Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 959073 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #135 Dátum: 2010.03.11 18:46:06 »
A darabonkénti szabályzással az a gond, hogy a hőmennyiség mérő minden radiátorra kell, így többe lesz a leves, mint a hús.
A régi rendszereknél, mivel nem lakás/fűtőkör, hanem felszállóvezeték/fűtőkör van, gyakorlatilag minden radiátorra kell egy mérő, és a vége az lesz ( mint több ismerősnél) hogy többet fizetsz érte, mint előtte.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #136 Dátum: 2010.03.11 19:02:36 »
Én már túlestem a felújításon, két tele van szigetelés, a mellettünk lévő házhoz képest kb. 30% a megtakarítás, de ez a számlákban kevesebbet jelent mert az alapdíjak maradtak. Ja és nincs két egyforma tél. A legnagyobb számlám 27000 volt. (ebbe benne van a meleg víz és a szemétszállítás is)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Lakás
« Válasz #137 Dátum: 2010.03.11 21:24:28 »
A műanyag nyílászárókkal csínján kell bánni, ha túl jól zárnak, jön a penész  :excl:
music     

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #138 Dátum: 2010.03.11 21:25:52 »
A műanyag nyílászárókkal csínján kell bánni, ha túl jól zárnak, jön a penész  :excl:

Napi 2X15 perc szellőztetés amúgy sem árt.  ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Lakás
« Válasz #139 Dátum: 2010.03.11 21:27:45 »
Az bizony nem sokat segít  :no:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Lakás
« Válasz #140 Dátum: 2010.03.11 21:28:40 »
Igen, a penész nem ott jön, ahol te szellőztetsz...és ha egyszer befészkelte magát - ugyan van ilyen penészírtó lötty meg festék, de ezek sem csodaszerek - nagyon nehéz kifüstölni.
music     

TSityu

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #141 Dátum: 2010.03.11 21:37:50 »
Igen, a penész nem ott jön, ahol te szellőztetsz...és ha egyszer befészkelte magát - ugyan van ilyen penészírtó lötty meg festék, de ezek sem csodaszerek - nagyon nehéz kifüstölni.

Eddig még nem jött  :tt2: ha jön kereslek, biztos van valami tuti tipped.  ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #142 Dátum: 2010.03.12 10:09:20 »
Igen, a penész nem ott jön, ahol te szellőztetsz...és ha egyszer befészkelte magát - ugyan van ilyen penészírtó lötty meg festék, de ezek sem csodaszerek - nagyon nehéz kifüstölni.
Nekem johetne vmi tipp. Ugyan faablakok vannak, keteve epult a haz es szelloztetek is rendesen, de az eszaki fal teljesen KO. Elhuztam a szekrenyt a minap es csupa penesz a fal  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #143 Dátum: 2010.03.12 10:52:43 »
Gyaníthatóan nem száradt ki rendesen a külső és a belső vakolat és festés előtt, ezért szép lassan diffundál ki belőle a víz, ha erre rátesz egy kis szigetelési hiba, meg a szekrény által megakadályozott normális párolgás, akkor ott a penész.

-Hypo-val mosd le! és hagyd rendesen kiszellőzni. Ha két éve épult, akkor a belső nedvességnek lasan teljesen ki kell párolognia, ha ennek nincs utánpótlása ( ázás, külső vakolat sérülés, ***ott szigetelés) akkor nem kell visszajönnie a penésznek.
-Ha visszajön, akkor marad a szekrény elhúzása 4-5 cm-el a faltól ( kb 2cm alatt gyakorlatilag nincs termikus áramlás) és viszonylag gyakori szellőztetés.

