Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 958540 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #150 Dátum: 2010.03.12 11:48:59 »
@ Tamas
Koszonom a tanacsokat. A januarig csak a felso sarokban jelent meg, azt domestossal mostam le es ott nem is jott ki ujra. Akkor etz fogom a szekreny mogott is es amig tart a futesszezon, elhuzom a szekrenyt.


Az a sarki penész egyértelmű hőhíd miatt van, a födém széle nincs rendesen szigetelve, és ott csapódik ki a pára.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Lakás
« Válasz #151 Dátum: 2010.03.12 11:54:52 »
Én már túlestem a felújításon, két tele van szigetelés, a mellettünk lévő házhoz képest kb. 30% a megtakarítás, de ez a számlákban kevesebbet jelent mert az alapdíjak maradtak. Ja és nincs két egyforma tél. A legnagyobb számlám 27000 volt. (ebbe benne van a meleg víz és a szemétszállítás is)
Azért vagyok erre (panelprogram távfűtés vs. panelprogram nélküli távfűtés) kíváncsi, mert szeretnénk venni egy lakást, és mint alternatíva, egy panel is szóba került. De nem tudom, hogy visszajön-e a programon túlesett lakás magasabb ára a fűtésen.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Lakás
« Válasz #152 Dátum: 2010.03.12 12:33:48 »
Így 20 év távlatából mondta apám, hogy most már gond nélkül megoldható egy kis odafigyeléssel, és a kőmívesek megfelelően hozzáértő - és kérdést nem tűrő irányításával ( " minek az oda? ") de akor még csak az elméletben volt meg a megoldás - meg végül is a teljes száradás után többet nem volt víz sehol, csak a pincében, amikor nem bírta az utcában a csatorna az esőt.
rákerestem a guglin, és már van ilyen hőhíd gátló elem beépítése típusú megoldás pl..mert a betont szakítja meg az elem, a hideget max a betonvasak viszik át, de az tényleg nulla....na de a tanulság, hogy oda kell figyelni a szakikra. :wacko:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #153 Dátum: 2010.03.12 13:01:43 »
Igen öregem is valami effélét mutatott, csak az ára még ma is elgondolkodtató; ők inkább megcsinálják - beágyazott I gerendákkal - csak ehhez monolit födém kell, meg megfelelő számolás, és nem lehet a weber katalógus alapján számolni, hanem elő kell venni a megfelelő acélszerkezeti táblázatokat.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Lakás
« Válasz #154 Dátum: 2010.03.12 13:14:01 »
Igen öregem is valami effélét mutatott, csak az ára még ma is elgondolkodtató; ők inkább megcsinálják - beágyazott I gerendákkal - csak ehhez monolit födém kell, meg megfelelő számolás, és nem lehet a weber katalógus alapján számolni, hanem elő kell venni a megfelelő acélszerkezeti táblázatokat.
ááá árakról nem is beszéljünk, mert elmegy az ember kedve még egy kutyaház építésétől is.... én most kaptam ajánlatot egy 7mX1,6m-es támfalszakasz meglévő szabályos mészkőidomokból való felfalazásáról, mögézsaluzva egy 10-15cm-es betonlemez kiöntéséről, 3-4m3 földmunkáról 380.000.-Ft-ról :helpsmilie:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Lakás
« Válasz #155 Dátum: 2010.03.12 13:20:12 »
Azért vagyok erre (panelprogram távfűtés vs. panelprogram nélküli távfűtés) kíváncsi, mert szeretnénk venni egy lakást, és mint alternatíva, egy panel is szóba került. De nem tudom, hogy visszajön-e a programon túlesett lakás magasabb ára a fűtésen.

ezt az egyes kínált lakás lakószövetkezetnél kell megnézni. bonyolult ügy
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #156 Dátum: 2010.03.12 19:45:01 »

ááá árakról nem is beszéljünk, mert elmegy az ember kedve még egy kutyaház építésétől is.... én most kaptam ajánlatot egy 7mX1,6m-es támfalszakasz meglévő szabályos mészkőidomokból való felfalazásáról, mögézsaluzva egy 10-15cm-es betonlemez kiöntéséről, 3-4m3 földmunkáról 380.000.-Ft-ról :helpsmilie:

Ha csak munkadíj, akkor marha sok, ha a beton+zsaluanyagot is tartalmazza, akkor emészthetőbb.

