Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526611 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagyapo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #6750 Dátum: 2020.02.29 10:18:35 »
Szia!

Köszönöm érdeklődésedet, de már nem aktuális.

Üdv.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6751 Dátum: 2020.03.15 12:40:47 »
Sziasztok,

Ajtókárpit ügyben szeretnék segítséget kérni.
Jobb hátul (gyerek ott ül :-), már eléggé elkezdett leválni, fentről az ablaktól indulva. De a többi ajtón is be van alatta levegősödve.

Igazából a szövet alatti szivacs tűnt el / porladt szét a szövet alatt, ez jól látszik a jobb hátsó ajtónál, ahol alá is tudok nézni.

Arra döntöttem, házilag megpróbálom megjavítani.
Nem akarok teljesen új kárpitot venni, mert az eredeti szövet egyrészt jó állapotban van, másrészt ha csak lehet maradjon minden eredeti Toyota :), szóval az eredetit szeretném visszatenni, csak alá akarok ragasztani valamilyen vékony szivacsréteget.
Az ajtó műanyagra szivacsragasztás, majd arra a szövet felragasztása.

Tud-e valaki valamilyen szivacsréteget ajánlani?
Tudtok-e megfelelő ragasztót ajánlani?

A ragasztó ne oldja fel/ ne keményítse ki a szivacsot, illetve mivel a szövet elég vékony, lehetőleg ne üssön át a szövet pólusain sem.

Van-e valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Köszönöm!
András

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6752 Dátum: 2020.03.15 19:32:10 »
Sziasztok,

Ajtókárpit ügyben szeretnék segítséget kérni.
Jobb hátul (gyerek ott ül :-), már eléggé elkezdett leválni, fentről az ablaktól indulva. De a többi ajtón is be van alatta levegősödve.

Igazából a szövet alatti szivacs tűnt el / porladt szét a szövet alatt, ez jól látszik a jobb hátsó ajtónál, ahol alá is tudok nézni.

Arra döntöttem, házilag megpróbálom megjavítani.
Nem akarok teljesen új kárpitot venni, mert az eredeti szövet egyrészt jó állapotban van, másrészt ha csak lehet maradjon minden eredeti Toyota :), szóval az eredetit szeretném visszatenni, csak alá akarok ragasztani valamilyen vékony szivacsréteget.
Az ajtó műanyagra szivacsragasztás, majd arra a szövet felragasztása.

Tud-e valaki valamilyen szivacsréteget ajánlani?
Tudtok-e megfelelő ragasztót ajánlani?

A ragasztó ne oldja fel/ ne keményítse ki a szivacsot, illetve mivel a szövet elég vékony, lehetőleg ne üssön át a szövet pólusain sem.

Van-e valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Köszönöm!
András

Szervusz András!

Itt mindent be tudsz szerezni. Magam is innen vásároltam, és cseréltem a tetőkárpitot a napellenzők borításával együtt, valamit az innen vett bőrből varrtam váltószoknyát. A feladatban "szűz" kézzel kezdtem hozzá, de egyes nekem mérvadó ítészek ( toyotás/mazdás és egy autókárpitos ) szerint bátran vállalható minőségben végeztem a feladattal.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6753 Dátum: 2020.03.15 19:43:33 »
Szervusz András!

Itt mindent be tudsz szerezni. Magam is innen vásároltam, és cseréltem a tetőkárpitot a napellenzők borításával együtt, valamit az innen vett bőrből varrtam váltószoknyát. A feladatban "szűz" kézzel kezdtem hozzá, de egyes nekem mérvadó ítészek ( toyotás/mazdás és egy autókárpitos ) szerint bátran vállalható minőségben végeztem a feladattal.

Köszönöm szépen! Átnézem :-)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6754 Dátum: 2020.03.15 19:54:40 »
Köszönöm szépen! Átnézem :-)

Anyagköltség ~ 19 000 Ft. Tetőkárpit 1 hétvége, napellenzők és a váltószoknya, meló után 1-1 nap maradéka. Az eredmény megéri! ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Feri2003

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #6755 Dátum: 2020.03.24 18:50:55 »
 ::) ::)Sziasztok!

2003as Toyota corolla versohoz tudnátok nekem segiteni hogy hol lehet kapni klimakompresszort ami nem 100000be kerül hanem egy kicsit olcsobb? 1,6 benzines a paripa :D

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6756 Dátum: 2020.03.25 12:21:53 »
A bontókat érdemes körbeérdeklődni, persze így nem tudhatod hogy 5 hétig vagy 5 évig fog működni.

