrekt amúgy)



Mi a helyzet, ha a tulajdonos akar felmondani az aktuális bérlőjének?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4534 Dátum: 2016.07.11 21:58:36 »
ez igen...ami itt folyik az kizsigerelés...
vadkelet...

Mit rísz mán kalmár? Tán tiéd a palota negyed, tele rétiniggerrel, hogy így ajvékolol??  :D :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4535 Dátum: 2016.07.11 21:58:47 »
Eközben Svájcban: Nekünk a bérleti díjon felül van még kb 15% költség, amit a rezsire fordít a tulaj. Benne van a fűtés, a hideg-meleg víz, a villany, a közös költség, a lépcsőháztakarítás, a házkörüli fűnyírás, minden. Kivéve a szemét, arra matricát kell vennünk. Az én nevemre nem jön semmilyen csekk, az utóbbi sok év tapasztalatából kiszámolt az ember egy átlagot, és minden évben van egy kompenzációs számla tételenként. (víz, villany) Tavaly mindkettőből 'alulhasználtunk" így, visszakaptunk több, mint száz frankot.

A bérleti díj úgy alakul, hogy beköltözéskor két-három hónap lakbér, két-három havi rezsiáltalány, és két-három havi parkolóbérlet ELŐRE. Továbbá az aktuális havi lakbér előre. Tehát mindig 60-120 napnyi pénz előre bent van. Felmondani csak évente kétszer lehet, 3hónapos felmondási idővel. Én pl. csak márc31.-én, és szept31.-én adhatom vissza a kulcsot, ha szóltam dec31-ig, vagy jún30.-ig. Ha ápr 3.-án szólok, akkor is szept31-ig fizetni kell. Törvény, ilyen a hivatalos formanyomtatvány. Védi a bérbeadót. (Tök korrekt amúgy)
Nagy vonalakban itt is úgy van (pl 3 hónap kaució, ha nem fizet abból kijön a pozitiv elszámolás)
De  csak elvileg, mert soha nem úgy alakul ahogy le van írva vagy eltervezték. A bérbeadó meg örül ha visszakapja a kulcsot :devil:
Most hoztak új rendeletet, hogy a bérlő még jobban legyen védve.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4536 Dátum: 2016.07.11 22:01:26 »
Mi a helyzet, ha a tulajdonos akar felmondani az aktuális bérlőjének?
Gondolom ahogy a bérlő felmondhat, ugyan úgy a bérbeadó is.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4537 Dátum: 2016.07.11 22:24:39 »
Mi a helyzet, ha a tulajdonos akar felmondani az aktuális bérlőjének?

Ugyan azok a feltételei vannak. Évente a két kiköltözési dátum, és azok előtt 3hónappal az írásos felmondólevél.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4538 Dátum: 2016.07.12 14:04:40 »
gyerekek, ha jól látom, itt kétfajta ember vitázik: az egyik adott már bérbe lakást/üzletet életében, a másik még nem. én is adtam-adok bérbe és a családban is van tapasztalat.

egyrészt az emberek sokfélék, így a bérlők is. vannak köztük ordas szemétládák és tisztességesek is.

másrészt ha az ember bérbead, akkor nyilván körülbástyázza magát, ahogy tudja. a mai lakástörvény ezt megengedi, lásd felmondási idő szabad meghatározása, kaució kiköthetősége stb.

harmadrészt meg van egy szürke zóna: elvileg a bérlő birtokon belül jogosult a birtokvédelemre (tehát nem lehet kitenni a lakásból), ellenben ha péládul, teszem azt, nem fizet, viszont adott az elején kéthavi kauciót, akkor a második hónapban (vagy akár a fizetési határidő másnapján, vérmérséklet kérdése) oda kell menni úgy, ahogy murray koma tette és egyszerűen kiqrni a lakásból. onnantól kezdve a tulaj van birtokon belül és mivel a bérlő nem fizetett, ezért nem lesz jogos az igénye arra, hogy vissza kelljen őt engedni, ráadásul valszeg a kauciót is elbukja.