Nekem 640cm alap zsalukővel + kiöntve, + 6,4m*3m szerelőbeton munkadíjban 50e volt 1,5 éve, a 70m^2 nappali+dolgozó+fürdő+pici előtér gipszkarton álmenyezet, glett, festés, fürdő csempézés és padlólapozás 380 volt szintén 2 éve. - szerintem igen jó, és baráti ár, ez utóbbit  máshol ugyanezek kb. 5-600e -ért vállalták volna.
-persze számla nemigen készült.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #157 Dátum: 2010.03.12 22:56:29 »
Én már túlestem a felújításon, két tele van szigetelés, a mellettünk lévő házhoz képest kb. 30% a megtakarítás, de ez a számlákban kevesebbet jelent mert az alapdíjak maradtak. Ja és nincs két egyforma tél. A legnagyobb számlám 27000 volt. (ebbe benne van a meleg víz és a szemétszállítás is)
Azért vagyok erre (panelprogram távfűtés vs. panelprogram nélküli távfűtés) kíváncsi, mert szeretnénk venni egy lakást, és mint alternatíva, egy panel is szóba került. De nem tudom, hogy visszajön-e a programon túlesett lakás magasabb ára a fűtésen.
30% nemigen van, mert évente megy a távfűtés ára. Ha nem a hődíj, akkor az alapdíj rész. És a telek sem egyformán hidegek.
Majd utána nézek, anyám lakásában volt nyílászáró- és radiátorcsere is (amúgy eladó lesz, ha érdekel). A külső szigetelést még csak most pályázzák.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #158 Dátum: 2010.03.12 23:10:59 »
Én már túlestem a felújításon, két tele van szigetelés, a mellettünk lévő házhoz képest kb. 30% a megtakarítás, de ez a számlákban kevesebbet jelent mert az alapdíjak maradtak. Ja és nincs két egyforma tél. A legnagyobb számlám 27000 volt. (ebbe benne van a meleg víz és a szemétszállítás is)
Azért vagyok erre (panelprogram távfűtés vs. panelprogram nélküli távfűtés) kíváncsi, mert szeretnénk venni egy lakást, és mint alternatíva, egy panel is szóba került. De nem tudom, hogy visszajön-e a programon túlesett lakás magasabb ára a fűtésen.
30% nemigen van, mert évente megy a távfűtés ára. Ha nem a hődíj, akkor az alapdíj rész. És a telek sem egyformán hidegek.

Pont ezt írtam én is.  :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Lakás
« Válasz #159 Dátum: 2010.03.12 23:38:53 »
Amiket olvastam, ott 10% körüli megtakarításról beszélnek, esetleg 15%-ról, de akkor ahhoz előtte elég ramaty állapotban kellett lennie mindennek.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #160 Dátum: 2010.03.13 08:15:17 »
...de akkor ahhoz előtte elég ramaty állapotban kellett lennie mindennek.
Ez az érdi lakcsin adott.  :lol:
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Lakás
« Válasz #161 Dátum: 2010.03.13 08:38:08 »
Egyik barátom panellakását felújították (szigetelés, ablakcsere, stb.). Láss csodát, a hőérzet gyökeresen megváltozott. Télen meleg lett benn, nyáron meg hűvös. A megtakarítás mértékéről nincsen információm.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Lakás
« Válasz #162 Dátum: 2010.03.13 10:11:29 »
ez nálunk is így van mert olyan fekvésu a lakás. felujitás nélkül.
felso emelet= télen meleg.
É-Déli fekvés , jár a levegő.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás
« Válasz #163 Dátum: 2010.03.13 11:37:57 »
Remélem, nálunk idén végre tényleg megcsinálják a panelprogramot!!!  :cool2:
Utána beszámolok, a mi lakásunk nagyon világos, legfelső emeleti, szélső lakás, kelet-nyugati fekvéssel (nappaliban kel a nap és a konyha-hálónál nyugszik, csak délben nem süt be a nap valahova). Szeretem.  :wub:
         

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Lakás
« Válasz #164 Dátum: 2010.03.16 11:56:48 »
Egyik barátom panellakását felújították (szigetelés, ablakcsere, stb.). Láss csodát, a hőérzet gyökeresen megváltozott. Télen meleg lett benn, nyáron meg hűvös. A megtakarítás mértékéről nincsen információm.
Az albiban nincs gond a hőérzettel, rossz ablakok + régi fűtési rendszer mellett is megvan a 24 fok. Pedig alattunk garázsok vannak, meg lépcsőház (magasföldszint - a bejárat fölött van). Felfele haladva gondolom csökken a hőmérséklet, mert én most sem értem, hogy minek kell 24 °C. Ha hétvégén meg hazamegyünk a szüleinkhez vidékre, akkor meg szétfagyunk a 20-21 fokban (az éjszakai kevesebbről meg ne is beszéljek), mikor az lenne az ideális hőmérséklet. Mert én is fel tudnék venni 1 pulcsit otthon, meg paplanunk is van, azt is lehetne már használni... De alváshoz szigorúan rövidgatya+póló pizsi, meg egy pléd, és kész. Nem tervezzük megvenni az albinkat, de néha elgondolkozok, hogy mennyit lehetne spórolni egy fűtésszabályzással, meg ablakcserével.