Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526275 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kocka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6810 Dátum: 2020.09.28 21:37:49 »
 Sziasztok,

Az alábbi történt CoV, 1.8, benzines, 2008-as (AR10), MMT-s autónkkal:
Vasárnap a piros után indulásnál hatalmas csattanás, utána hiába tettem sebességbe, nem mozdult az autó.
Vontatókötéllel bevontattuk a szervízig, ma ránéztek, és azt mondták, hogy mivel a váltó kapcsolására a váltás nem történik meg, ezért a kuplung készletet (aktuátorokkal együtt) kell egészben cserélni (350e+afa). Majd kiderült, hogy a bal féltengely is eltörött (most elvolvastam jó pár 2018-as itteni bejegyzést erről), és abban maradtunk, hogy megnézzük, hogy a féltengely csere, hibakód törlés után helyreáll-e a váltás.
1 hónapja volt váltóolaj, hosszbordásszíj csere + olaj és szűrő csere, ezután semmi gondot nem észleltünk, nem volt gond a váltással, városi, autópályás forgalomban is voltunk az autóval.

Létezik ilyen eset, hogy a féltengely törés vagy a vontatás miatt tilt le a váltó? Szerintetek van összefüggés a két dolog között; és ha igen, milyen irányú?
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond vagy hol tudnék mélyebben utánanézni? Holnap délelőtt megcsinálják a féltengely cserét, utána hívnak, addigra szeretnék valamennyire képbe kerülni.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

kocka
« Utoljára szerkesztve: 2020.09.28 21:54:53 írta kocka »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6811 Dátum: 2020.09.29 08:09:04 »
Sziasztok,

Az alábbi történt CoV, 1.8, benzines, 2008-as (AR10), MMT-s autónkkal:
Vasárnap a piros után indulásnál hatalmas csattanás, utána hiába tettem sebességbe, nem mozdult az autó.
Vontatókötéllel bevontattuk a szervízig, ma ránéztek, és azt mondták, hogy mivel a váltó kapcsolására a váltás nem történik meg, ezért a kuplung készletet (aktuátorokkal együtt) kell egészben cserélni (350e+afa). Majd kiderült, hogy a bal féltengely is eltörött (most elvolvastam jó pár 2018-as itteni bejegyzést erről), és abban maradtunk, hogy megnézzük, hogy a féltengely csere, hibakód törlés után helyreáll-e a váltás.
1 hónapja volt váltóolaj, hosszbordásszíj csere + olaj és szűrő csere, ezután semmi gondot nem észleltünk, nem volt gond a váltással, városi, autópályás forgalomban is voltunk az autóval.

Létezik ilyen eset, hogy a féltengely törés vagy a vontatás miatt tilt le a váltó? Szerintetek van összefüggés a két dolog között; és ha igen, milyen irányú?
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond vagy hol tudnék mélyebben utánanézni? Holnap délelőtt megcsinálják a féltengely cserét, utána hívnak, addigra szeretnék valamennyire képbe kerülni.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

kocka


 :yes: :yes: Van. Surlódás és nyomaték közlés! Ép tengely esetén van, törött tengely esetén nincs (ált. isk. 5.-6.o fizika)
Utána nézni a járműgépész szakon,.... esetleg! De ez egy applikációval is orvosolható, csak át kell helyezni a járművet a virtuális térbe. nomen est omen!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6812 Dátum: 2020.09.29 20:59:18 »
Sziasztok,

Ajánlott fékeket cserélnem, első és hátsót is, tárcdát is és betétet is.
Nektek melyik márka vált be?
(Középkategóriában gondolkozok.)

És akkor pontosan miket kell rendelni?
(1,8 benzin, 2007)

Köszi

« Utoljára szerkesztve: 2020.09.29 21:04:13 írta Andras2018 »

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6813 Dátum: 2020.10.05 11:25:19 »
Szia!

Én is ezen dilemmáztam tavaly, fogytak az első betétek, a tárcsa meg már erősen vállas volt...
Brembót akartam, de volt,aki írta, h a tárcsa hamar hullámos lett.
Volt, aki ATE-ra esküdött,más kifejezetten ellenezte..
Mivel a gyári betétek kb 90e km-t bírtak, úgy döntöttem, megkapja a gyárit.
Mayerben 66e volt az első szett csere egy hónapja. Úgy gondolom, megérte azt a 10-15e Ft többletet a gyári szett..

Sziasztok,

Ajánlott fékeket cserélnem, első és hátsót is, tárcdát is és betétet is.
Nektek melyik márka vált be?
(Középkategóriában gondolkozok.)

És akkor pontosan miket kell rendelni?
(1,8 benzin, 2007)

Köszi

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Corolla Verso
« Válasz #6814 Dátum: 2020.10.06 23:49:27 »
sziasztok,
pénteken vettem egy 2005-ös 2.0 D-4D versot, és lenne kérdésem.
A tompított fényszóró amikor beindul az autó állandóan világít, a bajusz kapcsoló bármilyen állására nem reagál. Persze reflektor és fénykürt van. Ha leállítom az autót elalszik a lámpa.
A hátsó ködlámpát nem tudom felkapcsolni, az elsőt igen.
Ezeket valami programozással lehet állítani, vagy valamelyik elődöm barkácsolhatott? Esetleg valami hibás?
Arra már rájöttem, hogy bármilyen elektromos cucc a kocsiban (ablak, rádió, ventilátor, stb... ), ha leállításkor benyomom a start/stop -ot, akkor nincs. Ez így van rendjén?
köszönöm előre is a válaszokat, biztosan fogok még kérdezni  :o)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6815 Dátum: 2020.10.07 08:25:35 »
mit válaszolt a fenti kérdésre az eladó?

