Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545212 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6885 Dátum: 2021.01.02 17:49:46 »
Szervusztok,

2006-os COV fényszóróállító kapcsolójának kellene világítania? Sötétben használhatatlan. Kibontottan a helyéről, izzó foglalatnak nincs helye, viszont egy matrica van a kapcsoló oldalán "LAMP COLOUR GREEN" felirattal. Talán integrált a világítás és nekem megadta az idők folyamán magát.
Találtam világítós kapcsolót, elindítanám a beszerzését, de előtte gondoltam megkérdezem, mi a tapasztalat.
BÚÉK!
Gbak

pepo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • CCH
Re:Corolla Verso
« Válasz #6886 Dátum: 2021.01.02 22:57:56 »
Vilagitania kell, ha kibontod az allitot, szet kell pattintani a hazat a 4 ful menten. 3 darabra fog valni: alaplap, fenyvezeto es haz. Az alaplapra forrasztva van a 12V-os rizsszem izo. Ha rendelkezesre all minden, fel ora alatt kesz is a csere.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6887 Dátum: 2021.01.03 09:27:00 »
Vilagitania kell, ha kibontod az allitot, szet kell pattintani a hazat a 4 ful menten. 3 darabra fog valni: alaplap, fenyvezeto es haz. Az alaplapra forrasztva van a 12V-os rizsszem izo. Ha rendelkezesre all minden, fel ora alatt kesz is a csere.

Nagyon köszönöm. Megnézem van-e izzóm és nekiállok. Nem értem miért változtattak az egyszerűen cserélhető izzófoglalatos verzión. Valószínűleg csak így tudják 75 euróért (!) árulni ezt az állító-kapcsolót. A bontott kapcsoló nyilván beszerezhető, de az meg lutri, hogy a másik típushoz gyártott kapcsoló jó-e ide.
Üdv.:
Gbak

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #6888 Dátum: 2021.01.03 10:57:46 »
Eladom a COV-hoz való tetőcsomagtartómat és tetőboxot. Részletek a megfelelő helyen. (Általános/Tetőcsomagtartó).
NEM tetőkorlátoshoz való!
music     

pepo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • CCH
Re:Corolla Verso
« Válasz #6889 Dátum: 2021.01.03 19:51:21 »
Nagyon köszönöm. Megnézem van-e izzóm és nekiállok. Nem értem miért változtattak az egyszerűen cserélhető izzófoglalatos verzión. Valószínűleg csak így tudják 75 euróért (!) árulni ezt az állító-kapcsolót. A bontott kapcsoló nyilván beszerezhető, de az meg lutri, hogy a másik típushoz gyártott kapcsoló jó-e ide.
Üdv.:

En is pont igy voltam ... :censored: Nem gondolkoztam bontotton, mivel a funkciojat ellatja, "csak" nem vilagit -> szetbontas & javitas maradt. Sajnos mar nincs meg a foto a beavatkozasrol, remelem, hogy igy is boldogulsz.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6890 Dátum: 2021.01.04 12:34:27 »
Hello,
találtam egy jó kis leírást. Egyébként eddig sok hasznos orosz leírást találtam már. Nagyon leleményesek, nekiállnak a költséghatékony megoldásoknak, amit meg is osztanak. :clap:
https://www.drive2.ru/l/566636616982987367/
Az izzót már beszereztem
http://webaruhaz.fervill.hu/1589-forraszthato-izzok?&p=1&n=12&orderby=date_add&orderway=DESC&p-from=&p-to=&filter_212_3088%5B%5D=14
holnap viszem egy ügyeskezű szakihoz.
A kapcsoló pozícióját pedig átteszem a szélső (ajtóhoz közelebbi) lyukba. A jelenlegi helyén a kormánytól nem látni az állító tekerentyűt.
Üdv.:
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6891 Dátum: 2021.01.07 21:46:25 »
Hello,