- Megjegyzem, hogy apámáknál építés uán 3 évig minden télen előrébb kellett húzni a szekrényt, mert ott a teraszfödémnél létrejövő hőhíd miatt állandóan kicsapódott a pára. ( apám építőmérnök, és kínosan figyel ezekre a dolgokra, de vannak szerkezeti részek, ahol már szerinte is irreálisan drága lenne a tökéletesség - én meg a saját házunknál jóval lejjebb húztam ezt a határt, volt is néhány veszekedés miatta, de végülis megoldottuk, hogy normális árból penész nélkül vagyunk. )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Lakás
« Válasz #144 Dátum: 2010.03.12 10:55:22 »
Igen, a penész nem ott jön, ahol te szellőztetsz...és ha egyszer befészkelte magát - ugyan van ilyen penészírtó lötty meg festék, de ezek sem csodaszerek - nagyon nehéz kifüstölni.
Nekem johetne vmi tipp. Ugyan faablakok vannak, keteve epult a haz es szelloztetek is rendesen, de az eszaki fal teljesen KO. Elhuztam a szekrenyt a minap es csupa penesz a fal  :wacko:
Esetleg át kellene rendezned a lakást, vagyis az északi falra ne tolj rá szekrényt, hogy jobban szellőzzön. De oda kell figyelni a fürdéskor keletkező gőzre, hogy ne menjen a lakás többi részébe, és a főzéskor is vigyázni kell a keletkező gőz útjára. Nekünk pl. a hálószoba (4mX2,4m) 4mes fala északi oldalra néz. Ha be van csukva éjszakára az ajtó, az ember által kilélegzett pára is kicsapódik a hideg falon, így erre is figyelemmel kell lenni, ergo nyitott ajtóval alszunk, hogy a légteret ne zárjuk le.
El lehet gondolkodni a belső oldali hőszigetelésen is, bár ezt ahogy olvastam, van aki nem ajánlja. Én az északi falra belülre parafa szigetelést tettem, ez le van glettelve és festve.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.12 10:56:55 írta Ákos2004 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #145 Dátum: 2010.03.12 11:05:30 »
@ Tamas
Koszonom a tanacsokat. A januarig csak a felso sarokban jelent meg, azt domestossal mostam le es ott nem is jott ki ujra. Akkor etz fogom a szekreny mogott is es amig tart a futesszezon, elhuzom a szekrenyt.

@Akos
Sajnos a kero nagyon pindur . Ezert az atrendezes sajna nem jarhato ut  :no: Mar agyaltunk rajta de sehogyse jo  :no: . Ez egy albi, amiben meg kb1,5 evet akarunk kihuzni ezert nem kezdunk nagy szigetelesbe. A furdo ajtaja mindig zarva van, ha zuhanyzunk. Utana ajto csukvamarad es 5 perces nagyablakos szelloztetes. Vettem Ceresitet, azota legalabb az ablakon nem folyik reggelre a para.
Konyhaban ha tortenik vmi, mindig elszivo es becsukjuk az ajtot. Tenyleg nagyon vigyazunk.
Most jut eszembe, hogy az alagsort rosszul szigeteltek le, es sajna malik a vakolat a garazsokban. A lakas a masodikon van. Nem lehet hogy...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Lakás
« Válasz #146 Dátum: 2010.03.12 11:09:41 »
Most jut eszembe, hogy az alagsort rosszul szigeteltek le, es sajna malik a vakolat a garazsokban. A lakas a masodikon van. Nem lehet hogy...
Lehet nem is terveztek be vízszigetelést a garázsba, tudtommal nem mindig indokolt, vízjárás függő.....utólagosan ilyenkor beszoktak injektálni vízzáró anyagot a falba, legalábbis unokatesóméknál ez volt. A Ti lakásotokba nem megy fel a víz 2-3szintet a falban....szerintem ettől nem kell félni....gyűlölöm a penészt, allergiás vagyok rá, szó szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.12 11:13:57 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Lakás
« Válasz #147 Dátum: 2010.03.12 11:12:55 »
,mert ott a teraszfödémnél létrejövő hőhíd miatt állandóan kicsapódott a pára.,
ha majd egyszer x+10 év  :D múlva építkezem, ez nekem is kihívás lesz..mert tetszenek az erkélyek  :yes: .... az egész erkélyt körbeszigetelni meg tényleg melós... a többi megoldás meg nem tudom mennyibe kerül és hogy mi lehet a gyenge pontja... én azért fogok erre is figyelni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás
« Válasz #148 Dátum: 2010.03.12 11:17:18 »
Az allergia sajna nalam is megvan. Nem tul eros, de van  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #149 Dátum: 2010.03.12 11:47:33 »
,mert ott a teraszfödémnél létrejövő hőhíd miatt állandóan kicsapódott a pára.,
ha majd egyszer x+10 év  :D múlva építkezem, ez nekem is kihívás lesz..mert tetszenek az erkélyek  :yes: .... az egész erkélyt körbeszigetelni meg tényleg melós... a többi megoldás meg nem tudom mennyibe kerül és hogy mi lehet a gyenge pontja... én azért fogok erre is figyelni.

Így 20 év távlatából mondta apám, hogy most már gond nélkül megoldható egy kis odafigyeléssel, és a kőmívesek megfelelően hozzáértő - és kérdést nem tűrő irányításával ( " minek az oda? ") de akor még csak az elméletben volt meg a megoldás - meg végül is a teljes száradás után többet nem volt víz sehol, csak a pincében, amikor nem bírta az utcában a csatorna az esőt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!