szóval meg lehet ezt hangszerelni, csak ésszel kell csinálni. nagyon fontos a jó szerződés, ami természetesen máshogy jó az egyik és máshogy a másik félnek. de üzlet csak akkor születik, ha mindkettőnek elfogadható.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4539 Dátum: 2016.07.12 15:12:40 »
gyerekek, ha jól látom, itt kétfajta ember vitázik: az egyik adott már bérbe lakást/üzletet életében, a másik még nem. én is adtam-adok bérbe és a családban is van tapasztalat.

egyrészt az emberek sokfélék, így a bérlők is. vannak köztük ordas szemétládák és tisztességesek is.

másrészt ha az ember bérbead, akkor nyilván körülbástyázza magát, ahogy tudja. a mai lakástörvény ezt megengedi, lásd felmondási idő szabad meghatározása, kaució kiköthetősége stb.

harmadrészt meg van egy szürke zóna: elvileg a bérlő birtokon belül jogosult a birtokvédelemre (tehát nem lehet kitenni a lakásból), ellenben ha péládul, teszem azt, nem fizet, viszont adott az elején kéthavi kauciót, akkor a második hónapban (vagy akár a fizetési határidő másnapján, vérmérséklet kérdése) oda kell menni úgy, ahogy murray koma tette és egyszerűen kiqrni a lakásból. onnantól kezdve a tulaj van birtokon belül és mivel a bérlő nem fizetett, ezért nem lesz jogos az igénye arra, hogy vissza kelljen őt engedni, ráadásul valszeg a kauciót is elbukja.

szóval meg lehet ezt hangszerelni, csak ésszel kell csinálni. nagyon fontos a jó szerződés, ami természetesen máshogy jó az egyik és máshogy a másik félnek. de üzlet csak akkor születik, ha mindkettőnek elfogadható.
Sajnos saját magadnak mondasz ellent: jó szerződést, tisztességet, e semmit se ér ha csak kiqni tudod, ami azért elég jogszabályellenes dolog ;). Nincs mindenkinek ilyenhez kanala, ráadásul el is mérgesedhet a helyzet: ő is keres pártolókat, vagy jogi útra tereli, kinek hiányzik az ilyen.
http://www.origo.hu/gazdasag/20160712-jogi-elorelepes-a-nem-fizeto-alberlok-miatt.html
Na eddig soha nem jutottunk :no: örülhet az ember ha távozik a bérlő isten hírével, nem hogy kártérítésért perelni :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4540 Dátum: 2016.07.12 16:31:57 »
nem mondok ellent. mindkettő fontos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4541 Dátum: 2016.07.12 18:30:40 »
ja,meg ritka is mint az albinómaugli a 8kerben...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4542 Dátum: 2016.07.12 19:37:48 »
én egész nap a nyóckerben vagyok (munka) ha du hazamegyek óbudára  akkor itt a "fehér környék" -nek lőttek...  [rohog]

más: sosem felejtem el, adtam ki a lakást gyüttek a jelentkezők.  jött egy ötvenes műmájer hogy a kis húszéves kitartott kislánynak kiveszi a lakást.  amíg a kislány kiment pisilni megpróbált lealkudni egy ötezrest a havi bérleti díjból..  kemény.. ::)

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4543 Dátum: 2016.07.12 19:38:37 »
[emoji14] [emoji14] [emoji48] [emoji48] [emoji106]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4544 Dátum: 2016.07.28 22:42:58 »
Barkács hajlamúaknak ajánlom az Aldiban mától akciós akkus fúrót 10 pénzért. Még most se értem, hogy ez miért ennyi, de ez legyen az ő bajuk... Tök jó minőség, 3 év gari, munkaled, Li-on akku, nyomatékhatároló, jól szabályozható fordulat (2x4 fokozat), masszív koffer...

Ha már ott jártam, vettem egy mágneses bitkészletet, és egy 4 részes szortimentet... Fizettem 16e-t...  :lol: Mind jó minőségű, használható motyó. Holnap megyek a nagy szortimentért...  ::)