Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526481 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6900 Dátum: 2021.02.01 13:07:52 »
Nekem is elveszett, márkaszervízben a nagyszervíz alkalmával pótolták 2-3 ezerért..
Utána tudtam meg, hogy alin párszáz forint:(
Lehet,hogy nem ugyananz a minőség, de legalább filléresen pótolható,ha megint elveszne...



Szia!

toyodiy.com-on ránéztem: https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_TOYOTA_COROLLA+VERSO_ZNR11L-GRMEKW_8501.html

Van cikkszáma (85292-0F010), ára, tehát megpróbálnám a márkaszervizben, szerintem meghozzák.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6901 Dátum: 2021.02.01 15:50:02 »
Nekem is elveszett, márkaszervízben a nagyszervíz alkalmával pótolták 2-3 ezerért..
Utána tudtam meg, hogy alin párszáz forint:(
Lehet,hogy nem ugyananz a minőség, de legalább filléresen pótolható,ha megint elveszne...

Cikkszám alapján érdemes keresni, talál alin is rögtön:
https://www.aliexpress.com/item/32783376788.html
Nem néztem meg a szállítási költségeket, de ahogy nézem, még két hónap is lehet, mire (free shipping?) ideér ;) Bár berendel az ember egy marokkal aztán jóvilág :)
Nekem márkaszerviz anno pár nap alatt Belgiumból meghozta a hiányzó blokkcsavart :)

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6902 Dátum: 2021.02.02 09:37:04 »
Sziasztok,

Köszi mindenkinek!

András

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6903 Dátum: 2021.02.03 14:39:26 »


A műszerfal tetején lévő kis fedél zárására még nem találtam jó megoldást.
Vkinek vami jól bevált ötlet?
(nem feltétlen ragaszkodok hozzá, hogy lehessen tovább használni)

Köszönöm,
András

Hello,
a fedél nálam is ferde volt, amíg némi alátétezéssel meg nem emeltem egy picit a másik oldalt (az ütközési pont alá ragasztottam egy pici EPDM darabot. A rés így kicsivel nagyobb, de legalább egyenletes. A működése hibátlan eddig (2 éve).
Valahol láttam egy ilyen ajtó pimpelést, amikor is egy rugós pántot aplikált be valaki. Talán Youtube?
Gbak

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6904 Dátum: 2021.02.04 08:35:48 »
Szerintem lehet anélkül a tárolórekesz nélkül élni - én simán öntapadós tépőzárat tettem a kiálló oldalon belülre, "oszt' jónapot". 5 évig egyszer sem éreztem azt, hogy boldogtalan lennék nélküle  :D
De amúgy ahogy előttem szóló tanult kolléga írta, ven egy filléres rugós pöcök megoldás, keress rá, valaki ebben a topikban is linkelte már.

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6905 Dátum: 2021.02.05 08:25:29 »
Sziasztok!

Tegnap nekiálltam egy nagyon egyszerű izzó cserének, ami a rendszámtábla megvilágítás volt (2004-es Corolla Verso, R1 18 benzin). Az izzó foglalat gyakorlatilag szétporlott, így nem tudtam visszatenni. Kerestem autókereskedésben, de csak gyári van, az is rendelésre és elég drágának találom a 8eFt-ot érte. Gondolván, hogy bontóban szerzek elmentem a Késmárk utcai bontóba, ahol szintén nem fogalalkoznak ilyeneket nem mentenek meg. Kérdésem, hogy valaki tud esetlge valami olyan forrást ahol beszerezhető az eredeti ár töredékéért, vagy esetleg más megoldást, pl kicserélni valami normálisra az egész rendszámtábla vilgáítást (LED-et nem akarok, mert műszakin belekötnek)? Viszont az is feltűnt, hogy a lámpatestben áll a kosz (mindkettőben), hogy kerül bele, a foglalatnál, vagy szétszedhető és elöregedett a tömítés?
A másik ilyen bezserzendő dolog az a csomagtérajtón lévő kábelköteg gumicsöve, ami a karosszériából a csomagtérajtóba menő kábelköteget védi. Ilyet is próbáltam beszerezni a már említett bontóban, de sikertelünl, mert "el szokták vágni" és nem nagyon sikerült megkérni őket, ha már az oladlukon ott van, hogy épp most bontanak egy verso-t, ugyan tegyék már meg, hogy kiszedik én meg megveszem... Ehhez is szívesen vennék beszerzési forrást (a jobb oldalira van szükségem).
Cikkszámot sikerült mindegyikhez beszereznem:
rendszámtábla világítás foglalat: 8127502080
vezeték cső (jobbos): 828190f020

A világítást ebay-en találtam, de ott sem olcsó:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=8127502080&_sacat=0&rt=nc&LH_BIN=1
a csőre viszont semmit sem, pedig itt egyértelműen ezt a cikkszámot adja:
http://toyotamarket.ru/eu/157230/021/3/8202/4/82188A/

A csomagtérajtó teleszkóp kezd kissé nyikorogni, hezene járni (WD40 nem segít) mire érdemes cserélni?
Egy másik probléma a vezető oldali ülés elégg rossz állapotban van azt érdemes kárpitossal javíttatnni, vagy érdemesebb bontóban venni, mennyire bonyolult a cseréje?

Előre is köszönöm a segítséget!


Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6906 Dátum: 2021.02.12 13:50:57 »
Hello,
bontott alkatrészek ügyében javaslom a maszek importőröket, akik nem foglalkozás szerűen bontanak. Ők nem annyira pénzéhesek, mint a profik. A Jófogáson rengetegen hirdetnek bontott alkatrészeket, érdemes a magánszemélyeket kérdezni először. Biztosan találsz rendszám világítást is. A lámpa koszolódást a tömítés öregedése okozhatja, én is tervezem kiegészíteni egy vékony polifoam réteggel a tömítést. Kérdésem, hogy a lámpát ki lehet-e emelni anélkül, hogy a kilincset leszerelnénk?
Hátsó teleszkóp ügyben a Stabilust ajánlom (gyári beszállító). A szegedi Kovács autó webáruházában szokott lenni. kb.16000.- egy pár. Nem olcsó, de a kialakítása olyan, hogy a rugóút végén lassítja az ajtót, így nem terheli a zsanért, mint az olcsó változatok. A Magnetti nekem úgy kib..ta az ajtót, hogy azt hittem leszakad a zsanér.
Üdv.:
Gbak

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6907 Dátum: 2021.02.12 14:44:49 »
Köszi szépen!

Próbálok keresgélni, hátha találok így. A foglalat egyébként megegyezik még nagyon sok toyotaval, racing bazáron találtam is, csak messze van, a csomagküldés, meg 3eFt-ért volt, így uyganott vagyok, mintha újat vennék. A teleszkópban én a monroe-t néztem, mert ez volt a boltban, de még nem vettem meg. A Kovács autónál néztem a javasolt stabilus-t, mivel ez nem egy gyorsan kopó alkatrész, így eleve úgy gondoltam, hogy nem veszek sem bontottat, sem valami nonamet. Még sosem kellett ilyet cserélnem, így előttem nem ismert ez a márka, de most uátna olvastam, szerintem meg is rendelem:)
A rendszámtábal világítást néztem, szerintem mindenképpen le kell hozzá venni a kilincset, mert nem fér ki a lámpatest. Eddig nem mertem még takarítani sem, mert féltem, hoyg eltörik, aztán nincs másik, nade ha lesz bontott, akkor kiszedem, kitakarítom és lehet valami gimibelsőből vágok oda egy tömítést. Majd beszámolok a műveletről.

Üdv!

Sárközi András

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #6908 Dátum: 2021.02.12 18:13:47 »
Köszi szépen!

Próbálok keresgélni, hátha találok így. A foglalat egyébként megegyezik még nagyon sok toyotaval, racing bazáron találtam is, csak messze van, a csomagküldés, meg 3eFt-ért volt, így uyganott vagyok, mintha újat vennék. A teleszkópban én a monroe-t néztem, mert ez volt a boltban, de még nem vettem meg. A Kovács autónál néztem a javasolt stabilus-t, mivel ez nem egy gyorsan kopó alkatrész, így eleve úgy gondoltam, hogy nem veszek sem bontottat, sem valami nonamet. Még sosem kellett ilyet cserélnem, így előttem nem ismert ez a márka, de most uátna olvastam, szerintem meg is rendelem:)
A rendszámtábal világítást néztem, szerintem mindenképpen le kell hozzá venni a kilincset, mert nem fér ki a lámpatest. Eddig nem mertem még takarítani sem, mert féltem, hoyg eltörik, aztán nincs másik, nade ha lesz bontott, akkor kiszedem, kitakarítom és lehet valami gimibelsőből vágok oda egy tömítést. Majd beszámolok a műveletről.

Üdv!
Szia!Próbáld meg a kispesti toyota bontót, náluk elég sok minden van..

mukimuki

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6909 Dátum: 2021.02.20 09:22:48 »
Sziasztok. Adott egy Verso 2.0. diesel d4d 2004 decemberi gyártású. Ciripel a hosszbordás szíjam. Meg is vettem hozzá az újat, de az istenek sem tudok rájönni, hogy kell fellazítani a feszítő görgőt. :hmmmm: Találtam egy elég hosszú csavart a szervó szivattyú alatt, ami be megy a feszítő irányábe, de akár merre tekerem se nem lazul, se nem feszül. Lehet, hogy hülye kérdés, de ki kell csavarni a feszítő görgöben lévő csavart is? Nem mertem ezzel kezdeni nehogy megszívassam magam. Esetleg aki már csinált otthon szíjcserét, annak megköszönném a segítséget. Videot vagy leírást de még fotót sem találtam a neten ehez a problémához. Ja! Nekem gyanús, hogy az a csavar ami bemegy a feszítő irányába az önmagába nem tolja vagy húzza a görgőt, mert elég gyengécske lemezbe van fogatva a csavar feje. Váloszak és minden nemű segítséget előre is köszönök. Üdv.: mukimuki

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6910 Dátum: 2021.02.21 07:46:02 »
Sziasztok. Adott egy Verso 2.0. diesel d4d 2004 decemberi gyártású. Ciripel a hosszbordás szíjam. Meg is vettem hozzá az újat, de az istenek sem tudok rájönni, hogy kell fellazítani a feszítő görgőt. :hmmmm: Találtam egy elég hosszú csavart a szervó szivattyú alatt, ami be megy a feszítő irányábe, de akár merre tekerem se nem lazul, se nem feszül. Lehet, hogy hülye kérdés, de ki kell csavarni a feszítő görgöben lévő csavart is? Nem mertem ezzel kezdeni nehogy megszívassam magam. Esetleg aki már csinált otthon szíjcserét, annak megköszönném a segítséget. Videot vagy leírást de még fotót sem találtam a neten ehez a problémához. Ja! Nekem gyanús, hogy az a csavar ami bemegy a feszítő irányába az önmagába nem tolja vagy húzza a görgőt, mert elég gyengécske lemezbe van fogatva a csavar feje. Váloszak és minden nemű segítséget előre is köszönök. Üdv.: mukimuki

"Váloszak ehez a problémához." A görgőn van egy 17-vagy 19 kulcsnyílású (duralumínium) csavarfej, azt kell használnod a feszítő patron által gyakorolt feszítő erő irányával ellentétes, nagyobb erő kifejtésével arra, hogy a szíjat kivedd a helyéről.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mukimuki

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6911 Dátum: 2021.02.22 16:41:19 »
Köszönöm :clap: :clap:

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Corolla Verso
« Válasz #6912 Dátum: 2021.02.22 22:29:47 »
Szia! Az 1cd motorosok nincs patron.A görgő központi anyàjàt kell meglazìtani ès utàna tekergetni a feszìtő csavart.Viszont ha lenyalod az anyàt nagy munkàt ès összeget akasztasz a nyakába.Arról nem beszèlve ha nincs egy vonalba a szivattyú mèg lehet hogy hèzagolni is kell.(Azèrt is tud csikorogni)
Bìzd inkàbb szakemberre aki màr làtott ilyet.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6913 Dátum: 2021.03.01 16:10:28 »

