Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526610 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6735 Dátum: 2020.01.20 18:25:32 »
Kedves Fórumtársak,
cserélte már valaki a hátsó ajtó gázrugóit?
Én Magnetti Marellit vettem, de az olyan erővel löki fel az ajtót, hogy a zsanérok csak úgy nyekkennek. Én még csak odafigyelek és megfogom a felső ponton, de a család ...  ::).
Most azt a megoldást választottam, hogy csak az egyik oldalon van az új, a másik oldalon hagytam a régi telót, így a régi visszafogja az újat. Viszont a régi kezdi megadni magát a hidegben.
Gyári telóhoz sajnos nincs "kedvem". Esetleg vennék olyan utángyártottat, ami már bevált valakinél.
Olyan, mintha a gyári teleszkóp az útjának végén csillapítana, hogy ne rongálja a zsanérok felfogatását (és az ott lévő vékony lemezt).
Üdv.:
Gbak

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Corolla Verso
« Válasz #6736 Dátum: 2020.01.20 20:11:38 »
A cikkszámot megköszönném! Köszi az infókat ismét!
A kárpitot miért kell lebontani? Nem elég csak a rossz lengéscsillapítót  kipattintani a tartólemez gömbfejéről és az újat bepattintani a gömbfejre? Le kell szerelni a komplett tartótlemezt is?

Nagyapo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #6737 Dátum: 2020.01.29 18:40:26 »
Sziasztok,Jó estét! Üdvözlöm a Csoportot!

Jelezném Nektek, hogy eladóvá vált a 2009.04.-havi  Corolla Verso-m 1.8 Linea Sol  felszereltségű, benzines, 149.000 km, második tulajdonosa vagyok.Évenkénti olaj-levegő-pollen szűrő csere,állandóan karban tartott, új akku, téli-nyári gumi garnitúra, a problémás alkatrészek cserélve ( igen,én vagyok akit a bal első féltengely cserben hagyott  :yes:)
Ha esetleg felkeltettem érdeklődéseteket, jelezzétek.


Üdvözlettel:   Zsolt

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6738 Dátum: 2020.02.04 18:16:32 »
Kedves Förumtársak,
megtaláltam a jó megoldást a hátsó ajtó teleszkóp cserére :clap:. Az eredeti gyári beszállítót felkutattam. Stabilus Lift-o-mat. Kicsit húzós az ára, de megbízhatóan, gyári minőségben dolgozik. 9000 Ft/db, a Szakál Metal forgalmazza. Megfelelő a gyorsasága és a rugóút végén lágyan csillapít, nem vágja ki az ajtót.
Üdv.
Gbak

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6739 Dátum: 2020.02.04 18:58:31 »
Kedves Förumtársak,
megtaláltam a jó megoldást a hátsó ajtó teleszkóp cserére :clap:. Az eredeti gyári beszállítót felkutattam. Stabilus Lift-o-mat. Kicsit húzós az ára, de megbízhatóan, gyári minőségben dolgozik. 9000 Ft/db, a Szakál Metal forgalmazza. Megfelelő a gyorsasága és a rugóút végén lágyan csillapít, nem vágja ki az ajtót.
Üdv.

Az ilyen hozzászólások nagyon hasznosak, köszi szépen  :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6740 Dátum: 2020.02.04 19:34:03 »
Kedves Förumtársak,
megtaláltam a jó megoldást a hátsó ajtó teleszkóp cserére :clap:. Az eredeti gyári beszállítót felkutattam. Stabilus Lift-o-mat. Kicsit húzós az ára, de megbízhatóan, gyári minőségben dolgozik. 9000 Ft/db, a Szakál Metal forgalmazza. Megfelelő a gyorsasága és a rugóút végén lágyan csillapít, nem vágja ki az ajtót.
Üdv.

Hol találtad meg a gyártóra vonatkozó információt? Csak nem a régi teleszkópon?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6741 Dátum: 2020.02.04 19:43:25 »
Felkutatáson nem azt értettem, hogy elolvastam a teleszkópon lévő feliratot ...
Gbak

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6742 Dátum: 2020.02.05 07:12:26 »
Felkutatáson nem azt értettem, hogy elolvastam a teleszkópon lévő feliratot ...

Pedig spórolhattál volna 2,5 hetet magadnak. Így - bár semmi "kedved" nem volt hozzá -, mégis a a gyári kerül bele.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6743 Dátum: 2020.02.05 08:48:49 »
Az lehet, de feltételezem, hogy neki a gyárival nem azért van baja, mert jó, hanem mert a márkaszerviz annyiért adja, amennyiért. (Nem 9.000 darabja, azt elhiheted.) Így viszont kecske is káposzta is, mert ár/érték arányban a legjobb megoldást találta meg.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6744 Dátum: 2020.02.05 11:54:17 »
Így van, a gyári "irányár" itt megtalálható.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6745 Dátum: 2020.02.05 14:36:03 »
Hello,

... én valamit nagyon félreértettem.
A fórum téma alcíme "Minden, ami Corolla és Auris".
Eddig azt gondoltam, hogy a tulajdonosok/hozzászólók "bírálata" (mást is írhattam volna) ebbe nem fér bele.
Köszönöm Music és vd1234, pont ezen megfontolásból írtam amit írtam és próbáltam segíteni másnak.
Részemről maradok a fenti szlogen mentén való fórumozásnál.
A gyári vs. aftermarket témában pedig van aminél érdemes a gyárihoz ragaszkodni (pl. főtengely szimering). A hátsó ajtó teleszkópját nem gondoltam volna a gyári kategóriásnak ... tévedtem. Viszont a gyári beszállító ebben az esetben ésszerű megoldás a maga negyed árával.
Üdv.:
« Utoljára szerkesztve: 2020.02.05 14:39:32 írta Gbak972 »
Gbak

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6746 Dátum: 2020.02.05 17:09:10 »
Igen, ez hasonló ahhoz, hogy a gyári termosztát Kuzeh.
A Carinában is az volt, bőven 16 év felett bírta.
Ha az ember tudja, olyat igyekszik beszerezni, töredékáron.
Ezért írtam, hogy ez is nagyon hasznos hozzászólás volt. Így tovább  :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6747 Dátum: 2020.02.05 20:23:48 »
Hello,

... én valamit nagyon félreértettem.
A fórum téma alcíme "Minden, ami Corolla és Auris".
Eddig azt gondoltam, hogy a tulajdonosok/hozzászólók "bírálata" (mást is írhattam volna) ebbe nem fér bele.
Köszönöm Music és vd1234, pont ezen megfontolásból írtam amit írtam és próbáltam segíteni másnak.
Részemről maradok a fenti szlogen mentén való fórumozásnál.
A gyári vs. aftermarket témában pedig van aminél érdemes a gyárihoz ragaszkodni (pl. főtengely szimering). A hátsó ajtó teleszkópját nem gondoltam volna a gyári kategóriásnak ... tévedtem. Viszont a gyári beszállító ebben az esetben ésszerű megoldás a maga negyed árával.
Üdv.:
Nem mondod, hogy ablaktörlö lapátot nem eredeti Toyota dobozosat veszel?! [emoji15]
De a téli mosó folyadék remélem az!  [emoji12][emoji6][emoji6][emoji6]



Tapatalkkal küldve


fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6748 Dátum: 2020.02.16 18:00:31 »
Úgy évente jön elő az a "móka", hogy bemelegedés után alig akar gyorsulni, elvánszorog 2800-as fordulatig, majd ott megindul. Ezt eljátssza 5-6szor, aztán működik rendben mintha mi sem történt volna.Legutóbb márkaszerviz szívócsonk pucolással oldotta meg - amit nem értek ebben, hogyha egyszer valami el van koszolódva, akkor miért csak pár percig okoz problémát?   :hmmmm:
Ha valami nem jó, akkor már nemjóskodjon rendesen, ne csak 3 percig egy menetben :D

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #6749 Dátum: 2020.02.27 17:42:26 »
Sziasztok,Jó estét! Üdvözlöm a Csoportot!

Jelezném Nektek, hogy eladóvá vált a 2009.04.-havi  Corolla Verso-m 1.8 Linea Sol  felszereltségű, benzines, 149.000 km, második tulajdonosa vagyok.Évenkénti olaj-levegő-pollen szűrő csere,állandóan karban tartott, új akku, téli-nyári gumi garnitúra, a problémás alkatrészek cserélve ( igen,én vagyok akit a bal első féltengely cserben hagyott  :yes:)
Ha esetleg felkeltettem érdeklődéseteket, jelezzétek.


Üdvözlettel:   Zsolt
Szia
Aktuális meg?