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6816 Dátum: 2020.10.07 11:50:19 »
sziasztok,
pénteken vettem egy 2005-ös 2.0 D-4D versot, és lenne kérdésem.
A tompított fényszóró amikor beindul az autó állandóan világít, a bajusz kapcsoló bármilyen állására nem reagál. Persze reflektor és fénykürt van. Ha leállítom az autót elalszik a lámpa.
A hátsó ködlámpát nem tudom felkapcsolni, az elsőt igen.
Ezeket valami programozással lehet állítani, vagy valamelyik elődöm barkácsolhatott? Esetleg valami hibás?
Arra már rájöttem, hogy bármilyen elektromos cucc a kocsiban (ablak, rádió, ventilátor, stb... ), ha leállításkor benyomom a start/stop -ot, akkor nincs. Ez így van rendjén?
köszönöm előre is a válaszokat, biztosan fogok még kérdezni  :o)
úgy emlékszem, van olyan északi ország, ahogy így kell működnie a tompítottnak. Nem emlékszem, hogy melyik skandináv.. néz meg, háta találsz egy apró csatlakozót valahol az első lökhárítóban, még az is lehet hogy van benne motor előmelegítő beépítve. Vagy csak valaki barkácsolt..
Az elektromos cuccok pedig sajnos így (nem) működnek ebben, ha leállítod a motort (és amíg nem raksz rá legalább gyújtást újra). Annyi a könnyítés, hogy ha az ablakokat elkezded felhúzni és közben állítod le, akkor legalább felmennek teljesen.

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6817 Dátum: 2020.10.07 13:11:13 »
köszi a gyors  választ, németországból származik az autó, van benne előmelegítő

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6818 Dátum: 2020.10.08 20:26:42 »
sziasztok,   az autóban óra szerint (na meg a szervízkönyv és a kormányablakon lekérdezhető infók szerint is) 197 ezer km van.
Ma kicserélték a vezérlést víz pumpával, a két hosszbordás szíjat,  a motorolajat szűrővel, levegő és pollenszűrőt. Lecserélték a hűtőfolyadékot és a fékolajat.
Most még a jövő héten kicserélik a kuplungot meg kap új váltóolajat. A kuplung olyan kemény, hogy fáj a talpam tőle ezért cserélik. Szerintetek jobb lesz a csere után? Lehet ennyi kilométeres autóban ilyen kemény a kuplung? Nem csúszik, nem ráz/üt, csak kőkemény.

pepo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • CCH
Re:Corolla Verso
« Válasz #6819 Dátum: 2020.10.08 20:57:23 »
En 176.000 km utan csereltem kuplungot (1.8b), eleg kemeny volt, Exedy kerult be.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6820 Dátum: 2020.10.08 22:21:35 »
köszi a választ,  akkor ez megnyugtató, hogy nem valami más baj  (is) van. Kíváncsi leszek milyen lesz az új kuplunggal. A Yarisunkban olyan mint a vaj.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6821 Dátum: 2020.10.09 07:40:24 »
sziasztok,   az autóban óra szerint (na meg a szervízkönyv és a kormányablakon lekérdezhető infók szerint is) 197 ezer km van.
Ma kicserélték a vezérlést víz pumpával, a két hosszbordás szíjat,  a motorolajat szűrővel, levegő és pollenszűrőt. Lecserélték a hűtőfolyadékot és a fékolajat.
Most még a jövő héten kicserélik a kuplungot meg kap új váltóolajat. A kuplung olyan kemény, hogy fáj a talpam tőle ezért cserélik. Szerintetek jobb lesz a csere után? Lehet ennyi kilométeres autóban ilyen kemény a kuplung? Nem csúszik, nem ráz/üt, csak kőkemény.

Szia!

Ha csak ennyi a baja, akkor még a csere előtt próbáld ki, hogy kicseréled benne a fékfolyadékot (kuplungnál is az van) rendesen.
Lehet, hogy javul annyit, hogy nem fog fájni a talpad tőle.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6822 Dátum: 2020.10.09 22:48:53 »
A miénkben is elég kemény a kuplung, de mindig is ilyen volt. Tavaly lett cserélve - nem ezért, hanem mert már elkezdett csúszni -, de ez a része nem változott meg.  És valóban, ahogy mondod: a Yarisban meg nem. Szerintem ez ilyen, el kell fogadni.
Viszont a váltója is nagyon nehézkesen, akadozva járt, nem egyszer előfordult, hogy hármasba visszakapcsoláskor, "izomból" kellett előretolni, mert amúgy nem vette volna be. Váltóolajcsere teljesen megoldotta a dolgot: ha annyira laza nem is lett, mint a Yarisé (egy ujjal lehet tologatni a kart), de az akadás teljesen megszűnt, és általában sokkal könnyebb lett a váltás.
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.09 22:54:38 írta music »
music     

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6823 Dátum: 2020.10.13 22:24:44 »
Nos, ma kicserélték a kuplungot is meg a váltóban az olajat is. És láss csodát, megközelítőleg olyan lett mint a Yarisban, azaz lágy. Örülök hogy ez így megoldódott, az asszony is így be tudja nyomni a pedált  :yes: :yes: :yes:

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6824 Dátum: 2020.10.13 23:02:52 »
Segítségre lenne szükségem. Mint írtam,  amit vettem autót Németországból hozták be annak idején. Meg is van minden könyve , leírása, csak németül.
Esetleg tudja valaki honnan lehet beszerezni 2005-ös 2.0-ás Corolla Versohoz kézikönyvet magyar nyelven. Esetleg le lehet tölteni valahonnan.
Gondolom a Toyota márkakereskedésben van, aranyárban.