 A foglalat egyébként megegyezik még nagyon sok toyotaval, racing bazáron találtam is, csak messze van, a csomagküldés, meg 3eFt-ért volt, így uyganott vagyok, mintha újat vennék. A teleszkópban én a monroe-t néztem, mert ez volt a boltban, de még nem vettem meg. A Kovács autónál néztem a javasolt stabilus-t, mivel ez nem egy gyorsan kopó alkatrész, így eleve úgy gondoltam, hogy nem veszek sem bontottat, sem valami nonamet. Még sosem kellett ilyet cserélnem, így előttem nem ismert ez a márka, de most uátna olvastam, szerintem meg is rendelem:)
A rendszámtábal világítást néztem, szerintem mindenképpen le kell hozzá venni a kilincset, mert nem fér ki a lámpatest. Eddig nem mertem még takarítani sem, mert féltem, hoyg eltörik, aztán nincs másik, nade ha lesz bontott, akkor kiszedem, kitakarítom és lehet valami gimibelsőből vágok oda egy tömítést. Majd beszámolok a műveletről.

Üdv!

Amennyiben a bontott rendszámvilágítás mellet döntesz, érdemes a ráncfelvarrás utáni példányokat keresni (2007-). Én vettem bontottat és úgy tűnik változtattak a búra és a foglalat anyagán is. A búra nem olvad meg (barnul) az izzó fölött, áttetszőbb a mintázata, jobb a tömítése, valamint az izzó foglalata is más anyagú, valószínűleg nem porlad annyira. Persze ezt csak a tartósteszt igazolja (én mindig bekapcsolt világítással közlekedek). A más Toyoták világításától óvnálak, elég spec. a helye. A Stabilus gyári teleszkóp beszállító (ha gyári van még fenn, ellenőrizheted).
Érdemes a kilincs alatti tömítést is ellenőrizni, nekem pl. már annyira összement, hogy este a kilincs fölé hajolva átvilágít a lámpa a résen. A gyári tömítés kb. 2000.- Ft, de ez egy neoprén öntapadós szalag 3mm vastag 5mm széles és ilyet a szegedi Rugalmas gumiáruházban 810.-ért adnak 10m-t (webshop). A lámpák szennyeződését ez a tömítés is gátolhatja.
Ja ... és nem mindegy a rendszám lámpa beépítési oldala, arra figyelj!
Üdv.:
Gbak

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6914 Dátum: 2021.03.03 08:53:04 »
Amennyiben a bontott rendszámvilágítás mellet döntesz, érdemes a ráncfelvarrás utáni példányokat keresni (2007-). Én vettem bontottat és úgy tűnik változtattak a búra és a foglalat anyagán is. A búra nem olvad meg (barnul) az izzó fölött, áttetszőbb a mintázata, jobb a tömítése, valamint az izzó foglalata is más anyagú, valószínűleg nem porlad annyira. Persze ezt csak a tartósteszt igazolja (én mindig bekapcsolt világítással közlekedek). A más Toyoták világításától óvnálak, elég spec. a helye. A Stabilus gyári teleszkóp beszállító (ha gyári van még fenn, ellenőrizheted).
Érdemes a kilincs alatti tömítést is ellenőrizni, nekem pl. már annyira összement, hogy este a kilincs fölé hajolva átvilágít a lámpa a résen. A gyári tömítés kb. 2000.- Ft, de ez egy neoprén öntapadós szalag 3mm vastag 5mm széles és ilyet a szegedi Rugalmas gumiáruházban 810.-ért adnak 10m-t (webshop). A lámpák szennyeződését ez a tömítés is gátolhatja.
Ja ... és nem mindegy a rendszám lámpa beépítési oldala, arra figyelj!
Üdv.:

Ezt nagyon köszönöm! Hol sikerült beszerezned a rendszámtáblavilágítást? Nekem csak ígérgetnek a bontók és sehol sem kapok. Igen néztem az izzócserénél, hogy persze nem egyforma a kétoldal. Mi is fixen bekapcsolt viágítással közlekedünk:)
Nem tudom gyári-e a teleszkóp (7 éve van nálunk, azóta nem volt vele gond, sőt az egész kocsival sem, ezért ragaszkodunk hozzá), a stabilus-szal annyi a problémám, hogy ott ugyanaz a cikkszámmal, de STA/M, STB/LA, STB/SZ jelölések vannak és 6,6-10,5 eFt között vannak, melyik a jó, mi a különbség? A gyártó oldalán nem találtam semmilyen leírást. Ezt a neoprémes szalagot biztos be is rendelem, ezer  köszönet!