Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1527214 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #7050 Dátum: 2022.07.04 20:30:52 »
2 hónapon belül másodszor villant ki a check engine  :cry:
Hibakód olvasás szerint eltömődött katalizátorra panaszkodik. A szerelőm szerint nem kell miatta aggódni, de eléggé frusztrál.
Innentől egyenes út a végleges használhatatlansághoz? Ezeket lehet tisztítani, vagy mindenképp csere?

Van ilyen tapasztalatotok 1.8 benzinessel?

köszi
Szondakemelő lesz a megoldás.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #7051 Dátum: 2022.07.04 22:30:54 »
Így van, erre a motorra ez jellemző, a kiemelő kb. 10.000 Ft-ba kerül beépítve, és nincs több sárga lámpa...
music     

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7052 Dátum: 2022.07.05 12:17:02 »
köszi, teszek egy próbát ezzel. Gondolom ez összefüggésben lehet az ingadozó alapjárattal is.

Toyotomi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #7053 Dátum: 2022.08.08 13:44:34 »
Sziasztok,

Új vagyok itt.
A segítségeteket szeretném kérni. Magyar nyelvű használati utasítást keresek. Ha esetleg volna valakinek letölthető formában azt nagyon megköszönném.
Kerestem a neten de nem találtam.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #7054 Dátum: 2022.08.08 13:49:13 »
Sziasztok,

Új vagyok itt.
A segítségeteket szeretném kérni. Magyar nyelvű használati utasítást keresek. Ha esetleg volna valakinek letölthető formában azt nagyon megköszönném.
Kerestem a neten de nem találtam.

Szia!
Nekem van egy 424 oldalas és kb. 25 MB-os pdf-em, azt át tudnám elvileg küldeni, bár nem tudom fejből, mennyi megy át gmail-en, de elvileg egy freemail is tud óriáslevelet küldeni.
Ha gondolod, küldd át privátban az e-mail címedet, és megpróbálom postázni.

Toyotomi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #7055 Dátum: 2022.08.12 20:23:04 »
Szia!

Nagyon köszi de már sikerült megszerezni.
Itt a fórumon találtam az egyik fórumtárs feltöltését.


parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #7056 Dátum: 2022.10.08 10:10:57 »
Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy "habzik" a benzin a kocsiban (1.8 benzin 2004-es R1), így alig lehet tankolni? Mindig ugyanannyál az OMV-nél tankolunk, korábban amikor 1/2 -ig ment le nyomtuk tele, de mostanában már 3/4-nél tele tesszük. Eddig nem volt probléma, de tegnap már nem tudtam normálisan engedni bele a benzint, mert annyira "felhabzott", hogy egyből kioldott a tankolópisztoly. Így szépen lassan csurgattam bele. Néztem a beömlőnyílást, de nem láttam rajta semmi rendellenest. Lehetséges, hogy valami cső szétesett (pl a benzines kannákon is van egy kis plusz cső, ahol a levegőt engedi)?
Azért kellemetlen, mert egyrészt sokáig tart tankolni, másrészt a mögöttünk állók néznem, hogy miért játszok ezzel a telecsepegtetéssel....

Köszi!


shade5

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #7057 Dátum: 2022.11.09 19:09:34 »
Üdv Minden Tagnak! Egy kérdéssel fordulok hozzátok ! Adott egy 2.0 D4D (1CD) motorkóddal! A tünet, hogy reggelente iszonyat nehezen indul, néhány kilométer megtétele után , egész nap simán elindul , majd eltelik egy kicsit nagyobb állásidő, a folyamat újra elkezdődik. Izzitó gyertya, üzemanyag szűrő , Nyomástartó (utángyártott, de a gyárival is ezt csinálta ) szelep cserélve. Egyébként nagyon szép hangja van , nincs füst, szépen húz. Valakinek van valami ötlete ? Köszönöm

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7058 Dátum: 2023.01.16 14:46:26 »
köszi, teszek egy próbát ezzel. Gondolom ez összefüggésben lehet az ingadozó alapjárattal is.

Sziasztok! Sajnos még nem történt itt előrelépés, több kör után is a katalizátorral van gond a szerelő szerint, lambdaszonda kiemelőről nem is hallott.
Tudok segíteni, hogy hol találok infót arról, milyen paraméterű alkatrész kell nekem? Illetve a csere menetéről / alkatrész elhelyezkedésől valami használható útmutató? A közdarab cserélhető anélkül, hogy a katalizátorhoz vagy a szondához hozzá kellene nyúlni?

Amúgy az utolsó hibakód törlés után 2000 km kellett hogy felvillanjon újra a check-engine, közben ki is aludt és újabb 600 - 1000 km után jött vissza.

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7059 Dátum: 2023.01.16 21:03:38 »
Sziasztok! Sajnos még nem történt itt előrelépés, több kör után is a katalizátorral van gond a szerelő szerint, lambdaszonda kiemelőről nem is hallott.
Tudok segíteni, hogy hol találok infót arról, milyen paraméterű alkatrész kell nekem? Illetve a csere menetéről / alkatrész elhelyezkedésől valami használható útmutató? A közdarab cserélhető anélkül, hogy a katalizátorhoz vagy a szondához hozzá kellene nyúlni?

Amúgy az utolsó hibakód törlés után 2000 km kellett hogy felvillanjon újra a check-engine, közben ki is aludt és újabb 600 - 1000 km után jött vissza.

üdv, azóta jobban utána néztem és már leesett hogy gyakorlatilag egy adapterről van szó ami által a katalizátor és a szonda között teremt helyet, mindenképp beszerzek egyet majd

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #7060 Dátum: 2023.01.16 21:49:16 »
üdv, azóta jobban utána néztem és már leesett hogy gyakorlatilag egy adapterről van szó ami által a katalizátor és a szonda között teremt helyet, mindenképp beszerzek egyet majd
Igen, ezt úgy hívják, lamdaszonda kiemelő  :D  Egypárezres tétel.
A szerelőd láma ebben a témában  ;)

derinorbi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #7061 Dátum: 2023.03.24 09:31:21 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. 2004-es évjáratú Toyota Corolla Verso indítókulcs házát és az elemet kicseréltem kb. 1 hónapja. Az immobiliser chippet is áthelyeztem.
A távirányító is és az indító kulcs is működött. Múlt héten vasárnap vezettem az autót, leparkoltam és távirányítóval bezártam a kocsi ajtaját. Ezt követően 1,5 óra múlva nem nyitotta a távirányító a kocsi ajtaját. Mivel a pótkulcsomat pár éve feleségem elvesztette ezért kizárólag a kis segédkulccsal tudom azóta nyitni és zárni az ajtókat.
Az indító kulcs funkció pedig továbbra is működik, így tudok közlekedni az autóval.
(Bevittem a Toyota Szervizbe, ahol pár perc után azt a tájékoztatást kaptam, hogy a kulcsból nem megy ki a jel, rendeljek új gyári kulcsot és betanítják kb.:130.000Ft.) Kérlek javasoljatok valakit Szombathely közelében, aki megtudná nézni esetleg javítani a kulcsomat.
Vagy hol tudnék rendelni komplett utángyártott két gombos kulcsot, ami nem ennyire húzós árfekvésben mozog és hogy tudom betanítani.
Segítségeteket előre is köszönöm.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #7062 Dátum: 2023.03.25 22:16:02 »
Szia!

Szerintem van valamilyen betanítási módszer házilag is. Talán ezen a fórumon is olvastam valahol, de youtubon is biztos találsz módszert.

üdv.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

derinorbi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #7063 Dátum: 2023.03.27 06:25:49 »
Köszönöm, a Neten található házi beállításokból két leírás alapján is próbáltunk betanítani, sajnos sikertelenül. Kerestem egy Elektroműszerészt, akinek volt “ellenőrző műszere” távirányítókhoz és
a műszer szerint ad ki jelet a kulcs távirányítója..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Corolla Verso
« Válasz #7064 Dátum: 2023.03.27 08:51:39 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. 2004-es évjáratú Toyota Corolla Verso indítókulcs házát és az elemet kicseréltem kb. 1 hónapja. Az immobiliser chippet is áthelyeztem.
A távirányító is és az indító kulcs is működött. Múlt héten vasárnap vezettem az autót, leparkoltam és távirányítóval bezártam a kocsi ajtaját. Ezt követően 1,5 óra múlva nem nyitotta a távirányító a kocsi ajtaját. Mivel a pótkulcsomat pár éve feleségem elvesztette ezért kizárólag a kis segédkulccsal tudom azóta nyitni és zárni az ajtókat.
Az indító kulcs funkció pedig továbbra is működik, így tudok közlekedni az autóval.
(Bevittem a Toyota Szervizbe, ahol pár perc után azt a tájékoztatást kaptam, hogy a kulcsból nem megy ki a jel, rendeljek új gyári kulcsot és betanítják kb.:130.000Ft.) Kérlek javasoljatok valakit Szombathely közelében, aki megtudná nézni esetleg javítani a kulcsomat.
Vagy hol tudnék rendelni komplett utángyártott két gombos kulcsot, ami nem ennyire húzós árfekvésben mozog és hogy tudom betanítani.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Az az összeg a teljesen új, nyers kulcsra vonatkozik, ami valóban ijesztő. Megvan még a kulcskódot tartalmazó kis fém lapka? Azzal a számmal kellene rendelni kulcsot, az pár évvel ezelőtt 35000Ft volt betanítva. Mi édesanyám Yarisához rendeltük. Budapesten is van olyan cég - sajnos a nevét nem tudom, mert nem voltam velük kapcsolatban -, amelyik foglalkozik kulcstanítással.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i