Épített már be valaki a gyári vak-kapcsoló helyre USB aljzatot? Rendeltem Aliéktól egyet (Toyotához valót), de nem igazán passzol a gyári helyre  :censored:.
Kerestem, kutattam, de nem találok olyan aljzatot, ami a megadott méretek alapján jó lenne.
Talán van valaki, aki talált odaillő csatlakozót.
Üdv.:
Gbak

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6892 Dátum: 2021.01.08 17:12:36 »
Én is így jártam,rendeltem Toyotához ajánlottat, de nem csak a mérete nem stimmel, az áram is összevisza jön és még forrósodik is, dobd ki a kukába.
Végül Conradban vettem egy szivargyújtóba tolható márkésabb töltőfejet, lépcsős lemezfúróval fúrtam lyukat a vak kapcsolófedélbe, pont passzosra sikerült,de hátulról beleragasztottam. A seggére megy szivargyújtó lengőaljzat,az pedig be van kötve a műszerfal alatt a gyári szivargyújtó aljzat 2 pólusára. Tökéletes!


Hello,

Épített már be valaki a gyári vak-kapcsoló helyre USB aljzatot? Rendeltem Aliéktól egyet (Toyotához valót), de nem igazán passzol a gyári helyre  :censored:.
Kerestem, kutattam, de nem találok olyan aljzatot, ami a megadott méretek alapján jó lenne.
Talán van valaki, aki talált odaillő csatlakozót.
Üdv.:
« Utoljára szerkesztve: 2021.01.08 17:14:09 írta Győző »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #6893 Dátum: 2021.01.09 12:33:39 »
Nos, eladósorba került a COV-nk. A legfontosabb adatok: 2008.06. az első forgalomba helyezése, végig magyar tulaja volt, jelenleg 270.000 km van benne, ebből 180.000 az első 3,5 évben ment bele nagyrészt autópályán, műszakija 2022.06-ig érvényes, jövő június elejéig van rá Toyota Eurocare szolgáltatás is, szervizkönyve vezetve van, összes számlája megvan. Fulmoon Limited Edition a felszereltsége (4 elektromos ablak, digit klíma, fóliázott hátsó ablakok, 6 szenzoros parkolóradar, könnyűfém felni).
A típushibákon túl van (féltengely, szondakiemelő, műszerfal teteji kis rekesz fedele), és kis olajfogyasztás is van már - 3 év alatt fogyott el egy 4 literes kanna.
Karambolos nem volt, kisebb, parkolásból, koccanásból eredő sérülések voltak, ezeket lefényeztettem, fotó is van róla, hogy milyen volt, de hamarosan arról is lesz, hogy most milyen.
Fogyasztása megtekinthető az aláírásomban. Kikiáltási ár: 1.695.000 Ft, amely alkuképes, de viszonyításként megjegyezném, hogy a hahun a 2008-as benzines, kéziváltós COV-ok általában 1,8-2,5M között vannak, ez a legolcsóbb, részben a futásteljesítménye miatt, részben amiatt, hogy egy 5 tagú család használta majd 10 évig, nem pedig egy idős vidéki orvos, aki csak arra használta, hogy ezzel ment vasárnap templomba, és utána a lányáékhoz ebédre...
Elkelt. A tetőbox+csomagtartó is.
music     

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6894 Dátum: 2021.01.31 14:14:29 »
Sziasztok,

Szeretnék érdeklődni, hogy az egyik első ablaktörlőről elhagytam azt a kis kupakot, ami a rögzítőanyát fedi le az ablaktörlő tövénél.
Lehet vhol bontón kívül ilyet beszerezni?

