Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526990 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #7035 Dátum: 2022.03.17 15:41:30 »
Hello,
én is gratulálok az autóhoz. Legyen veled a gondtalan autózás öröme. Erre ezzel az autóval igen nagy esélyed van :).
Használhatóságban szerintem messze a kategóriája előtt jár (egyedül az anyósülés síkra dönthetősége hiányzik). Amire érdemes figyelni (bár úgyis rájössz hamar) az a nagy kanyarodási sugár, amit nekem nehéz megszoknom.
Bátran írj, ha van kérdésed, szívesen segítek, ha tudok.
Üdv.:
Gbak

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7036 Dátum: 2022.03.18 14:39:12 »
Köszi a jókívánságokat és a segítségeket, valóban a hosszú távú megbízhatóság volt a fő szempont. Kézikönyvvel kapcsolatban meg is kerestem a márkakereskedőt, és emailben elküldték 20 percen belül a doksit.  :clap:

Ennek a típusnak csal a fedélzeti számítógépe? A hazautat kb 200 km gyorsforgalmin tettem meg 120-as tempóval, átlagfogyasztás a gép szerint 7.0 liter, ami ekkora testtel és motorral dícséretes, talán még akkor is ha a valós fogyasztás több 1-2 decivel. Jó lenne egy 6. fokozat. ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #7037 Dátum: 2022.03.18 15:29:06 »
Ennek a típusnak csal a fedélzeti számítógépe? A hazautat kb 200 km gyorsforgalmin tettem meg 120-as tempóval, átlagfogyasztás a gép szerint 7.0 liter, ami ekkora testtel és motorral dícséretes, talán még akkor is ha a valós fogyasztás több 1-2 decivel. Jó lenne egy 6. fokozat. ::) 

Hogy csal-e? Politikusnak is elmehetne. :lol: :lol: :lol: A miénk legjobb esetben csak 3 decivel volt optimistább a valóságnál, rossz esetben egy literrel is többel, nagy átlagban olyan 6 decit hozzá lehetett adni a kijelzett átlagfogyihoz. HA megtanulod az üzemanyagszintjelző állását számokra váltani, biztosabban el tudod találni, mennyi lesz az annyi. Szerencsére a sárga lámpa kigyulladásánál mét bő 11 liter van a tankban, így elég keményen kell bénázni ahhoz, ha ki akarod szárítani. A 6. jó lenne bizony, a rövid váltó az ára annak, hogy relatíve mozgékony az autó. Vicces, hogy az alacsony fordulaton rendkívül nyomatékszegény és eleve kis űrtartalmú 1,33-as motorhoz járt a 6 sebesség, ehhez meg nem. Az óra szerinti 120 - gps szerint ez kb. 113 - nálam kb. 7,5-es fogyival párosult, ami stimmelhet a bc 7 literével.

« Utoljára szerkesztve: 2022.03.18 15:31:17 írta music »
music     

mukimuki

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #7038 Dátum: 2022.03.18 17:10:12 »
Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy hol találom az önindító reléjét COV 2.0 d4d 2005-ös évjáratban? Kapot a napokban egy utángyártott önindítót a kicsike, de kb.10 indítás után elégette a szénkefe tartót. A szerelő szerint indítás után nem oldott ki az önindító reléje, mert már vagy "100"-at berakott ebből a márkából de még egyikkel sem volt baj. A saját autójába is ez van már vagy 2 éve. Garanciába kicserélte de nézzem meg az önindító reléjét! Ezt ajánlotta. Én kerestem már mindenhol itt a neten de sehol sem találtam leírást pontosat, hogy hol is van. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. ja és azt is mondta, hogy az idító gombot is nézzem át, mert az is produkálhatta a hibát. Azt néztem, de az rendben van.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #7039 Dátum: 2022.03.18 21:28:13 »
Szia!

Itt esetleg?
https://fuseandrelay.com/toyota/corolla-verso-ar10.html
Starter szóra keress az oldalon.

A toyodiy-en pedig:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2005_TOYOTA_COROLLA+VERSO_CUR10L-GRMDYW_8401.8.html

Jobb esetben a doboz fedelében ott van a jelmagyarázat is.
« Utoljára szerkesztve: 2022.03.18 21:32:23 írta vd1234 »

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #7040 Dátum: 2022.03.23 19:12:33 »
Kedves Fórumtársak,
a következő hibajelenséggel kapcsolatban kérdeném, hogy volt-e valakinak hasonló esete és tud-e megoldást.
1ZZFE motor (1.8 benzines) kb. 245000 km
rendszertelenül, úgy 3-4 havonta (jellemzően tankolás után pár kilóméterrel) kigyullad a tengeralattjáró jel (check engine) kikapcsol a VSC és a TRC. A menettulajdonságokban semmi váltoizás, ugyanúgy húz, alapjárat változatlan. A hibakód P0107- szegényes keverék a bank1-en.  Hibakód törlés után sokáig semmi, majd random módon visszajön a probléma pár hónap után. Póbáltam kideríteni mivel lehet a jelenség összefüggésben, ezidáig a tankolást találtam közös pontnak.
Nem szeretnék elkezdeni drága alkatrészek cseréjének, lehet, hogy banális a megoldás (pl. tanksapka tömítés csere). Csomót olvastam utána, javasolnak is pár dolgot, de a tárgyalt esetek nem ilyen random visszatérő jelenségek. Ha nem muszáj nem állnék neki MAF szenzor, lambda szonda cserélgetésnek ész nélkül. Még egy szívótorok tömítés csere esetleg belefér majd, mert azt konstrukciós hibának írják ennél a motornál és évjáratnál és az nem nagy költség. Esetleg egy élő adatos motordiagnosztikát is bevállalok majd. Tud valaki segíteni? Köszönet.
Gbak

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #7041 Dátum: 2022.03.24 09:12:11 »
Szia!

Nekem 3zz-FE motornál volt hasonló hibajelenség. check engine, valami "hasonló" hibakód volt, mint neked...törlés után visszajött. Auto ugyanúgy ment. Szerelő üzemanyagra gyanakodott. Javasolt egy PRO-TEC üzemanyag rendszertisztító adalékot. Bevált! A világító check engine lámpa "elmúlt magától". Ezek mind EGY tanknyi benzin fogyása alatt történtek...
 Persze azóta máshol tankolok. PRO-TEC-et 2 évente használom megelőzésképpen.
Nem reklám akart lenni...nyilván más gyártmány is biztos jó... DE én a helyedben TELJESEN más kúthoz mennék tankolni, mint eddig...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #7042 Dátum: 2022.03.24 09:57:46 »
Hello,
köszönöm a válaszod. A benzinkutakat váltogatva is előfordult a hibajelenség. Üzemanyag tisztító folyadékon már gondolkodtam korábban, de kicsit félek tőle, hogy az öreg, sokat futott motornak árthat. Ha mégis belevágok, akkor a Toyota saját termékét fogom használni. Neked visszajött a check engine rögtön a törlés után? Mert nekem hónapokig nem jelentkezik.
Gbak

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #7043 Dátum: 2022.03.24 10:12:57 »
Hello!

Igen, törlés után 1..2 napon belül visszajött a hiba lámpa. De, amikor világító lámpa mellett adalékot öntöttem bele(még a "rossz" benzin volt benne), akkor 1..2 nap után elaludt a hibalámpa.

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Amyka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #7044 Dátum: 2022.05.27 16:55:31 »
Sziasztok.

Vettünk egy 2007-es Corolla Versot. Ki lettek cserélve a porlasztók benne, de az alábbi hiba mégis megmaradt. A "kulcs" behelyezése után, nagyon sokszor nem  hajlandó zöldre váltani a start-stop gomb, így elég nehéz vele elindulni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #7045 Dátum: 2022.05.27 19:31:54 »
Banális a kérdés, (de emlékszem, hogy nekem beletellett pár napba anno, amíg megszoktam, hogy a kuplungpedált nagyon tövig be kell nyomni a zöldhöz, ráadásul elég sok erő is kell ehhez...) de rendesen kinyomjátok a kuplungot?
music     

Amyka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #7046 Dátum: 2022.05.27 20:11:12 »
Banális a kérdés, (de emlékszem, hogy nekem beletellett pár napba anno, amíg megszoktam, hogy a kuplungpedált nagyon tövig be kell nyomni a zöldhöz, ráadásul elég sok erő is kell ehhez...) de rendesen kinyomjátok a kuplungot?

Köszönöm a választ, holnap megnézzük úgy. :clap:

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7047 Dátum: 2022.06.01 10:18:21 »
A családban nálunk is megviccelt 1-2 embert, hogy tényleg tövig, határozott erővel ki kell nyomni a kuplungot.

karcsio

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #7048 Dátum: 2022.06.26 18:17:17 »
Szisztok!

Verso 2.2 d4d 136le autómból lassanként fogy a hűtővíz.  Már 3 éve megvan, kezdettől pótolgatom. Az olaj nem fogy. (2010-es, német előéletű, 130e km-el került hozzám, 40e-et mentem vele.) Olaj, szűrők rendszeresen cserélve.
A kérdés, hogy mai árakon mennyi lehet reálisan a javítás? valamint,
Ha javították, arra jár garancia? Tartós és megbízható lehet utána az autó?

Szívesen várok személyes tapasztalatokat a 2ad-ftv motor tartósságát illetően.

Köszönettel

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7049 Dátum: 2022.07.04 14:41:00 »
2 hónapon belül másodszor villant ki a check engine  :cry:
Hibakód olvasás szerint eltömődött katalizátorra panaszkodik. A szerelőm szerint nem kell miatta aggódni, de eléggé frusztrál.
Innentől egyenes út a végleges használhatatlansághoz? Ezeket lehet tisztítani, vagy mindenképp csere?

Van ilyen tapasztalatotok 1.8 benzinessel?

köszi