Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526490 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

szabolak

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6990 Dátum: 2021.07.05 21:06:31 »
Sziasztok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól, akik már szedték szét a középkonzolt, illetve annak váltó alatti - mögötti burkolatát. 3 éve vettünk egy németből behozott Corolla Verso-t 2006 -os forgalomba helyezésű 1.8 benzin (egyébként nagyon meg vagyunk vele elégedve) . Az utóbbi időben figyeltem fel arra, hogy a középkonzol alsó részénél folyamatosan lehet hallani, hogy valami teker, néha kattan egyett aztán teker tovább. Régebben Opel Astra G-nk volt, ott típushiba, hogy a külső-belső levegő keringetés váltó csappantyú eltört, és a váltó motor folyamatosan körbe körbe járt, mert nem érzékelte, hogy megakad a lapát. Valmi ilyesmire tippelek itt is, de jobb lenne kis tudással belevágni. Szóval ha valakinek van hasonló tapasztalata, illetve a középkonzol "guru" előre is nagy köszönettel szívesen venném ha segítene némi információval szétszedés terén. Köszi :Ákos

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6991 Dátum: 2021.07.05 22:37:57 »
Ha digitklímás, akkor jó eséllyel valamelyik "segédmotor" rakoncátlankodik, amelyiknek az a dolga, hogy a megfelelő kiömlőnyíláshoz juttassa a levegőt.
Hallasz kattogást is?
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6992 Dátum: 2021.07.06 09:23:57 »
Az airmix motor lesz - kiszedni 1 óra, - a gyerekeket küldd el a közelből mert sokat fogsz káromkodni - a javítása 5 perc.

A lényeg: kiveszed a kesztyűtartót, a műanyag légterelő elem (nyíllal jelölve) mögött van:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=259Inkedairmix_LI.jpg

Ha szédszedted a motort (óvatosan, a fülek törhetnek), a motor tengelyén lévő csigát kell visszatolni (esetleg kis ragasztót is kaphat) a helyére:


szabolak

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6993 Dátum: 2021.07.25 19:19:11 »
Elnézést a megkésett válaszért, sajnos a július elég zsúfoltra sikeredett, így az autószerelés közelébe sem tudtam szagolni :), Nagyon köszönöm a visszajelézéseket, elindulok ebbe az irányba.

szabolak

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6994 Dátum: 2021.07.25 19:32:21 »
Ha digitklímás, akkor jó eséllyel valamelyik "segédmotor" rakoncátlankodik, amelyiknek az a dolga, hogy a megfelelő kiömlőnyíláshoz juttassa a levegőt.
Hallasz kattogást is?
Igen, olyan mintha valami forgna folyamatosan és közben kattog. Néha megáll, de van hogy egész úton hallom.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #6995 Dátum: 2021.08.06 11:47:59 »
Sziasztok,

a minap észrevettem hogy eltűnt a hűtőfolyadék a kiegyenlítőtartályból. (Mea culpa, tudtam hogy lassan fogyogat a lé, de valahogy két éve nem néztem rá) Kúton töltöttem bele. Viszont amikor ráadtam a gyújtást, a kék "hideg" hőfokjelző elkezdett villogni. Ha beindítottam a motort, abbahagyta. Pár próbálkozás után nem csinálja többet.
Ez mi lehet?  A könyvében nem találok ilyen (villogó) jelzést a hideg visszajelzőhöz...

Más hibát nem produkál az autó...

Köszönöm!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #6996 Dátum: 2021.08.06 11:55:03 »
Igen, olyan mintha valami forgna folyamatosan és közben kattog. Néha megáll, de van hogy egész úton hallom.

Az enyém is hasonlót csinál - nálam ezt a zajt a befújt levegő hőfok (keverő) beállítója okozza. Néha (egyre többször) a "hideg" végállásba kitér, és onnan a  motor valamiért nem bírja kimozdítani, pedig nagyon szeretné egy picit. Ha csavarhúzóval segítek neki, akkor beáll, és abbahagyja a nyöszörgést. Akkor is, ha "hi" fokozatba tekerem a fűtést.
Szóval azt is szoktam csinálni a zaj megszüntetéséhez, hogy feltekerem "hi" fokozatba, aztán vissza. Huszadszorra jó szokott lenni, és abbahagyja  a nyöszörgést. Érdekes módon, ilyenkor simán kimozdítja, de aztán újra "túlhúzza" a hideg felé általában... :(


szabolak

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6997 Dátum: 2021.08.08 19:45:08 »
Ma benéztem a kesztyűtartó mögé, kicsit tanulmányozni a dolgokat. Tényleg a levegő hőfok állítás okozza a zajt. Most egyelőre úgy tűnik, hogy ha áttekerem "HI" állásba akkor megszűnik. Kicsit olyan mintha nem tudná, hogy milyen pozícióban van és mindenáron tovább akarja tekerni a "LO" végálásnál.

Másik kérdés ami közben felmerült bennem : a légkondi hűtő részét (batéria, hűtőrács) hogyan lehet takarítani, honnan hozzáférhető ? Így elsőre nem nagyon láttam erre lehetőséget komolyabb szétbontás nélkül, pedig jó lenne kifertőtleníteni néha. Vagy marad az ózonozás ?
« Utoljára szerkesztve: 2021.08.08 19:49:46 írta szabolak »

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6998 Dátum: 2021.08.09 09:22:22 »
Ma benéztem a kesztyűtartó mögé, kicsit tanulmányozni a dolgokat. Tényleg a levegő hőfok állítás okozza a zajt. Most egyelőre úgy tűnik, hogy ha áttekerem "HI" állásba akkor megszűnik. Kicsit olyan mintha nem tudná, hogy milyen pozícióban van és mindenáron tovább akarja tekerni a "LO" végálásnál.
...ne gondolkodj túl sokat rajta, már megtették sokan, az a megoldás amit írtam fent - amúgy igen, ez a gond: a hideg végállásnál a kis csiga mozog, ahelyett hogy megakadna. A megoldás az, hogy szétszeded és visszatolod/megragasztod, ahogy a videon látható. (a motor visszarakásnál polaritásra figyelni!)

szabolak

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6999 Dátum: 2021.08.16 21:19:15 »
Sziasztok,

a minap észrevettem hogy eltűnt a hűtőfolyadék a kiegyenlítőtartályból. (Mea culpa, tudtam hogy lassan fogyogat a lé, de valahogy két éve nem néztem rá) Kúton töltöttem bele. Viszont amikor ráadtam a gyújtást, a kék "hideg" hőfokjelző elkezdett villogni. Ha beindítottam a motort, abbahagyta. Pár próbálkozás után nem csinálja többet.
Ez mi lehet?  A könyvében nem találok ilyen (villogó) jelzést a hideg visszajelzőhöz...

Más hibát nem produkál az autó...

Köszönöm!

Szerintem az azért elég gáz, ha teljesen elmegy a hűtőfolyadék. Okok : tömítetlenség a csövezésben, tartály sapka megadta magát és folyamatosan párolog, legrosszabb ha repedés miatt elszivárog....nézesd meg mert nem normális, az enyém 15 éves, és 3 év alatt sem fogy belőle jelentősen (ez idő alatt még nem kellet utántölteni)

Feri2003

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #7000 Dátum: 2021.09.29 11:21:10 »
Sziasztok. Segítséget kérnék hogy egy 2003as corolla versoba milyen hangcuccot ajánlanátok nem horror áron (erősítő, melylada, hangszórók)? Köszönöm előre is

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #7001 Dátum: 2021.09.29 12:43:28 »
Sziasztok. Segítséget kérnék hogy egy 2003as corolla versoba milyen hangcuccot ajánlanátok nem horror áron (erősítő, melylada, hangszórók)? Köszönöm előre is

Keresd PiciPeti cartársat, majd Ő eligazít.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #7002 Dátum: 2021.09.29 20:06:50 »
Sziasztok. Segítséget kérnék hogy egy 2003as corolla versoba milyen hangcuccot ajánlanátok nem horror áron (erősítő, melylada, hangszórók)? Köszönöm előre is

Láttam a privátot, de inkább ide írom, hátha másnak is hasznos...

Szóval ez sajna nem ilyen egyszerű, igény, ízlés, költségkeret, és hely függő a dolog. De az kijelenthető, hogy nagyon ritka az olyan rendszer, ami egy gyártó termékeiből megépíthető, és a végeredmény ár-érték arányban megfelelő lehet.

Ha megírod a fenti változókat, akkor lehet szűkíteni a dolgokat.  ;)

Feri2003

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #7003 Dátum: 2021.09.30 13:55:56 »
Szia. Köszönöm a választ. Egyébként egy kozepkategorias nem túl erőset szeretnék. Igazából kB 100000 Ft-ra gondoltam összesen. Hely van a csomagtartóba illetve az anyós ülés alatt erositonek vagy bárminek ha a gyárr kazettát kiveszem. Egy kínai 2dines érintős rádió van benne jelenleg.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.30 13:57:49 írta Feri2003 »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #7004 Dátum: 2021.09.30 20:11:32 »