Most, hogy tél van, első indulás előtt ki mennyit járatattja a motort?
Olvastam, h meg kell várni amíg teljesen visszaveszi a fordulatot (ez nekem több perc), de olyat is, hogy csak minimális ideig max 30 sec tanácsos így járattatni.
Azt hozzá teszem, hogy ha nem várok sokat, csak max ezt a 30 sec-et, akkor indulás után eléggé kalapál, csattog a motor gyorsításnál pár 100 méteren keresztül.
Aztán ha bemelegszik már nincs ilyen. Ez normális amúgy?
A fentiekből kiindulva én megvárom amíg visszaveszi a fordulatot alapjáratra, de sokan meg azt sem helyeslik, mert ez is káros.
Szerintetek? (1,8 benzin, 2007)

A műszerfal tetején lévő kis fedél zárására még nem találtam jó megoldást.
Vkinek vami jól bevált ötlet?
(nem feltétlen ragaszkodok hozzá, hogy lehessen tovább használni)

Köszönöm,
András

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #6895 Dátum: 2021.01.31 14:25:09 »
Aliexpessen érdemes ilyet keresni.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6896 Dátum: 2021.01.31 14:35:53 »
Aliexpessen érdemes ilyet keresni.

Köszönöm!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #6897 Dátum: 2021.01.31 15:58:52 »
Sziasztok,

1. Szeretnék érdeklődni, hogy az egyik első ablaktörlőről elhagytam azt a kis kupakot, ami a rögzítőanyát fedi le az ablaktörlő tövénél.
Lehet vhol bontón kívül ilyet beszerezni?

2. Most, hogy tél van, első indulás előtt ki mennyit járatattja a motort?
Olvastam, h meg kell várni amíg teljesen visszaveszi a fordulatot (ez nekem több perc), de olyat is, hogy csak minimális ideig max 30 sec tanácsos így járattatni.
Azt hozzá teszem, hogy ha nem várok sokat, csak max ezt a 30 sec-et, akkor indulás után eléggé kalapál, csattog a motor gyorsításnál pár 100 méteren keresztül.
Aztán ha bemelegszik már nincs ilyen. Ez normális amúgy?
3. A fentiekből kiindulva én megvárom amíg visszaveszi a fordulatot alapjáratra, de sokan meg azt sem helyeslik, mert ez is káros.
Szerintetek? (1,8 benzin, 2007)

4. A műszerfal tetején lévő kis fedél zárására még nem találtam jó megoldást.
Vkinek vami jól bevált ötlet?
(nem feltétlen ragaszkodok hozzá, hogy lehessen tovább használni)

Köszönöm,
András
1. Nekem a balról hiányzott, nem tudom, hogy volt-e rajta valaha, amíg megvolt az autó, ilyen volt, nem származott belőle problémám.
2. Eleve nagyon magas az alapjárat, nem kell várni semmit, a legjobban a használat közben melegszik be - természetesen óvatosan, nem szabad hidegen pörgetni a motort. A csattogás nekem is volt ugyanígy, nem tudom, mi az oka.
3. Nem kell melegíteni. Németországban kifejezetten büntetik!
4. Ha eltörik benne a rugó, akkor onnantól nem lesz ferde a kis ajtó (nézd meg a hirdetéseket: mindegyik COV-ban ferdén áll...), és akkor nyílik ki, amikor akarod, - igaz, nem is marad nyitva magától. Korábban próbálkoztam azzal, hogy nagyon erős ragasztószalaggal leragasztom, de az meg nyomot hagy a műanyagon
music     

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6898 Dátum: 2021.01.31 19:29:14 »
1: Persze tudom, nem egy nagy vmi, csak így esztétikailag sem néz ki jól, főleg h a másikon meg ott van.
2-3: Értem, köszi.
4: Az sem lenne jó, ha folyamatosan nyitva lenne, mert akkor meg folyamatosan rázkódik, "ugrabugrál" menet közben és hangot ad ki.
    Szóval inkább véglegesen lezárnám, ha már választani kellene

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6899 Dátum: 2021.01.31 20:09:04 »
1: Persze tudom, nem egy nagy vmi, csak így esztétikailag sem néz ki jól, főleg h a másikon meg ott van.
(...)

Szia!

toyodiy.com-on ránéztem: https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_TOYOTA_COROLLA+VERSO_ZNR11L-GRMEKW_8501.html

Van cikkszáma (85292-0F010), ára, tehát megpróbálnám a márkaszervizben, szerintem meghozzák.