Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1527164 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6765 Dátum: 2020.04.08 12:29:10 »
Köszönöm a válaszokat.
Én is sokat morfondíroztam, mert mindegyik elfogy idővel, ha amúgy hasonló tulajdonságúak,
akkor a rövidebb csereintervallum mekkora árkülönbözetnél éri még meg.
A tesztek alapján arra jutottam, hogy a conti sokkal drágább, mint amennyivel jobb, s futásra hasonlóak,
így aHankook mellett maradtam.
Szóba jött még jó árben Dunlop Blue Response, de arra panaszkodtak, hogy kitöredezik, s száraz úton jobb is
a Hankook, így végül maradt ez. A téliekkel 2 szezon után teljesen elégedett vagyok, így adok egy esélyt a nyáriaknak is.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6766 Dátum: 2020.04.14 18:56:41 »
Újabb 2 kérdésem van:
Klímatisztitó habbal akartam megtisztítani az elpárologtató hőcserélőt egy volt autóklímás kollégával,
de nem igazán találtuk meg, hova kellene fújni. A pollenszűrő alatt megvan a venti, de valahová mögé helyezték el a
légcsatornát az elpár felé. Tudja valaki, hogy érhető el, ileltve hogy fújható rá a tisztítóhab?

A másik kérdés ebből adódik, neten keresgéltem, s az egyik videón láttam egy ilyet műszerfalon.
Mi ez a zöld sziluett a gombbal? Nekem nincs. Kapcsolható parkolóradar?

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Corolla Verso
« Válasz #6767 Dátum: 2020.04.14 20:14:25 »
A kondenzvìz kifolyót tàmadd ott fújd be.Az első radar kapcsolható ki.

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6768 Dátum: 2020.04.15 07:56:49 »

A másik kérdés ebből adódik, neten keresgéltem, s az egyik videón láttam egy ilyet műszerfalon.
Mi ez a zöld sziluett a gombbal? Nekem nincs. Kapcsolható parkolóradar?
én nagyon sok hirdetést végignézve magamban arra jutottam, hogy a gyári vonóhorgos és parkradaros kocsikban kikapcsolhatóak a hátsó érzékelők, ha vontatsz. Persze lehet hogy rossz a tipp, de nekem ez tűnt logikusnak

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6769 Dátum: 2020.04.15 12:27:16 »

A másik kérdés ebből adódik, neten keresgéltem, s az egyik videón láttam egy ilyet műszerfalon.
Mi ez a zöld sziluett a gombbal? Nekem nincs. Kapcsolható parkolóradar?
közben megnéztem a kezelési leírást. a 245. oldalon írnak a parkolás segítő rendszerről, és úgy tűnik az egész rendszert lehet vele ki-be kapcsolni.
úgyhogy lehet hogy ennek az összes gyári radaros kocsiban benne kell lennie

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6770 Dátum: 2020.04.15 16:34:49 »
Sziasztok!

Tönkrement a jobb elsö kerékfordulatszám mérö szenzor a kocsiba.
Milyen márkát érdemes venni helyette?

A gyárit ki gyártja?



music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6771 Dátum: 2020.04.16 01:11:02 »
A másik kérdés ebből adódik, neten keresgéltem, s az egyik videón láttam egy ilyet műszerfalon.
Mi ez a zöld sziluett a gombbal? Nekem nincs. Kapcsolható parkolóradar?
Ha arra a kis fekete gombra gondolsz, ami a 8. képen látszik, a vészvillogó kapcsoló mellett balra, az a parkolóradar be-, kikapcsológombja. Ez csak a gyári parkolóradarhoz járt, de bármikor megnyomható, nem függ a vontatástól.
music     

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6772 Dátum: 2020.04.16 12:45:41 »
Ha arra a kis fekete gombra gondolsz, ami a 8. képen látszik, a vészvillogó kapcsoló mellett balra, az a parkolóradar be-, kikapcsológombja. Ez csak a gyári parkolóradarhoz járt, de bármikor megnyomható, nem függ a vontatástól.

Igen, erre gondoltam. Nekem nem gyári a vonóhorog és a hátsó radar sem, így nekem nincs ott a gomb.
Jópár hírdetést láttam anno, meg képket, de eddig nem tűnt fel, itt sem volt téma.
Köszi a válaszokat!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6773 Dátum: 2020.04.16 21:20:20 »
Alapból csak a Fulmoon Limited felszereltséghez járt - ez a típusváltás előtt pár hónapig volt kapható, a Terra és a Sol közt van félúton, a Solhoz képest nincs benne tempomat, elektromosan sötétedő tükör, automata ablaktörlő, de fóliázottak a hátsó ablakok, krómozott a rendszámtábla fölötti "léc" és van benne 2+4 érzékelős gyári parkolóradar - illetve annak, aki külön megvette a gyári parkolóradart, de azt annyira drágán mérték, hogy nem túl sokan éltek vele.
music     

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6774 Dátum: 2020.05.06 10:18:07 »
Szervusztok,
elnézést, ha már volt téma az autórádió hibája. A lényeg, hogy a W58810 típusú rádió konstrukciós hibája a gyenge minőségű alaplapi forrasztás, amely kritikus helyeken elenged és a rádió hibajelenségeket produkál egy idő után. Különböző fórumokon utánajártam a problémának. A legtöbbet javasolt bizonyos tranzisztorlábak újraforrasztása nem minden esetben oldja meg a problémát, szükség van még néhány egyéb forrasztásra is.
Jelenleg egy expertre bíztam a javítást és teszt alatt van a rádió. A hibajelenség egyébként a következő: random módon egy hangos pukkanással elnémul a rádió, a kijelző világítása is elmegy egy időre, de a kijelző továbbra is működik. A gyújtás levétele után sokszor működik rendesen, de a hiba előjön változó időközönként. Ne dobjátok ki a rádiót, ne vegyetek bontottat, mert a hiba azon is elő fog jönni. A javításról később beszámolok, ha megvan a javítási metódus.
Üdv.
Gbak

Toyotás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6775 Dátum: 2020.05.07 16:09:47 »
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, kb. S.O.S.
2003-as évjáratú, 1800-as, benzines Toyota Corolla  Versóm van, még eredeti szervó-szivattyú olajjal. A kézikönyve szerint Dexron 2 vagy 3 automatikus sebváltóolajjal kell feltölteni, de azt nem írja, hogy ez eredetileg ásványi vagy szintetikus volt-e. Sajnos Dexronból sárga színben mindkettő létezik. Kellene utántöltenem, de vajon melyik lehet eredetileg bennük? Nagy baj volna keverni a kettőt. Ti ezt hogyan oldottátok meg, milyen olajjal, illetve eljárással? Köszönöm! 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6776 Dátum: 2020.05.07 19:13:19 »
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, kb. S.O.S.
2003-as évjáratú, 1800-as, benzines Toyota Corolla  Versóm van, még eredeti szervó-szivattyú olajjal. A kézikönyve szerint Dexron 2 vagy 3 automatikus sebváltóolajjal kell feltölteni, de azt nem írja, hogy ez eredetileg ásványi vagy szintetikus volt-e. Sajnos Dexronból sárga színben mindkettő létezik. Kellene utántöltenem, de vajon melyik lehet eredetileg bennük? Nagy baj volna keverni a kettőt. Ti ezt hogyan oldottátok meg, milyen olajjal, illetve eljárással? Köszönöm!

Szia!

Ami nekem van CoV kezelési útmutató, abban valóban annyi van, hogy Dexron 2 vagy 3, semmi több.
Nem tudom, de ha valóban nagy baj lenne, hogy szintetikus vagy ásványi, akkor talán írnák, nem?
Emlékszem, hogy amikor a Carinába tölteni kellett, csak ezt néztem, hogy Dexron mi az előírás, hála Istennek jó azóta is.
Ahogy gondolom, ha szintetikus van benne és ásványit kap, az nagyobb probléma, mint fordítva, tehát szintetikusat tennék bele  :hmmmm:
De remélem lesz tapasztalat az ügyben  :yes:

Toyotás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6777 Dátum: 2020.05.09 11:17:26 »
Sajnos nem úgy tűnik, hogy lenne.  :no: Neked köszönöm a választ.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Corolla Verso
« Válasz #6778 Dátum: 2020.05.09 11:58:09 »
Sajnos nem úgy tűnik, hogy lenne.  :no: Neked köszönöm a választ.
Szia! Ha még eredeti van benne - 17 éve, akkor szerintem nem rátölteni kellene, hanem cserélni, és akkor nincs kérdés. Cseréje házilag megoldható, kb. negyedórás művelet.

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #6779 Dátum: 2020.06.18 05:58:15 »
Sziasztok! Mi okozhatja azt a jelenséget 2006. 1.8 COV-ban, hogy az utaster ventilátort, ha magas fokozatra állítom pár másodperc után szinte teljesen leall/lelassul. Ilyenkor kikapcsolás segít kis fokozaton megy, de újra feltekerve megint ugyanaz. Klímával és anélkül is. A klimara mondjuk rá kell tölteni mert nem igazan hűt, de csak nem attól van. Koszonom