Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526768 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Toti117

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #6705 Dátum: 2019.11.04 07:23:50 »
Sziasztok!

Corolla Verso 1.8 vvti-t tervezek venni automataváltóval.

Szeretnélek megkérdezi titeket, mi az amire egy 2007-2009 közti modell esetén érdemes odafigyelni vásárláskor?

Köszi előre is

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6706 Dátum: 2019.11.04 11:01:19 »
Szia!

Nem szeretném elvenni a kedved, de az M-MT váltósoktól óvakodni kell. Nem tudom, más automata váltóval készültek-e ezek, én nem hallottam róla.
Szóval azt gondolom, hogy pont az automata váltótól kell óvakodni :(

hangacsipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6707 Dátum: 2019.11.17 09:58:55 »
Sziasztok!

Egy barátomnak van egy 2013 év eleji 2.0d Versója kb. 3 éve.
Minden szépen működik benne, kivéve a dudát. A szerelője szerint valami szalagkábel a ludas és nagyságrenileg 100.000ft lenne az alkatrész hozzá.
Van esetleg valami tapasztalat, hogy tényleg ez lehet-e a hiba, vagy esetleg valami más? Amennyiben a szerelő által említett szalagkábel, akkor az javítható, vagy csere? Ha csere, akkor tudtok valami költséghatékony beszerzési forrást?

Köszönöm a segítségeteket!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6708 Dátum: 2019.11.17 12:47:59 »
Sziasztok!

Egy barátomnak van egy 2013 év eleji 2.0d Versója kb. 3 éve.
Minden szépen működik benne, kivéve a dudát. A szerelője szerint valami szalagkábel a ludas és nagyságrenileg 100.000ft lenne az alkatrész hozzá.
Van esetleg valami tapasztalat, hogy tényleg ez lehet-e a hiba, vagy esetleg valami más? Amennyiben a szerelő által említett szalagkábel, akkor az javítható, vagy csere? Ha csere, akkor tudtok valami költséghatékony beszerzési forrást?

Köszönöm a segítségeteket!
Szia!

Lehet, hogy ezeknek is spirálkábelük van?  :hmmmm:

Először viszont magát a dudát (kürtöt) lenne érdemes megnézni, hogy önmagában jól működik-e? Lekötni a csatlakozókat, és 12V-ot kapcsolni rá, akár óvatosan két vezetékkel az akkuról, polaritáshelyesen.
Nálam egyébként a kürt gyengélkedésének az volt az oka, hogy a rajtuk levő csatlakozósaruk lazák voltak. Ezt helyrehozva rendben szólnak.

Visszatérve a kábelre, az ilyesmik cikkszám/gyári szám alapján sokkal olcsóbban beszerezhetők internetes forrásokból, érdemes utánajárni!
Azt gondolom, hogy ha megvan az alkatrész, akkor érdemes autóvillamossági műhelyben cseréltetni, mivel gondolom légzsák is van a környékén. Hacsak nincsen tapasztalat benne.

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6709 Dátum: 2019.11.18 12:30:04 »
Sziasztok!

Egy barátomnak van egy 2013 év eleji 2.0d Versója kb. 3 éve.
Minden szépen működik benne, kivéve a dudát. A szerelője szerint valami szalagkábel a ludas és nagyságrenileg 100.000ft lenne az alkatrész hozzá.
Van esetleg valami tapasztalat, hogy tényleg ez lehet-e a hiba, vagy esetleg valami más? Amennyiben a szerelő által említett szalagkábel, akkor az javítható, vagy csere? Ha csere, akkor tudtok valami költséghatékony beszerzési forrást?

Köszönöm a segítségeteket!
Szia,
lehet hogy semmit sem segít, csak annyit tudok hozzá szólni, hogy minket a 2005-ös Versóban nyáron le akartak szorítani, akkor vettem észre, hogy nem megy a duda, többször is próbáltam az úton. Gondoltam, majd otthon elkezdhetek utána nyomozni. De mikor délután haza indultunk, akkorra megjavult magától.. Mondjuk nem szoktam próbálgatni, de azóta elvileg működik.
Én is először kipróbálnám 12 volttal magát a dudát és a csatlakozóit

hangacsipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6710 Dátum: 2019.11.19 07:52:39 »
Szia,
lehet hogy semmit sem segít, csak annyit tudok hozzá szólni, hogy minket a 2005-ös Versóban nyáron le akartak szorítani, akkor vettem észre, hogy nem megy a duda, többször is próbáltam az úton. Gondoltam, majd otthon elkezdhetek utána nyomozni. De mikor délután haza indultunk, akkorra megjavult magától.. Mondjuk nem szoktam próbálgatni, de azóta elvileg működik.
Én is először kipróbálnám 12 volttal magát a dudát és a csatlakozóit

Köszönöm a válaszokat, továbbítom az eddigi infókat a barátomnak. Amit biztosan tudok, az az, hogy 3 éve vette az autót, és vásárláskor mindent kipróbált benne a duda kivételével. Ez az egyetlen dolog, ami nem működik. A szerelőjével megnézette és Ő mondta neki a szalagkábelt, így feltételezem, hogy kipróbálta a dudát direktben.
Esetleg meg tudja mondani valaki annak a szalagkábelnek a cikkszámát?

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #6711 Dátum: 2019.11.19 18:05:55 »
toyodiy-en tudsz cikkszámot keresni.
Én a 84306 vagy 84307 cikkszámra tippelek:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2013_TOYOTA_VERSO_AUR20L-GWFEYW_8401.16.html?hl=84306

hangacsipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6712 Dátum: 2019.11.21 14:32:09 »
toyodiy-en tudsz cikkszámot keresni.
Én a 84306 vagy 84307 cikkszámra tippelek:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2013_TOYOTA_VERSO_AUR20L-GWFEYW_8401.16.html?hl=84306

Köszönöm szépen!

Ez hatalmas segítség!

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #6713 Dátum: 2019.11.21 16:09:49 »
Nincs mit, de Aliexpresses és hasonló (tizedáron kapható) kínai másolatokat én elkerülném, tekintettel arra, hogy a légzsák is érintett.

hangacsipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6714 Dátum: 2019.11.21 16:40:34 »
Nincs mit, de Aliexpresses és hasonló (tizedáron kapható) kínai másolatokat én elkerülném, tekintettel arra, hogy a légzsák is érintett.

Ebben egyetértünk!

ferko.david

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6715 Dátum: 2019.11.29 16:29:53 »
Sziasztok!

2003-as Gen1 Versohoz keresek bal hátsó lámpát.
Akiknek lenne kérem jelezze, már vagy 15 bontót felhívtam és senkinek sincs.
Köszi előre is.
Üdv.
Dávid

Sent from my Pixel XL using Tapatalk


RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6716 Dátum: 2019.12.06 21:03:13 »
Sziasztok,

még tavasszal télikerékről nyárikerékre váltásnál történt egy kisebb baleset 2006 Versomnál.
Az emelő elgörbült, és leesett az autó róla a bal hátsó keréknél.
Szerencsére alatta volt a kerék valahogy felállítva, de nem volt rajta már a helyén.

Nem is éreztünk semmit az autón másnap, ahogy mentünk vele.
Lehet nincs is összefüggés, de  azóta hónapról hónapra egyre jobban elkezdett jobbra állni a kormány.
Mostanra már nagyon, így bevittük a futóműveshez.
Ő bemérte, és a hátsó tengelynél az "Egyedi összetartás jobbra" +4.9 lett, miközben -0.7 és +0.7 között lenne normális.
Az "Egyedi összetartás balra" -0.2, ami szintén -0.7 és +0.7 között lenne normális.
A "Teljes összetartás" pedig +4.7mm, ennek a normál értéke -1.4 és +1.4 között lenne.
A kormányt betudta állítani egyenesbe, de elhúz az autó jobbra.
Próbálta összehangolni az elsővel, de nem sokkal lett jobb.

Kérdésem az lenne, vajon melyik futóműalkatrész állítódhatott el, hogy tulajdonképpen fél éven keresztül folyamatosan romlott az "összetartás" tényező pozitív érték felé, és a kormány is egyre jobban jobbra kezdett állni?
A görbülésre azért nem gondoltam, mert nem egyből lett ilyen, hanem folyamatosan romlott, romlik.
Első 3-4 hónapban észre sem vettük, hogy ferde a kormány, szóval valami lassú folyamatnak tűnik.

Az első futóműnél nem volt eltérés.
Két gumi garnitúrával is kipróbáltuk, de ugyanaz az eredmény, tehát nem is a gumiktól megy jobbra.

Estleg a futóművekről van valahol elérhető diagram?
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.06 21:14:04 írta RoyPaci »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #6717 Dátum: 2019.12.06 22:26:38 »
Csak egy ötlet: nincs véletlenül kilazulva valamelyik hàtso felfüggesztés (tehàt a kasztnihoz valo illeszkedés) ? Ezt is jo lenne ellenörizni esetleg.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6718 Dátum: 2019.12.07 07:43:15 »
Csak egy ötlet: nincs véletlenül kilazulva valamelyik hàtso felfüggesztés (tehàt a kasztnihoz valo illeszkedés) ? Ezt is jo lenne ellenörizni esetleg.

Megnézem, köszönöm!

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6719 Dátum: 2019.12.13 10:59:41 »
T. Fórumtársak,
van valakinek tapasztalata Sachs kuplung készlettel?
A tegnap beépített Valeo (ilyen van benne gyári is ... mármint Valeo), nem emel ki, használhatatlan. Ki kell bányászni újra  :cry:, kuplungszettet visszaküldeni reklamációval, újat beépíteni. Az új azonban már nem Valeo lenne, hanem Sachs! Az előző autómban jól működött a Sachs, de az más márka volt (német).
Üdv.:
Gbak