Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544157 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6780 Dátum: 2020.06.18 06:05:50 »
"AUTO" gomb bekapcsolva?

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6781 Dátum: 2020.06.18 10:59:13 »
Nem, AUTO gombot nem nyomok.

kriszmarea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6782 Dátum: 2020.06.18 18:58:01 »
Sziasztok,

A következő problémával szembesülök mostanában: Néhány hónapja egyik napról a másikra nagyon nehezen tudtam visszaváltani hármasba ötösből vagy négyesből. Fölfelé simán ment, tehát gyorsításnál nem volt semmilyen gond, viszont visszaváltásnál nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudtam visszaváltani. A váltókar üres környékén megakadt. Aztán ez a probléma hirtelen megszűnt, majd mostanában ismét jelentkezik néha. Semmilyen rendszert nem sikerült felfedezni. Nem függ az időjárástól, illetve az sem számít, hogy éppen párszáz métert haladtam-e vagy akár egy órája vezetek. Ha a rudazat lenne a gond, akkor gondolom fölfelé váltásnál is probléma lenne, illetve álló helyzetben is simán végig tudok váltani minden fokozatot. A kuplung kiemel rendesen. Nem hiszem, hogy van összefüggés, de mostanában kezdett csúszni a kuplung.
Nem örülnék neki, ha a váltóval lenne gond (bár másra nem tudok gondolni), ráadásul nem is hallottam arról, hogy probléma lenne ezekkel (próbáltam külföldi fórumokon is utánakeresni, de nem találtam bejegyzéseket ilyesmiről).
Amennyiben bárkinek volt hasonló tapasztalata, akkor kérem ossza meg.

Köszönöm.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corolla Verso
« Válasz #6783 Dátum: 2020.06.23 13:48:52 »
Sziasztok.

Az lehetséges, hogy a COV  2 szivargyújtójának külön biztosítéka van? A hátsó működik, az első kuka.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6784 Dátum: 2020.06.23 14:23:01 »
Sziasztok.

Az lehetséges, hogy a COV  2 szivargyújtójának külön biztosítéka van? A hátsó működik, az első kuka.

 :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corolla Verso
« Válasz #6785 Dátum: 2020.06.23 20:24:44 »
Köszönöm, megkeresem.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6786 Dátum: 2020.06.24 10:53:54 »


Erre én is kíváncsi lennék, néha visszafele nekem sem veszi a 3-ast négyből, játszani kell vele, vagy üres, újra kuplung, s akkor jó.
Én arra gondoltam, hogy kopik a kuplung, s nem emel ki rendesen, bár még más érezhető jelenség nincs.
Volt másnak hasonló probléma, amit esetleg kuplungcsere megoldott?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6787 Dátum: 2020.06.24 11:18:59 »
Váltóolajcsere volt mostanában esetleg, megfelelő olajjal?

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6788 Dátum: 2020.06.24 11:58:32 »
Váltóolajcsere volt mostanában esetleg, megfelelő olajjal?

Igen, cseréltettem olajat 18 őszén, illetve kb egy éve volt féltengelycsere, akkor kifolyt valamennyi, így pótoltam, Castrollal, ha jól emlékszem.
Szomorú tény, hogy pár deci folyt ki a cserekor, s belement 1 liter, míg a szintjelző furaton megjelent az olaj, tróger munkát végzett a szerelőcég.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6789 Dátum: 2020.06.24 12:09:16 »
Jól értem, hogy volt egy teljes váltóolajcsere, és még utána a féltengelycserekor is kellett rátölteni?
Fontos az olaj minősége, hogy biztos oda való legyen, érdemes rákeresni pl. a Castrol olajválasztójában, vagy a Liqui Moly Oil Giude-ban. Ha kiderül, hogy nem jó van benne, akkor érdemes mielőbb lecserélni.
Egyik ismerősöm pl. megfelelő olajjal szokta elvégezni a cserét, egy évvel ment túl az előírt időn és panaszkodott, hogy nem jó a kapcsolhatóság, meg a  váltó hangjában is észrevett valamit. Lecserélte az olajat és máris jó lett, tehát az idő is fontos (az esetedben nem ez a baj szerintem).
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.24 12:11:01 írta vd1234 »

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corolla Verso
« Válasz #6790 Dátum: 2020.06.26 19:19:58 »
:yes: :yes: :yes:
Sajnos nem lett meg a másik bizosíték.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6791 Dátum: 2020.06.26 19:51:10 »
Sajnos nem lett meg a másik bizosíték.

Szia!

Lehet, hogy nem jól mondom, de szerintem itt az elején - a "Passenger Compartment Fuse Box" cím alatt - a 9-es (Cigarette Lighter) és a 16-os jelű (Power Outlet) két 15A-es biztosíték az, amiről szó lehet. Mivel nálad az előbbi rossz, akkor a 9-es okozhatja.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corolla Verso
« Válasz #6792 Dátum: 2020.06.27 11:53:29 »
Szia!

Lehet, hogy nem jól mondom, de szerintem itt az elején - a "Passenger Compartment Fuse Box" cím alatt - a 9-es (Cigarette Lighter) és a 16-os jelű (Power Outlet) két 15A-es biztosíték az, amiről szó lehet. Mivel nálad az előbbi rossz, akkor a 9-es okozhatja.

Az autó könyve máshogy van számozva, amit írtál 9-es, az jó.( a másik is jó)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6793 Dátum: 2020.06.27 14:40:12 »
Az autó könyve máshogy van számozva, amit írtál 9-es, az jó.( a másik is jó)
Kivetted és megmérted őket, hogy valóban rövidzárak? Meg tudja tréfálni az embert egy-kettő, ha csak úgy ránéz.
Ha biztosan jók (és reméljük, hogy ezek azok, amik oda tartoznak), akkor az aljzatokhoz menő vezetékek (a + és a föld)  folytonosságvizsgálatát ejteném meg, illetve azt, hogy a biztosítékokig egyáltalán eljut-e a tápfeszültség. Más nem nagyon lehetne...
A folytonosságvizsgálathoz lehet használni egy próbakábelt is, szivargyújtó dugóval a végén. A méréshez elég egy legegyszerűbb multiméter is.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corolla Verso
« Válasz #6794 Dátum: 2020.06.27 14:55:02 »
Kivetted és megmérted őket, hogy valóban rövidzárak? Meg tudja tréfálni az embert egy-kettő, ha csak úgy ránéz.
Ha biztosan jók (és reméljük, hogy ezek azok, amik oda tartoznak), akkor az aljzatokhoz menő vezetékek (a + és a föld)  folytonosságvizsgálatát ejteném meg, illetve azt, hogy a biztosítékokig egyáltalán eljut-e a tápfeszültség. Más nem nagyon lehetne...
A folytonosságvizsgálathoz lehet használni egy próbakábelt is, szivargyújtó dugóval a végén. A méréshez elég egy legegyszerűbb multiméter is.
Úgyis kell mennem a villamossági szerelőmhöz, majd lepasszolom neki.
Egyébként köszönöm a tanácsot.