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6757 Dátum: 2020.03.26 14:10:45 »
A bontókat érdemes körbeérdeklődni, persze így nem tudhatod hogy 5 hétig vagy 5 évig fog működni.
ó, nem is láttam még hogy itt össze vannak szedve a bontók. A Mogyoródit nem ismertem.

De hogyhogy nincs rajta a toyotabonto.hu a XV.Késmárk utcában?

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6758 Dátum: 2020.03.26 15:56:09 »
De hogyhogy nincs rajta a toyotabonto.hu a XV.Késmárk utcában?
...gondolom az admin-nak is van családja, munkája, élete...  ;)

Feri2003

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #6759 Dátum: 2020.03.28 23:35:21 »
Sziasztok!
2003as corolla versohoz keresnék beépítő keretet olcsón. Illetve mi a különbség az E12es toyota corolla és az E121es corolla verso gyári rádiója között??
Köszönöm

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6760 Dátum: 2020.04.05 13:22:24 »
Sziasztok!
Nyári gumit kellene vennem a 2007-es Versora.
Sokan a Contit ajánlották, de jött tipp a Hankookra is. K125.
2. éve van fent a Hankook icept rs2 téli, sztem teljesen jó.
Nyáriban van tapasztalatotok?
Esetleg más javaslat, ami ár/értékben ajánlott?
Én ADAC testztből (is) indultam ki:
https://www.gumidirekt.hu/hir/0000000105/ADAC-nyarigumi-teszt-2018.html
Köszi

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Corolla Verso
« Válasz #6761 Dátum: 2020.04.05 15:13:58 »
Sziasztok!
Nyári gumit kellene vennem a 2007-es Versora.
Sokan a Contit ajánlották, de jött tipp a Hankookra is. K125.
2. éve van fent a Hankook icept rs2 téli, sztem teljesen jó.
Nyáriban van tapasztalatotok?
Esetleg más javaslat, ami ár/értékben ajánlott?
Én ADAC testztből (is) indultam ki:
https://www.gumidirekt.hu/hir/0000000105/ADAC-nyarigumi-teszt-2018.html
Köszi
Üdv! Nekem Conti PremiumContact5-re van pár éves tapasztalatom 195/55R15 méretben. Nagyon jól tapad minden helyzetben, de ennek ára van. Az általad megjelölt tesztekben mérettől függően másként kopik, de ebben a méretben a kisebb (175/64 R14) -hez hozott komoly kopásérték a valós. Egy biztos: Contival az elöregedés veszélye nem fog fenyegetni  ;)
Legközelebb vsz. én is Hankookban gondolkodom  :hmmmm:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Corolla Verso
« Válasz #6762 Dátum: 2020.04.05 21:51:45 »
Nekem a 2005-ös 16” kerekű COV-on a gyári készlet lekopása után végig (2016) Continental premium contactok voltak.
Télinek először Toyót vettem de utána az is Conti lett. Épp ezt a COVról megmaradt kerékkészletet vettem ma le az Aurisról és tettem fel az eredeti nyári szettet.
Valószínű,hogy majd maradok a Continál a 17” méretben is.
Nekem bejöttek, télen, nyáron, esőben és szárazon is. Az indokom az volt, hogy a legkisebb koccanás is drágább, mint a gumiárban a különbség....

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6763 Dátum: 2020.04.06 07:54:37 »
Ha a Conti-t drágállod, esetleg érdemes megnézni a Generalt, az is a Conti sub-brandje.Nekem 2 éve van fent Altimax, nincs rá panaszom (tartósságról így persze nem tudok nyilatkozni)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Corolla Verso
« Válasz #6764 Dátum: 2020.04.06 12:07:43 »
Nekem a 2005-ös 16” kerekű COV-on a gyári készlet lekopása után végig (2016) Continental premium contactok voltak.
Télinek először Toyót vettem de utána az is Conti lett. Épp ezt a COVról megmaradt kerékkészletet vettem ma le az Aurisról és tettem fel az eredeti nyári szettet.
Valószínű,hogy majd maradok a Continál a 17” méretben is.
Nekem bejöttek, télen, nyáron, esőben és szárazon is. Az indokom az volt, hogy a legkisebb koccanás is drágább, mint a gumiárban a különbség....
Igen, nekem is ez volt  a szempont; tény, hogy nagyon biztonságos, ezt nagyon lehet érezni a téliről (G.Y. Ultragrip9) váltva, de mikor 3 év múlva két újat kellett vennem (ragaszkodom hozzá, hogy mind a 4 azonos típusú legyen), azért elgondolkodtam, hogy egy kicsit kevésbé radírszerű, de valamivel tartósabb (ár-értékarány ugye), nem lett volna elég? :?: