Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1527042 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #6975 Dátum: 2021.06.21 13:22:44 »
Sziasztok,

Corolla Verso 1,8-as vásárlását tervezzük. Úgy tudom, hogy a 2008-as évtől volt valami frissítés és ez a motor kevésbé eszi az olajat. Ez igaz?
Illetve valaki meg tudja mondani, hogy a különböző felszereltségi szintek mit takarnak?

Ha valaki tud eladó 1,8-ast 7 üléssel amit érdemes megvenni kérem szóljon. (csak kézi váltós) :)

Köszi,

Bálint 

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6976 Dátum: 2021.06.22 10:57:41 »
Szia Bálint!

Nekünk egy 2004. évi 1.8-as R1 van. A motorját 2010-ben cserélték (ha jók az infóim garanciában pont az olajfogyasztás miatt, de van róla számla (erről is meg az egész előéletéről:)). Mi a 3-ik tulaj vagyunk, a motorcsere még az első tulajnál volt. Nálunk 2014 óta van az autó teljesen hibamentesen, kivétel a kopó alkatrészek, na meg most egy rettenetesen idegesítő dologgal, hogy szíj és feszítőcsere után is nyikkan egyet a legelső indításnál. Az olajat abszolút nem eszi, 5-30W-t szoktunk beletetetni, 1ZZ-FE a motorkódja és ez a 129 LE verzió, manuális váltóval. Fogyasztása sem vészes, igaz mi vidéken használjuk napi 50-60Km-en (dimbes-dombos vidék) így 7-7.5 L/100Km, télen azért feljebb kúszik 8-8,5-re, de én ezt teljesen normálisnak és elfogadhatónak tartom.

Sok sikert a keresgéléshez, mi is sokat megnéztünk előtte, ez esztétikailag nem volt kifogástalan, de 3 gyerekes családtól vettük meg, friss jogsihoz, így a plusz 1-2 karc annyira nem fájt:) Volt 1-2 csilli-villi, de csörgős motorhanggal, inkábbb maradtunk a kissé karcosabbnál, de tiszta előélettel rendelkezőnél.

Ha lehet vásárlás előtt vidd el egy toyota szervízbe, szerintem biztosan megmondják, hogy az olajevős motor van-e benne, vagy már a javított, illetve át is vizsgálják. Szerintem 10-20 eFt-ot megér egy biztosabb vétel.

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6977 Dátum: 2021.06.22 14:36:55 »
Szia Parijani!

Nagyon köszi a választ! Azért ez korrekt, hogy gariban cserélték. A fogyasztás igazából nem szempont, inkább a megbízhatóság. ;) Igazából ezért keresek 2008 utánit, úgy tudom onnantól volt a "frissített" motor. Nekünk is 3 gyerkőc lesz benne, így pár karc itt-ott nem gond, ha nem rohadt ketté. :)

A felszereltéségi szintekről nincs infód, hogy mi mit takar?

Köszi,

Bálint

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6978 Dátum: 2021.06.22 17:54:54 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6979 Dátum: 2021.06.23 00:14:41 »
Sziasztok,

Corolla Verso 1,8-as vásárlását tervezzük. Úgy tudom, hogy a 2008-as évtől volt valami frissítés és ez a motor kevésbé eszi az olajat. Ez igaz?
Illetve valaki meg tudja mondani, hogy a különböző felszereltségi szintek mit takarnak?

Ha valaki tud eladó 1,8-ast 7 üléssel amit érdemes megvenni kérem szóljon. (csak kézi váltós) :)

Köszi,

Bálint
Szerintem egy min. 13 éves autónál már nem az a legfőbb para, hogy gyárilag eszi-e az olajat, mert ha eszi, akkor azt valszeg orvosolták már, viszont ennyi idősen nemcsak gyárilag eheti...szóval emiatt nem kell különleges módon keresni.
Amit még érdemes tudni, az a néhány típushiba, ami az idők során kiderült:
- általában 10 éves korától lehet számítani, hogy eltörik a bal féltengely egy konstrukciós hiba miatt, ha cserélik, az új már nem fog. (van rajta egy gumiharang kiegyenlítő céllal, ami alá beszivároghat a víz, és emiatt elrozsdásodik a féltengely, az újon nincs gumiharang) ez márkaszervizben cserélve 135e pénz
- a műszerfal tetején van egy kis rekesz, aminek az ajtajában előbb-utóbb eltörik a rugó, viszont onnantól legalább már nem ferde...
- az ajtókárpitok is tizenéves korára elkezdenek lógni, ennek is darabja kb. 30e kárpitosnál
- kigyullad a "három sárga lámpa", ennek oka, hogy a kipufogógáz összetételét mérő szonda rossz helyen van, és túl magas értéket mutat, ez egy párezer forintos szondakiemelő beépítésével LEGÁLISAN orvosolható.

Felszereltség: Terrát ne válaszd, az túl alap. Onnan lehet megismerni, hogy tekerős a klíma és csak az első két ablak elektromos. Legalább Luna/fulmoon legyen, de méginkább Sol!
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.23 00:16:48 írta music »
music     

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6980 Dátum: 2021.06.23 11:50:42 »
Köszi a linket, össze is néztem nagyjából. Linea Sol és Fullmoon ahogy nézem amit érdemes. (a Fullmoonban van CD váltó meg parkradar ennyivel több ahogy nézem)

Fura, hogy 6-os váltóval nem szerelték. Meg láttam Executive-ot, de az fehér holló. :)

Bár a hahu-n van Fullmoon hátsó tekerős ablakkal. :D

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6981 Dátum: 2021.06.23 12:00:42 »
Szerintem egy min. 13 éves autónál már nem az a legfőbb para, hogy gyárilag eszi-e az olajat, mert ha eszi, akkor azt valszeg orvosolták már, viszont ennyi idősen nemcsak gyárilag eheti...szóval emiatt nem kell különleges módon keresni.
Amit még érdemes tudni, az a néhány típushiba, ami az idők során kiderült:
- általában 10 éves korától lehet számítani, hogy eltörik a bal féltengely egy konstrukciós hiba miatt, ha cserélik, az új már nem fog. (van rajta egy gumiharang kiegyenlítő céllal, ami alá beszivároghat a víz, és emiatt elrozsdásodik a féltengely, az újon nincs gumiharang) ez márkaszervizben cserélve 135e pénz
- a műszerfal tetején van egy kis rekesz, aminek az ajtajában előbb-utóbb eltörik a rugó, viszont onnantól legalább már nem ferde...
- az ajtókárpitok is tizenéves korára elkezdenek lógni, ennek is darabja kb. 30e kárpitosnál
- kigyullad a "három sárga lámpa", ennek oka, hogy a kipufogógáz összetételét mérő szonda rossz helyen van, és túl magas értéket mutat, ez egy párezer forintos szondakiemelő beépítésével LEGÁLISAN orvosolható.

Felszereltség: Terrát ne válaszd, az túl alap. Onnan lehet megismerni, hogy tekerős a klíma és csak az első két ablak elektromos. Legalább Luna/fulmoon legyen, de méginkább Sol!

Köszi a sok infót. ;)

A rugós cuccot és a szondát nem tudtam. (beírtam keresőbe és tonnaszámra van rá találat :D ) :) A kárpitot néztem, hogy az mindben lóg. De ezt én is tudom orvosolni, már néztem is autokárpitokat. :)

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6982 Dátum: 2021.06.23 14:01:29 »
Szia Parijani!

Nagyon köszi a választ! Azért ez korrekt, hogy gariban cserélték. A fogyasztás igazából nem szempont, inkább a megbízhatóság. ;) Igazából ezért keresek 2008 utánit, úgy tudom onnantól volt a "frissített" motor. Nekünk is 3 gyerkőc lesz benne, így pár karc itt-ott nem gond, ha nem rohadt ketté. :)

A felszereltéségi szintekről nincs infód, hogy mi mit takar?

Köszi,

Bálint

Tavaly vittük vissza egy légzsákjeladó (vagy ilyesmi) miatt a szervízbe, mert visszahívás volt rá:) azt is ingyen cserélték kb 30 perc alatt.

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6983 Dátum: 2021.06.23 14:03:59 »
Köszi a linket, össze is néztem nagyjából. Linea Sol és Fullmoon ahogy nézem amit érdemes. (a Fullmoonban van CD váltó meg parkradar ennyivel több ahogy nézem)

Fura, hogy 6-os váltóval nem szerelték. Meg láttam Executive-ot, de az fehér holló. :)

Bár a hahu-n van Fullmoon hátsó tekerős ablakkal. :D

a miénk a legalapabb (klíma van, hátul kurblis ablak), de kevesebb dolog tud elromlani:)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6984 Dátum: 2021.06.23 15:21:47 »
A kárpit lógásra mondtak nekem olyan megoldást (...nem próbáltam ki, szóval nem tudom tényleg működik-e) hogy vékony injekcióstűvel óvatosan nyomsz alá a ragasztót és visszasimítgatod a helyére.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6985 Dátum: 2021.06.23 16:50:35 »
Ez addig lehetőség, amíg nem porlad el alatta a szivacs, de sajnos ez a jellemző.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6986 Dátum: 2021.06.23 17:00:12 »
Köszi a linket, össze is néztem nagyjából. Linea Sol és Fullmoon ahogy nézem amit érdemes. (a Fullmoonban van CD váltó meg parkradar ennyivel több ahogy nézem)
Az itthon eladott Fulmoon a Terrához képest tartalmazott hátsó elektromos ablakot, kétzónás digitális klímát, 6 (elöl 2, hátul4) szenzoros parkolóradart, 6-os cd váltót, bőrözött kormányt és váltógombot, fóliázott hátsó traktust, 3betűsöket (TRC, VSC), volt egy sötét bordó szín, ami csak ehhez járt és krómozott hátsó díszlécet. A felszereltségek amúgy országonként eltérőek lehetnek, szóval behozott autónál bármi előfordulhat.
music     

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6987 Dátum: 2021.06.25 12:42:28 »
Az itthon eladott Fulmoon a Terrához képest tartalmazott hátsó elektromos ablakot, kétzónás digitális klímát, 6 (elöl 2, hátul4) szenzoros parkolóradart, 6-os cd váltót, bőrözött kormányt és váltógombot, fóliázott hátsó traktust, 3betűsöket (TRC, VSC), volt egy sötét bordó szín, ami csak ehhez járt és krómozott hátsó díszlécet. A felszereltségek amúgy országonként eltérőek lehetnek, szóval behozott autónál bármi előfordulhat.

Igen fura azért ez a felszereltségi dolog, nincsenek nagy különbségek. Bár láttam olyat amiben volt ülséfűtés meg esőérzékelős ablaktörlő állítólag. Nem tudom ez létező extra volt e. :)

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6988 Dátum: 2021.06.28 08:17:36 »
Sziasztok,

sajnos a hétvégén elvitték a magyar kocsit amit kinéztünk és jó vétel lett volna.

Ez a két kocsi most jelent meg ugyanabban a kereskedésben Egerben. Gondolom külföldi mindkettő.

Létezett gyárilag ülésfűtés? Illetve ez a tetősín se lehet túl sűrű, mert még nem láttam.
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_8_linea_sol_akar_2_ev_garancia_143_e_km_tempomat-esoszenzor--vonohorog-17199767

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_8_linea_sol_akar_2_ev_garancia_112_e_km_tempomat-17196477

Megtennétek, hogy átnézitek szakavatott szemmel. Nekem VW-nel van inkább rutinom. :D

A legtöbb hirdetés külföldi kocsi, van emelyik pár éve már bent van az országban, de előtte bárhová tekerhették az órát.
Szívesebben vennék egyet amiben 180 fölötti a futás, de magyar. Ezek a kevesett futott külföldiek mindig gyanúsak, meg németben a sózás miatt jobban rohadhatnak úgy tudom.

Árban ezek a kínálta csúcsa, de abba a hibába nem akarok belesni, hogy azt hiszem ami drága tuti jó is. :)

Köszi,

Bálint

Balint78

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6989 Dátum: 2021.06.28 15:43:25 »
Hahun fent vannak a dokumentuomok között a német papírok és a felmérés is. A drágábbikon csak a motorhéztető és a BE elem volt kicsit fújogatva. Van a bal oldalán egy kis húzás, de ezt nem javították direkt, ennek az ára levehető belőle persze. Amúgy telefonban nagyon korrektek voltak.  :1eye: