Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 960999 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #210 Dátum: 2010.04.12 17:43:43 »
...jön a hideg majd belobban és a forróvíz jön.. :devil:

Annál van jobb :sorcerer: ugye a zuhanyzás közben kinyit a konyhába, nyomás 0 és tűzforró v. jéghideg az alap :yes:

De ha megy a fűtés, zuhanyozni akarsz, akkor először tök jó, ez a csapda :ph34r: be a rózsa alá, 3,5mp és jéghideg lesz, akkor hirtelen belobban és megint 3,5mp-re tűzforró (mazochisták előnyben) aztán széééépen lassan beáll, utálom. :turned:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Lakás
« Válasz #211 Dátum: 2010.04.12 18:04:35 »
jaj tényleg!  :clap:
úgy utálom a belobbanóst mint a ..t.  :censored:
bárhol jártam,xy szállásokon ha megláttam volt h inkább hideg vizzel zuhanyoztam
rettegek tőle.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #212 Dátum: 2010.04.12 18:55:52 »
Vesszen az atfolyos gazkazan  :2guns: :shit:
Az albiban nekem is ez van. Gyulolom  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás
« Válasz #213 Dátum: 2010.04.12 19:05:42 »
...jön a hideg majd belobban és a forróvíz jön.. :devil:

Annál van jobb :sorcerer: ugye a zuhanyzás közben kinyit a konyhába, nyomás 0 és tűzforró v. jéghideg az alap :yes:

De ha megy a fűtés, zuhanyozni akarsz, akkor először tök jó, ez a csapda :ph34r: be a rózsa alá, 3,5mp és jéghideg lesz, akkor hirtelen belobban és megint 3,5mp-re tűzforró (mazochisták előnyben) aztán széééépen lassan beáll, utálom. :turned:

Na, ha ilyen, akkor ott valami bibi van, mert ennek nem így kellene működnie. Milyen típus? Van évente kkarbantartva?? Mikor volt utoljára???

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Lakás
« Válasz #214 Dátum: 2010.04.12 19:05:59 »
De ha megy a fűtés, zuhanyozni akarsz, akkor először tök jó, ez a csapda :ph34r: be a rózsa alá, 3,5mp és jéghideg lesz, akkor hirtelen belobban és megint 3,5mp-re tűzforró (mazochisták előnyben) aztán széééépen lassan beáll, utálom. :turned:
Nem tudom mi bajod vele. Ennyi pénzért hol kapsz szaunát?  :tt2:
(szerencsére nagyon rövid ideig élveztem ezt a rendszert  :szemez:)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Lakás
« Válasz #215 Dátum: 2010.04.13 07:44:48 »
Szerintem sem a kazán hibája. Nálunk is ilyen van. Addig nincs meleg víz, amíg a hideg ki nem folyik a csőből. Ha másik csapot kinyitnak és sokat hül a víz, akkor szerintem spóroltak a kazánnal és kisebbet raktak be. (Vagy ahogy Trotter írta elfelejtették karban tartani.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #216 Dátum: 2010.04.13 08:22:39 »
Az a baj, hogy sok kazant ezekbol ugy csinaltak, hogy nem lehet szetszedni. Ergo egyre vizkovesebb es vizkovesebb. Ezzel nem lehet mit kezdeni  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #217 Dátum: 2010.04.13 08:51:57 »
Na, ha ilyen, akkor ott valami bibi van, mert ennek nem így kellene működnie. Milyen típus? Van évente kkarbantartva?? Mikor volt utoljára???

Junkers Euroline, a papírjait nézegetve 3év körül van, karbantartva -ismerve itt a hozzáállást- fix hogy nem volt, max a gyárban.

Peti

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #218 Dátum: 2010.04.13 09:12:46 »
Nem tudom mi bajod vele. Ennyi pénzért hol kapsz szaunát?  :tt2:

Jah, nem veszem észre a szép dolgokat a :shit: -ban :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Lakás
« Válasz #219 Dátum: 2010.04.13 09:41:37 »
Ugyan OFF, de ebben biztos megtaláljátok a szépséget...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Lakás
« Válasz #220 Dátum: 2010.04.13 10:01:48 »
Az a baj, hogy sok kazant ezekbol ugy csinaltak, hogy nem lehet szetszedni. Ergo egyre vizkovesebb es vizkovesebb. Ezzel nem lehet mit kezdeni  :no:
Ha már vízköves, akkor nem. De megelőzni lehet, ha a befolyó víz vezetékére ráraksz egy ilyen mágneses kütyüt, amit a vízkő ellen szoktak használni. (Vibrációt kelt, ezáltal nagyon apró darabokra esik szét a vízkő, és így elenyésző mennyiségben tud lerakódni.)
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #221 Dátum: 2010.04.13 10:09:18 »
Ezt a cirkós vízmelegítést én egyszerűen nem tudom megszokni, bár biztos belejátszik, hogy 10en valahány évet éltünk panelba, ott elcsavartam a melegvizet és melegvíz jött...

Télen mikor ment a fűtés még elfogadható volt, kb. 10mp és jött a melegvíz, de most hogy már nem megy non-stop :no: szűk fél-perc mire használható vízhőmérséklet jön ki és közbe ugye ömlik a víz, rossz nézni......

Megoldás, ha 1 plusz csővel cirkuláltatod a melegvizet, ( persze, ha saját lakás, és éppen felújítassz egyszerűbben megoldható ) - ehez viszont hőtárolós melegvíztartály kell, és akkor nem látod, hogy elmegy az a 3-4l víz - cserébe negyedóránként 5 percre bekapcsol egy szivattyú, és a hőveszteséget is pótolni kell ( kazán bekapcsol).

Fürdésnél, mosogatásnál majdnem mindegy - a teljes vízmennyiséghez képest elenyésző, amíg teljesen hideg, egy -egy kézmosásnál lehet zavaró.
-ha nagyon gyakran fordul elő, esetleg érdemes lehet az így használt csaphoz - többnyire a mosdó - egy átfolyós elektromos vízmelehítőt betenni (ami nyomás alá helyezhető, nem tartályos kb. 20e ) alacsony hőfokra állítani, hogy amikor a kazánból már meleg víz jön, akkor kikapcsolja a fűtést.  - Persze érdemes számolni a vízdíj/áramköltség/bekerülés/karbantartás/gázár arányokat. - azt is érdemes figyelembe venni, hogy egy normálisan szigetelt melegvízcső esetén legalább fél -de inkább egy óra kell, hogy kihüljön, tehát ha annyira gyakran használod, akkor megint felesleges a külön melegítő.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #222 Dátum: 2010.04.13 10:25:36 »
Na, ha ilyen, akkor ott valami bibi van, mert ennek nem így kellene működnie. Milyen típus? Van évente kkarbantartva?? Mikor volt utoljára???

Junkers Euroline, a papírjait nézegetve 3év körül van, karbantartva -ismerve itt a hozzáállást- fix hogy nem volt, max a gyárban.

Ha meleg/hideg/forró, akkor a cső egy része nincs szigetelve, ott kihül a víz, ahol forró, onnan van frissen fűtve.

Nekem is kombikazán van, normálisan működik - igaz közeli ismerős csinálta a teljes rendszert (sk.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #223 Dátum: 2010.04.13 10:40:53 »
...egy -egy kézmosásnál lehet zavaró.

Ja-ja, erről van szó...

Peti

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #224 Dátum: 2010.04.13 10:46:22 »
...igaz közeli ismerős csinálta a teljes rendszert (sk.)

Ezt biztos nem. :flowers:

Már nem 1, összecsapjuk azt hadszóljon dolgok találtam, miért pont az lenne kivétel.

A fürdőbe a radiátor pl. olyan levegős volt, hogy majdnem felszállt, a 20-25 csőből ment talán 10, nem igaz hogy senkinek nem tűnt fel, (és nem volt fél perce hogy légtelenítse) ráadásul a cirkóba már előtte is alacsony volt a nyomás, ki tudja mit bűvészkedtek ott :surrender: