Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526400 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #6945 Dátum: 2021.04.08 21:52:42 »
Gyári állapotban lévő segélyhívó rendszer nélküli autó nyugalmi áramfelvétele 10-15mA. Rendes riasztóval 30 alatt. 100 mA felett már mindenképpen érdemes jobban utána nézni mi működik pluszban vagy hibásan.
50 mA egy hétvégi bevásárlóautónak már rendesen be tud tenni.
Az utastérben hagyott hagyományos ( nem Keyless  go) kulcsot változóan bírják, jobb külön tárolni, akkor nincs meglepetés.

Gondot okozhat az eleve kis kapacitású akku ( hibridnél gyakori és a lassuló önindító nem figyelmeztet) vagy merülések miatt lecsökkent kapacitású akku, amit mégjobban megvisel a folyamatosan magas készenléti áramfelvétel.
A hibridek AGM akkuja szinte mindig szulfatalanítható, a többi kevésbé.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.08 21:55:21 írta Agyarka »

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #6946 Dátum: 2021.04.08 22:08:02 »
Én úgy tapasztaltam, hogy kb. 20perc múlva lekapcsolja a belső világítást. Hogy ezzel együtt mit áramtalanít, azt nem tudom. Azért nekem gyanús ez a gyors lemerülés. Az aksi milyen régi? Kezdetnek minden esetre javasolnék egy kis odafigyelést a kulcs kivételére (legalább a megfigyelési időszak idejére). Utólagos riasztó, nyest riasztó, stb. van beszerelve?
Az aksi kb 3 éves TAB márkájú, de ahogy írtam október környékén nézettem, hogy bele merjek e menni a télbe vele...az első vagy a második nagyobb lemerülés után, de azt mondta az akkumulátoros a teszt után, hogy annak nincs baja...Semmi utólagos dolog nem került bele az elmúlt két évben, illetve 2019 szeptemberében az osram LEDdriving ködös/DRL lámpa, de utána egy év eltelt, mire először jelentkezett ez a jelenség, szóval nem kötném hozzá véletlenűl sem...

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #6947 Dátum: 2021.04.08 22:11:10 »
Szerintem különösebb gond nélkül meg lehet mérni egy multiméterrel is ezt a nyugalmi áramfelvételt. Legnagyobb méréshatárba kapcsolnám a műszert, tized ampereket úgy is kijelez. Mivel az árammérő gyakorlatilag közelít a rövidzárhoz, ezért azt kell megoldani, hogy a saruhoz stabilan érintkezzen az egyik mérőkábel vége (pl. nagyobb csipesszel), a másikat elég ráfogni felülről az akku pólusára. Meglazítva a sarut elég kicsit elemelni a pólustól, így az autó továbbra is megkapja a neki szükséges áramot az árammérőn keresztül, de az áram már mérhető. Ezután a sarut visszarakni a helyére, meghúzni, és le lehet venni a mérőkábeleket. Két emberrel főleg egyszerű, nem kell Hall-elemes lakatfogót felhajtani ;)

Jogos....sztem ezt meglépem...Köszönöm! Aztán meglátjuk....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6948 Dátum: 2021.04.09 23:06:06 »
Hááááát! Szal, ha Ő bédugja a kulcsott ott ahol, aztat ke' lássa valahol, mind a 2  szemjivel. É'tem én, csak nyuszi!!
A dolgok néha egyszerűbbek, mint gondolnád, persze kötekedni könnyebb...
Nézd meg az utolsó képet!
HD-ben, mert akkor nagyítani is lehet. Ha az indítókulcsra fókuszálva kinagyítod a képet, a kulcs mellett jobb oldalt (a valóságban a baloldalon is van egy ilyen) látszik egy függőleges világos csík. Ez, a csík csak akkor látszik, ha bedugod a kulcsot, és a sötétben nagyon halványan dereng.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.09 23:08:00 írta music »
music     

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6949 Dátum: 2021.04.19 09:59:48 »
Sziasztok!

Rendszámtábla világítás foglalatot keresek. Kettőt is....
Mindkettő eléggé szét van égve....

Erre gondolok:
https://www.ebay.co.uk/itm/8127502080-Number-Plate-Light-Adapter-Lamp-Socket-for-TOYOTA-Corolla-Verso-04-09/402792817821?hash=item5dc852a49d:g:R~IAAOSw08dgdvpe

Egyelőre sehol nem akakdtam rá.
A száma (ami rá van írva): 096545610000
Toyota parts: 81275-02080 számot hoz.

A neten 18-20 dollár/eur körül találgatok, vagy ahol olcsóbb ott még rájön a szállítás és akkor ugyan az az ár.

Vagy vmi utánagyártott világítást tudtok? ami kompatibilis a gyárival és akkor egyben kicserélném mindkét lámpát (mert gondolom ahoz adják a csatlakozót/foglalatot is)
https://www.lightinthebox.com/hu/p/2db-12v-rendszamtabla-vilagitas-toyota-szamara-camry-hoz-corolla-hoz-yaris-hoz-bogarhoz-kanbus-xenon-led-szamu-rendszamtabla-vilagitas_p8077602.html?prm=1.3.0.1
De egy ilyen meg kérdés jó lesz-e? méret  + csatlakozás.

Vki cserélte már? Van esetleg ötlet? Tud vki biztos megoldást jvasolni?

Köszi

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #6950 Dátum: 2021.04.19 23:49:49 »
Sziasztok!

Meg volt a teszt....12 nap volt :nono:....a kulcs mindíg kivéve a kocsi bezárva :sleeping:...az akkumulátor mégis lemerült :eek: :helpsmilie:....visszatöltöttem ma olyan 3 órát, mire a lidl nagy töltője 56%-ot mutatott...elmentem az akkumulátoroshoz....addig is töltötte a generátor....63%-ot mért és 430A indító áram lehetőséget a 600A-ból...majd terhelő villával kb 1 perc terhelés....43% lett és már csak 300A...azt mondta, hogy ezt még lehet kínozni, mert működik, de ez már nincs rendben, nem szabadna ennyit romlania a terhelés hatására, szóval látszik, hogy már baja van....cserélve lett egy Exide 64Ah-s, 640A indító áramúra....nem mondom, hogy ingyen volt...előző aksit ott hagytam, így beszerelte és 28 pénzt lett...neten láttam, valahol ez 24, de +pk....kb 26 pénz, ennyi különbözet belefért számomra...Na ezzel teker rendesen!  :clap: remélem nem írok 2 hét múlva, hogy ez is megpihent.... :surrender:

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Corolla Verso üzemanyag tartály
« Válasz #6951 Dátum: 2021.04.23 00:14:53 »
üdv Mindenkinek.
 Sajnos a Versom alján csöpög a gázolaj már egy ideje. Valószínű a tartály lyukas, fél tanknál is csöpög. Érdemes javítani, lehetséges? vagy mit ajánlatok, akik már cseréltek. Lehet ezt otthon cserélni, vagy csak szerviz?. Melyik típus az ajánlott, mert van 50 ezerért és 120-ért is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6952 Dátum: 2021.04.23 09:05:58 »
Ne cseréld házilag, túl veszélyes játék ehhez!
music     

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6953 Dátum: 2021.05.18 12:01:16 »
Sziasztok!

A hosszbordásszíjat kellett cserélni az autón (2004-es 1.8 Benzin, R1), viszont a feszítője is elég rossz állapotban van (berohadt). Ezt is cserélni szeretném, de az ajánlott típus INA néztem az ismert alkatrészeseknél  55-60eFt viszont a cikkszám alapján a Kovács autónál kb 20eFt? Lézetik, hogy ennyivel olcsóbb náluk és az is INA és eredeti, vagy a nagyok ekkora haszonnal dolgoznak?

Köszi!

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6954 Dátum: 2021.05.18 12:04:03 »
Szia!

Ugyanebben a cipőben járok/jártam. Én vettem egy újat 9eFt-ért, azóta bontottat vadászok, de még nem nagyon találtam. A nagyobb bontók nem foglalkoznak vele.
A LED-es megoldást én azért vetettem el, mert műszakin nem valószínű, hogy átmenne.

Üdv: Jani

Sziasztok!

Rendszámtábla világítás foglalatot keresek. Kettőt is....
Mindkettő eléggé szét van égve....

Erre gondolok:
https://www.ebay.co.uk/itm/8127502080-Number-Plate-Light-Adapter-Lamp-Socket-for-TOYOTA-Corolla-Verso-04-09/402792817821?hash=item5dc852a49d:g:R~IAAOSw08dgdvpe

Egyelőre sehol nem akakdtam rá.
A száma (ami rá van írva): 096545610000
Toyota parts: 81275-02080 számot hoz.

A neten 18-20 dollár/eur körül találgatok, vagy ahol olcsóbb ott még rájön a szállítás és akkor ugyan az az ár.

Vagy vmi utánagyártott világítást tudtok? ami kompatibilis a gyárival és akkor egyben kicserélném mindkét lámpát (mert gondolom ahoz adják a csatlakozót/foglalatot is)
https://www.lightinthebox.com/hu/p/2db-12v-rendszamtabla-vilagitas-toyota-szamara-camry-hoz-corolla-hoz-yaris-hoz-bogarhoz-kanbus-xenon-led-szamu-rendszamtabla-vilagitas_p8077602.html?prm=1.3.0.1
De egy ilyen meg kérdés jó lesz-e? méret  + csatlakozás.

Vki cserélte már? Van esetleg ötlet? Tud vki biztos megoldást jvasolni?

Köszi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6955 Dátum: 2021.05.18 15:50:48 »
Szia!

Ugyanebben a cipőben járok/jártam. Én vettem egy újat 9eFt-ért, azóta bontottat vadászok, de még nem nagyon találtam. A nagyobb bontók nem foglalkoznak vele.
A LED-es megoldást én azért vetettem el, mert műszakin nem valószínű, hogy átmenne.

Üdv: Jani
Szia!
Nekem kb. 7-8 éve a rendszámtáblavilágítás T10-es LED-ekkel megy, még soha nem szólt senki miatta, és legalább rendesen látható  :)

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6956 Dátum: 2021.05.26 20:26:51 »
Sziasztok!

Megvettem a hosszbordásszíj feszítőt, mert a szíj cserénél kiderült, hogy már nem az igazi. Viszont nem tudom leszedni a régit, mert egyszerűen a csavar hosszabb, mint amennyi hely van kitekerni, nekimegy a karosszériának,, pedig már csak pár mm-el kellene kijjebb jönnie az tuti. A kocsi egy 2004-es R1 verso 1.8 Benzin. Van valakinek szereleési könyve ehhez, illetve hogyan lehet megoldani a cserét? Néztem videókat, de sima corollákon muttatja, ott nagyobb a hely. Vagy meg kell emelnia motort egy kicsit, mert akkor elmenne a kasztni felett..? Ha emelni kell, akkor hogyan, nekem csak egy olajemelőm van itthon:(

Köszi!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6957 Dátum: 2021.05.26 22:20:31 »
Sima Corollából sem jön ki a csavar, meg kell emelni a motort. Én kioldottan a bakot, és zsiráffal emeltem pár centit a motoron. Olajteknőnél is megemelheted óvatosan így, egy széles deszkát tegyél alá, hogy eloszlassa a terhet, és nem lesz gond.  ;)

(Amúgy az a csavar simán lehetne 5mm-el rövidebb, akkor nem lenne szükség erre a performanszra... :nonono:)

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6958 Dátum: 2021.05.27 08:30:41 »
Sima Corollából sem jön ki a csavar, meg kell emelni a motort. Én kioldottan a bakot, és zsiráffal emeltem pár centit a motoron. Olajteknőnél is megemelheted óvatosan így, egy széles deszkát tegyél alá, hogy eloszlassa a terhet, és nem lesz gond.  ;)

(Amúgy az a csavar simán lehetne 5mm-el rövidebb, akkor nem lenne szükség erre a performanszra... :nonono:)

Köszi!
Elég csak a bordásszíj oldalán kiszedni azt a pár csavart és már emelhető is? Nekem így látatalanban is az volt a tippem, hogy 2 mm-en múlik az egész, mint a legtöbb esetben. Még sohasem csináltam ilyet, csak próbálkozok spórolni, remélem nem szívom meg. Van egyébként valami olyan biztos pont ahol emelhető a motor, nekem az olajteknő vezsélyesnek tűnik (eleve tenni akartam az emelő és a motor közé deszkát)?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6959 Dátum: 2021.05.27 18:24:56 »
Elég azokat kilazítani, biztonságosabban csak felülről tudod emelni.